Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaZákaz nakonec neprošel o tři hlasy. Do kebabu a gyrosu se budou moci i nadále přidávat fosfáty

Sociální sítě

Reklama

Zákaz nakonec neprošel o tři hlasy. Do kebabu a gyrosu se budou moci i nadále přidávat fosfáty

Poslancům Evropského parlamentu (EP) ve středu chyběly tři hlasy na to, aby zakázaly fosfáty, které se v podobě aditiv nacházejí v nakrájených kouscích kebabu nebo gyrosu.

Poslanci z Výboru EP pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) 28. listopadu vyjádřili vážné obavy ohledně vlivu fosfátových potravinových přísad na zdraví lidí.

Europoslancům stačilo ve středu získat absolutní nadpoloviční většinu hlasů (376) proti fosfátovým aditivům, aby jejich nařízení bylo pro exekutivu EU závazné. To se nepodařilo, když za zákaz fosfátových aditiv hlasovalo 373 poslanců, 272 bylo proti a 30 členů zákonodárného sboru EU se zdrželo hlasování.

Hlasování EP potěší výrobce kebabů, kteří tvrdí, že fosfátové přísady potřebují k tomu, aby zmrazené maso udržely šťavnaté, jemné a chutné ke konzumaci. Výbor ENVI upozorňoval na rizika pro lidské zdraví, protože některé studie poukazují na možný negativní dopad na kardiovaskulární systém při příjmu fosfátů a členové výboru chtěli počkat na výsledky dalších studií v tomto směru.

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+22 # Vít Henoch 2017-12-13 21:06
Fosfáty s koncovými skupinami obsahující dusík, jsou rakovinotvorné, Tyto soli fosfátových kyselin se pak navazují na adenin, guanin cytosin a thimin nukleových kyselin. To ví každý biochemik, nitrosaminy jsou pak tím, co je spouštěčem rakoviny. Proto se tyto soli cpou do jídel, aby bylo jídlo schválené v evropském parlamentu, který, nevolený Mě totálně prudí. Přijde doba, kdy si oni budou muset žít ty svoje paragrafy a daně půjdou Mým dětem. Jsem ztělesněná Spravedlnost, tak jest a basta fidli.

Henoch
-6 # jan lavicka 2017-12-14 10:43
Jen aby každý věděl, žemu EU slouží: vraždám jejich občanů. O tom ochybují už jen inteligenčně podřadné bytosti :(

Ha, je tu Maxwell tak hned jeho multi-účty plno negativů, tak děkuji, smutná to věčně, zbytečná bytosti :)
+24 # John Maxwell 2017-12-13 21:28
Ono by spíše bylo asi zázrakem v čem sajrajt neni když nás tim práškují fest , v čem dnes nenajdete ropný produkt ...
Co dělá chemtrails s vašim mozkem
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
+24 # josh (xy) 2017-12-13 22:17
Nějak bysme si měli upřesnit ten hlasovací ksindl, aby jsme si ujasnili, kdo nám dennodenně ztrpčuje a znepřijemňuje život, který nám byl dán do vínku, jako neopakovatelný.

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás