Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTisíce afrických migrantů má 90 dní, aby opustili Izrael, jinak je čeká vězení

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Tisíce afrických migrantů má 90 dní, aby opustili Izrael, jinak je čeká vězení

Tisíce afrických migrantů z Eritrey a Súdánu dostaly 90 dnů na opuštění Izraele, jinak mají jistotu rozsudku vězení.

Úřad pro obyvatelstvo, imigraci a hranice při Ministerstvu vnitra začal podle příkazů ministerského předsedy Benjamina Netanyahu s agresivním programem deportací zacíleným proti afrických migrantům v této zemi.

Hlasování kabinetu o této deportační kampani bylo odloženo kvůli rozpočtovému sporu mezi ministerstvy financí a veřejné bezpečnosti.

V první fázi budou mít určité skupiny výjimku z deportací: děti, dospělí nad 60, rodiče nezletilých dětí, které spoléhají na jejich podporu, ti se závažnými zdravotními problémy nebo s problémy s duševním zdravím a oběti pašování lidí a zotročení. Příslušníci těchto skupin jsou vyňati z odeslání do zádržného zařízení Holot v poušti Negev.

Také lidé, kteří požádali o status uprchlíka, nedostali však zatím odpověď, prozatím také smí zůstat.

Tisíce dalších afrických migrantů, kteří do Izraele vstoupili ilegálně a byli už v minulosti zadrženi v Holotu, nebo kteří splňují kritéria, aby tam byli zadržováni, obdrží, až si půjdou příště do kanceláří ministerstva vnitra pro obnovení povolení k pobytu, vyrozumění, že musí do tří měsíců opustit Izrael, nebo budou na neurčito uvězněni. Nebude-li změněn zákon, pak je Holot určen do necelých tří měsíců k zavření.

V Izraeli žije odhadem 27 000 občanů Eritrey stejně jako 7 500 Súdánců a 2 500 z jiných afrických zemí. Africkým žadatelům o azyl se už narodilo asi 5 000 dětí.

Netanyahu řekl činitelům ministerstva vnitra, že očekává, že mnoho z těchto lidí v krátké době Izrael opustí.

Ministerstvo vnitra odhaduje celkové náklady své deportační operace na asi 300 milionů šekelů (86 milionů $) ročně. Do toho patří platy zaměstnanců ministerstva vnitra, deportační lety a peníze dané těm, kteří odejdou. Prozatím každý žadatel o azyl, který zemi opustí, obdrží 3 500 $, ale v budoucnu bude tato částka snížena.

Skutečné náklady budou záviset na tom, zda tento program uspěje, nebo zda se mu dařit nebude. Tyto odhady nezahrnují náklady na zadržování žadatelů o azyl, kteří odmítnou Izrael opustit. To je hlavní důvod sporu mezi ministerstvy financí a veřejné bezpečnosti. To druhé říká, že s ním tento plán nebyl předem konzultován.

Izraelská vězeňská služba spadající pod ministerstvo veřejné bezpečnosti odhaduje, že stovky afrických žadatelů budou muset být uvězněny v zádržném centru Saharonim, což se čeká, že bude drahé.

Ve středu řekl Finanční komisi Knessetu zástupce Ministerstva vnitra, že loni utratili za vystěhování 4 500 afrických žadatelů o azyl z Izraele 68 milionů šekelů. Ty peníze šly na letenky a poukázky na hotovost. Haaretz zjistil, že skutečny počet vystěhovaných byl těsně pod 4 000, což znamená, že za každého afrického žadatele o azyl, který odešel, zaplatili asi 17 000 šekelů, ať už odešli do zemí svého původu, do Ugandy nebo do nějaké Západní země.

Zdroj: haaretz.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+71 # diamond 2018-01-02 07:58
Kdo by to řekl, že žid bude takhle multikulturně nesnášenlivej a popudlivej?
Sluníčkáři, dejte jim to sežrat!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # r.m. 2018-01-02 16:56
a kdo by jim pak platil vejplaty?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Che 2018-01-02 10:37
Zidi se vybarvuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # Jaris 2018-01-02 10:54
A ted si predstavte, ze bych rekla, ze vsichni emigranti musi opustit Evropu( at nezeru) do pul roku, jinak budou vsazeni do vezeni. Asi by mne media utloukly a stala bych pred haagskym soudem za rasismus.
Druha varianta by treba znela, ze vsichni zidi musi opustit Evropu do 90dnu a odjet do Birobidzanu, jinak budou take uvezneni. To by mne nejaky dobrodruh z Mossadu rovnou odstrelil. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # josh (xy) 2018-01-02 11:20
Prozatím každý žadatel o azyl, který zemi opustí, obdrží 3 500 $, ale v budoucnu bude tato částka snížena....Je to na cestu do otevřené náruče EU,... kam jinam. Sami židi, se dovedli rozlést, do celého světa.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # r.m. 2018-01-02 16:57
a zejména do Aktuálně.cz
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Monika 2018-01-02 11:39
A měla by toho následovat i Evropa slimáci budovat své země do svých zemích prosim !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # r.m. 2018-01-02 16:56
Podobné oznámení dotali svého času pobyvatelé ve III. Říši. Výslovně se tehdy požadoval odchod lidí přišedších po roce 1914.
Mají dobré učitele ti židovští soudruzi.)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás