Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNálepku „konspirační teoretici“ vymyslela v roce 1967 CIA, aby mohla útočit na každého, kdo zpochybňuje „oficiální“ povídačku

Sociální sítě

Reklama

Nálepku „konspirační teoretici“ vymyslela v roce 1967 CIA, aby mohla útočit na každého, kdo zpochybňuje „oficiální“ povídačku

V dubnu 1967 se svět změnil. Toho roku sepsala CIA explozivní oběžníkV tomto oběžníku byl obecně vznesen termín „konspirační teorie“ … a hádejte kdo … ještě navíc doporučoval tyto metody diskreditace čehokoliv označkovaného jako takováto „teorie“.

Tento oběžník byl označen jako „psych“. To znamená, že šlo o „psychologické operace“ čili čisté dezinformace. Navíc byl označen i určením pro „CS“ jednotky, tj. pro „skrytě působící služby“ (Clandestine Services).

Tento oběžník roku 1976 byl zveřejněn v New York Times v důsledku Zákona o svobodném přístupu k informacím.

Redakční poznámka: V 60. letech, byla hlavní „konspirační teorií“ a i tím, kvůli čemu sám termín konspirační teorie vznikl, teorie o spiknutí k zavraždění prezidenta Kennedyho. Oběžník se také zřetelně zabývá hlavně touto teorií a jejími rozpory se zprávou Komise.

Z plného znění oběžníku:

2. Tento názorový trend dělá vládě USA starosti, a to i naší organizaci.

***

Cílem tohoto oběžníku je poskytnout materiál k vyvracení a diskreditování tvrzení konspiračních teoretiků tak, aby se utlumilo šíření takovýchto tvrzení v dalších zemích. Podkladové informace se dodávají jak v utajené sekci, tak v četných neutajených přílohách.

3. Aktivita. Nedoporučujeme iniciovat diskuse o konspiračních teoriích, pokud se to už samo někde neděje. Když ale taková diskuse už probíhá, je žádoucí to řešit:

a. Prodiskutujte problém takovéto publicity se spřátelenými kontakty z řad elit (zvláště s politiky a s redaktory) s poukazem na oficiální vyšetřování odpovídající události provedené tak poctivě, jak je jen lidsky možné, z něhož vzejde obvinění kritiků, že nemají žádné seriózní podklady, a závěr, že jakákoliv další spekulativní diskuse už jen hraje do karet nepřátelům. Poukazujte také, že část těch konspiračních povídaček je zjevně vytvářena … propagandisty. Naléhejte na ně, aby využili svého vlivu k odrazování od nepodložených a nezodpovědných spekulací.

b. Nasaďte na to propagandistické agenty a vyvracejte takovéto útoky kritiků. K těmto účelům je zvláště vhodné vést evidence s přehledy a charakteristikami takových článků. Neutajené dodatky k takovýmto směrnicím by měly poskytovat užitečné podkladové materiály k předání takovýmto agentům. Abychom je přehráli, tak bychom měli všude tam, kde to lze uplatnit, poukazovat, že kritici (I) jsou do své teorie zamilování už před tím, než narazí na jakýkoliv doklad o ní, (II) jsou na ní politicky zainteresovaní, (III) jsou na ní finančně zainteresovaní, (IV) postupují ve svém zkoumání uspěchaně a nepřesně, nebo (V) jsou do svých vlastních teorií bláznivě zamilovaní.

***

4. Jak v soukromých, tak v mediálních diskusích buď nikoliv zaměřených na nějakého konkrétního pisatele, nebo útočících na publikace, které by teprve ještě mohly vyjít, se může hodit následující argument:

a. Neobjevil se žádný nový důkaz, který by Komise ještě neuvážila.

***

b. Kritici obvykle přeceňují určité konkrétní položky a ignorují jiné. Mají sklony klást větší důraz na vzpomínky jednotlivých svědků (které jsou méně spolehlivé a více se už odchylující a tudíž se v nich kritici mají čeho chytat)…

***

c. Konspirace dosahující obrovského měřítka často naznačují, že ve Spojených státech to není nemožné skrývat, zvláště když informátoři o tom mohou čekat, že se jim to velice vyplatí, atd.

***

d. Kritici často propadnou určité formě intelektuální pýchy: vytáhnou nějakou teorii a zamilují se do ní; rovněž se také Komisi posmívají, protože ta na základě paušálních rozhodnutí tak či onak ne vždy zodpověděla všechny otázky.

***

f. Co se týče obvinění, že zpráva Komise byla nedbalou prací, když se objevila tři měsíce po původně plánované uzávěrce.  To je ale do velké míry tím, že Komise se pokoušela urychlit svou zprávu, což bylo převážně kvůli nátlaku vyvolávanému nezodpovědnými spekulacemi, které se už objevovaly, a které v některých případech pocházely od těch samých kritiků, kteří odmítají přiznat vlastní chyby, a ti teď vznáší novou kritiku.

g. Taková vágní obvinění jako ta, že „více než deset lidí záhadně zahynulo“, se dají vždy vysvětlit nějakým přirozeným způsobem…

5. Kde je to možné, tak vyvracejte spekulace poskytováním odkazů na Zprávu komise samotnou. Na zahraniční čtenáře s otevřenou myslí by pořád ještě mohla udělat dojem pečlivost, důkladnost, objektivita a rychlost, s jakou Komise pracovala. Také by se mohly vydávat odkazy na další knihy, aby se přidalo na závažnosti její výpovědi, když zpětné kontroly v samotné zprávě, které tam najdou, jsou daleko profesionálnější prací, než to, s čím přichází kritici.

Tady jsou určité snímky z tohoto oběžníku:Nespouští to u vás nějaký poplach? Ne? No, ti samí lidé pak v roce 2017 vynalezli termín „falešné zprávy“, a to z přesně těch samých důvodů.

Historie se vždy opakuje!

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+41 # Jarin G. 2018-01-08 22:34
CIA a její šéf Mike Pompeo je obraz toho nejhoršího, co uSSa představuje! Skutečný vřed celé Země!
Je neskutečné, kolik svinstva zůstalo, zůstává a ještě nějakou dobu zůstávat bude za CIA.
Bylo by potřeba ten vřed chirurgicky odstranit, vyříznout!
malinko mimo CIA:

a přidám jeden dobrý článek, proč uSSa najednou mění svůj postoj k Pákistánu:
Pákistán se vydal od dolaru k čínskému jüanu
T.Spencerová
literarky.cz/.../...
Pozn.: že by následovala nová "Lýbie"?
Doplněno 9.1.: "Amící puknou vzteky!":
Číňania budujú svoju vojenskú základňu v Pakistane

hlavnespravy.sk/.../1268966
Puškov informuje o znižovaní vplyvu USA v Ázii
hlavnespravy.sk/.../1268952
-4 # Vít Henoch 2018-01-08 22:38
Vyříznu.

Henoch
+22 # Piovarči 2018-01-08 22:50
Presne v tých rokoch sa začali masovo šíriť rôzne novodobé dezinformácie aj okolo UFO a mnohých iných tajomných záhad ako napr. na Slovensku tá o Mesačnej šachte a UFOm sa to v tlači len tak hemžilo a v hlavách USA demagógov práve dozrieval plán ako v kozmickom závode poraziť Rusko.
Dobre vedeli akému podozreniu budú musieť čeliť. Preto vyšli s týmto demagogickým termínom.
USA FAKELAND sa vtedy začal úspešne rozbiehať
Najväčší podvod tisísročia je práve projekt Apollo

Podvody madein USA majú punc a dlhodobú tradíciu preto museli prísť s nejakým zastieracím manévrom s nálepkov konšpirační teoretici
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+34 # Che 2018-01-08 22:53
Merklova sla na to od lesa, zavedla cenzuru a vsechny clanky co nechce, necha pod pokutou smazat. Göbbels ji to z hrobu musi zavidet.
+35 # Jarin G. 2018-01-08 23:03
Nebo je rád (v pekle), jakou skvělou žačku a následnici vychoval! Už se na ní těší, jak se budou smažit spolu nad ohněm pekelným!


a vtípek na konec:
+30 # Piovarči 2018-01-09 01:00
Skvelé foto hlavne to posledné:-DDDD
+14 # Jarin G. 2018-01-09 10:06
Děkuji, příteli! Taky mě moc pobavilo a i tvůj příspěvek je parádní!
+9 # Dagmar 2018-01-09 11:27
Jenom malinko z trošinku jiného soudku. Ruské letecké síly v Sýrii nanesly 10 náletů na základnu IS u města Džisr - eš - Šugar ( je to v ruštině, možná český název města zní jinak). Je to odpověď na útok dronů na základny Hmeimí a Tartus. Pokud tam byli i emeričtí poradci, tak holt měli smůlu! Takže odpověď Rusů byla blesková - hned po zjištění, odkud útok přišel.
+15 # Vít Henoch 2018-01-08 22:36
To, co tajní celého světa vymysleli za tajnosti, položilo již polovinu světa. Začalo se v Číně kulturní revolucí a Číňané umírali hlady, potom byl přesun do Východní Evropy, následuje Západní vlivem migrace a Američané už mají z pyramidky na jednodoralovce rovněž toaleťák. Mezitím byly zrujnovány menší země, které ještě neodevzdaly zlato. Vše přece začalo v Tibetu. Tam se zkoušela metoda totálního zadlužení obyvatelstva poprvé. Příslušní zasvěcenci jistých kruhů byli pak posíláni do vlád na posty nejmocnějších v zemi. Pak byli bankami podporováni tak, aby plány klaply.

Henoch
-5 # balwan 2018-01-09 00:08
+16 # r.m. 2018-01-09 01:35
Záhady na oblohe. 1 - 3
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
Dokumenty o UFO do roku 1999. Zajímavý jsou dneska hlavně záběry tehdejší oblohy. Jasné oblohy a normálních mraků, věci, které se dneska díky američanům staly vzácností.
+14 # Piovarči 2018-01-09 02:15
S tým plný súhlas
Ako začali práškovať už ani to UFO nevidať tak často
+10 # r.m. 2018-01-09 11:11
Ve třetím díle popisují ruští odborníci to, co říká tenhle článek. Záměrně dělali z vlastních lidí idioty.
Druhý díl obsahuje ruský přístup ke studování UFO nad vojenskými prostory a základnami. Mluví jejich vojenští piloti.
Ruská strana vysvětluje i funkci amerického HAARPu. Vytváření bouří byl druhotný efekt.
Na rozdíl od Američanů dostali nakonec instrukce nestřílet ani nezapínat střelecké radary a jen pozorovat. Amící takhle ztratili hodně strojů i pilotů. Na jakýkoliv útok UFO reaguje agresivně.
+20 # Pepa 2018-01-09 04:04
půjčeno s jiné diskuze:
Slib, že jůes sníží příspěvky OSN, je velmi reálný a nemusí se jednat zrovinka o silové gesto. Je všeobecně známo, že jamýci jsou největšími dlužníky této organizace a to již dosti dlouho (např.zde: zpravy.aktualne.cz/.../......). I když je jasné, že i Trump mnohé dluží (komu?) za výtah k moci, přece nikdy nespecifikoval, jakou část Jeruzaléma považuje za hlavní město Izraele a že jednoznačně upírá Palestině její část tohoto města podle rezolucí OSN. Pakistán je památkou na z Indie odcházející britskou koloniální správu a Východoindickou společnost - do té doby neexistoval. "Když ďábel nemůže uškodit, alespoň zasmrdí!", říkávala má babička. A tak kluci z London City odtrhli tuto část Indie s využitím náboženských a územních nesvárů, aby měli kde začít, až to bude potřeba. Ta vyvstala nyní. To už jsou ale ti klucí zakládajícími členy čínské AIIB ;) Pakistán sám vidí, co by mu mohlo prospět a krom Číny navazuje spolupráci s RF (militarybox.cz/.../...). Požádal RF rovněž o pomoc při školení policie a pořádkových sil a jejich vyzbrojení. Po diplomatickém majstrštyku, kdy si Indie a Pákistán podali ruce v ŠOS (irozhlas.cz/.../......), jamýci zpanikařili. Nějak nepochopili, že z původních dvou center jedné světové moci jsou oni na WS tím, které má doslouženo a londýnská City že už dál pojede sama. O co tady jde? Nejde o nic méně, než o pokus urvat podíl na vznikajícím obřím obchodním centru v oblasti Kaspického moře (rusvesna.su/news/1510612174), které má ambice vtáhnout plně do hry i Irák a všechny státy okolo Kaspiku, Pákistán a Indii ve směru sever->jih. A tak již loni prestižní italský portál napsal, že Putin dal amíkům v Afghánistánu mat (ceskoaktualne.cz/.../...). Na loňském Valdajském klubu prohlásil natvrdo H.Karzájí: "Jsem proti politice USA, protože pod jejich dohledem a při úplné kontrole našeho vzdušného prostoru, všech našich vojáků touto supervelmocí se v Afghánistánu objevil Islámský stát. Jak k tomu mohlo dojít 14 až 15 let poté, co se tu objevili Američané, se všemi svými zdroji a penězi?... Takže, jako občan Afghánistánu v centru téhle globální hry navrhuji našim americkým spojencům následující: My všichni budeme úspěšnější, pokud nám řeknete, že jste propadli, a my to pochopíme, Rusko to pochopí, stejně jako Čína, Írán i Pákistán to pochopí, pochopí to i Indie..." (outsidermedia.cz/.../). Drzé, což? A tak nezbývá obávaným yankee´s mnoho šancí, co s tím provést. Protože jejich (jako)jednání o Sýrii v Ženevě odstavila kazašská Astana na vedlejší kolej, tak se pokouší rovnou zmocnit se Astany: "... Letos v listopadu pobývali v Astaně šéfové korporací Rothschild a Chevron. V poslední době je také zaznamenána aktivizace amerických pracovních poradců, nabízejících rozličné konzultační služby, které ne vždy odpovídají kazašským zájmům. Pokud Američané projevují nějaký zájem o bezpečnost v Kazachstánu, vždy se to týká západních oblastí země s ropnými poli, kde mají své investice..." (outsidermedia.cz/.../). Není náhodou, že jde o oblasti právě okolo Kaspiku. Ještě to bude úmor, než pochopí, že ...
+24 # Jaris 2018-01-09 08:41
Miluju konspirace. Ono se nakonec vzdy ukaze, ze je v nich vic pravdy nez v oficialnich sr..kach!
+15 # LubinenKremlBot 2018-01-09 08:55
Cituji Jaris:
Miluju konspirace. Ono se nakonec vzdy ukaze, ze je v nich vic pravdy nez v oficialnich sr..kach!

Zdar a pro to jsme tady , jen tupé ovce jim budou do nekonečna žrát jejich travičku o které jim budou tvrdit do poslednï chvïle ,že i ta travička je růžovoučká slunïčkově chutňoučká a dobroučká, pravdivoučkâ jen ta jedna jediná doporučená a zřejmě jiż brzy všemi prostředky , neboť tento podvod bude brzy odhalen a i neprobuzenï pochopï co celý život żraly za hnůj.
+20 # Monika 2018-01-09 09:25
M.Zacharová Sputnik dnes : CIA Pompeo otevřeně lže ! Celí svět již zná tuto zavedenou firmu akaždého slušný člověk jsi raději uplivne !
+14 # Jarin G. 2018-01-09 10:11
Přesně Moni. Šel jsem si taky uplivnout!
(to nejsem já, to je jen takový vtípek ;o))

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás