Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUSA vedená koalice měla údajně znovu evakuovat skupinu velitelů ISIS

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

USA vedená koalice měla údajně znovu evakuovat skupinu velitelů ISIS

28. prosince odhalily Syrské arabské tiskové agentuře (SANA) místní zdroje, že helikoptéry USA vedené koalice 27. prosince evakuovaly velitele ISIS z několika pozic v gubernii Deir Ezzor a převezly je na své základny v gubernii al-Hasaka.

SANA neposkytla žádné další podrobnosti týkající se údajné evakuační operace.

Američtí vojáci čekají na vyzvednutí helikoptérami jižně od Balad Ruz, 22. března 2009 v Iráku. (DoD photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Walter J. Pels, U.S. Navy/Released)

SANA rovněž už předtím v prosinci odhalila, že USA vedená koalice evakuovala 47 velitelů ISIS. Tito velitelé byli přemístěni na americkou základnu u tábora al-Sad jižně od města al-Hasakah, uvádí SANA.

Toto není poprvé, kdy média hlásila, že USA vedená koalice evakuuje velitele ISIS. Ruský státní mediální kanál Sputnik 7. září uvedl, že americké helikoptéry do „bezpečných regionů“ evakuovaly přes 20 polních velitelů ISIS z Deir Ezzor.

Později 7. listopadu ruská státem vedené média obvinila Spojené státy z evakuace velitelů ISIS z města Mayadin před jeho říjnovým osvobozením Syrskou armádou.

Takováto tvrzení se neomezují na mediální kanály podporující Damašek. Také pro-opoziční Syrští pozorovatelé lidských práv (SOHR) v roce 2017 zveřejnili několik zpráv tvrdících, že USA evakuovaly tucty velitelů ISIS a některé své špiony, kteří infiltrovali ISIS.

Mnoho syrských provládních aktivistů tvrdí, že Amerikou vedená koalice plánuje znovupoužití těchto zkušených velitelů v příštím válčení proti Syrské arabské armádě (SAA). Ruské centrum pro sledování stran bojujících v Sýrii USA vedenou koalici 16. prosince obvinilo, že bývalé členy ISIS cvičí v uprchlických táborech v gubernii al-Hasaka.

Zdroj: sf.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+47 # Piovarči 2017-12-29 23:52
Nič nové pod slnkom
Budú robiť všetko aby zničili Sýriu

USA zmodernizujú letecké základne Sliač a Kuchyňu v SR za desiatky miliónov dolárov
Budúcoročný rozpočet USA na obranu je podstatne vyšší ako v predchádzajúcom roku. Spojené štáty majú v pláne začať modernizáciu leteckých základní v Európe za desiatky miliónov dolárov tak, aby boli schopné prijímať americké lietadlá. Modernizácia sa dotkne aj slovenských základní Sliač a Kuchyňa.

Prezident Trump podpísal tento mesiac zákon špecifikujúci vojenský rozpočet USA na rok 2018. Na budúci rok vyčlenila Trumpova administratíva pre armádu 700 miliárd dolárov. Rozpočet obsahuje aj projekt modernizácie viacerých leteckých základní v Európe. Spojené štáty hodlajú investovať 214 miliónov dolárov na modernizáciu vojenských leteckých základní v Nórsku, na Islande, v Rumunsku, Lotyšsku, Estónsku, Maďarsku a na Slovensku.
Na Slovensku budú pristávať americké stíhačky
Slovensko ako jediná zo spomínaných krajín poskytne pre potreby Američanov hneď dve letecké základne — Sliač na strednom Slovensku a Kuchyňu na západnom Slovensku...

cz.[...]news.com/.../...
JE len otázkou krátkeho času a USA všiváci sa natlačia aj na Slovensko. Nechceli sme na našom území Ruské vojská rovnako nechceme ani tie Americké. Rusko nie je pre Slovensko hrozbou.
Rusko je hrozbou pre USA imperializmus. USA nech sa idú rozťahovať domov. Na Slovensku USA agresora nepotrebujeme!!

Nechceme aby naše letiská a mesta boli terčami Ruských zbraní, len preto že sa k nám chcú nasáčkovať Americké vojská.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+42 # zvedаvec4 2017-12-30 00:16
Priteli Piovarči vies, kdyz to chce Kiska a Fico, tak nazor Slovaku a Tvuj nebude mit zadnou vahu, leda kdyz je vyfenestrujete, ale alespon z 10-teho patra na beton.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # chromolibden 2017-12-30 01:53
Americké jednotky už u vás dávno jsou a jejich stíhačky si též použijí jakoukoliv vaši základnu, jen se o tom nemluví, stejně jako je tomu v ČR. Tady dělají haló z průjezdu amerického konvoje, když běžně svoji techniku v tichosti přesunují po železnici. Ale to je kapitola sama pro sebe. Nicméně je to jen šaškárna. Američané mají v Německu nespočet svých základen s nemalým počtem svých žoldáckých kavalerií. Jejich páka na Evropu je přes NATO dostatečná. O tom nemůže být pochyb. Roztahování se na Slovensko je jen "hudry, hudry" na Rusy a na veřejnost. Váš průser je stejný jako ten náš ( samozřejmě když nepočítám samotný systém ) - Vypadněte z NATO.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Janinna 2017-12-30 00:55
Ahoj Pio, nebude to dlouho trvat a Trump bude armádu potřebovat doma. V plné polní.
A co se bude dít až Turek vybruslí z NATO?
Je tolik proměnných.
A ze Sýrie také odtáhnou - jak to posledně řekl Lavrov? že až bude zničená poslední bašta IS, tak USA musí ze Sýrie odejít. A dodal, že to bude brzy.
A poslední baštou IS v Sýrii je pro Rusko přeci tamní americká základna:))
P.S.
Speciálně pro tebe, na zlepšení nálady a připomenutí hrdinů:))

Keď sa dúha dvíha, hory tíško stoja,
milujem Ťa vrúcne, milujem Ťa vrúcne
domovina moja, domovina moja
a keď príde chvíľa rozhodného boja,
ubránim ťa krásna, ubránim ťa krásna,
domovina moja, domovina moja.
(Přerušená píseň)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # chromolibden 2017-12-30 01:43
" Trump bude armádu potřebovat doma. V plné polní."

Důvod? Mezinárodní konflikt? - nepravděpodobné.

Američtí zloději mají k dispozici nejpočetnější policejní složky na světě. To je jejich armáda na jejich území, která brání zájmy státu.

Jen pro zajímavost:

lidovky.cz/.../...

To nepočítám mrtvé z policejních složek

A pro srovnání:

novinky.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Janinna 2017-12-30 02:03
Ale jistěže ne mezinárodní konflikt, nic takového.
Třeba tohle jste četl?
- nouzový stav umožňuje Trumpovi konfiskovat majetek a použít armádu na masové zatýkání a vynášení rozsudků prostřednictvím vojenských soudů a efektivní vynucení stanného práva:
whitehouse.gov/.../...
Policejní složky až to tam blafne - a je jenom otázka času kdy - nebudou dostačující, právě s ohledem na to, že tam kdejaký magor nosí zbraň.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # chromolibden 2017-12-30 02:22
Dík za odkaz - přelouskám:). Zbraň tam vlastní prakticky každý. Je to jejich dlouholetá tradice už od dob vyvražďování indiánů. Součást jejich historie na kterou jsou tak hrdi. Spíš by mě ale zajímala příčina silných nepokojů po celých státech?

New Orleans tam je to jasné. Zabíraní rezervačních oblastí Trumpem z důvodu těžby ropy to nic neznamená.

?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Janinna 2017-12-30 02:30
:) Těch příčin je víc, ekonomické, sociální, politické, rasové = pěkný papiňák.
Už jdu spát, když tak zbytek zítra, vlastně dneska:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # John Maxwell 2017-12-30 03:35
Ahoj Janni :)) Včera jsem o tom psal stanné právo v Chicagu maskované za jednotky UN ....na to se policejní a armádní složky připravují roky ...
tadesco.cz/.../
neonnettle.com/.../...
youtu.be/Kge_G7gcKyE
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Janinna 2017-12-30 16:19
Ahoj Johne, díky za odkazy, vůbec jsem si toho nevšimla, že jsi je už dával:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Dědouch11 2017-12-30 11:07
+ 800 připravených koncentráků FEMA...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # chromolibden 2017-12-30 01:52
?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Vladimír57 2017-12-30 05:06
Je to tak, jak píše Pio. Nic nového pod sluncem. Vždy a všude podporovali diverzní činnost, nebo se jí sami účastnili. V Sýrii to není jiné, podporují to tam od samého počátku a nepřestanou dokud je silou někdo nevypakuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # John Pitralon 2017-12-30 07:49
Ahoj Pio,
cáklí Pindosníci a teroristická organizace NATO asi považují toto území za své a my od nich můžeme očekávat jedině další leteckou zásilku ISILáků, jako tomu bylo v Bosně. No jen, aby brzo nepřišli k úrazu...

------------------------------------------------------------
"Český rozhlas: Muslimům na Balkáně vzrůstá sebevědomí"
www.rozhlas.cz/.../661906
citace "Velkým nebezpečím je ovšem jiný jev - radikální islám. Na podporu národně osvobozeneckého boje muslimů za konfliktu v Bosně přijeli arabští a islámští mudžáhedíni nebo také džihádisté nebo vahhábité, jak jim tady říkají. Nechvalně prosluli krutými způsoby boje s protivníkem.
"Byly jich 4,5 tisíce a dnes jich je podle některých údajů v Bosně stále ještě nejméně třetina. Dostali bosensko-herceg ovinské státní občanství. V těžké době se prosazují svou rozhodností a netolerancí. Drtivá většina muslimů a jejich duchovních naopak toleranci vyznává, ale islamizace Balkánu by mohla za nepříznivých okolností pohltit i je. "
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Monika 2017-12-30 01:43
Budou potřebovat vojsko u sebe doma začíná jim civilní válka u nich ! Jinak nad jejich drzosti zůstává rozum stát jednají tak po celém světě ale vSýrii by to Rusko mělo rázně zarazit a za čistit ty jejich zakládny na Syrském území !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # chromolibden 2017-12-30 02:06
Nad jejich drzostí mi zůstává rozum stát už hodně dlouho. Stačí zmínit Nikaraguu, Panamu atd... Ale myslím, že jejich policejní složky jsou dosti početné a medíální masáž propracovaná, což znamená, že si s nimi i nadále vystačí. Na tyhle jejich domácí "problémy" měli doposud lék a tím je válka jinde ve světě - odvedení pozornosti. Ale uvidíme třeba máte pravdu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Jaris 2017-12-30 04:27
To je neuveritelne! USaky nikdo do oblasti Blizkeho Vychodu nezval. Ti tam rozbombardovali co se da, zabili statisice lidi, prohrali v Syrii valku a presto ty americke parazity nemuze nikdo odtamtud dostat. Vi, ze prohrali na plne care, tak se rozhodli alespon skodit, banda!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # LubinenKremlBot 2017-12-30 07:00
Nad slunce jasnější jak píše Pio to být už nemúže .Víme ,kdo je kdo a to není taky k zahození
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # .lak 2017-12-30 07:58
No to je nadělení, tam pro základny se nenajde erdogan aby jim vypnul elekriku. Takže další pro € jaro?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # milan suler 2017-12-30 10:26 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás