Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRok 2018 bude určitě prvním rokem skutečné války, v níž se střetnou tyto dva světové názory

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rok 2018 bude určitě prvním rokem skutečné války, v níž se střetnou tyto dva světové názory

Politický redaktor německých novin Die Zeit ve sžíravém odsouzení přístupů „Davoské elity“ napsal pro New York Times článek útočící na „dva vzájemné rozpory v základech“ sociální demokracie.

Jochen Bittner, který jednou měsíčně píše pro NYT, začal rozkladem německé Sociálně demokratické strany jako pro voliče nezajímavé, když vytyčil dva významné vnitřní „rozpory“.

Zaprvé, že lze rozšířit domácí stát blahobytu a ten jeho kamarádíčkovský kapitalismu, na kterém spočívá, kdy protekce nahrazuje uplatnění v tržní konkurenci, když přesunete tvorbu politických rozhodnutí z domova na nadnárodní instituce jako Evropská unie. Zadruhé, že takový stát blahobytu může existovat ve světě „otevřených hranic“ neboli otevření se vůči migraci.

„Místo aby řešily tyto rozpory, tak Sociální demokraté mají v úmyslu toto dilema řešit internacionalismem, kdy jej rozšiřují na větší oblast. Vůdce sociálně demokratické strany Německa Martin Schulz právě navrhl „Spojené státy evropské“ do roku 2025 s vyloučením těch členských států Evropské unie, které se k těmto úletům fantazie nepřidají,“ o čemž píše jako o prvním problému.

Všímá si toho druhého: „Předchůdce paní Merkelové vůdce Sociální demokracie Gerhard Schröder to rozpoznal a moudře přiškrtil německé rozhazování sociálních dávek tak, aby udržel ekonomiku konkurenceschopnou. Byl to tehdy správný krok, i když nepopulární, a strana jej až do dneška chytře obhajuje. Ale poté, co došlo k těmto omezením sociální podpory, jak pak chcete u svého voličstva udat otevření dveří do země s milionem uprchlíků a migrantů, kteří mají nárok na výplatu dávek?“

V posledních volbách miliony rozhněvaných levicových voličů na místech jako Ruhgebiet, v německém ekvivalentu Rezavého pásu Ameriky (a Severních Čech a Severní Moravy (Slezska) u nás), najednou viděly, že stát má spoustu peněz pro jiné, ne však pro ně. Odpovědí pro takovéto kritiky od vůdců Sociální demokracie bylo to, že takové levicové kritiky onálepkovali jako „pravičáky“ a vytáhli ještě požadavky na podvolení se ještě liberálnějšímu pojetí ctností jako zřeknutí se národní identity a přijetí genderové politiky netradičního přístupu k pohlaví. To podnítilo další statisíce Sociálně demokratických voličů, aby uprchli k Alternativě pro Německo, která si ve volbách urvala skoro 13 procent.

Sigmar Gabriel, který byl před panem Schulzem šéfem Sociálních demokratů a který zůstal i do zformování nové vlády vicekancléřem to asi vystihl. Ten pro Der Spiegel napsal, že zkáza Demokratů ve Spojených státech ukazuje, „jak nebezpečné je zaměřit se na záležitosti postmodernismu.“ Dodal: „Když přijdete o dělníky v Rezavém pásu, tak tak vám hipsteři z Kalifornie už nějak moc neposlouží,“ že s nimi byste vyhráli celonárodní volby.

Ani u jeho vlastní strany ale není moc jasné, jak se s tím vyrovná. Když nemají ponětí, jak apelovat současně jak na berlínské hipstery, tak na průmyslové dělníky v Ruhrgebietu, tak pak nemůže vůbec překvapovat, že Sociálním demokratům chybí odvaha, aby se dobrali až ke kořenům současné mizérie. Potud, pokud se budou vyhýbat těm dvěma základním rozporům moderní sociální demokracie, tak bude ten pokles pokračovat. A je to tak správné.

Jak už ohlásil magazín Foreign Policy, pochod nového populismu vycházejícího jak z levice, tak z pravice, se valí Evropou, aniž by docházelo k jeho útlumu, kteří mnozí mainstreamoví neustále marně ohlašují.

Obraz situace, která se vynořuje, je jasný: Populistická hnutí postupně získávala voličstvo až do šokového roku 2016. Ale pokračovala v tom od té doby i nadále. Ač populistické strany měly v roce 2000 průměrný podíl 9,6 procenta a 17,2 procenta v roce 2008, tak např. teď jich je 24,6 procenta.

Pro časopis Zahraniční politika provedli studii dva členové Institutu za globální změnu Tonyho Blaira a z té je krásně vidět, jakou mají ti centro-levicoví, tj. sociální demokraté, hrůzu z masového odmítání jejich dlouhodobé politické ideologie „třetí cesty“.

Ale dost podobně jako centro-levicoví začínají dopadat i centro-pravicoví. A tak tento týden vydal Financial Times výzvu volající po novém „radikálním centrismu“, aby se nějak vyrovnali se zhnusením politikou ve stylu Blaira/Clitonů na současném Západě.

Jestli byl rok 2016 rokem šoku nad vítězstvím populistického nacionalismu, tak v roce 2017 se už stanovily bitevní linie, takže rok 2018 bude určitě prvním rokem skutečné války, v níž se střetnou tyto dva světové názory.

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-17 # milan suler 2018-01-02 13:59 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Popo 2018-01-02 14:11
Cituji :
ROK 2018 BUDE URČITĚ PRVNÍM ROKEM SKUTEČNÉ VÁLKY...
Nezmysel. Na tejto zemi je niekolko stále platných kalendárov podľa ktorých sa ľudkovia riadia takže už len to že rok 2018 je 2018stým je samo o sebe nezmyslom to ako za prvé a ako za druhe, jediné čo bude určite určite je, že mysliaci ludkovia si tak ako dnes tak aj o rok budú zas myslieť niečo iné oproti tomu čo si myslia dnes v porovnaní s tým čo si mysleli pred rokom. Myslenie je choroba a tak ako každá choroba aj táto má svoje prirodzené štádia vývoja. Priatelia poniektorých z vás celkom určite poteším, z vlastných skúsenosti viem že tak ako každá tak aj táto choroba sa dá liečiť - stačí to len naozaj chcieť...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # Ondra 2018-01-02 14:23
letopocet 2018 je jen 2018ty rok nadvlady vatikanskeho satanizmu nad svetem.. uz 2018 let se tu nic nezmenilo

EDIT: mozky vymydleny ukol splnen cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # .lak 2018-01-03 09:04
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Piovarči 2018-01-02 17:29
Tiež sa hovorí že myslenie bolí preto mnohí radšej nemyslia a tak to potom vypadá,
keď zožnú dôsledky,
ktoré nevedeli domylieť ešte predtým,
ako začali nerozumne konať.

Keby šachysta nemyslel prehral by každú šachovú partiu..

Keby ľudstvo nemyslelo sedeli by sme dodnes v jaskyniach....

Myslenie je nevyhnutnou súčasťou civilizácie a jej vývoja v každej oblasti.

Zastaviť tok myšlienok to muselo tiež niekoho napadnúť, tak že musel o tom najskôr rozmýšľať a uvažovať.......
Kreativita je v živote nevyhnutná....
www.umeniekreativity.sk/.../
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Popo 2018-01-02 17:38
Éééj ťi bistu, máš to ty to tu tie alibi k tomu čo a ako všetko musíš len aby si musel myslieť dobre prešpekulované - vymyslené. Škoda a i zaroveň smutné na tom je že celé ti to tak nejak na vedchých lepšie povedané len na jednéj nohe stojí - Musím! Kontrolná otázočka, ani vo sne ťa priatelu ešte nenapadlo že nič nemusíš? Naozaj? No keď musíš tak musíš - jak vravievajú naši bratia Češi "Přes to vlak nejede."...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Piovarči 2018-01-02 21:47
Nepísal som predsa že niečo musím:-)
Ale kým realitu nezvládam inak myslenie je dôležité...
Nemyslieť ale predsa pôsobiť to už je ďalší level a nadstavba....
Ale nie je možné radiť ľuďom, ktorí nechápu o čo ide aby nemysleli.
Skôr im vysvetli ako je užitočné občas zastaviť tok myslenia ako to trénovať a aké to má rozsiahle účinky..... a prečo je to dobré..... a aká je v tom Sila....
Motivuj ich.... neodrádzaj.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Popo 2018-01-03 11:28
Cituji Piovarči:
Motivuj ich.... neodrádzaj.....

Priatelu neboj neodrádzam. Hoc mysliacemu nezdáť sa to bude, tých ktorým už je dané dobre vedia že nie málo ich tu motivujem. Mám z prírody to vypozorované - prirodzené tam pomáhať je len tým ktorý pomoc naozaj potrebuju, nikdy nie tým ktorý pomoc chcú...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Piovarči 2018-01-03 13:00
Snáď tu na to chodíš či?
Hoď aspoň nejaké odkazy na vhodnú literatúru
Ako inak chceš pomáhať.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Popo 2018-01-03 17:04
Priatelu z toho "chcieť pomáhať" som už dosť dlho a nadobro vyliečený, pomáham už len tým ktorý to naozaj potrebujú - tak ako je to celkom prirodzené...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Piovarči 2018-01-04 02:52
Nikto tu to podľa teba nepotrebuje?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Popo 2018-01-04 12:44
Priatelu prezradím ti jedno z tajomstiev života vo vždy harmonickéj prírode - Tomu kto sám na sebe vedome sa újmi dopúšta sa nepomáhá. Ak v našom živote majú byť veci prirodzené, je to len celkom prirodzene...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # .lak 2018-01-02 14:30
To bych nedydlatal nedydlaval ani fčera ani dnes ani vůbec furt, dydlace.
www.google.cz/.../
Gúgl obrázky už šuplik pro frázi má, heč

Ve vyhledávačí obrázků se specifický termín pro energeticko-inf ormační pole jehož náznakem tedy jsou již ujal. Ovšem pro jazykolouskače je termín "dydlace asi příliš tvrdý oříšek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # Elen 2018-01-02 14:50
To se nedá ani přečíst taková snůška blábolů.
Podle mého názoru jsou politici i vykladači politiky hňupové (když to řeknu slušně).
Těm debilním žvástům snad už nemůže nikdo věřit.
Do příštího roku (tedy už tohoto) přeji všem slušným lidem, aby zůstali lidmi a těm co ještě nepoužívají mozek a srdce, aby jim "bliklo" a věci se pohnou tím správným směrem. Bude nás čím dál víc a všichni lidé najdou svou ztracenou důstojnost (přestanou hrbit hřbet - "po biblicku" a jiných sprostostech = nebudou hovádka na jatka), náš svět ozáří sluníčko zlaté
a všechnu temnotu pohltí zem jako hnojivo pro krásnou floru (třeba na pouštích, páč tam je to nejvíc potřeba).
Pěkný den a hodně štěstí, nejen letos, ale i v letech příštích všem, všem lidem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # .lak 2018-01-02 15:00 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Elen 2018-01-02 15:07
A tahle pohádka je nejspíš o spánku duše (proto jsou mátohy - ti spící):
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # .lak 2018-01-02 15:31
spočinul na zádech www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Elen 2018-01-02 15:42
"S vytrčenýma kopytama" působí lépe. Teď ho můžou růčo obracet a maj na chvíli o zábavu postaráno.

Dodatek: Usamany nemusím, jejich hrdinové jsou šáhlí a ostatek národa, nenároda si válí šunky a kyne (popř. dělá jiné hovadiny).
Mám raději tyto, páč jsou lidi:
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Vilo 2018-01-02 22:18
Krása!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # .lak 2018-01-02 22:53
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Janinna 2018-01-02 23:00
Ahoj tečkolaku:) ty ženský podle kebabového měřítka, tak to fakt nemá chybu:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # .lak 2018-01-03 08:59
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Che 2018-01-03 12:10
Tak to je nejlepsi obrazek roku 2018
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-11 # Vít Henoch 2018-01-02 19:22
Ellen,

ty důvody pro válku jsou tak vachrlaté, že žádná nebude. Rok 2018 bude rokem očisty, která skončí asi za dva až čtyři roky. To se uvidí. Zeměkoule je Moje dílo, oživil jsem ji, osázel jsem ji a zplodil na ní svoje děti jak v těle, tak v Duši se svou milovanou ženou. Jejich Duše jsem jim se ženou stvořil z lásky a těla při milování. Planetu jsem pak přenechal svému Synu v Duši a prapravnuku v těle, Noemu. Mne unesla zvířata a jeden z Mých Synů Mi zachránil život alespoň na úrovni vevetativního stavu. Tato zvířata pak chtěla Zemi pro sebe a přepisovala Svatou knihu tak, aby jim to vyhovovalo. Proto je v Genesis věta, že jako muže a ženu k obrazu svému jsem vás stvořil, ve svitcích bylo jsme vás stvořili. Zvěř pak prohlásila, že žena Adama je z žebra. Proto je jak tehdy, tak dnes tolik genetických nedokonalostí. Adam je ale žena, to jméno znamená toto: A z hůry, d těhotné bříško, a žena, m matka. Eva znamená E vývoj, čili stoupání po žebříku, v znamená vír energie, a znamená žena. Čili zvířátka vytvořila dvě lesby a myslela si, že se oplodní. Vy jste si to ale poctivě prožili, protože ti pitomci to nacpali do Svaté knihy a další pitomci tomu octivě věřili. Ta je vyjímečná v tom, že existuje jako vývoj lidstva a Země v čase. Pokud tam někdo něco napíše, lidé to musí prožít. To, co bylo na ostrově Lesbos a potom všude možně, je jenom výstražný vykřičník pro to, jak Bible jak Svatá, tak nesvatá funguje.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-20 # Ing. Miloslav Dědek 2018-01-02 16:02
Co se to v současné mezinárodní politice děje?
Z přemíry špatných zpráv čiší zoufalá beznaděje.¨
Na prahu dvacátého prvního století
bude druhá studená válka prokletí.

Situace v mezinárodní politice je tak nerudná.
že je i třetí světová válka pravděpodobná.
Stojí za to připomenou klasikova slova:
„Další válka klacky a kameny bude vedena znova.“

Je na světě velké množství rozumných lidí,¨
Jak se dohodnout na budoucnosti nikdo nevidí.
Naznačený problém má jedno možné řešení,
které je třeba uvést bez zbytečného prodlení.

SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA
bude globálně každodenní čtení,
TEORIE VŠEVÝVOJE večerní modlitba.
kterou zavedou všechny církve bez prodlení.

SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA: [...]/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html

TEORIE VŠEVÝVOJE: [...]/2014/07/t eorie-vsevyvoje -posledni-defin itivni.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Piovarči 2018-01-02 17:58
Cením tvoju básnickú tvorivosť dobre šitú na dnešnú situáciu
Dovolil som si tu pastnúť záverečnú pasáž z článku - PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA - OPTIMALIZACE KREATIVNÍHO MYŠLENÍ

JEDNOTNÝ VÝKLAD VĚDECKÉHO A NÁBOŽENSKÉHO VNÍMÁNÍ SVĚTA

V Teorii vševývoje je uvedena definice ideálního organizmu, který má neomezeně dokonalé vjemové orgány, pocitová ústrojí a intelekt a je schopný vnímat, pociťovat a představovat si všechno, co bylo, je a bude v dosud známém prostoru i za jeho hranicemi. Ideální organizmus je schopný vnímat cokoliv, kdekoliv, a to tak, že to může vnímat neomezeně nejen směrem k drobným podstrukturám sledovaných objektů, ale je schopen vnímat realitu i směrem k nadstrukturám sledovaných objektů, a to vše v libovolně dlouhém časovém intervalu. Pozoruje-li ideální organizmus živý organizmus, potom může bez omezení vnímat všechny jeho fyziologické funkce v libovolně malých podrobnostech. Uvedený ideální organizmus může např. vnímat podrobnosti neomezeně malých objektů v nekonečně velké vzdálenosti. Ideální organizmus může např. do neomezeně malých podrobností vnímat strukturu člověka včetně všech jeho fyziologických funkcí, které se projevují např. abstraktním myšlením. Definice uvedeného ideálního organizmu je v podstatě totožná s definicí boha. Je prakticky jisté, že ve vesmíru existuje život i na mnoha jiných planetách. Je prakticky jisté, že se život na těchto planetách nenachází v totožném stádiu vývoje jako život na naší planetě. Je prakticky jisté, že jsou ve vesmíru také planety s civilizacemi, které jsou mnohem vyvinutější v porovnání s civilizací na naší planetě. Je prakticky jisté, že ve vesmíru jsou i civilizace, které dosáhly takového stádia vývoje, že vlastnosti jejich organizmů se blíží vlastnostem ideálního organizmu. Z výše uvedeného logicky vyplývá, že ve vesmíru je nejméně jedna civilizace organizmů, které jsou z 99,999...% podobné ideálnímu organizmu. Jinak řečeno: Ideální organizmus, tj. bůh, existuje s pravděpodobnost í 99,999...%.

Veľmi zaujímavá úvaha. Mali by sme spieť aj ako ľudstvo nielen ako jednotlivci stále k vyššej dokonalosti
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Ondra 2018-01-02 19:45
zas tak jednotny vyklad to neni.. problem zustava v tom ze spousta lidi porad bude verit tomu ze tam nekde na nejaky planete na nejakym oblacku sedi ted starik byt by tohle byla vseobecne prijmana vec.. to se zase muze strhnout do nabozenstvi a uctivani nekoho a ne sama sebe..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Piovarči 2018-01-02 22:08
Ale rozhodne je to podnetná úvaha.
Podstatou všetkého je Láska - A Láska je obrovská energia nevyčerpateľná studnica živej vody. Podstatou všetkého vo vesmíre je práve toto. Boh je Láska.
Spomeň si na Pavlov hymnus na Lásku.
Nie je to o ľudkoch ktorí slepo veria v nejaké náboženstvo či nejakého deduška na obláčiku. Je to o skutočnej duchovnej evolúcii človeka ktorý má kráčať k tej dokonalosti a k tej Nezištnej Láske....

Toto je to o čo skutočne ide o tento vzťah medzi ľuďmi v ľudskom spoločenstve.
Toto by malo byť normou a výsadou vyspelej duchovne pokročilej civilizácie
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # .lak 2018-01-02 22:17
To ramham je fabulace, má tam být čaj rumbum.
smrťák by to potvrdil, možná.

Tady máte záhadu rumbumblského trojuhelníku. Kde se tam mohlo vzít
letadlo 911?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2018-01-03 13:22
Ke garsonce, přibastlenej 2+kk. :D
Estetika nic moc, ale když máš zbytečnej kus letadla a stavební úřad ti do toho nekecá...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # .lak 2018-01-02 20:33
Podle invence
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Che 2018-01-03 12:17
Dědku, uz zase ortravujes na Novy Rok! Asi jsi toho na Silvestra moc vychlastal ze porad jeste zvracis!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Ing. Miloslav Dědek 2018-01-03 22:37
Pane Che, je zřejmé, že nesouhlasíte s mými názory na budoucnost lidstva, a protože nemáte argumenty proti těmto názorům, uchylujete se k tomu, že hanobíte jejich autora, kterého se snažíte umlčet. Vaše jednání je trapné a odsouzeníhodné. Ujišťuji Vás, že: "JE TO MARNÝ, JE TO MARNÝ", díky bohu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás