Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaEvropská křížová výprava proti „falešným zprávám“ na vaši „ochranu“ před svobodou slova

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Evropská křížová výprava proti „falešným zprávám“ na vaši „ochranu“ před svobodou slova

„Pokud svoboda vůbec něco znamená, tak znamená právo říci lidem to, co nechtějí slyšet,“ napsal ve svém proti-totalitním románu 1984 George Orwell. Ten by se nejspíš mračil i nad posledním plánem britské vlády na vytvoření agentury, která bude v podstatě dusit svobodu projevu.

Zkoumání „falešných zpráv“ je bezpochyby pozitivní vývoj. Znamená to, že lidé přinejmenším zkoumají zprávy, které konzumují.

Ano, je to problém, že existuje tolika dezinformací a zavádějících informací. Byl by to však ještě daleko větší problém, kdyby nebyly. Přístup veřejnosti by měl být takový, že s dezinformacemi nebojují regulační orgány kontrolované vládou. Argumentace jednotlivců s překládáním důkazů je tím, co k demokracii patří, a ta může přežít jedině, když má svobodný trh myšlenek.

Když má vláda orgán, který rozhoduje, co lze publikovat a co publikovat nelze – čímž vytváří kulturu jak oficiální cenzury, tak sebe-cenzury – tak by vám to mělo stačit, aby vás to vyhnalo do ulic, a natolik by vás měla po stručném zhlédnutí, o co jde, měla znepokojit i nová národně bezpečnostní jednotka k boji proti šíření falešných zpráv.

Tomuto novému britskému vládnímu orgánu bude stát za to, aby cenzuroval i „satiru nebo parodii, která sice nemusí znamenat žádnou škodu, ale přeci lidi oblbuje.“ Takže podle těchto géniů je i satira a parodie „falešnou zprávou“.

Satira často spočívá na směsi věrohodného s absurdním – ta lidi nemusí nezbytně oblbovat, nýbrž poukazuje na závažné problémy daleko přístupnějším způsobem. Toho lze dosáhnout tím, že se pozornost lidí vyláká, aby se důkladně podívali na to, co to vlastně baští, nebo se skrze ni humorným způsobem přístupně podá nějaký širší politický přístup. Představa, že by se satirické publikace měly případně odstraňovat nebo cenzurovat, protože lidé by v ně mohli uvěřit, zní přinejmenším pokrytecky, přinejhorším autokraticky.

Je snadné pochopit, jak by vlády mohly podléhat pokušení cenzurovat kritiku prostřednictvím satiry nebo jakýmkoliv jiným způsobem. Někdo by takto mohl odhalovat pravdy, které by vláda nerada viděla zveřejněné. Někdo vysoce postavený by se dokonce, Bože odpusť, mohl cítit žertíkem dotčený. Od všech žertů by se pak mohlo požadovat, aby byly v souladu s názory vlády, přičemž žerty, které si utahují z opozice, by procházely? Kdo bude regulovat regulátory? Kriminalizace žertů je prvním krokem ke konci svobody. Podívejme se do Turecka, kde prezident Recep Tayyip Erdogan podal už přes 1800 žalob proti karikaturistům a dalším, kteří se odvážili žertovat na jeho úkor.

Tento nový britský orgán bude podle mluvčí britské vlády údajně „pověřen bojem s dezinformacemi“ – ale co znamená „dezinformace“?

Bude-li určovat, co je „dezinformace“ vláda, pak bude vláda mít volnost cenzurovat kohokoliv, kdo zpochybňuje její názory, nebo zpochybňuje to, v co by se podle vlády mělo věřit. Komu byste svěřili vedení úřadu, který rozhoduje, čí politické názory jsou zhoubné a nebezpečné, a čí by se měly cenzurovat, protože jsou „falešné“?

I kdybyste s britskou vládou souhlasili v tom, že řekněme, Rusko šířením dezinformací představuje nebezpečnou geopolitickou hrozbu, tak je potom úkolem vlády, aby vám umožnila si ty dezinformace vyslechnout, a pak vám vysvětlila, proč to není správné. Nebezpečí spočívá i v tom že ač zrovna teď nemusí třeba vláda svou moc zneužívat k cenzuře, tak ta následující klidně může. Dáte-li vládě moc, aby vládla nad tím, čemu důvěřujete, tak to pouze znamená, že později můžete zjistit, že jste jí dali pravomoc k tomu, že bude vládnout nad tím, čemu důvěřovat nesmíte.

Tento nový orgán navíc může znamenat, že lidé by mohli narazit jen proto, že prezentují alternativní názory nebo že zpochybňují fakta zveřejněná vládou? Co když by takové zpochybňování bylo závažně důležité? Co, když někdo řekněme odhaluje špatnosti páchané vládou? Bohužel to ale vypadá, že takovýto druh politiky se chystá zachvátit nejen Británii, ale vypadá to, že se chystá pro celou Evropu.

Ve Francii vede prezident Emmanuel Macron křížovou výpravu proti čemukoliv, o čem si jakýkoliv justiční úředník usmyslí, že je to „falešná zpráva“. Macron tvrdí, že webové stránky, které obsahují falešné zprávy, se budou „zakazovat“, aby se tak „ochránila demokracie,“ údajně proto, že ty představují falešné povídačky. Macron uvádí, že Francie „naléhavě potřebuje zákazy,“ aby umlčela webové stránky, o kterých si francouzská vláda myslí, že sdílí „falešné zprávy“ – a zvláště pak, jak by se dalo čekat, během voleb.

I kdyby byla rozhodnutí proti některým z těchto webových stránek později zrušena soudem, tak by takové počínání muselo zjevně znamenat nesmírné finanční břemeno, což cenzoři bezpochyby vědí. Ale během té určité doby, by nikdo jejich politiku zpochybňovat nemohl! Opozice by byla umlčena, i když jen dočasně, přičemž občané by byli hnáni do právních procesů, jako byl svého času kvůli falešným zprávám o uspořádání vesmíru v právním procesu Galileo, takže vláda by mezi tím mohla na chvíli (např. ve volebním období) formovat veškerý diskurz ve svůj prospěch. Vlády přitom obvykle mají na spory nekonečné množství času a nekonečné zdroje.

Macron ale tvrdí, že se pokouší „chránit demokracii“. Nikdo nemůže chránit demokracii omezováním svobody projevu členům této demokracie. Demokracie znamená, že se lidu (démos) dá otevřený přístup k informacím a k utváření si svých vlastních závěrů.

Německo už schválilo zákony, které požadují, aby se ze sociálních sítí odstraňovala „nenávistná mluva“ nebo „falešné zprávy“. Okamžitě za to politická opozice zaplatila svou cenu. Beatrix von Storch, prominentní členka parlamentu za stoupající stranu AfD, byla za svůj twitterový příspěvek suspendována už 2. ledna, den po nabytí účinnosti tohoto zákona. Jak až pohodlný způsob to je k jejímu umlčení a umlčování ostatních a omezování jejich možnosti zpochybňovat vládu!

Co je ještě nebezpečnější, irská vláda navrhuje zákon, který by znamenal, že lidé by mohli za šíření údajně „falešných zpráv“ na internetových účtech jít až na pět let do vězení. „Falešné zprávy“ na internetových účtech! Jak by hrozba uvěznění mohla nemít dusivý účinek na otevřený diskurz? Ve svobodné společnosti by neměla vláda mít možnost lidi věznit za sdílení názorů, se kterými ona nesouhlasí. Jak ve své knize „Obhajoba demokracie“ napsal sovětský disident Natan Šaranskij, že „Test náměstí“, rozhodne, zda lze nějakou společnost považovat za svobodnou, nebo ne:

„Když člověk nemůže vyjít doprostřed náměstí a vyjádřit svůj názor beze strachu ze zatčení, uvěznění nebo fyzického ublížení, pak takový člověk žije ve společnosti strachu, nikoliv ve svobodné společnosti.“

Mluvčí britské ministerské předsedkyně prohlásil, že „Žijeme v éře falešných zpráv a konkurujících si verzí pravdy.“ Správně, v časech konkurence. Vysvětlete veřejnosti, proč je vaše verze lepší. Kde je psáno, že verze by si neměly konkurovat? Politický diskurz závisí na tom, že se různé myšlenky mohou střetnout, že se různým lidem umožní, aby tyto myšlenky testovali spíše v rozhovorech než ve vězení. Společnost s jedinou verzí pravdy je ze své podstaty totalitní – je to „Velký bratr“ – který netoleruje, aby kdokoliv zpochybňoval podstatu jeho ortodoxie. Pokusy cenzurovat „konkurující verze“ jsou nejspíš náznakem toho, že určití lidé se děsí možnosti, že když se kladou otázky, tak jejich politické myšlenky nejsou schopné obstát, nebo vydržet test času.

Pokud by Macron a další evropští vůdci opravdu chtěli „bránit demokracii“ – což je premisa, která si zjevně říká právě o pokládání otázek – tak je čas, aby se naopak pustili do její obrany podporou svobody slova bez opory „biřiců“ nějaké „ochranitelské“ vlády. Pokud jsou hodnoty lidských práv, demokracie a svobody tak veliké, jak je mnozí znají, tak se právě díky nim „falešné zprávy“ rychle odhalí jako takové, a hrozbu hodnotnějším „pravdivým zprávám“ nebudou představovat moc dlouho.

Robbie Travers

Zdroj: prisonplanet.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+13 # josh (xy) 2018-02-07 13:31
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Dědouch11 2018-02-07 14:15
To jsi dostal proto, že jsi josh (xy). ;o)
Hodnocení sice nemá význam, ale ti soudní s funkčním mozkem, sem chodívají až později odpoledne a večer...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # Popo 2018-02-07 14:32
Cituji Dědouch11:
ale ti soudní s funkčním mozkem
Priatelu prezradím ti, to že niekomu funguje mozok ešte neznamená že mu funguje tak ako má. Že tomu tak je potvrdzujú tie hordy "hrbáčov" ktorý len vďaka tým sprostostiam čo furt riešia a nosia v tých svojích z toho ťažkých hlavách furt len tou vlastnou držkou rijú o tú zem...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Piovarči 2018-02-07 15:47
Mluvčí britské ministerské předsedkyně prohlásil, že „Žijeme v éře falešných zpráv a konkurujících si verzí pravdy.“

Veď podvádzajú a klamú práve oni a vymýšlajú hoaxi, a keď im to niekto oplieska o hlavu tak treba zaviesť cenzúru. Oponovať vrchnosti na nebesiach sa nesmie To je domokracia.

Popo zas sa vyjadruješ ako troll. Čo to máš za vychovanie čo tu táraš o hrbáčoch. Ty sám si hrbáč bez strechy nad hlavou a rozprávaš o druhých ako rijú držkou o zem.

Z prieskumu, ktorý realizoval slovenský think-tank GLOBSEC vyplýva, že mladí Slováci sú v porovnaní s rovesníkmi z krajín V4 najmenšími podporovateľmi NATO. Ak by sa konalo referendum o ďalšom zotrvaní v NATO, za ďalšie zotrvanie by nehlasovala ani polovica mladých Slovákov.

„Sú to potešiteľné výsledky a treba ich ešte zlepšiť. Referendum o členstve Slovenska v NATO je v budúcnosti predstaviteľné, " hovorí pre [...] bývalý premiér Ján Čarnogurský, ktorý od roku 2015 vedie protesty proti aktivitám Aliancie na území Slovenska.
cz.[...]news.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-11 # Popo 2018-02-07 18:10
Cituji Piovarči:
Popo zas sa vyjadruješ ako troll. Čo to máš za vychovanie čo tu táraš o hrbáčoch.
Pio skúšaš? V pohodééé, móóóžeš... Cituji Piovarči:
Ty sám si hrbáč bez strechy nad hlavou a rozprávaš o druhých ako rijú držkou o zem.
Priatelu zjavne ti uniká to podstatné - Na rozdiel od toho nad každou sprostosťou sa hlboko zamýšlajúceho "hrbáča" ktorý deno dene vlastnou držkou rije o tú zem len vďaka tomu že sústavne si vo svojej hlave rieši pre svoj život absolutne nepoctatne sprostosti si ja naozaj robím len to čo chcem a rovnako tak naozaj mám v užívaní len to čo chcem mať. Každému len to čo jeho jest - naozaj len tak jednoduché je to, stači to len pochopiť...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # vlk samotář 2018-02-08 09:21
EU v dnešní formě po Lisabonu je "okupační pakt" - Mnichov 2,... a my dnes žijeme na okupovaném území, nic víc!
Germán je dnes zpět všude tam, kde byl za války s Wehrmachtem a opět všem diktuje, jak co mají dělat!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Popo 2018-02-08 10:28
Cituji vlk samotář:
a my dnes žijeme na okupovaném území, nic víc!
A čiou je to zásluhov? Tých čo sú vystretý alebo tých čo sú zhrbený...?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # julius 2018-02-07 13:35
Dalsi salamove ukrajeni svobody. a proto " Ve jmenu svobody zvas udelame otroky"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # LubinenKremlBot 2018-02-07 13:58
Když ty kurwy nevědí kudy kam tak ti vemou svobody ,vždy najdou dost debilů aby to nějak provedli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Piovarči 2018-02-07 15:57
Z tohoto budúceho koncentráku treba vypadnúť čo najskôr a to vystúpením z NATO i EU.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Láda 2018-02-07 14:04
Polská tv stanice TVP INFO informovala polské občany o tom, co EU, USA a NATO "upekly".

Samozřejmě, hlásná trouba protektorátního režimu v Praze, ČT24, nám, občanům České republiky, "zapomněla" tuto informaci přinést.

Na setkání Visegrádské skupiny v Praze předloží Frank-Walter Steinmeie devítistránkový dokument vzniku Evropského superstátu.

Členské státy se vzdají:

1) vlastní armády, vlastních tajných služeb, vlastního zákonodárství, vlastního daňového systému, vlastní měny

2) kontroly nad státní hranicí včetně systému a procedury vpouštění a relokace migrantů

3)vytvoření společného vízového systému, společnou zahraniční politiku transformace NATO

V preambuli textu vlády Francie a Německa oznamují:

"Naše státy sdílejí společné předurčení a společný žebříček hodnot, které dávají předpoklad ještě hlubšímu sjednocení našeho obyvatelstva. Budeme tedy usilovat o politickou unii v Evropě a zveme další Evropany k připojení k projektu."

* Vznikne společná armáda „European Security Compact” na principu „ohrožení jednoho státu/ohrožení všech států“

* Rozvědka a kontrarozvědka bude podřízena jednomu centru

* Bude zvětšena pravomoc „Evropského veřejného žalobce“ a vznikne jednotný trestní zákon

* Národní státy nebudou mít právo rozhodovat o migraci a nebudou mít vlastní azylovou politiku

* Rozmístění migrantů bude povinné a bude respektovat rovnoměrné rozdělování uprchlíků a národní státy to nebudou moci odmítnout

* Německo a Francie už ve jménu EU začaly jednat se severoafrickými zeměmi na nejvyšší úrovni o pravidlech migrace a rozšíření dialogu na toto téma

* Bude zavedena jednotná měna euro pro všechny členské země, otázka nezní zda, ale kdy bude přijato

* Bude zaveden jednotný daňový systém a bude odstraněna konkurence v daňovém systému mezi jednotlivými zeměmi…“

To je tak ve zkratce všechno. Takže je to tu, vážení. Když jsem to četl, vzpomněl jsem si okamžitě na Mnichovskou dohodu 1938…

Tohle je naše prostá likvidace a podle všeho evidentní příprava na válku. Je to otevřená realizace Nového světového řádu v Evropě /NWO/.

Celý text s nímž Steinmeier vystoupí v Praze si můžete přečíst tady: www.tvp.info/25939587/ [2] (polsky)

Nezdá se, že by šlo se o fake, nebo hoax. TVP INFO je polská veřejnoprávní televize.

A o tomto všem by měli za nás rozhodovat současní samozvaní psychopati, co jsou v celé EU? No s pánem bohem!!...

Tak už vím, proč Velká Británie vycouvala z EU. Také proč začíná aktivně couvat Maďarsko.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # .lak 2018-02-07 14:23
Německo není již zemí s většinovými obyvateli evropy (vzhledem k dorostu i s dalšími generacemi migrantů kteří bývají i radikálnější příchozích proti evropskému právu a tedy náběh na šarii kdy by tam byl horáček už možná vypisoval záporné sázkové kurzy evropě) když prý v roce 2020 se tam vyrovná počet domorodců s osadníky ve věkové skupině 18-35. let a to je za pár a ostatní jsou zombírovaní mnoha hejbly. Ve francii je to jak přes kopírák navíc s 3.mi roky vyjímečného stavu, buď je tam tolik neuspávají kapesným dovolené nebo tam mají ohnivější dárečky. A to co doma vyvoslili vlastním chtějí přehodit na evropu? Ať si postaví sochy kalegriho do každý výpadovky a průjezdu, mohou se k nim chodit modlit.
To radši s ruskou federací a železnou oponu na takový paskvil až perverzi na kontinentu s půlročním vegetačním klidem a zimou bez surovin a energií s těmi co v zemích slunce a blahobytu šli utrhli a případně zastřelili a sami o sobě nikdy nepracovali a nebudou to si pište že by se radši vrátili. Rvačky a rozepře jsou jejich mentalitou pokud vše nedostanou na talíři s obsluhou. Tenhle koncept vymýšleli v pekle či podsvětí hrůz na přenesení na zem mezi lidi asi šmejdi.
www.nwoo.org/.../#comments
No mohou se pochválit
Tentokrát ještě neudělala gesto
zvedavec.org/.../... Výňatek:
Ta ubohost, zbabělost, strach z následků svých činů, špatné svědomí, nedůvěra ve vlastní lidi, je téměř zhmotněna. Ale protože je pro tyhle pseudo-elity image nade vše, neštítí se sehrát takovou komedii, jakou jsme viděli. A masmédia, která by to měla odmítnout už ze své podstaty, se na tom devótně podílejí. Snad jim to ani nepřijde trapné. Stokrát fuj těmto zbabělým kašparům a jejím pohůnkům a poskokům!

Císařovy nové šaty
Reagovat ›
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?
Tato pohádka docela věrně vystihuje situaci Západu v oblasti ekonomiky,demok racie a médií.Císař je nahý a prolhaná média vlastněná magnáty to nic vydávají za krásné nové šaty.Hlupáci a prospěcháři snaživě přikyvují, ale prostí lidé už začínají chápat.Je to jen zastírání reality a zoufalé oddalování kolapsu nesplatitelně zadluženého Západu a petrodolaru jako světové rezervní měny. Když po nárazu éra do věže WTC se rychle našel nepoškozený průkaz islámského teroristy, ale žádné tělo, bylo to divné. Když nyní islámští zabijáci v kuklách zapomněli v autě své průkazy, pochopil jsem vše. Chlapci z tajných služeb to odflákli a oblékají se u stejného krejčího. Potěmkiáda čelných politiků ve vyklizené ulici Paříže to ubohé divadlo mocných pro miliony ovcí jen potvrzuje. Císař je nahý.

325216
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Piovarči 2018-02-07 16:03
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás