Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPákistán zahájil palbu podél indické hranice, tři mrtví vojáci: Jadernou válku nelze vyloučit, varují úřady

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Pákistán zahájil palbu podél indické hranice, tři mrtví vojáci: Jadernou válku nelze vyloučit, varují úřady

Pákistánští vojáci zahájili palbu na indická vojska podél indicko-pákistánské hranice, kdy pákistánské úřady varují, že může přijít jaderná válka.

Tento incident začal v sobotu, kdy byli v přestřelce s Pákistánskou armádou na Linii kontroly (LoC) zabiti čtyři indičtí vojáci.

Obě strany si údajně vyměnily těžkou palbu v sektoru Keri okresu Rajouri asi 222 km jihozápadně od města Srinagar, letní metropole indického státu Jammu a Kashmir.

Potyčka začala, když pákistánští vojáci použili automatické zbraně, malé zbraně a minomety k útokům na indické pozice v oblasti Shahpur okresu J&K’s Poonch. Indická armáda řekla, že pákistánští vojáci porušili zastavení palby z roku 2003 a tento útok nazvali „nevyprovokovaným porušením zastavení palby.“

Činitel místní vlády řekl, že „Pákistánská vláda se zde dnes uchýlila k nevyprovokované palbě podél LoC, kdy zabila tři vojáky a jednoho zranila,“ s dodatkem, že „k zavražděným patřil i důstojník v hodnosti majora.“

Po tomto incidentu byla hlášena těžká přeshraniční palba na několika místech tohoto regionu.

V neděli provedla Indie odvetný útok, kdy v J&K’s Jhangar, kdy zabila pákistánského vojáka, jak uvedl Indian Express. K incidentu došlo, když byl ‚neutralizován‘ pákistánský snajpr na linii LoC, ohlásily armádní zdroje.

Indičtí vojáci provedli odvetu a k výměně palby docházelo podle zpráv až do večera, uvedly zdroje. „Výměna palby a dělostřelby začala v 14:30 a pak pokračovala,“ dodal oficiální činitel.

Mezitím referoval ANI, že střelba byla slyšet i v horkém ohnisku proti indické vládě odbojných militantů v jižním Kashmiru v okresu Shopian. Zvuky střelby bylo slyšet z vesnice Arem Mohallah Watoo a Armáda s policií vedla společnou operaci se zátahy a s prohledáváním v kordonech.

Indian Express rovněž řekl, že porušení palby Pákistánem byl pokus „protlačit do Indie ozbrojené teroristy“, než se na zimu uzavřou horské průchody. Letos zabily indické bezpečnostní síly na LoC přes 200 militantů pronikajících do Indie včetně jejich vrchních velitelů. Mezitím národně bezpečnostní poradce Pákistánu Nasser Khan Janjua ve varování, kterým asi těžko přispěje k de-eskalaci už tak napjaté situace, svět upozornil na dost možnou „jadernou válku“ v Jižní Asii.

Pákistánský národně bezpečnostní poradce Nasser Khan Janjua obvinil USA, že straní Indii a varoval před možnou „jadernou válkou“ kvůli delikátní bezpečnostní situaci v Jižní Asii.

„Stabilita v jihoasijském regionu visí na vlásku ve velice delikátní rovnováze, kdy možnost jaderné války nelze vyloučit,“ citovala Janjuu pákistánská média z jeho prohlášení při pondělním semináři v Islamabádu.

„Indie hromadí spoustu nebezpečných zbraní, jimiž Pákistánu neustále hrozí konvenční válkou,“ řekl na semináři „Národně bezpečnostní politika – vize pro Pákistán,“ který organizovalo Centrum pro globální a strategická studia (CGSS).

Za Indií a Pákistánem se táhne dlouhá historie potyček na LoC a na této hranici vedly od získání nezávislosti Indií z britské koloniální vlády v roce 1947 řadu válek. Loni došlo k jedněm z nejhorších bojů podél Linie kontroly od té doby, kdy tyto dvě země dosáhly dohody o zastavení palby.

Zdroj: zerohedge.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+26 # John Pitralon 2017-12-27 10:28
Uvidíme co teď vymyslí m-goři z Pentagonu.

-------------------------------
KINOSVĚT - Kde je pravda. 11 září - Co se stalo v Pentagonu? .... www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Jarin G. 2017-12-27 11:16
Ahoj Johne!
uSSáci mají problém! Indii se už delší dobu snaží přelanařit na svou stranu z BRICS. Pákistán je jeden z jejich opěrných bodů v Asii a teď babo raď! Oni snad budou muset vstoupit do toho konfliktu s vyjednáváním o MÍRU!!! Amerika a mír! No to je protimluv! ;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # John Pitralon 2017-12-27 14:47
Ahoj, ten opěrný bod se US m-gorům už začíná kinklat.
"Pákistánský národně bezpečnostní poradce Nasser Khan Janjua obvinil USA, že straní Indii a varoval před možnou „jadernou válkou“ kvůli delikátní bezpečnostní situaci v Jižní Asii."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Jarin G. 2017-12-27 22:09
Jasně, Johne. Souhlas.
Ale co se těm uSSákům v poslední době nezačíná kinklat?
Každý den najdu nějakou zprávu, kde to uSSa prosírá. Každý den alespoň trochu radosti!
Jinak z toho konfliktu já radost rozhodně nemám. Tam je to dost o držku! Jaderné mocnosti!
Jedině kdo by z toho konfliktu mohl mít radost, je zbrojní průmysl. No jó, ale to se zase vracíme smyčkou k uSSa!!! To už asi moc konspiruju, ne!?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Janinna 2017-12-27 22:07
Asi to dopadne jako posledně, budou muset zavolat gosudara, aby to opět srovnal:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jarin G. 2017-12-28 00:08
Souhlas, Jani.
Ale je to ještě v silách jednoho člověka, byť má kolem sebe fakt kvalitní tým? Co on musí denně řešit? To už není jen o vnitřní politice a např. o EU a sankcích. To už je vysoká globální hra a skutečně v celém světě! A pokud dojde na Vaše slova, tak se potvrdí to, co naznačuje Pjakin, že se centrum řízení globální politiky přesunuje do Moskvy, i když si to GP představoval jinak, ale musí to respektovat!!!
Putin už dnes patří mezi největší postavy světových politických dějin!!! Alespoň pro mě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # Ing. Miloslav Dědek 2017-12-27 10:56
Vždy když čtu článek pojednávající o válce, uvažuji o tom, jak je možné, že se na prahu 21. století na planetě pořád ještě vedou války. Kdo má prospěch z toho, že se na světě pořád vedou války? Normální civilisti a vojáci to rozhodně nejsou. V pozadí téměř všech stávajících i potencionálních válečných konfliktů je globální finanční elita tj. tzv. "lidé velkých peněz". O tom jak se bude vyvíjet lidstvo zatím rozhodují vždy jenom tito lidé. Nebylo by špatné kdyby se celosvětová společnost vyvíjela způsobem popsaným v následujícím komentáři: Súčasný systém je u konca, to nie že len teraz elita vládne, tisícročia je to tak, feudáli a poddaní. Teraz je však ľudí veľa, planéta Zem pri súčasnej spotrebe už nestačí, a z náboženského hľadiska je to tak dané Bohom, že dôjde k obrovskej zmene systému světa.
Více je uvedeno v článku: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA - [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # milan suler 2017-12-27 11:05 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jarek Kozela 2017-12-27 21:46
Toto je práce G.P. Příměří proti vůli anglosaského světa vyjednal mezi oběma státy Putin. Byl to excelentní počin z jeho strany, protože británie svými kroky narušením státních hranic obou zemí tento konflikt předurčila k tomu, aby neměl řešení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Vít Henoch 2017-12-27 23:06
Pákistán je pod kuratelou a výhrůžkami těch, kteří ovládají Indii neustále. Pákistán je na území, kde jsou artefakty, které by mohly vnést pravdu do toho, co se vlastně v minulosti na tomto území opravdu stalo. To však nevyhovuje ani Indii, ani Číně a těm, co tahají za nitky. Proto je hranice Pákistánu neustále horká. To, co je v Pákistánu skryto, je ale pro Indii natolik důležité, že se stane to, co se stát musí. Tyto artefakty budou nyní odhaleny tak, aby byla jasná historie Pákistánu a Indové budou pohnáni k zodpovědnosti za to, že vyhnali z území lidi, kterých je Indie celá. Indové přišli z území Saharské pouště poté, co zničili zeleň a lesy v této rozsáhlé oblasti. Proto vyhnali původní obyvatele, otrávili jim vodu a tak zabili mnoho lidí. To území nikdy nepatřilo Indům, ale těm, jejichž národ se jmenoval Chetité. Část Chetitů přežila právě na území Pákistánu. Tato země byla po celou dobu, kdy přišli obyvatelé Sahary do Indie, velmi zkoušena a národ, který vzešel z Chetitů je tak rozdělen na dvě části. Jedna část je právě v Pákistánu a druhá je na území Evropy. Jsou to lidé, kteří mají jazyk vzešlý z jednoho, původního jazyka. Tak, jak se dosud mluví v Pákistánu, tak jsem mluvil i Já přede dvěma tisíci lety.

Vít
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás