Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPovídačka o „koloniálním útlaku“ se hroutí: Slzy radosti v Zimbabwe, jelikož na půdu zabranou Mugabem se vracejí bílí farmáři

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Povídačka o „koloniálním útlaku“ se hroutí: Slzy radosti v Zimbabwe, jelikož na půdu zabranou Mugabem se vracejí bílí farmáři

Když zimbabwský farmář Rob Smart naposledy opouštěl svůj pozemek, bylo to před hlavní pušky, nuceně vystěhovaný v červnu pohotovostní policií vyzbrojenou slzným plynem a útočnými puškami AK-47.

Když se ve čtvrtek vracel, probíhalo to během slz radosti jeho bývalých zaměstnanců a jejich rodin, kteří byli také vyhnáni,

byl to oslavný návrat a první projev toho, že prezident, který nahradil Roberta Mugabeho, dostává svým slibům, že zastaví ilegální zabírání pozemků a obnoví vlastnická práva.

Když zimbabwský farmář Rob Smart naposledy opouštěl svůj pozemek, bylo to před hlavní pušky, nuceně vystěhovaný v červnu pohotovostní policií vyzbrojenou slzným plynem a útočnými puškami AK-47. Když se ve čtvrtek vracel, probíhalo to během slz radosti jeho bývalých zaměstnanců a jejich rodin, kteří byli také vyhnáni – byl to oslavný návrat a první projev toho, že prezident, který nahradil Roberta Mugabeho, dostává svým slibům, že zastaví ilegální zabírání pozemků a obnoví vlastnická práva.

Davy radujících se černých Zimbabwanů tohoto 71 letého pána skoro porazily, když se svými dvěma dětmi vystoupil ze svého auta a poprvé po šesti měsících vstoupil zase na svůj pozemek.

Na Smartův případ dohlédl Emmerson Mnangagwa, tehdejší viceprezident, který se doslechl o Smartově násilném vystěhování během investorské konference v Johannesburgu.

Mnangagwa se minulý měsíc stal prezidentem poté, co fakticky puč ukončil vládu 93 letého Mugabeho. V druhé polovině jeho 37 let u moci ekonomika Zimbabwe kolabovala, zvláště poté, kdy pod vlajkou post-koloniálních reforem zabrali tisíce komerčních farem bílým vlastníkům.

Vlastnictví půdy je jedním z nejcitlivějších politických témat v Zimbabwe. Kolonialisté zabrali tu nejlepší zemědělskou půdu a většina z ní zůstala v rukou bílých farmářů i po získání nezávislosti v roce 1980, když mnozí černoši skončili v podstatě jako bezzemci.

O dvacet let později dal Mugabe svolení k násilným invazím na mnohé bělochy vlastněné farmy, což ospravedlňoval jako nápravu nerovnováhy z koloniální éry.

Bílí farmáři si stěžovali, že lidé s dobrými konexemi zneužili státních bezpečnostních sil, aby je vyhnali z jejich farem, občas i uprostřed sklizně, což pokračovalo i poté, co Mugabeho vláda před asi čtyřmi lety vyhlásila, že s tím zabíráním pozemků se už skončilo.

„Jsme radostí bez sebe. Mysleli jsme, že se toho dne už nikdy nedočkáme,“ řekl Reuters Smartův syn Darryn.

„Návrat na tuto farmu vrátil nejen nám, ale celé zdejší komunitě naději, že teď je to už nové Zimbabwe, nová země.“

Ta povídačka o „koloniálním útlaku“ se nám hroutí přímo před očima.

Profesor Bruce Gilley z Portland State University nedávno vydal v akademickém žurnálu Third World Quarterly sídlícím v Londýně revidovaný odborný článek nazvaný, „Obhajoba kolonialismu“.

Jak profesor Gilley ve svém článku napsal:

Tvrzení, že kolonialismu je vždy a vždy byl špatný, je třeba znovu promyslet ve světle hrozných lidských obětí století anti-koloniálních režimů a politik. Tato obhajoba je o opětovném zamyšlení se nad minulostí Západního kolonialismu zrovna tak jako nad tím, jak vylepšit budoucnost. Patří k ní potvrzení toho, že nejpřednější jsou lidské životy, univerzální hodnoty a sdílená odpovědnost – civilizační mise bez kvót strachu – která v průběhu epizod Západního kolonialismu vedla ke zlepšení životních podmínek pro lidi ve Třetím světě. Patří k tomu i poučení, jak přínos tohoto prospěchu znovu odblokovat. Západní i nikoliv Západní země by měly oprášit osvědčené koloniální nářadí a terminologii jako součást svého odhodlání zařídit tam efektivní vládu a mezinárodní pořádek.

[…]

Sébe zadokumentoval, jak se zakladatelské osobnosti Západního kolonialismu v Africe (jako Livingstone v Zambii, Lugard v Nigérii a de Brazza v Kongu) v těchto zemích dnes zase těší obrodě svého oficiálního i společenského uznání, když už romantizace před-koloniálního světa a zklamání z post-koloniálního způsobu vlády ztratila svůj žár. Jak se zeptal jeden mladý muž v ulicích Kinshasy Van Reybroucka (který to popsal ve své průlomové knize o Kongu z roku 2010): ‚Jak ještě dlouho budeme muset trpět tou svou nezávislostí? Kdy se konečně ti Belgičané vrátí zpět?‘

[…]

Anti-koloniální kritici zjednodušeně tvrdili, že kolonialismus byl, Hopkinsovými slovy ‚vnucení cizí moci postrádající jakoukoliv legitimitu u lidu.‘ Evropský kolonialismus však byl až do velice pozdního stadia vysoce legitimní, a to z dobrých důvodů. Miliony lidí se samy stěhovaly do blízkosti oblastí, kde se koloniální vláda uplatňovala intenzivněji, posílali děti do koloniálních škol a nemocnic, plnili více než své povinnosti ve spolupráci s koloniální vládou, kdy hlásili zločiny koloniální policii, snaživě migrovali z ne-kolonizovaných oblastí do těch kolonizovaných, bojovali s nasazením v koloniálních armádách a účastnili se koloniálního politického procesu – kdy to vše byly značně dobrovolné činnosti. Ve skutečnosti rychlé šíření a trvanlivost Západního kolonialismu s jen naprosto nepatrnou nutností nasazovat sílu v poměru k těm obrovských populacím a rozlohám dotčených oblastí už poskytuje na první pohled zjevný doklad toho, že jeho přijímání dotčenou populací bylo v porovnání s dostupnými alternativami upřednostňováno. Ti ‚uchovatelé‘, ‚zařizovatelé‘ a ‚kolaboranti‘ s kolonialismem, jak ukazuje Abernethy, vysoce přečíslovali ty ‚odporující‘, a to přinejmenším až do velice pozdního období: ‚Ty imperiální expanze často nebyly jen důsledkem Evropského tlaku, nýbrž v tom byl i tah natěšených domorodců.‘

[…]

Je těžké přecenit zkázonosný efekt globálního anti-kolonialismu na domácí i zahraniční záležitosti po II. světové válce. V zemích řádil anti-kolonialismus, jelikož národní elity mobilizovaly negramotné složky obyvatelstva apely na zničení tržních ekonomik, pluralistických a ústavních politických uspořádání a racionálního politického procesu evropských kolonizátorů. V našem ‚věku odprošování‘ za spáchané hrůzy je až příliš podezřelé ticho, ve kterém chybí pokání za ty hrůzy, které na lidi Třetího světa dolehly pod bojovníky proti kolonialismu.

Chmurná zpráva Světové banky v roce 1996 uvedla: ‚Téměř všechny africké země zažily během uplynulých 30 let systematickou regresi svých výrobních kapacit; většina měla v době získání nezávislosti lepší produkční kapacity, než jaké má dnes.‘ Ta ztráta produkčních kapacit v těch státech nebyla nic podružného; znamenalo to, že kvůli tomu zemřely desítky milionů lidí.

[…]

Jak uvádí Burton a Jennings: ‚Asi tak v prvním desetiletí po získání nezávislosti vlády ve Východní Africe buď zcela přijaly, nebo jen vhodně adaptovaly jak administrativní struktury, tak ideologické koncepty od svých koloniálních předchůdců, aby vytvořily dost úspěšné formy vlády – přinejmenším podle regionálních standardů.‘ Ve většině případů ty nově nezávislé vlády zase najaly koloniální byrokraty a policisty.

[…]

Přes veškerý ten pokřik o ‚vykořisťování‘ stal se tento kolonialismus pro imperiální mocnosti nejspíš finanční ztrátou. Ekonom ze Standfordu Richard Hammond razí termín ‚neekonomický imperialismus‘ k popisu způsobů, kterými evropské mocnosti uvízly, ale z neekonomických důvodů se stejně ještě držely v ruinujícím, nákladném kolonialismu, na který doplácely. Také proto se pak svých kolonií tak snadno vzdaly, jak ukázal např. Wu na příkladu toho, jak se Holandsko vzdalo Tchaj-wanu. Přínosy z impéria byly značně rozptýlené, avšak náklady na něj úzce směřovaly ke koloniální mocnosti. Jak napsal Kaplan: ‚Skutečným problémem imperialismu není to, že je zlý, ale spíše to, že je příliš nákladný a tudíž je pro zemi, jako jsou Spojené státy, velice problematickou velkou strategií.‘

[…]

Hechter, aby vymyslel pobídky k řešení takového problému, volal po ‚trhu s nadnárodními vládami‘, který bychom mohli méně eufemisticky nazvat ‚kolonialismus k pronájmu.‘ Koloniálním státům by se platilo za jejich služby, což by poskytovalo důležitou motivaci pro jejich úspěch. Takováto smluvní motivace by rovněž posílila souhlas během periodických projednávání nových smluvních podmínek.

Ač to byla akademická studie, tak ji levičáci začali považovat za kacířství, Gilley byl označen za „vyznavače bílé nadřazenosti“ a jeho článek byl z Thir World Quarterly stažen, když byl časopis zaplaven teroristickými výhrůžkami.

Zimbabwe nám ukazuje, co se stane, když se do praxe zavede komunismem tažená anti-koloniální „dekolonizace“.

Otázkou ovšem je, budou-li tomu lidé věnovat pozornost.

Chris Menahan

Zdroj: informationliberation.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-14 # Vít Henoch 2017-12-27 12:22
Ti běloši v Africe ve většině případech tam byli v souladu s tím, jak to Afrika potřebovala. Uvědomte si prosím, že Já jsem a taky tak vypadám, jako Evropan. Černoch, Asiat, Mongol, Číňan, Ind nebo Indián jsou ti, kteří nejsou odtud, ze Země. Oni jsou vlastně lidé, kterým se nepodařilo udržet život na svých planetách, na planetách svých otců. Život je velmi křehký. Já jsem dostal tuto planetu s tím, že jsem slíbil, že na ní udržím život. Obětoval jsem se Já, Má žena a jedna z Mých dcer dvakrát zemřela, abychom zachránili tuto planetu. Poté, co jsem přišel jako Noe, zachraňoval jsem ze života to, nač Mi síly stačily. Když jsem přišel jako Ježíš, zabili Mne a Mých dvanáct apoštolů ti, kteří chtěli Mou planetu pouze pro sebe. Židé nikdy nebyli vyvoleným národem. Byli živí, ale to neznamená, že byli ze Země. Tato planeta si udržela život jenom proto, protože Moje děti pochopily, že Ráje vlastně neexistují. Ráj si musíme vytvořit sami. To, jak se chováme, jak hospodaříme, jak se rozhodujeme, to všechno ovlivňuje celou planetu a život na ní, ale i harmonii uvnitř těla Země. Otec Mé ženy, Henoch, vám jasně sdělil, že je z Vesmíru. Řekl to sice v legraci, ale dostal na starost Mars. Byl to On, kdo stvořil většinu planet ve Vesmíru, kde byl život podobný jako na Zemi. Byla to Jeho rodina, která udržovala mnoho planet naživu. Pak ale přišel na Zem se svou dcerou. Zamiloval jsem se do ní okamžitě, jakmile jsem ji spatřil. Zprvu Můj Otec nesouhlasil, ale poté, co jsem si získal její lásku, mohl jsem se s ní oženit. Pak se stalo, že Henocha zradila zvířata. Jeho syn, byly mu tehdy pouhé tři roky, dokázal jeho mozek udržet alespoň ve vegetativním stavu, protože pokud by zemřel zcela, z celého Vesmíru by zbyla malá kulička neutronů. Zvířata jeho mozek potřebovala, aby jim alespoň takto sloužil, protože sama samozřejmě nevěděla nic o tom, jak se hospodaří ve Vesmíru bez toho, aby byl zničen. Další události vlastně znáte velmi dobře téměř všichni, kteří žijete v civilizovaném světě. Natočili jsme vám o tom pohádky jak pro děti, tak pro dospělé. Provázejí vás již od dětství a je jich mnoho. Ti, kterým je dnes již šedesát let, je znají všechny a to, co probíhalo tehdy ve Vesmíru, si dokáží logicky odvodit z toho, na co si vzpomínají jak od dětství, kdy sledovali pohádky Pan Tau, až do současnosti, kdy je v kinech poslední film z řady Hvězdných válek. Představitel Hána tvrdí, že vše, co tam je naznačeno, je pravda a Já to nyní potvrzuji

Vít
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Che 2017-12-27 12:37
Víte Henochu, neutekl jsi z kliniky Dr. Chocholouska?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-23 # Vít Henoch 2017-12-27 13:26
Che, drž hubu a krok ! Jsi jenom ....a je Mi líto, že jsem tě vůbec stvořil. Nechápeš ani to, že Chocholoušek byl opravdový chocholoušek, který posedl Mého syna a vládl mu stejně jako tys che posedl toho, ze kterého mluvíš. Tady nemáš co pohledávat a pokud přijdu a ty v něm pořád budeš che, pak nebudeš ani che, che. To ti garantuju.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # Vít Henoch 2017-12-27 21:13
Che,

v těle je jeden duch a jedna Duše. O tom Chocholouškovi ale píše duch, ne Duše. To znamená, že Mne uráží duch, ne Duše. Ta Duše není toho, kdo si říká Che. Ta Duše je lidská a je na tom. tak, že jí velí Che. Pak to, že Duše mají vlastní vůli, Che, již neplatí. Vyřiď ostatním Che, že jste porušili smlouvu a zajali jste Moje děti a děti Mého Syna ve vlastních tělech a ovládáte je přes cns. Chocholoušek dobře ví, jak se to dělá, Che.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Jaris 2017-12-28 01:56
Vite, Ty jsi bud pomateny troll a nebo falesny prorok. Vyber si. Takove nesmysly, co zde predvadis, jsou hodny blazna.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # John Maxwell 2017-12-28 02:44
Jaris hnědoch je falešný rozkrok teda prorok x-klonovaný :)) No co čekat když je degenerovaný jak anglosaská šlechta :))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-12-28 11:02
Já to vidím na domácí péči (revers) rodinou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Publius Scipio 2017-12-28 21:21
Většina proroků byli schizofrenici. Jak známo, nejjednodušší vysvětlení bývá nejpravděpodobn ější. Kdo slyší hlasy? Schizofrenik. Kdo má vidiny? Schizofrenik. Co třeba takový Abrahám, který slyšel mluvit hořící keř a měl utkvělou myšlenku, že musí zabít svého syna?? Schíza přímo učebnicová. Co je Henoch? Schizofrenik!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # vlk samotář 2017-12-28 18:21
To máš blbý "Kadle"....:-)
Jestli tě sem poslali, tak si nestěžuj.
Stěžovat bych si měl já, protože sem vůbec nepatřím a plním jen roli nuceného "auditora", který pozoruje všechny ty svińárny co se tady dějí, abych mohl jednou informovat patřičná místa.
Kdysi, před mnoha tisíci pozemskými lety, jsem prolétal touto částí vesmíru jako "navigátor" lodi, která převážela nesmírně drahocenný náklad přes několik dimenzí a ten vůl, který si tehdy říkal Bůh, právě v tu chvíli, když jsem prolétal kolem, provedl experiment stvoření Země, čímž jsme havarovali a zůstali tady po celou dobu uvězněni v reinkarnačním kolotoči.

Ale neboj, zanedlouho mne už "naši" najdou, protože pročesávají poslední část sektoru, který ještě zbyl a možná se toho dožiji ještě tento život.
Takže až se tak stane, usednu do křesla velitele lodi, která mne zachrání, a aniž by velitel s tím měl nějaký problém, tak konečně odstřelím paprskem antihmoty radiační klec kolem Země, abych osvobodil všechny uvězněné duše v tomto galaktickém kriminále.
Jako poslední zničím i samotnou Zemi, aby už nikdy a nikde ve vesmíru nemohly škodit bytostem ty entity, které tady svazovaly a věznily jiné..., počínaje Prediktorem, přes Rothschilda, Rockefellera, Morgana atd ....až po Sorose konče!!!
S těma už dnes vesmír nepočítá, protože jsou přežitkem všech věků a soumrak "despotů" právě nastal!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Janinna 2017-12-28 19:37
:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-12-28 20:12
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # vlk samotář 2017-12-29 19:13
...Nikdy nevíš...?... :-))))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Jarin G. 2017-12-28 21:11
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # josh (xy) 2017-12-27 14:31
V uších mi zní....Černý muž pod bičem otrokáře žil,..ono to asi bez toho otrokáře nešlo a s láskou na něj vzpomínají..... a mohutné davy se i za ním vydali do zemí, kde tento milý otrokář žil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Janinna 2017-12-27 17:34
Ahoj joshi, je fakt, že se nedá srovnávat pracovní morálka, finanční gramotnost, plánování, nasazení, starost o majetek, umět hospodařit, uživit se,... u těchto dvou etnik.
To nijak nezpochybňuji. A v Zimbabwe šlo o čistý rasismus, ale takový "nehodící se", nekorektní.
Rasista přeci může být jen běloch, no ne?
Na druhou stranu, já osobně mám dost velký problém s tak přemrštěnou obhajobou kolonizátorů jak to prezentuje ten profesor v článku.
To kolonizátoři s mečem přišli k těm, kteří o jejich pohled na svět, jejich hodnoty, jejich mamon,.... nestáli.
Co jim bylo do toho, že s kamínkem, za který by kolonizátor zabil i bratra, si domorodec hraje třeba paňáka?
Byl to jeho kamínek.
Vždy šlo o suroviny a plnění si korýtka, tzv. zvyšování životní úrovně obyvatel západního světa.
Přitom suroviny by měl každý stát používat na obnovu své země.
A to nebylo žádoucí, proto západní země podněcovaly, financovaly a posvěcovaly kolonizaci, v podstatě nesmírně krutou politiku a řadu zemí vrhly do krvavých revolucí a válek - a dělají to do dnes, jenom sofistikovanějš ími způsoby.
Veškeré surovinové zdroje byly ve "správných rukách" již v 19. století a to díky koloniálním državám Anglie a dalších zemí Evropy a Ameriky.

Již v roce 1884 byl přijat předními světovými státy tzv. Akt berlínské konference, který nastoloval tvrdý režim, podle nějž každá zúčastněná země měla za povinnost efektivně těžit vlastní surovinové zdroje a dávat je do oběhu na světových trzích.
V případě, že by k tomu neměla dostatek technických prostředků, musela jejich využívání zpřístupnit jiným zemím a kartelům.
Tímto způsobem se mezinárodní koncerny snažily pod svůj centralizovaný dohled dostat surovinové zásoby světa.
Za "své" zástupce v kolonii si z místních vždy vybírali odpad, největší špínu, katy národů.

A za pouhá dvě století se v podvědomí kolonizátorů pohrdání k jiným národům zakořenilo natolik, že jejich krutost vůči porobeným zemím během koloniálních válek neznala hranic.
A hlavně u Angličanů se v průběhu koloniálních válek proti mnohem zaostalejším národům upevnil pocit vlastní nadřazenosti.
Loupežné války jen proti slabým a bezmocným, s neslýchaným barbarstvím porušujícím veškeré konvence.
Dnes již není žádným tajemstvím nekonečná krutost a sadismus Angličanů, kterých se dopouštěli v Indii, Egyptě, Sýrii, Íráku, Afgánistánu, Barmě, Africe, Austrálii,…..
Společnost národů v Ženevě (1919) vznikla údajně v zájmu spolupráce národů. Nicméně de facto byla předurčena k loupeživému dělení kolonií a k jejich vykořisťování.

Po druhé světové válce se celá koloniální soustava začala nezadržitelně hroutit, což pochopitelně vedlo k někdy předstíranému, ale také k opravdovému znárodňování přírodního bohatství někdejších kolonií.
Bojovat s polovinou lidstva o surovinové zdroje je absurdní.
Avšak obrovské finanční prostředky umožňují ovlivňovat zahraniční i vnitřní záležitosti jiných států.
A to nejen vnější války a vnitřní převraty, ale i "mírové" nasměrování společenského mínění pomocí tisku.

Tento obrázek zase není až tak starý:


Myslíte si někdo, že tito Aboriginové stáli třeba o Operu v Sydney?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # John Maxwell 2017-12-27 18:03
+++++
Ahoj Janni ,jako vždy vyčerpávající a jasně dokazující ,že v historii je podstata dějů přítomných i budoucích.
Proto se historie demokraticky přepisuje ....nejen pro fašo brusel a jejich rétoriku o našem nesouhlasu s jejich armádou kajakářů ...
Solidarita s migranty? Přečtěte si, co dělala ČSSR, když Západ na chudých bohatl
Zatímco francouzský byznys navážel do země „levnou pracovní sílu“ z bývalých afrických kolonií a se stejným cílem Západní Německo organizovalo příliv Turků, Československo a další země RVHP se nejenže nijak nepodílely na zárodku budoucí migrační apokalypsy, ale dělaly přesný opak: po desetiletí vynakládaly z vlastních zdrojů značné prostředky, aby lidé z chudých zemí mohli rozvíjet své původní domovy a kultury.
eurasia24.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Janinna 2017-12-27 18:29
Ahoj Johne, moc hezky jsi mě doplnil:))
Nádherná a pravdivá věta:
Československo a další země RVHP se nejenže nijak nepodílely na zárodku budoucí migrační apokalypsy, ale dělaly přesný opak: po desetiletí vynakládaly z vlastních zdrojů značné prostředky, aby lidé z chudých zemí mohli rozvíjet své původní domovy a kultury.
A o tom to je. Vždycky jsme pomáhali. Nikdy jsme se neušpinili, nejsme anglosasové ani germáni (i když i oni mají v krvi víc slovanstva, než tuší), nemáme to v povaze.
Víš, i proto jsem minule napsala, že nemám strach "ani o nás" - neneseme si na hřbetě žádnou zátěž, nemáme ruce ušpiněné krví - i když se o to s jejich "nasazováním" našich žoldáků snaží seč můžou.
Jsme Slované a měli bychom být na sebe náležitě hrdi a jednou se vrátíme "domů":))
все народы Европы находятся в войне за будущее славян:)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # smrťák 2017-12-27 19:05
Ahoj děcka..:o)
Opět argumentačně nekompromisní přehlídka hlučných facek směrem k pražské židofilérce. Díky za vzpruhu ke kávě.
Chtěl bych napsat něco duchaplného, ale ve džbánu vymalováno. Tak alespoň obrázky k tématu.Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Janinna 2017-12-27 19:35
Ahooj:)) i ty kecko:)) ty a ve džbánu vymalováno, jo?
Jenom... vzpomněla jsem si na to jak si psal o dětech z Donbasu - na tohle bychom určitě neměli zapomenout, a všichni kdo tohle vraždění podporoval má na svých rukou krev těchto dětí, jakoby je sám zabil.
A nebude se mu (jí) jednou odcházet lehce:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # josh (xy) 2017-12-27 19:51
Ahoj všeci,...Janinn o, pěkné vlákno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # smrťák 2017-12-27 19:58
Ahoj Joshi :o)
Hodím to za tebe, abych neroztrhal partu. Na Janinu: Když vidím tu desku, cítím se tak strašně bezmocný. Myslíš, že olbrajtka, či Langsádlo apod řeší, jak budou jednou odcházet? Jó kdyby takoví měli čím řešit.
P.S. Pjakina už můžou poslouchat i Hermáni.
fct-altai.ru/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Janinna 2017-12-27 20:12
Ahoj kluci:) joshi díky za poklonu, opět milý - jak jinak:)))
Samože teď to neřeší a nemají čím řešit, nemají rozum, ale co je horší nemají srdce.
Nikdo nic neřeší když "žiju", až na konci - když na ně sáhneš.
V té chvíli je každý už sám za sebe - jenom s....tebou:))
Péesko je moc dobrá zpráva:))
P.S.
Se divím, že někoho baví mě furt mínusovat, nějaký argument by teda k těm mínusům nebyl?
Ne, že by mi to trhalo žíly nebo tak, jenom když s něčím nebo někým nesouhlasím, tak bych se neměl stydět napsat svůj názor.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # smrťák 2017-12-27 20:51
...jenom se mnou? :o)
...so mnou nikdy nězostárněš..:o)
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Janinna 2017-12-27 21:45
:)) i ty kecko:))
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # josh (xy) 2017-12-27 20:33
Ahoj Smrťáku. Ten seznam na chladné žulové desce je krutý, ale jen pro obyčejné lidi, kteří mají srdce. Myslím, že ti ze seznamu (Olbrajtka....a ostatní "vyvolení" , které jsi uvedl, žijí naprosto jiný život, život bez nás s falešným publikem a je jen na smrťákovi, aby se postavil na tu správnou stranu u postele;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # smrťák 2017-12-27 20:48
...jen tak mimo. Vím, že jsi expert např. na fotomontáže.
Napadlo mě postavit volební plakát se Zemanem, na kterém má "číro" místo vlasů..:o)) To by taky byla pěkná šleha na oko "charlovcům".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # josh (xy) 2017-12-27 20:59
Jo :D, no to by nebyl blbý nápad...nevím, zda by všichni správně pochopili, ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # josh (xy) 2017-12-28 18:24
..Tak, jo no;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Dědouch11 2017-12-28 20:14
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Jarin G. 2017-12-27 22:43
Ahoj!
Dnes jsem se dočetl o jmenování Kcharla králem.
Ta taškařice proběhla v knihovně V. Lahve.
Z článku: "Ze svobodné vůle rozličných stavů českých byl jedenáctého dne měsíce prosince v Knihovně Václava Havla za přítomnosti význačných zástupců výše uvedených stavů při příležitosti svých vynikajících osmdesátých narozenin pan Karel Schwarzenberg korunován panovníkem Království pravdy a lásky,“
Přidám pár fotek z odkazu, ale jen pro otrlé:

parlamentnilisty.cz/.../...
Ti havloidní sluníčkáři už žijí absolutně mimo realitu, v nějakém svém uzavřeném světě! A neskutečná přehlídka členů národa nad jiné vyvolených!
No a Kchárl? Ten nejspíš ani netuší, o co jde! Možná si myslí (foto s korunou na hlavě), že se vážně stal českým králem. Stařecká demence je sviňa!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # smrťák 2017-12-27 23:14
Ahoj..:o)
Kam se hrabe to patnáctiminutov é skandování ve stoje na sjezdu: "ať žije KSČ!! Ať žije KSČ!!"
Neskutečný hnis tihle "lahváčové".
Na druhou stranu,...budou aspoň dobře hořet, poněvadž jsou zapálení.
P.S. a kdoví, jestli je vůbec na těch fotkách ještě živý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jarin G. 2017-12-28 00:30

a přeji "Dobrou noc" a jednu krasavici na snění:

P.S.: ani nemusí být nahá, viď?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # smrťák 2017-12-28 09:03
...k čemu je mi hamburger, když mám doma šťavnatý beefsteak....
(Paul Newman alias Pavol Nowak)

www.google.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jarin G. 2017-12-28 11:12
No jo. Ty máš doma čerstvý stejk (nebo ho má P.N.)! Já ten svůj pojídám už více než 30 let!
Stále ten samý. A i proto se někdy s chutí podívám na nějaký čerstvý hambáč!

Abych moc nemachroval, jen platonicky a tajně, aby žena neviděla!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Jarin G. 2017-12-28 11:04
omluva: 2x stejný příspěvek a ještě blbě zavěšený!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # vlk samotář 2017-12-28 18:34
Šašci si rozdávali ceny o pravdě a lásce.Ku*vy jedny!

Ti s tou republikou po převratu ale zavrtěli, jen co je pravda!!!! Parchanti zas*aní!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Janaz 2017-12-27 21:30
Stačí spomenúť Belgické Kongo a Leopolda a neviem, čím by argumentovali títo nadšení obhajcovia kolonializmu. Ale dnešná situácia s kolonializmom nemá nič spoločné, ide o takých istých občanov JAR či Zimbabwe, ako sú aj černosi, len v dnešnej dobe rasizmu naruby čierni vyháňajú bielych majiteľov fariem /prípadne zabíjajú/, a potom sa čudujú, ako to, že hladujú. Ono "revolučné" nadšenie nestačí, treba aj inteligenciu, vedomosti a najmä chuť pracovať, no a kde nič nie je, ani čert neberie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Jaris 2017-12-28 02:21
Aboriginalum bylo jedno, jestli se bude stavet Sydney Opera nebo ne. Ja jsem vsak rada, ze tam dnes stoji, protoze je to skvost architektury.
O aborigince je, Janinno, dnes velmi dobre postarano. Zdravotni peci maji zdarma, vseobecne lepsi socialni vyhody nez obycejni lide. Do prace nemusi a nikdo je do prace nehoni. Pokud chce aboriginal studovat, ma to rovnez zdarma se vsim vsudy, zatimco bily student si sva studia musi platit a casto vzit na ne pujcku. Ve vsech dotaznicich je otazka jste aboriginalskeho puvodu(tyka se i misencu) a hned jsou zarazeni do specielni kategorie.
Dnesni generace se jim verejne omluvila, vratila jim rozsahle pozemky kam bila noha nesmi vkrocit. Zaroven zaplatila aborigincum kompenzace za minule ciny svych predku. Vic uz snad pro ne nejde udelat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Janinna 2017-12-28 18:21
Ahoj Jaris, o tom nepochybuji, také jsem tam u vás donedávna měla "přízeň", takže - teda podle nich - vím, že jste udělali co bylo možné.
Možná až moc, takové ode zdi ke zdi. Nevím, ale mně to hodně připomnělo naši cikánskou menšinu - teda její podstatnou část, nehážu všechny do jednoho pytle.
Nevím jestli sis vlastně přečetla o čem jsem psala. Jde o to, že kolonizovaní nedostali možnost volby.
Teda dostali - umřít nebo sloužit.
A netýká se to přece jenom těch vašich domorodců - Indiáni, Afričani,....
Jasně, že je to mimo realitu - ale kdyby ke kolonizaci nikdy nedošlo, tak možná (všeobecně) už vymřeli - to sotva, nebo by se vymlátili - to asi také sotva, nebo by spokojeně běhali nahatí po buši - a v tom případě by nepotřebovali ani Operu, ani studovat zadarmo, ani kompenzace, ani vysávat Australanům sociální systém,......
Viz.: byl to jeho kamínek....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Lucif 2017-12-27 16:55
Citace:
Zimbabwe nám ukazuje, co se stane, když se do praxe zavede komunismem tažená anti-koloniální „dekolonizace“.
Zase klasické chazarské prevracanie faktov naruby. Čo s tým preboha má komunizmus? Bol to obyčajný rasizmus. Alebo rasizmus môže byť len na čiernych? Mugabe aby zapôsobil na elektorát, nechal vyhnať bielych farmárov, ktorí polia nielen vlastnili, ale mali aj know-how. Domorodci si však mysleli, že im to na poliach bude rásť samo, tak ako to rástlo bielym. Ale po pár rokoch začal kolaps ekonomiky a hlad. A tak sú radi že sa ten múdry beloch vrátil a oni budú mať zase čo jesť.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Elen 2017-12-27 19:11
Komunizmus s tím má společného to, že jsme v informační válce.
Podle pohádky: Jak pejsek s kočičkou pekli dort.
Vezmou se pojmy a dojmy a všechno se to pěkně zamíchá dohromady
a ten, kdo je líný, nezjistí si, co pojmy znamenají, tomu zbydou jen dojmy,
následkem čehož mu může být do ouvej až šoufl,
přesně jako tomu psu v pohádce, který dort sežral - nevěda co žere.
Inteligentní člověk "nežere kdejaký podstrčený blaf".
Pěkný večer
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jarin G. 2017-12-27 23:04
1**********
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Přemek 2017-12-27 21:34
Nepoučitelní lidé se stávají otroky nebo otrokáři. Poučitelní mění socioekonomický systém ve spravedlivý odměňující poctivou práci, a lidskou důstojnost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Lucif 2017-12-28 12:54
Ale to je sci-fi. Spravodlivý socioekonomický systém odmeňujúci poctivú prácu existuje len na papieri. Problém nie je v systéme, ale v ľudoch. Aj keby bol takýto systém perfektný, tí vo vedení vždycky skĺznu k elitarizmu a parazitizmu. Je veľmi ťazké mať moc a nenakaziť sa elitarizmom. Vyžaduje si to vysokú úroveň duchovného vývoja, ktorý dnes dosiahol len málokto. Takýto ľudia existujú, ale vedúce pozície sú pre nich odpudivé, pretože sú z veľkej väčšiny obsadené tými najhoršími z nás. A hrabať sa denne v stoke s takmer nulovým efektom, len s vedomím toho, že robím maximum pre budúcnosť svojich detí je ochotný tak jeden z milióna. Tento počet však rastie..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # milan suler 2017-12-27 22:10 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás