Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaJak USA oklamaly SSSR s nerozšiřováním NATO

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Jak USA oklamaly SSSR s nerozšiřováním NATO

Nedávno americký archiv Národní bezpečnosti zveřejnil dokumenty 1990-1991, pokud jde o otázky sjednocení Německa a přítomnost NATO ve východní Evropě.

Podle dokumentů, Gorbačov souhlasil se sjednocení NDR se Spolkovou republikou Německo a odvodem sovětských vojsk výměnou za záruku zákazu rozšiřování NATO.

V té době, takové záruky jsou první a poslední prezident SSSR obdržel od několika vysoce postavených politiků na Západě: George Bush ml, Helmuta Kohla, ředitel CIA Roberta Gatese, Françoise Mitterranda a Margaret Thatcherové, uvedl ruský list pravda.ru

Navzdory tomu, již v roce 1994 Bill Clinton rozhodl orozšíření NATO na východ, tím, že SSSR již neexistuje a plnit sliby není třeba komu plnit. Ačkoliv samozřejmě, skutečnost, že Ruská federace je oficiálním nástupcem SSSR a zákonných práv a povinností předchůdce, nikoho nemate.

Výsledkem je, že Američany přijaté rozhodnutí vedlo ke katastrofálním důsledkům pro celý postovětský systém z zkomplikoval rusko-americké vztahy.

Už dřívější vydání The Los Angeles Times skoncovalo s věčnou debatou o rozšiřování protiruské aliance, „zda NATO oklamal Sovětský svaz“. Novináři prezentovali historické dokumenty, potvrzující pozici ruských úřadů, které dokazují, že Spojené státy porušily slib daný SSSR v roce 1990, že nedojde k rozšíření aliance k hranicím země.

Jeden z dokumentů potvrzuje, že při setkání se sovětskými diplomaty v Moskvě, které se konalo 9. února.1990, americký ministr zahraničí James Baker oficiálně oznámil (!), že Washington „je připraven poskytnout železnou záruku“, že se hranice NATO ani o píď neposunou na východ výměnou za spolupráci se Sovětským svazem při sjednocení Německa. Poté, téměř o týden později první a jediný prezident SSSR Michail Gorbačov oznámil souhlas k jednání o znovusjednocení Německa.

Nicméně, americká vláda rozhodla, že „zcela vyloučit možnost rozšíření aliance není rentabilní“. Výsledkem je, že do konce února 1990, „odkazy na nerozšiřování zmizely z jednání“ a Gorbačov nemohl vrátit své slovo.

„Z řady dalších dokumentů vyplývá, že se Američané snažili dlouhou dobu přesvědčit Sovětský svaz z neexistence důvodů pro obavy z dalšího rozšiřování NATO, například během jeho návštěvy v Moskvě v květnu 1990, Baker hovořil o dvoustranné spolupráci při vytváření nové Evropy,“ citovala LAT ruská média.

Je třeba dodat, že bývalý americký ministr obrany William Perry vydal prohlášení, že „odpovědnost za problémy ve vztazích mezi Ruskem a Amerikou je na Washingtonu“, který se „postavil arogantně k prioritám Moskvy v oblasti bezpečnosti“.

Zdroj: pz.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+81 # Monika 2017-12-16 06:39
To že USA neustále lže okupuje a drancuje veškeré státy ví dnes celí svět ! Jsou to pijavice největšího kalibru a jsou stoho také živí ! Potrebuji rázně useknout hlavu a to bez kompromisu a urychleně !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Piovarči 2017-12-16 11:45
Čo sa dalo čakať od podvodníkov a služobníkov zla, len zlo.
Robia bordel v celom svete rozoštvájajú ľudi proti sebe aj tu u nás doma. Potrebujú neustáli a permanentný vojnový konflikt


V 15. decembri Sýrska Arabská Armády (DSP) a Národná Obrana ozbrojených Síl (NDF) zachytil strategické Syriatel Kopc južne od obce Abu Dali v južnom Idlibe.
Ruské letectvo uskutočnilo desiatky náletov na pozície Seno'at Tahrir al-Sham (predtým Jabhat al-Nusra, Sýrsky vetva al-Kájda) v južnom Idlibe a severovýchodnej Hama

USA koalície používa al-Hasakah utečenecký tábor ako základňu pre výcvik bývalých členov ISIS, Hayat Tahrir al-Sham (predtým Jabhat al-Nusra, Sýrsky vetva al-Kájda) a iné skupiny, vyhlásilo ruské centrum pre odsúhlasenie bojujúce strany v Sýrii 16. decembria.

Vycvičených teroristov pripájajú k novej jednotke skupiny s názvom "Nová Sýrska Armáda" na boj v južnej Sýrii proti Sýrskej Arabskej Armády.
southfront.org/.../syria
Nové ozbrojené útvary pod názvem Nová syrská armáda se formují u tábora uprchlíků v provincii Hasaka pod vedením amerických instruktorů, oznámilo ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii.

„Pod vedením amerických instruktorů Sil pro speciální operace se v cvičném středisku u uprchlického tábora vytvářejí z ojedinělých skupin bojovníků nové ozbrojené útvary pod názvem Nová syrská armáda," uvádí se ve zprávě.
cz.[...]news.com/.../...
Američania to skrtátka nevzdajú a stále budú udržiavať oheň vojny v Sýrii
Sú to vojnoví štváči sú to skrátka satanisti ktorí nenávidia mier a ktorých jediným živlom sú vojna a svár...

Tí ufológovia sa už načisto zbláznili!!
Ufolog objevil na Měsíci mimozemšťana s batohem.Video


Ufolog tvrdí, že na snímku čínského výzkumného přístroje je zobrazen mimozemšťan s batohem na zádech. Tento představitel mimozemské civilizace cestuje po povrchu naší družice, míní expert.
Podle jeho slov, NASA ví o přítomnosti mimozemšťanů na Měsíci a právě z tohoto důvodu zrušila americká kosmická agentura svůj měsíční projekt. Ale aby nedošlo k panice na Zemi, nebyl tento fakt oficiálně potvrzen.
V komentářích ale projevují uživatelé jistotu, že není to nic jiného než obyčejný kámen, a verze přítomnosti mimozemšťanů na Měsíci je výplodem fantazie ufologa.

To už sa fakt všetci z tých ufónov zbláznili. Na každom rohu v médiách číhajú ufóni. Šíri sa to ako mor
cz.[...]news.com/.../...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # John Maxwell 2017-12-16 12:11
Ono Pio bude ještě hůře pokud se to včas nestopne ...
Měkkou sílu už Americe nikdo nevěří. Nastává doba pravdy a brutality
Znáte někoho, kdo si myslí, že USA mají ve světě málo vlivu? Pokud ne, pak vězte, že Donald Trump a jeho lidé takto uvažují. Měkká síla Spojených států přestává fungovat, a jestli někdo považoval Clintona, Bushe ml. a Obamu za hrdlořezy, bude se ještě hodně divit.
eurasia24.cz/.../...
Popiku ty jsi vážně debil zas cituješ pro změnu nadpis spamere.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Popo 2017-12-16 13:08
Cituji John Maxwell:
Nastává doba pravdy a brutality
Naozaj pekná človek by povedal taká ľúbivá no nanešťastie i v ľudských dejnách už to nespočetne krát overená blbosť. Doba pravdy (v čomkolvek) je tu medzi nami živými odjakživa, to len tí mysliaci ľudkovia (hlupáci) si vo svojej nekonečnej naivite dokážu bez večích problémov sami v sebe namyšlať že práve teraz nastáva ten čas v ktorom sa má niekde niečo s pravdou začať riešiť...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # John Maxwell 2017-12-16 09:57
Zradí NATO v kritickém okamžiku? Jakou hodnotu mají slova vysokých politiků. Názor
citace z článku na [...]u:
Robert Zoellick, klíčový vyjednavač při jednáních o sjednocení, také hovořil o slibu jako o „špatném pochopení", zatímco bývalý americký velvyslanec v Moskvě Michael McFaul v rozhovoru z minulého roku označil slib za „mýtus".
Gorbačov ale nebyl v nedávné minulosti jediný, kdo příliš důvěřoval dobrým úmyslům západních politiků.
Dalším, kdo uvěřil a doplatil na to, byl bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč.
21. února roku 2014 v Kyjevě za prostřednictví Ruska, Německa, Polska a Francie podepsal jako úřadující prezident Ukrajiny dohodu s lídry euromajdanu o řešení politické krize v zemi. Dohoda měla proklestit cestu k politickému řešení ukrajinské politické krize a umožnit zemi vyhnout se rozvoji tragických událostí.
Pod dokumentem jsou kromě bývalého prezidenta Viktora Janukovyče a zástupců tehdejší opozice podepsáni také evropští diplomaté. Jedná se o bývalého ministra zahraničních věcí Polska Radoslawa Sikorského, bývalého ministra zahraničních věcí Německa Franka-Waltera Steinmeiera (nyní prezident Německa) a bývalého ředitele administrativy kontinentální Evropy Ministerstva zahraničních věcí Francie Erica Fourniera. Zástupce Ruska Vladimir Lukin odmítl dokument podepsat.
Po podepsání dohody mezi prezidentem a opozicí opustily bezpečnostní složky centrum Kyjeva. Opozice ovšem odmítla hned další den dohodu plnit a Viktor Janukovyč utekl ze země — členové takzvané obrany Majdanu v noci na 22. února obsadili budovu Nejvyšší rady Ukrajiny (parlament), budovu administrativy prezidenta, budovu vlády a ministerstva vnitra.
„Mě a celý ukrajinský národ cynicky obelhali," prohlásil tehdy bývalý ukrajinský prezident.

Podpis dokumentu a následný rozvoj situace okomentoval i ruský prezident Vladimir Putin: „Prezident Janukovyč za zprostředkování tří ministrů zahraničních věcí evropských zemí — Polska, Německa a Francie (…) podepsali mezi opozicí a vládou tehdy, dvacátého prvního, tu dohodu, podle které Janukovyč prakticky svoji moc už odevzdal… On souhlasil se vším, co požadovala opozice: s předčasnými parlamentními a prezidentskými volbami, a návratem ústavy z roku 2004. Souhlasil s tím, že nebude používat sílu. Nejen to, on přikázal odvést všechny policejní síly… Proč bylo potřeba zatahovat zemi do toho chaosu, ve kterém se ocitla?"

Žijeme ve zvláštní době. Zdá se, že ani verbální sliby, ani podepsané dokumenty nemají žádnou hodnotu, nevytvářejí u zúčastněných stran pocit závazku. Na jakých existenciálních slibech dnes stojí Česká republika? A do jaké míry je v této situaci moudré spoléhat například na článek 5 smlouvy o NATO o společné obraně?— vždyť tato smlouva je také „jen" dokument podepsaný minulými generacemi těch samých lidí, slib pomoci.

cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Dědouch11 2017-12-16 10:49
+++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Popo 2017-12-16 11:38
Cituji John Maxwell:
Žijeme ve zvláštní době. Zdá se, že ani verbální sliby, ani podepsané dokumenty nemají žádnou hodnotu, nevytvářejí u zúčastněných stran pocit závazku.
Omyl vychádzajúci z myslenia. Pravda je taká že doba sa nemení, po veky vekou hodina má stále len 60 minút a deň má ešte furt tých 24 hodín ba i tý ľudkovia sú stále rovnaký - stále si myslia že len tým myslením nečo dokážú. Priatelu slová hoc aj napísané nech sú z ľudka nespravia hrdinu, hrdinom sa stáva až svojimi činmi. Len hlúpý ľudko svojím vlastným myslením je uspôsobený k tomu veriť v skutky ktoré len ústami sú spravené. Keď vtáčka lapajú nie náhodou sa mu spievajú "Nik ti nemože tolko dať čo já ti viem slubiť!"...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # John Maxwell 2017-12-16 11:57

citace z článku na [...]u
Tak jaký moje myšlení

Kdyby si popíku byl schopen myslet a ne jenom se domýšlet tak by ti bylo jasné oč se jedná ...
A jako vždy k članku nic jen tvé bláboly a doměnky ...
Copak se ti nezdá na neurčitém časovém rozpětí ?
"Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem." (Platón, 320 př.n.l.).

A zase popikovi bláboly .... a bláboly ...a zase doměnky a konstatování ohledně tebe se nemění ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Popo 2017-12-16 12:05
Po ránu mávam trošku zalahnuté tak mi ušlo, prepáč. Prestovšetko, na veci to nič nemení...Cituji John Maxwell:
A jako vždy k članku nic jen tvé bláboly a doměnky ...
Omyl priatelu, omyl. Ukáž mi čo len hubou vieš robiť a poženiem ťa z mojho kruhu svinským krokom. Tak tak, aj s tým NATOm to len o tom celé je...Cituji John Maxwell:
Copak se ti nezdá na neurčitém časovém rozpětí ?
"Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem." (Platón, 320 př.n.l.).
Aktuálnosť Platónovho výroku z 320 roku pr.n.l len potvrdzuje to o čom som písal jak to s tou dobou na ktorú sa ľudkovia tak radi vyhovárajú je. Hodina je len hodinou tak ako rok je len rokom bez rozdielu na to v ktorom storočí a či tisícročí sa nachodí...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # josh (xy) 2017-12-16 11:33
Historie říká .... Němců a Francouzů, co nejdále, vždy dovedli zradit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # John Maxwell 2017-12-16 12:54
A nebude to jiné ...
Vždy lhali a lžou pořád ... kdopak tvrdil, že neexistuje zápis jednání s Gorbačovem ...
Tady je všech 30 dokumentů ....
nsarchive.gwu.edu/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Pepa 2017-12-16 12:57
Souhlas, zde treba rok 1812, kde mne zaujalo narodnostni slozeni armady!!!
A neni to az tak davno pred 1 a 2 svetovou valkou... jedna max dve generace...

125 000 Francouzů
337 700 Němců a Nizozemců
95 000 Poláků
35 000 Rakušanů
30 000 Italů
20 000 Prusů
15 000 Švýcarů
9 800 Dánů a Norů
4 000 Portugalců
3 500 Chorvatů

cs.wikipedia.org/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # samo war 2017-12-16 16:30
???????????????????
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás