Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRok 2017 byl obdobím plošného „úpadku“ a „ústupu“ středo-levicové politiky v Evropě

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rok 2017 byl obdobím plošného „úpadku“ a „ústupu“ středo-levicové politiky v Evropě

Rok 2017 byl obdobím téměř plošného „úpadku“ a „ústupu“ středo-levicové politiky v Evropě, prohlásily jak noviny The Guardian, tak i New York Times.

Letos po celém kontinentu s 946 okresy, ve kterých si takové strany držely nejvyšší úroveň zastoupení voličů, jich ale zůstalo jen 56 (čili pod 6 procent), kde si cento-levicové strany udržely svou pozici nebo dokonce získaly vyšší podíl voličů.

Podle analýzy The Guardian, v téměř 94 procentech okresů, ve kterých letos proběhly průzkumy, centro-levicoví ztratily ve prospěch buď krajní levice, nebo pravice či populistických hnutí. „Ta středová-levice je ve Francii rozprášená na atomy, skoro vymazaná z mapy v Holandsku, pokořená v Německu je hlavní proud centro-levicových stran na všech frontách na hromadném ústupu.

„Dokonce ve Skandinávii, kdysi v hlavní baště této politiky, se už sociální demokracie potýká s porážkami,“ napsal v pátek do hlavního britského mainstreamového levicového listu Jon Henley.

Analýza tohoto listu odhaluje, jak se populisté a pravicové skupiny těší z úspěchů, které úpadek centro-levicových stran přivodil, ale na své hlasy si přišla i radikální levice a různé další pravicové skupiny.

Den předtím vyšel v New York Times (NYT) názorový článek zaměřující se na Německo, kdy autor v tomto liberálním listě podobně vyhlásil, že evropská centristická levice je po roce 2017 na ústupu. „Tento úpadkový trend se neomezuje na Německo – ve většině hlavních Západoevropských zemích jsou centro-levicové strany na ústupu a v některých případech už prakticky přestaly existovat,“ vysvětluje Jochen Bittner, který také píše pro německý liberálně levicový týdeník Die Zeit.

V německých spolkových volbách si urvala první křesla v legislativě populistická, pravicová AfD, když vyrostla na 12 procent, a pro centro-levicové ale i centro-pravicové strany to bylo nejhorší volební období v poválečné éře.

Ve Francii se socialisté bývalého prezidenta Francois Hollanda rozsypali, aby přeběhli k novým centristům Emmanuela Macrona, a k populistům, kdy pravicová Národní fronta zažila vzedmutí a jejich vůdkyně Marine Le Pen se poprvé dostala až do posledního kola hlasování prezidentské volby.

V Rakousku centro-levicoví sice ve skutečnosti o 0,1 procenta posílili, ale k moci se místo nich prodrala pravice pod mladým populistickým vůdcem Sebastianem Kurzem.

V Holadsku utrpěla holandská Strana práce drtivou porážku, zatímco došlo k vzepětí pravicové populistické Strany svobody vedené Geertem Wildersem.

Tyto články v Guardian a NYT vychází, když nový výzkum zjišťuje, že podíl hlasů populistických stran v Evropě se od roku 2000 téměř ztrojnásobil, kdy vyrostl z 8,5 procenta na 24,1 procenta.

Podle Institutu za změnu Tonyho Blaira „prochází politické prostředí Evropy největší transformací od konce Studené války.“

V posledních 17 letech se počet populistických stran po celém kontinentu téměř zdvojnásobil, kdy vyrostl z 33 na 63, přičemž největší změna proběhla ve Východní Evropě.

V roce 2017 připadlo v Západní Evropě téměř 13 procent hlasů pro populistické strany v porovnání se zhruba 32 procenty na východě.

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-6 # milan suler 2017-12-31 11:53 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Monika 2017-12-31 12:01
A my všichni věřime že v roce 2018 odejde na smetiště dějin fašistická USA v Německu odejde na odpočinek Merkelbába ! V Rakousku bude vzrůstat vliv Sabastiana Kurze a v Maďarsku nadále vítězit Orbán
!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Jarin G. 2017-12-31 13:42
a trocha humoru k tvému příspěvku (Silvestr!)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2017-12-31 15:31
a není to v naší kolonii už protistátní?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Live Up 2017-12-31 12:37
Ilumináti a spol. prostě nadále pracují ve svém plánu o dokonale kontrolované společnosti. Problém je, že oni se nevzdají. A bude-li jim lidově řečeno hořet u zadale, nepochybuji o tom, že učiní něco, co povede k masivnímu hubení "otroctva". Je to jenom o tom ten zbývající čas využít k nabytí znalostí o pravdě, takže:

bit.ly/2647Tcc

PF 2018 ! ! !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Piovarči 2017-12-31 13:02
Presne idú podľa plánu a majú k dispozícii všetky prostriedky, vedu i dostatok financií aby zmene a masám dokázali čeliť.
Ale:
Pentagon podcenil tempo rozvoje výroby vojenských letadel v Rusku a v Číně, a teď jsou VLS USA zranitelné, píše The National Interest.

Po ukončení studené války USA nepředpokládaly , že Rusko a Čína dokážou tak rychle vyprojektovat nová letadla, nedávné úspěchy obou zemí však ukázaly, že se Američané mýlili, píše vydání s odvoláním na generálporučíka VLS USA Jamese Holmse.
Například, Pentagon přijal „unáhlené rozhodnutí" o zastavení výroby víceúčelové stíhačky páté generace F-22 Raptor, a teprve zahájil projektování modernějších stíhaček. V současné době je vyrobeno 187 letadel F-22, a je málo pravděpodobné, že se USA vrátí k jejich výrobě — její obnovení si vyžaduje velké investice, připomíná vydání.

Americké VLS se staly zranitelnými před novými ruskými projekty v oblasti protivzdušné obrany, mj. před protiletadlovým raketovým komplexem S-400 Triumf. Mezitím podle slov Jamese Holmse je převaha ve vzduchu na pozadí rozvoje moderních systémů PVO něco více, než schopnost vzdušného boje. Moderní bojové letouny mají likvidovat PVO nebo neutralizovat její hrozby pomocí „prostředků elektronického boje nebo kybernetických útoků". Americká letadla tyto možnosti zatím nemají, píše NI.

V současné době rozpracovávají USA létající bojovou platformu příští generace — nové letadlo, které bude spojovat funkce stíhačky a bombardéru — proces ale probíhá pomalu. Americké VLS potřebují novou stíhačku do r. 2030, a pravděpodobně do té doby nedokáže Pentagon vytvořit nové letadlo „od nuly". Podle slov Jamese Holmse chtějí USA dostat nové letadlo co nejrychleji, a „nemohou si dovolit další 20letý program projektování". Američané budou nejspíše muset využít již existujících F-22 nebo F-35 jako základů pro nové projekty, praví se v článku.
cz.[...]news.com/.../...
Predpovede na rok 2018
V novém roce může dojít k největší humanitární katastrofě od roku 1945. Řekla to britská ministryně pro mezinárodní rozvoj Penny Mordauntová, informuje The Telegraph.
OSN v březnu prohlásila, že k největší humanitární krizi od založení této organizace došlo v roce 2017. Příčina tkví v událostech v Jemenu, Nigérii, Somálsku a Jižním Súdánu.
Avšak, podle mínění Penny Mordauntové, nejtěžší časy teprve nastanou. „I když byl rok 2017 rokem hrozných humanitárních krizí, může být rok 2018 ještě pochmurnějším," poznamenala ministryně.
cz.[...]news.com/.../...

Čo to teda elity na nás zase chystajú?

Japonsko zvažuje čtyři scénáře rozpoutání války na Korejském poloostrově

Japonská vláda zkoumá perspektivy velké války na Korejském poloostrově, informuje agentura Kjódó.
Agentura píše, že se tato otázka posuzuje Radou národní bezpečnosti za účasti premiéra Šinzó Abeho. Japonské vedení hodlá posoudit akce, jež mají podniknout Síly sebeobrany v případě vyhrocení situace na Korejském poloostrově. Agentura rovněž zdůrazňuje, že Japonsko získá právo na spuštění mechanismu kolektivní bezpečnosti a na získání vojenské podpory USA v případě rozpoutání války na poloostrově.

Japonská vláda pokládá rovněž za možné několik scénářů zahájení válečných akcí, zejména srážku ozbrojených sil KLDR a Jižní Koreje, preventivní útok USA na Severní Koreu, vpád jihokorejských sil do KLDR a také raketový útok Pchjongjangu na Japonsko.
cz.[...]news.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jarin G. 2017-12-31 13:51
Dík za informace!
A tobě, otužilče, vtipný obrázek:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2017-12-31 15:57
Klídek pánové:).
Dolar letos utrpěl nejprudší pokles od roku 2003
zet.cz/.../...
Vůči koši předních měn oslabil o zhruba deset procent. Samotné euro se dnes vůči dolaru poprvé od září dostalo nad hranici 1,2 USD, od začátku roku si tak připisuje zhruba 14 procent.
-
"Vidíme synchronizovaný globální růst, zejména velmi silné oživení růstu v eurozóně, což ECB vede k postupné normalizaci politiky, což pomáhá euru," řekl agentuře Reuters měnový stratég Société Générale Alvin Tan. Dodal, že dolar byl na počátku roku nadhodnocený vůči euru, jenu a libře, což bylo dalším důvodem k jeho oslabení v letošním roce.
Stratég banky Barclays Šin Kadota upozornil, že podle sezonních trendů na devizovém trhu má dolar tendenci po vánočních svátcích oslabovat. Mnoho institucionální ch investorů uzavírá ke konci roku své účetnictví, což obvykle vyvolává tlaky na prodej dolaru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Ing. Miloslav Dědek 2017-12-31 12:48
Vážení čtenáři i členové redakce, všem Vám přeji krásný závěr roku znovuzrození lidského vědomí a mnoho sil do nadcházejícího roku socioekonomické transformace v duchu tohoto vědomí. V současném světě bohužel pořád platí, že politicko-mocen ská struktura světa plodí mnoho negativních jevů. Smutná realita! Jak ji změnit? Je na čase, aby se lidé začali cítit nejen občany jednotlivých států. Světoobčan, to je člověk budoucnosti. Tomu by se mnělo přizpůsobit i politické uspořádání světa. Více viz článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2017-12-31 15:58
já jsem už transformovanej dávno, někdy se transformuju i 2x denně
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # vjědec123 2017-12-31 12:51
Úpadek a ústup je opravdu jasně pozorovatelný.
Průměrná úroveň inteligence obyvatel skandinávských zemí se pomalu ale jistě snižuje.
Jak uvádí Norská telegrafní kancelář, k takovému závěru dospěl známý novozélandský vědec James Flynn.
Proto mají pošahaná sluníčka takový úspěch. O Francii s jejich židlo-zednickým i kluby ani nemluvě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # r.m. 2017-12-31 15:45
jejda, dal jsem něco podobného pod tebe, včera jsem to už dával
...a zase se stmívá... 15:40, to je nechutný
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # r.m. 2017-12-31 15:31
Středová levice ve Švédsku zprivatizovala zdravotnicví a následně řada švédů umírá na nemoc dříve než na ně přijde řada s léčbou.
Zvyšuje se limit odchodu do důchodu na 67 let.
Inteligence skandinávců mezigeneračně poklesla o 5,6% a pokles pokračuje.
Příštím krokem bude zavedení potravinových lístků?
Že pokud selžou zvolená mírná řešení, nastoupí méně mírná a tak dále až voliči demokracii zaštípnou sami. Bude to tehdy, když jim její výhody k ničemu nebudou.
Šťastnej a veselej Novej rok 2018. Doufám, že rublíky od strejdy Půti přišly už všem a můžeme se pořádně rozšoupnout soudruzi :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás