Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaTrump podporou Vánoc propagoval rasismus a nacismus, varuje bizarní článek Newsweeku

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Trump podporou Vánoc propagoval rasismus a nacismus, varuje bizarní článek Newsweeku

Newsweek překonal sám sebe svým nedávným článkem vydaným na Štědrý den s názvem „Jak Trumpovi nacisté ukradli Vánoce k propagaci bílého nacionalismu.“

Začíná to větou: „Donald Trump chce, aby si Američané mysleli, že on znovu vynalezl Vánoce,“ a pokračuje to dále ve stejném duchu. Argumentuje se tam, že tím, jak Donald Trump získal kredit, že je to on, kdo lidi znovu přiměl říkat „Veselé Vánoce“ místo politicky korektnějšího „Hezké Svátky,“ tak je nacista.

Zde je pár zábavných citací. Nejdříve pointa článku:

Kritici však namítají, že Trump prosazuje takovou verzi svátků, jaká vylučuje členy jiných náboženství, a že tato jeho křížová výprava za návrat Vánoc je součástí širšího prezidentova pokusu definovat Ameriku jako zemi jen pro bílé křesťany.

Přát lidem „veselé Vánoce“ místo „šťastné svátky“ tudíž zapadá do linie Trumpova rozhodnutí zakázat občanům zemí s muslimskou většinou, aby vstupovali do Spojených států, říkají kritici. Přesně to zapadá do jeho odmítání odsoudit vyznavače bílé nadřazenosti, když se dopouštěli pochodu proti diverzitě, a do jeho odsuzování atletů, kteří protestovali proti policejní brutalitě vůči černochům.

Richard King, profesor Washington State University, který studoval, jak vyznavači bílé nadřazenosti kořistí z kultury, řekl Newsweeku:

Stejně jako slogan ‚Učinit z Ameriky opět velikou,‘ ta panika kvůli protestům hráčů NFL a obrany Memoriálu Konfederace, tak i Vánoce jsou způsobem jak spustit nebezpečné diskuse k prosazování jak měkkých, tak tvrdých verzí bílého nacionalismu.

Vlastní expertka Newsweeku Christina Maza, která se zaměřuje na náboženství a extremismus, píše:

Trump není první politickou figurou, která se chytá Vánoc. Ve skutečnosti někteří nachází paralely mezi Trumpovými projevy před vánočními stromy a pokusy autoritářských režimů, jako byli nacisté, manipulovat populární oslavy za účelem propagandy politické ideologie. Avšak tím, jak Trump tímto způsobem Vánoce přetváří na zbraň, tak zavléká do Spojených států nebezpečnou tradici politizace náboženských svátků, říkají experti.

Pak pokračuje:

Trumpova rétorika se sice liší od té z nacistického Německa, zvláště tím, že on přeci jen ještě neprosazoval genocidu, ale Trumpovy řeči o Vánocích přichází v souběhu s nově se vynořující politikou bílého identariánství.

Oni to vnímají jako ten opravdu klíčový rozdíl. Rovněž mluvili s takovými experty jako Joe Perry, autor knihy Vánoce v Německu: Kulturní historie. To je kniha, která zkoumá způsob, jakým nacisté využívali Vánoc k šíření fašismu. Tento článek tedy končí:

„Trump i nacisté spolu sdílí určité aspekty rasové zášti a snad i širší aspekty extrémního konzervativismu – což dělají mnohé politické ideologie,“ řekl Perry.

Upřímně řečeno, sám nevím, jak daleko chce Trump až zajít při zneužívání tohoto svátku k prosazování proti-muslimské a proti-menšinové vize Ameriky, nebo jestli zrovna on opravdu chápe, co svými tirádami ‚Veselé Vánoce‘ opravdu páchá.

Takže se zatím nedopustil genocidy a možná ani nechápe, co vlastně páchá. To je skutečný článek, který na Štědrý Den vyšel v Newsweeku, v jedné z nejrespektovanějších amerických publikací. Sbohem, realito. Bylo nám s tebou opravdu dobře.

Zdroj: pp.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-13 # milan suler 2017-12-31 16:45 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Aliance 2017-12-31 18:52
Mal by si sa nechať vyšetriť od psychiatra kým je to zadarmo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Vladimír 2017-12-31 17:23
Přidám tu zajímavý článek z tajných Vatikánských archívu....zají mavé čtení,už se pravda začíná odkrývat.
czechfreepress.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # Popo 2017-12-31 18:19
Cituji Vladimír:
už se pravda začíná odkrývat.
Priatelu zjavne si len jedným z tých velmi hlboko sa nad každou sprostosťou zamýšlajúcí človečik (tipický domýšlavý hlupák) keď tak naivne ako každý užitočný idiot veríš tomu že pravda (akákolvek a v čomkolvek) sa dá len tak odkriť. Priatelu i tebe k novému roku prezradím jedno z tajomstiev života - Pravda sá dá len prežiť... . Ten kto tam (kdekolvek a pri čomkolvek) osobne nebol "vie" len to čo si o tom myslí a holá pravda je taká že s tým čo si človek mysli sa ani jeho vlastná riť vytrieť nedá - tak velký užitok jak pre iných tak aj pre neho samotného z toho čo si myslí je. Naozaj, len tak jednoduché je to...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Ondra 2017-12-31 19:04
jasne ale neco na tom clanku bude.. tak nejak jsem badal jak se vlastne daj ovlivnit masy lidi.. no tu to mas krasne popsane.. za sebe rikam ze jakekoliv nabozenstvi neni v zajmu lidu ale jednotlivce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # Popo 2017-12-31 19:21
Cituji Ondra:
jasne ale neco na tom clanku bude..
Keď prestaneš vychádzať z toho čo si myslíš a začneš vychádzať len a len z toho čo je, ani ty nebudeš mať problém vypozorovať že v USA sú okrem belochov kresťanmi aj indiáni, Mexičania, černoši atď. atď. Článok obsahovo sú len ďalšie "noty" pre užitočných idiotov...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Ondra 2017-12-31 20:55
z toho co je jsem zmatenej proto hledam odpovedi.. clanek jako takovej mi par odpovedi poskytl
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # robrell 2018-01-01 10:37
Popo,
s jádrem Tvého příspěvku v celku mohu souhlasit, že Pravdu v doslovném významu se nikdo nikdy nedozví, pokud v té pravdě sám nefiguruje a i tehdy to úplnou pravdou nemusí být, protože se účastnil pouze dílčího děje, který se k celkové pravdě blíží. Aby se zjistila "pravda", museli by úplně všichni účastnící děje sdělit tomu, kdo pravdu hledá, nezkresleně běh událostí, které se děly a ten co pravdu hledá, tyto informace musí nezkresleně zkatalogizovat a učinit pravděpodobný závěr, blížící se skutečnosti, tudíž pravdě. Přesto ani tento závěr nebude úplnou pravdou. Bohužel.
Např. :Nelibí se mi jak svůj názor prezentuješ, útočně a vulgárně, a tudíž se domnívám, že je možné, že jsi i takový člověk(útočný a vulgární), ale zda jsi takový či ne (zda je to pravda či ne) víš ty sám či tvé nejbližší okolí, avšak dost toho o tobě napoví či chceš-li mohu se velmi blížit pravdě, že takový skutečně jsi.
Každý tvor na této planetě přemýšlí nad tím: co se děje, co pravděpodobně bude následovat, jak se zachovat a je v celku jedno, zda to bude pravda či ne, protože jde o přežití. Když vývod těchto myšlenek potvrdí jeho předpoklad, tak tento předpoklad považuje za pravdu, která se vyplnila.
Nemám vůbec nic proti tomu, kdo hledá pravdu, naopak hovoří to o něm, že nechce být onucí, že bude věřit všemu, kdo mu co nakuká v úmyslu jej ovlivňovat s cílem jej ovládat. Já se toho člověka naopak velmi vážím i v případě, že jeho výklad pravdy je nahony vzdálen výkladu mému. Je také samozřejmě možné, že jsem plně nepochopil tvůj příspěvek a tvoje pravda tudíž nekoresponduje s tou mojí. proto se Ti předem omlouvám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Dědouch11 2018-01-01 11:21
To nepobere.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Vladimír 2018-01-01 11:32
robrell - dobře jste to napsal a rozumím Vám,ale na rozdíl od Vás bych já (po svých zkušenostech) "neházel perly sviním" každý musí projít svým "peklem" aby pochopil stav situace a překročil svůj stín.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # robrell 2018-01-01 15:22
Vladimíre, díky. V celku s tebou souhlasím, ale nač takzvaně lámat hůl předtím, než jsem to alespoň zkusil,domnívám se, že mám 50% šanci, že pochopí a překročí svůj stín.
Dědouch :-), třeba ano.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Dědouch11 2018-01-01 21:31
Ani náhodou. Zkušenosti. ;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Vladimír57 2018-01-01 11:33
Popo, nezažil jsem druhou světovou válku, přesto si myslím, že tvrzení, že byla, je pravda. Jenže podle tvé teorie, co jsme nezažili, tomu nemáme věřit. Poraď, co s tím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # .lak 2017-12-31 17:36
Chudák trump, nechce podporovat zájmovou islámskou organizaci soukromého vlastníka OSN a vojska NATO a že je prý platit nechce. To by ibrahím zaplakal, trezorista.
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # chromolibden 2017-12-31 18:02
Je to parchant jako ti [...]ové co za ním stojí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # .lak 2017-12-31 18:28
ibrahim nebo co s ním krouží kolem kubitového kvanťáku, možná.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Che 2017-12-31 20:09
Kdyz me nekdo bude prat „Veselé Vánoce“ tak v tom ale osobne nevidim vubec zadny nacismus. Prani „Hezké Svátky“ nevidim jako podarene prani k vanocum, nebot je mnoho svatku.

Vidi-li nekdo za pranim „Veselé Vánoce“ nacismus, tak to musi byt jen [...]ni idiot.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # John Maxwell 2017-12-31 23:35
Řeší hovadiny .... kdo z nich si uvědomí kolik krve mají na prackách po celém světě... a ještě budou mít ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jaris 2018-01-01 09:35
Souhlasim s Trumpem, ze se maji prat 'Vesele Vanoce'. Souhlasim, ze v krestanskych zemich muslimove nemaji co pohledavat nebot jsou denodenne rozbuskou nepokoju nebo teroristickych utoku.
Mam jednoduche reseni. Bili k bilym. Muslimove pouze do muslimskych zemi. Zidi do Birobidzanu. Cerni do Afriky. Zluti do asijskych zemi. [...]i do Indie.
Lidi maji byt rozdeleni podle ras. Kazdy ma svuj styl zivota, sve tradice, svou kulturu. Myslim, ze by zivot na zemi byl klidnejsi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # robrell 2018-01-01 10:55
Jaris
omlouvám se Ti, ale zásadně s tebou nesouhlasím, protože by to vedlo k ještě větším nedorozuměním než v současném světě. Je podle mne daleko lepší varianta, aby se lidé sdružovali, ale pod zásadní podmínkou vycházející z tohoto zamyšlení: Pokud se jako jiná "rasa" (nelibí se mi tento výraz, ale použil jsi jej ty sám.) přistěhuje na území obývaném rasou jinou,tak má pouze tři volby, které vycházejí z jeho cíle přestěhování. Tedy buď a) chci se začlenit: b) chci,aby se začlenili oni ke mě, ač jsem na jejich(dočasném ) území c) chci získat část jejich území a jejich výhod, aniž bych se začlenil. Z toho tudíž vychází, že odrážky b a c jsou agresivní stěhující se rasy vůči rase dosud obývající uvedené území.
Proto by měla být zásadní podmínka a).
ostatní b):c): či separace ras, nepovede k ničemu jinému než ke genocidám mezi rasami, bohužel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jaris 2018-01-01 12:31
Robrell, nemusis se omlouvat. Nevadi mi Tvuj nazor. Jiste, pokud lide spolecne spolupracuji, neskodi si, nevyvysuji se nad ostatni, tak je to idealni spolecnost. Ja jsem spise poukazovala na lidi agresivni, neprizpusobive, parazitujici, a povysujici se nad ostatni.To je prave ten element, ktery ty slusne lidi pravem nastve.
Nelibi se mi, ze u vas [...]i maji vetsi prava nez bili. Je znamo, ze muslimove jsou agresivni a nepratelsti vuci bilym, zidi zase ovladli vysoka mista a kociruji US a EU ke svym zajmum. No a cernosi v Americe jsou vetsinou velice problematickou skupinou. Proto bych lidi podle ras a kultury rozdelila, aby se nemeli moznost hadat a slavili si svoje svatky a tradice, at uz ramadan nebo chanuku nebo Vanoce.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # John Maxwell 2018-01-01 13:11
Zdravím :))
No oba máte defakto pravdu co do pointy , z historie i když jí tak vehementně přepisují jsou fakta jasně doložitelná jak se různé společnosti(rod ,kmen,městský stát,stát) chovali vůči cizincům a z toho plyne, že vše má svůj původ a důvod .
Každý přistěhovalec se společnosti buď přizpůsobil , nebo ho společnost vytěsnila na okraj a cizinec buď žil na okraji společnosti nebo se odstěhoval kde mu to vyhovovalo lépe.Pokud by společnosti začal škodit ,společnost by se ho zbavila. Nikdy v minulosti se většina nepodřizovala menšině.Opak se děje až v "moderních dějinách" ,takže jde defakto o úpadek civilizace.
Abych nebyl špatně pochopen , vždy společnost pracovala na společném směru a cíly pro blaho většiny ,lidi sdružující se k sobě to mají v podstatě předurčeno a stavebním prvkem byla rodina a výchova potomků ,předávání vědomostí z generace na generaci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás