Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaMarkéta Šichtařová: Všichni jsme myši v kleci

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: Všichni jsme myši v kleci

Možná už jste si stejně jako já položili otázku, jak je to možné, že místo podstatných věcí dneska lidstvo minimálně v evropsko-americkém prostoru řeší neuvěřitelné hlouposti.

Hlouposti typu #metoo, kdy údajně před třiceti lety někdo někomu sáhnul na koleno, a ten druhý někdo z toho měl třicet let trauma.

Nebo jak je možné, že paní Vašáryová radí Čechům takové chytrosti, jako že musejí přijmout větší množství imigrantů, protože to prý potřebuje náš hospodářský růst – když přitom po odstranění ideologického závoje je na hrubých datech snadno dokazatelné*), že imigranti hospodářský růst dlouhodobě zpomalují, nikoliv zrychlují. Možná už jste si stejně jako já položili otázku, jak je to možné, že místo podstatných věcí dneska lidstvo minimálně v evropsko-americkém prostoru řeší neuvěřitelné hlouposti.

Hlouposti typu #metoo, kdy údajně před třiceti lety někdo někomu sáhnul na koleno, a ten druhý někdo z toho měl třicet let trauma. Nebo jak je možné, že paní Vašáryová radí Čechům takové chytrosti, jako že musejí přijmout větší množství imigrantů, protože to prý potřebuje náš hospodářský růst – když přitom po odstranění ideologického závoje je na hrubých datech snadno dokazatelné*), že imigranti hospodářský růst dlouhodobě zpomalují, nikoliv zrychlují.

Jak je množné, že regulace a zakazování neustále roste a už znovu začalo být obtížné podnikat, protože míra státní buzerace přesáhla prahovou úroveň.

Mnoho lidí nabízí mnoho výkladů. Jsou tací, kteří vše hodí na EU. (Já taky nenechám na EU niť suchou, ale třeba USA nejsou EU, a taky tam leccos skřípe.) Jiní nadávají nad „zdegenerovaností mladé generace“. (Jenomže ony ženy, které si stěžují, že jim před třiceti lety někdo sáhnul na koleno, sotva lze označit za mladou generaci.) A ještě jiní vidí za vším „zběsilé sluníčkáře“. (Jenomže ti se někde museli vzít – něco muselo jejich zběsilost zasít).

Nabízím tak trochu jiné vysvětlení. Vysvětlení, které umí spojit vše dohromady: nové náboženství multikulturalismu, strachu ze sexuality i touhy po silnější regulaci a ochranářství. Ale musíme se vrátit o mnoho let zpět.

John B. Calhoun (1917-1995) byl americký behaviorální vědec známý pro svá studia hustoty obyvatelstva a jeho vlivu na chování lidí. A protože jaksi není dáno v rámci jednoho vědeckého života zachytit a vymodelovat chování několika generací lidí, své experimenty prováděl na myších. Z toho, co v 60. a 70. letech minulého století zjistil, mrazí. Podle všeho příliš dokonalý život zabíjí.

Pan Calhoun tušil, že jakýkoliv živočich – tedy i myš – a vlastně i člověk – potřebuje ke svému životu nějakou tu nedokonalost. A tak si položil otázku, co se asi stane, když všechny nedokonalosti odstraní, když myším vytvoří ráj na zemi.

Zavřel nebohé hlodavce do klece, kde jim poskytl vše, po čem taková myš může toužit: neomezené množství potravin i vody, zákaz vstupu jejich přirozených nepřátel, optimální teplotu, veterinární dohled a tak dál a dál.

Zpočátku šlo všechno dobře. Jen co myši pochopily, že se ocitly v Edenu, začaly se oddávat sexuálním radovánkám a množit se a množit. Osm myší, které stály na počátku experimentu, odstartovalo populační explozi. Každých 55 dnů se počet obyvatel klece zdvojnásobil. Tak to šlo celých 315 dnů. Jenomže pak to vzalo podivný obrat.

Z ničeho nic se myši začaly množit méně. Jejich počet se už zdvojnásobil „jen“ každých 145 dnů. Ale ani to nemělo trvat věčně. Fáze druhá se zvrtla do fáze třetí. Tou dobou už mimochodem bylo v kleci na 600 myší. A najednou se začaly dít věci.

Mezi hlodavci se vytvořila podivná skupinka jedinců, kteří se chovali jinak než jejich kolegové. Byly to vesměs mladé myši, které se držely pohromadě ve středu klece, byly slabší a nesmělejší než ostatní a často se stávaly terčem agresívních útoků svého okolí. (Poznáváte generaci sněhových vloček?) Tahle skupinka myší nebyla totiž schopna zapadnout do klasické hierarchie, která ve společenství myší za normálních okolností vládne. Mohla si za to částečně sama, částečně se ale stala i obětí zvlčeného chování ostatních. (Poznáváte sílící sklony k šikaně ve školách?)

Na jednu stranu se totiž starší generace naučila žít v tak dokonalých podmínkách, že se nemusela s nikým dělit o potravu, nemusela bránit svá mláďata před predátory či bránit březí samice. A stala se velice sobeckou. (Poznáváte dnešní dospěláky, kteří odmítají mít děti, aby si nesnížili životní úroveň?)

Na stranu druhou mladá generace neměla od koho okoukat sociální chování. Neuměla se přizpůsobit skupinovému soužití, vybojovat si své místo na slunci.

Starší tedy najednou přestali být v podmínkách hojnosti ochotní obětovat trochu svého pohodlí mladým, a mladí zase byli nezocelení jakoukoliv nepohodou, takže chování okolí je doslova psychicky zlomilo. (Poznáváte systém trigger warnings na amerických školách?)

Namísto toho, aby se mladá generace snažila zapadnout do prostředí a najít si v myší hierarchii své místo, stala se z nich podivná individua, která ve volné přírodě nenacházíme. Pan Calhoun je nazvat „the beautiful ones“ – krasavci. Žili jakoby odtržení od reality, neuměli se o sebe řádně postarat, zato se uměli dokonale postarat o svůj vzhled: Byli doslova posedlí péčí o svůj kožíšek. Na první pohled tak působili „pohledněji“ než ostatní. (Poznáváte éru selfíček?) Čeho jim přebývalo na tělesném vzhledu, toho se jim ale nedostávalo na IQ. Neuměli reagovat na vnější podněty, neuměli si poradit s nečekanými událostmi.

A co bylo možná nejpřekvapivější: V živočišné říši obyčejně platí, že péče o vzhled je prostředkem, jak přilákat opačné pohlaví, zejména samici, a přimět ji k páření. Jenomže tito myší krasavci sice věnovali abnormální pozornost svému vzhledu, nicméně o sex ztráceli zájem! Samci přestávali bojovat o území, chránit samice a dokonce se i pářit. Byli pro celou myší kolonii vlastně... k ničemu. Zbytečné existence se strachem ze sexuality. (Poznáváte #metoo?)

A situace se dál horšila. Tito zbyteční samci a v menší míře i zbytečné samice, kteří se projevovali jen tím, že žrali a opečovávali sami sebe, začali vykazovat psychické poruchy od hyperaktivity, přes patologickou plachost, agresivitu, až po kanibalismus. A pochopitelně podivné intersexuální chování. (Poznáváte genderové studie a módu nových genderů?)

Jak tato generace sílila, začala svou nesnášenlivost obracet proti mláďatům a zabíjet je. Porodnost klesala, samice, které často v agresi zabily svá vlastní mláďata, se odstěhovaly do vzdálenějších částí klece, kde dožily v relativní izolaci a umíraly navzdory menšímu počtu potomků mladší než jejich matky. (Poznáváte klesající porodnost „původního“ evropského obyvatelstva?)

Věkový průměr hlodavců začal klesat. Umírala mláďata pod náporem kanibalismu dospělých vzdor hojnosti potravy. Umírali dospělí ve vzájemných soubojích. A umírali dospělí i bez zjevné příčiny – evidentně v důsledku jakési psychické nepohody. (Poznáváte rostoucí počet civilizačních chorob?) 1780 dnů od zahájení experimentu zemřela poslední myš.

Je tu snad ještě někdo, kdo nevidí paralelu se současným světem?

Když dáme lidem zdánlivě vše, co mohou mít, když se o ně postaráme tak, že se o sebe nemusí starat sami, jejich společenství začíná nezadržitelně degenerovat. Civilizace se začíná hroutit.

Ti nebozí lidé, kteří namísto množení se, shánění potravy pro své děti a obrany svých hranic v rámci boje o zdroje potravy, raději řeší genderové nesmysly, pracují pro neziskovky a nechávají se živit státem, a své vlastní zdroje potravy nabízejí zdarma konkurenčnímu etniku, za to nemohou – jsou jako ty nebohé zblbnuté myši. A stejně jako ony jsou za několik málo generací odsouzeny k zániku.

Lidé však na rozdíl od myší mají jednu malou vychytávku: Vyšší IQ. Což vede k tomu, že v určitém procentu případů si dokáží uvědomit, jak se věci mají. Dokáží se postavit systému klece, který je ničí. Odmítnout dotace, státní peníze, asexuálnost, prudérnost. Předpokládám a doufám, že aspoň ahle skupina nezblbne a přežije.

V textu jsou použity úryvky z knihy Pikora & Šichtařová: Robot na konci tunelu (2017)

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+21 # .lak 2018-01-01 18:28
Nevěřím tomu že ze školství nevylezou jen vyleštěné trubky. Jiní prostě neabsolvují.
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # John Maxwell 2018-01-02 03:11
Asi tak , laku ... ono tvrzení pí Šichtařové ,že je nadějí vyšší IQ je opět jen její osobní názor.Je to názor na jednu generaci která je zmanipulovaná a vesměs placená západem.
Tohle je dálší článek který podsouvá názor, že většina společnosti je hloupá ,to je názor politiků kteří všemožně hájí svoje koryta s argumentem. že jejich postavení(IQ) ví nejlíp co je pro společnost nejlepší ,proto většinová společnost nemůže určovat směr a budoucnost společnosti a všemožně pracuje na udržení tohoto dogmatu "standartu demokracie".Pro č tomu tak je ? Jaký cil má pro naši společnost západní demokracie ? Ví to naši politici ? mají plán pro stát na 5 ,50,100 let ? ...
Ono ,ale vyhnutí se nazývat věci pravými jmény zaručuje vcelku bezproblémové psaní a tak pí. Šichtařová není trnem v oku škatulkující společnosti a tak je to vesměs napříč celou společností ... nevyčnívat.
Ono by stačilo napsat systém západní demokracie je samodestruktivn í ,poukázat na fakta které jsou do očí bijící i pro ty tzv. hlupáky a ti se samozřejmě připravují na horší časy.
Ono se zapomíná, že pořád žijí generace které porovnávají co který společenský systém přinesl pro jejich život kdo a jak pracuje pro a proti společnosti a jich samotných ,to není dané IQ jednotlivcem ,ale zkušeností a vědomím, že jde o jejich existenci a těch co sundavají růžové brýle je čím dál víc.
A jak víme informace a zkušenosti se předávají kolem jednotlivce do okolí a to reaguje.
Takže čím větší odpor společnosti tím víc bude zákazů ,norem , zákonů, cenzur .... a to je znatelné v posledních letech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2018-01-02 08:15
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # John Pitralon 2018-01-02 11:50
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # eli 2018-01-02 07:36
"System klece"?
Ako ho pochopit? Tato chazarska sichtarcina, ci sichtarska chazarcina, nie je az tak zlozita. Da sa velmi rychlo pochopit, ak sa v nej dokazes rychlo orientovat. Co to znamena? Niekedy zacat citat tie jej oblbovaky od konca.

"Lidé však na rozdíl od myší mají jednu malou vychytávku: Vyšší IQ. Což vede k tomu, že v určitém procentu případů si dokáží uvědomit, jak se věci mají. Dokáží se postavit systému klece, který je ničí. Odmítnout dotace, státní peníze, asexuálnost, prudérnost. Předpokládám a doufám, že aspoň ahle skupina nezblbne a přežije."

Presne tak, to fungovalo v minulosti. V dobrych, zlatych casoch chazarskeho rozmachu v dobach Rakusko-uhorsky ch panovnikov a po nich v nebeskom raji taticka Tomase Masaryka. V tychto casoch, ziadne dotacie, ani statne peniaze pre obete zidovskych zlodejov a podvodnikov, neexistovali. Ak jeden zid pripravil o kozu, zahradu a dom Honzu z dolneho konca dediny, iny zid o sekeru drevorubaca Jirku
z horneho konca dediny, tak od pana cisara, ani od taticka Tomase, tyto dvaja nic nedostali. Samozrejme, museli sa o seba a rodinu nejak postarat sami. Zacat opat tvrdo pracovat a nadobudat majetok, ktoreho sa neskor zmocnil dalsi zid. V tomto triku, vlastne spociva cela filozofia zidovskeho parazitizmu. Sichtarka, to podala velmi zretelne a otvorene:

"Dokáží se postavit systému klece, který je ničí. ODMITNOUT dotace, státní peníze, asexuálnost, prudérnost."

Ak sa okradnuta spolocnost nedokaze znovu skonsolidovať a pustit opat do vytvarania novych hodnot o ktore by mohla byt znovu pripravena, tak zid nebude bohatnut. Pokrokove ideologie, ako socializmus, priniesli do ich systemu chaos. Snazia sa narody nasmerovat opat do starych dobrych kolaji prosperity pre seba a otrockych zivotnych podmienok, pre ostatnych.
Medialne vlozky do sucasneho chaosu typu #metoo, maju zrejme len odviest pozornost od nasilnych demografickych zmien, ktore podporuju taki, ktori si za osahavanie kolien nechavaju platit. Vašáryová, na tychto akoze zlozvykoch, zalozila svoju karieru. Napokon Sichtarka, je ekonomka, mala by tuto obstarlu rozkosnicu zo Slovenska v jej nazoru podporit. Ako inak mozno vyplnit neplodnu demograficku medzeru vystrasenych mladych mysi, ktore od svojich predkov nezdedili schopnost znovuvytvarania hodnot, ktore zarucovali neustaly rast ulupeneho bohatstva jej rodu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # milan suler 2018-01-01 21:48
???????????????
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás