Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaHaagský tribunál znovu očistil Miloševiče. Podívejte se, jak o něm dezinformovaly mainstreamová média

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Haagský tribunál znovu očistil Miloševiče. Podívejte se, jak o něm dezinformovaly mainstreamová média

Více než jedenáct let po jeho smrti už druhý soudní proces u tribunálu OSN pro válečné zločiny v Haagu dospěl k závěru, že bývalý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny spáchané v Bosně, kde se odehrála v souvislosti s rozpadem Jugoslávie ta nejhorší zvěrstva.

...

Více než jedenáct let po jeho smrti už druhý soudní proces u tribunálu OSN pro válečné zločiny v Haagu dospěl k závěru, že bývalý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny spáchané v Bosně, kde se odehrála v souvislosti s rozpadem Jugoslávie ta nejhorší zvěrstva.

Ve skryté poznámce pod čarou hluboko ve čtvrtém souboru rozsudku nad bosensko-srbským generálem Ratko Mladićem soudci jednomyslně dospěli k názoru, že „důkazy, které obdržela soudní komora, neukázaly, že by se Slobodan Miloševič, Jovica Staničić, Franko Simatović, Željko Raznatović, nebo Vijislav Šešelj podíleli na realizaci společného zločinného plánu/podniku“ založit homogenní bosensko-srbskou entitu spácháním trestných činů uvedených v obžalobě."

To je důležité přiznání, protože prakticky veškeré západní mediální korporace a prakticky každý politický lídr každé západní země posledních 25 let strávili tím, že nám neustále vykládali, jaké je Slobodan Milošević genocidní monstrum, stejného druhu jako byl Adolf Hitler. Říkali nám, že je to „řezník Balkánu“, ale na podporu těchto obvinění nikdy nebyly žádné důkazy. Byli jsme obelháváni za účelem ospravedlnění ekonomických sankcí a vojenské agrese NATO proti srbskému lidu – stejně jako nás obelhávali kvůli ospravedlnění války v Iráku.

Jedná se o druhý po sobě jdoucí proces u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY), kdy soudní komora dospěla k závěru, že Slobodan Milošević není vinen z nejzávažnějších zločinů, ze kterých byl obviněn.

Minulý rok soud rovněž dospěl k závěru, že „komora není přesvědčena o tom, že by v tomto případě byly předloženy hodnověrné důkazy o tom, že Slobodan Milošević souhlasil se společným plánem/podnikem“ trvale odstranit bosenské Muslimy a bosenské Chorvaty z vyhlášeného bosensko-srbského území.

Tribunál neučinil nic pro zveřejnění těchto zjištění navzdory skutečnosti, že Slobodan Milošević byl ze strany tribunálu obžalován v 66 bodech z genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

Milošević zemřel ve vazbě tribunálu před uzavřením svého procesu. Byl nalezen mrtev ve své cele poté, co v oddělení pro zadržování dostal infarkt. Necelé dva týdny předtím tribunál zamítl jeho žádost o předběžné propuštění, kvůli operaci srdce, která by mu zachránila život.

Lékař Leo Bokeria, specialista na cévní onemocnění, který měl dohlížet na Miloševićovu léčbu v Bakulevově vědeckém centru kardiovaskulární chirurgie, řekl: „kdyby byl Miloševič převezen do jakékoliv specializované ruské nemocnice, tím spíše do ústavu jako je ten náš, mohl podstoupit odborné koronární vyšetření, byly by udělány dva stenty a žil by mnoho dlouhých let. Ten člověk zemřel v současné době, kdy byly k dispozici veškeré způsoby léčby a nabídky naší země a reputace našeho lékařství byly ignorovány. Ve výsledku udělali to, co chtěli udělat.“

Méně než 72 hodin před jeho smrtí doručil Miloševićův právní zástupce dopis ruskému ministerstvu zahraničních věcí, ve kterém vyjádřil strach, že je Miloševič otravován jedem.

Vyšetřování Miloševičovy smrti tribunálem potvrdilo, že byl při jednom z testů v jeho krvi nalezen Rifampicin (nepředepsaný lék, který mohl ohrozit účinek jeho léků na vysoký krevní tlak), ale že o výsledcích testů nebyl celé měsíce informován, „kvůli právně obtížné situaci, ve které se ocitl doktor Falk (vedoucí lékařů v Haagu) kvůli nizozemským právním předpisům, týkajícím se lékařského tajemství.“

Neexistují žádné nizozemské právní předpisy, které by lékaři zakazovaly oznámit pacientovi výsledky jeho vlastního krevního testu a americké diplomatické depeše zveřejněné Wikileaks ukazují, že tribunál neuplatnil lékařské tajemství, když poskytl podrobné lékařské informace o zdraví Slobodana Miloševiće a zdravotní záznamy zaměstnancům amerického velvyslanectví v Haagu bez jeho souhlasu.

Soudní řízení proti Miloševićovi proběhlo špatně. Každému spravedlivému pozorovateli bylo očividně jasné, že není vinen ze zločinů, ze kterých je obviněn. James Bissett, bývalý kanadský velvyslanec v Jugoslávii, uvedl, že proces s Miloševičem „převzal všechny vlastnosti stalinistických soudních procesů“. George Kenny, který řídil jugoslávskou sekci amerického ministerstva zahraničí, taktéž odsoudil proces s Miloševičem jako ze své podstaty nespravedlivý, v celku více než politický proces.

Ohledně styku s veřejností byl proces pro tribunál katastrofou. V půli projednávání případu publikovaly London Times článek pošpiňující Miloševićovu ženu a naříkající nad skutečností, že „jednou z ironií Slobodanova procesu je to, že jeho popularita posílila. Hodiny vysílacího času, díky laskavému svolení soudu, způsobily, že se do něj spousta Srbů znovu zamilovala.“

Zatímco proces zvýšil Miloševićovu popularitu, zničil naopak důvěryhodnost tribunálu u srbské veřejnosti. Srbská veřejnost proces sledovala v televizi, a když srbské Ministerstvo pro lidská práva provedlo tři roky po soudním řízení průzkum veřejného mínění, tak zjistilo, že „tři čtvrtiny srbských občanů věří, že soud v Haagu je spíše politickou, nežli právní institucí.

Známý proti-Miloševićovský novinář a autor Tim Judah byl zděšen, když sledoval, jak se proces vyvíjí. Napsal, že „soudní proces s bývalým jugoslávským prezidentem Slobodanem Miloševićem probíhá strašně špatně a přemění ho v očích veřejnosti z darebáka, obviněného z válečných zločinů, na srbského hrdinu.

Koncem roku 2005 Miloševićovi pomlouvači chtěli, aby bylo vysílání procesu zrušeno, protože nemělo politický účinek, ve který doufali. Politický analytik Daniel Cveticanin napsal: „zdá se, že přenos přináší více prospěch těm, kteří měli být odhaleni, než srbské veřejnosti. Svobodomilné a demokratické záměry přímého přenosu nepřinesly plánovaný efekt.

Miloševićovi podporovatelé byli na druhou stranu důrazní. Chtěli, aby přímý přenos pokračoval, protože věděli, že je nevinný a chtěli, aby to veřejnost sama viděla.

Osvobození Slobodana Miloševiće tím samým tribunálem, které ho před jedenácti lety zabil, je pro obyvatele Srbska chladnou útěchou. Srbský národ přetrpěl roky hospodářských sankcí a bombardovací kampaň NATO proti jejich zemi kvůli nepodloženým obviněním proti jejich prezidentovi.

Přestože tribunál nakonec připustil, že neměl důkazy proti Slobodanu Miloševićovi, jeho pochybné jednání by vás mělo přinutit dvakrát se zamyslet, než akceptujete jakýkoliv jeho další verdikt.

Zdroj: dailywire.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+72 # Dobrý Den 2017-12-15 08:04
Jak je vidět, tak největší zločinci jsou soudci z Haagu!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+55 # Petr 2017-12-15 08:16
Ano, ted by se mely role vymenit a zalujici byt zalovani.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # Dobrý Den 2017-12-15 08:24
Eurobyrikraté, nikým nevolení, u svých doživotních koryt, za zájmy americké oligarchie, s protinárodími tendencemi - ostuda pro toho, kdo tam je zaměstnán.
znojmo.kscm.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # Dobrý Den 2017-12-15 09:22
www.slovanskyvyborcr.cz/.../
Slovanská vzájemnost 196/2016, str. 5 - Nechválené výročí bombardování Srbska
slovanskyvyborcr.cz/.../...
Vzpomínka na "krásné demokratické" časy!

V březnu toho roku dochází k bezostyšnému napadení suverénního státu. V rozporu s mezinárodním právem začínají padat bomby na civilní cíle. Smutný na tomto výročí je fakt, že útočníkem je tzv. mezinárodní demokratické společenství. Skvrnou na naší národní hrdosti je to, že Česká republika stála na straně agresora. Kampaň proti Srbsku probíhala za soustavného překrucování faktů i šířením vyložených lží, jako byl vzpomínaný Račak, který byl podvodným pokusem o vytvoření „učebnicového“ masakru albánských civilistů ze strany Srbů. Nezávislá vyšetřování odborných forenzních týmů, např. Finska a Běloruska, totiž masakr civilních osob vyvrátila. Mrtví Albánci patřili skutečně mezi členy UCK padlé v bojích s pravidelnou armádou SRJ. Pravda ovšem nikoho odpovědného nezajímala a dosud nezajímá. Zneužít tzv. masakru v Račaku přijala značná část médií jako fakt. Z našich politiků je možno vyzvednout v negativním slova smyslu úlohu tehdejšího prezidenta Havla. O jeho postojích a názorech jsme psali mnohokrát a jen konstatujeme, že lavičky a srdíčka nevrátí životy obětem bombardování, na kterém se svým schvalováním a přímo prosazováním aktivně podílel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+42 # josh (xy) 2017-12-15 08:25
Křivé obvinění, ale to už mu bohužel život nevrátí...Ale uplatnění, jako precedent pro budoucnost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+46 # Láda 2017-12-15 09:11
Zbytečně tisíce zmařených životů, tisíce vypálených domovů, bezpráví a bezmocnost jen kvůli snaze USA ublížit a okleštit vojensky Rusko. To hrozné svinstvo jen kvůli možnosti vybudovat největší vojenskou americlkou základnu v Evropě!!!! Na ukradeném a násilím odtrženém území Kosova od Srbska / USA rády způsobily příkoří historickým kamarádům Ruska /. Škoda, že již tenkrát nemělo Rusko dostatečnou "hůl" / rozumějte vojenskou sílu/ . Taky Rusku trvalo hodně dlouho , než prokouklo , čeho všeho jsou amíci schopní ve svých imperialistický ch choutkách / pernamentní porušování slibů, lhaní , vytírání si zádele mezinárodním právem, korumpování všech na kom jim záleží, ochota zabíjet i vlastní obyvatelstvo po 100vkách,- dvojčata/ ..........Miloš ovič se provinil pouze tím, že byl vlastenec. Žádné válečné zločiny nespáchal, přesto byl zavražděn loutkami v taláru. Z toho je vidět, že spravedlivé soudnictví ve státech EU neexistuje a je řízeno a ovlivňováno americkým dolarem. .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Piovarči 2017-12-15 17:08
Ono to všetko zabíjanie pre zbrojárske firmy a neoconov zbytočné nebolo....
Všetci čo to zapríčinili a povolili patria pred celkom nový nezávislý vojnový tribunál, spolu s nimi i sudcovia z Hágu.
U nás i Mikuláš Dzurinda a jeho vláda patria pred súd...
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # LubinenKremlBot 2017-12-15 14:00
Cituji Dobrý Den:
Jak je vidět, tak největší zločinci jsou soudci z Haagu!!!

Známá věc, soudci sou většinově prodejné děvky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # josh (xy) 2017-12-15 08:10
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # John Pitralon 2017-12-15 08:20
U soudu nějak chybí US chazarské svině, které stojí za operacemi UCK a false-flagem v Račaku, jakožto zámince k bombardování Srbska. Tyto kreatury zasluhují jednoznačně špagát.

------------------------------------------------------
"Diplomat nutil lékařku obvinit Srby z masakru v Kosovu
Helsinky - Patoložka musela přepracovat zprávu o masakru v Račaku, aby očernila Srby před tím, než začalo bombardování Srbska."
denik.cz/.../...

"Finský komentátor událostí na Balkánu Ari Rusila uvedl, že Walker měl podle rozšířeného názoru za úkol pomoci Kosovské osvobozovací armádě UCK vytvořit iluzi masakru, který by mohl být připsán srbských jednotkám."

„UCK posbírala své členy, kteří zahynuli v bojích se srbskými bezpečnostními jednotkami, navlekla je do civilních šatů a potom pozvala pozorovatele,“ uvedl Rusila v komentáři ke knize Heleny Rantaové.

„Je třeba, abychom si zapamatovali, co se stalo v Račaku. … Nevinní lidé, ženy a děti, byli odvedeni ze svých domovů do jedné rokle, přinuceni kleknout do prachu a skoseni palbou,“ řekl pak tehdejší americký prezident Bill Clinton."

Al Qaeda Infiltration and Atrocities in Bosnia
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # Monika 2017-12-15 08:29
Budiž mu země lehká ! Boží mlýny melou pomalu ale jistě ! Týká se to hlavně soudců o jsou ty pravý zločinci !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+49 # josh (xy) 2017-12-15 09:04
Boží mlýny,...ale tady by v zájmu spravedlnosti lidstav, měly kurevsky rychle mlýt, šrotovat. Zrovna třeba u Madly to neplatí. Ta možná naopak pookřála při informaci ac24.cz/.../.....a Venca? Venca, ten už chlastá jinde.
Díky vyšinutým šílencům,...a váš druhý den může být zcela jiný...i bez přírodních katastrof aneb Jak vám humanitarní bombardování, změní život.Jak řikám,...Venca, ten už chlastá jinde. ..."Audience" ....v pekle;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # vjědec123 2017-12-15 15:54
Kamaláďy šou všute skvjělíý


Jen se koukněte, že bomby mají čistě humanitární povahu.

„Chartu 77 řídilo asi osm desítek osob, jejichž jádrem bylo 42 mluvčích, kteří se za dobu její existence v tomto úřadu vystřídali. Tato skupina osob byla vytvořena několika rodinami, navzájem spoutanými rodinnými, příbuzenskými, finančními a podobnými zájmovými svazky. Jsou to především rodiny: Havlových, Dienstbierových , Pithartových, Šabatových - Uhlových - Müllerových - Tesařových, Paloušových, Rumlových, Pelikánových, Šternových-Kant ůrkových, Kocábových atd. Všechny tyto rodiny jsou exkomunisté nebo jejich potomci či svobodní zednáři a jejich potomci. Dnes je na 180 členů těchto rodin, jejich příbuzných a přátel v nejvyšších státních, diplomatických a hospodářských funkcích státu.“
Zdroj: olser.blog.idnes.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Jaris 2017-12-16 08:45
Sami zidi, sami zidi..., ach jo. Uz tenkrat jim meli prisit na kabaty zlute hvezdy, aby se clovek pri volbach po 89' orientoval a vedel, kdo je kdo. Ono se nadarmo nerika, ze tam, kde vladne zid, tam narod hyne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # samo war 2017-12-15 14:04 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jaris 2017-12-16 08:40
No, asi je to Milosevicovi platne, jak mrtvemu zimnik.
Vsechny lotry podvodnickeho haagskeho tribunalu, kteri odsoudili nevinneho cloveka a srbskeho vlastence, bych hnala svinskym krokem na sibenici. Navic by musel haagsky soud zaplatit tucnou kompenzaci jeho rodine.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás