Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaBývalý major ukrajinské armády uvedl, že MH17 byl sestřelen z území, jež kontroloval Kyjev

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Bývalý major ukrajinské armády uvedl, že MH17 byl sestřelen z území, jež kontroloval Kyjev

Bývalý major ukrajinských ozbrojených sil Jurij Baturin prohlásil, že malajsijský letoun Boeing MH17, který se v červenci 2014 zřítil v Doněcké oblasti, byl zasažen z vesnice Zarošenske, kterou tehdy kontroloval Kyjev. Toto prohlášení Baturin učinil v rozhovoru pro televizi Zvězda. Uvádí se, že když došlo k letecké katastrofě, zastával funkci náčelníka velícího stanoviště vojenského oddílu A-1215 protiletadlových raketových sil rozmístěných u Charkova a v den katastrofy osobně viděl Boeing na detektoru.

„Věnovali jsme pozornost všem letounům, jež létaly nad oblastí bojových operací, neboť podle mě je to hloupost. Pozornost jsme obrátili právě v ten okamžik, když letadlo zmizelo z detektoru. Byl bod, není bod. To upoutalo pozornost," uvedl bývalý příslušník ukrajinských ozbrojených sil.

Dále uvedl, že po několika dnech po pádu letadla na velící stanoviště u Charkova dorazili vojáci, kteří měli na starosti přesun techniky 166. protiletadlového raketového pluku do oblasti vesnice Zarošenske. Baturin dodal, že zmiňovaná technika zahrnovala i protiletadlový systém Buk.

Bývalý major ukrajinské armády si spojil fakta a pochopil, že bod Boeing MH17 z radaru „zmizel v oblasti působení protiletadlového řízeného raketového kompletu Buk, kam spadá stanoviště u vesnice Zarošenske".

Údajné zapletení ruského generála

Nezávislé investigativní skupině Bellingcat se podařilo identifikovat osobu, která údajně sehrála klíčovou roli při katastrofě dopravního letadla nad Donbasu v červenci 2014, při níž zahynulo téměř 300 lidí. Skupina to dnes oznámila na svých webových stránkách.

Z odposlechu tehdejších telefonních rozhovorů prý vyplynulo, že jde o penzionovaného ruského generála Nikolaje Fjodoroviče Tkačeva, který nyní působí jako hlavní inspektor centrálního vojenského okruhu ruské armády.

O převozu protivzdušného systému Buk mezi sebou říkali dva lidé, jeden měl krycí jméno Delfín a druhý Orion. Zmiňovaným Delfín měl být právě Tkačev, který byl při odposlechu zachycen, jak řekne: "Tady Nikolaj Fjodorovič. Zdravím tě." Orion mu na to kontruje: "Nikolaj Fjodorovič, rád tě slyším." Následuje debata o transportu, při které Delfín říká, že kolona je potvrzena a ptá se, odkud a kam půjde. Orion si není jistý, ale Delfín nakonec řekne, že by měla jít přibližně 1,5 kilometru od letiště. To se však Orionovi nezdá, protože je tam vesnice. "Mají tam pozice. Nevím. Něco vyzkoušíme." dodává. Orion.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+20 # josh (xy) 2017-12-09 00:05
Zase nic nového,..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Wiloni 2017-12-09 00:16
Prostě Bellingcat ...
Víc netřeba dodávat.
Ti se faktům vyhýbají sakra velkým obloukem.
Ale tak když je někdo ochotný to platit ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Jarin G. 2017-12-09 00:32
I kdyby bylo pořízeno 10 videí přímo z místa činu, stovky svědeckých výpovědí, i aktérů samotného sestřelu a byly předloženy další a další důkazy, tak si "náš demokratický (protimluv, nesmysl) Západ, pod vedením uSSa" povede svou!!!
Viník je prostě Rusko a za vším stojí Putin! Možná, že i sám zmáčkl to pověstné červené tlačítko!
K čemu nějaká pravda, že?!
Proboha, v čem to musíme žít? (řečnická)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Publius Scipio 2017-12-09 00:57
Už ta animace, kterou před časem vytvořili je zcela nesmyslná. Pokud by protiletadlové rakety bouchaly tak jako v té animaci, nebylo by možné sestřelit cíl na odletu. Zaměřit letadlo jenom naváděcím radarem je úplná 3,14 čovina. Je třeba vyhledávací radar. Navrch promenáda nezaplachtované ho odpalovacího zařízení na podvalníku zrovna u ruské armády, která z doby SSSR paranoidně utajuje i barvu výložek před tebou stojícího vojáka je zcela nemyslitelná. I přesun techniky přes město ve dne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dědouch11 2017-12-09 09:37
++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # John Maxwell 2017-12-09 06:17
Přesně , zase potřebují odůvodnit konflikt na Ukrajině a pokud možno to dotahnout do ostrého se zapojenim RF.
DLR nedávno varovala, že Kyjev stahuje tězké zbraně na linii dotyku a připravuje se na útok ....
Skupina Bellingcat , od který dali ruce pryč všichni letečtí experti .... prostě za to muže RF a kdo si bude myslet opak bude ukamenován ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Che 2017-12-09 00:24
Citace:
Pozornost jsme obrátili právě v ten okamžik, když letadlo zmizelo z detektoru. Byl bod, není bod. To upoutalo pozornost," uvedl bývalý příslušník ukrajinských ozbrojených sil.
Sice nepochybuji ze za sestrelenim stoji Ukrajina, ale
"Byl bod, není bod" je blbost. Na obrazovce radaru kontrolniho dispecinku je zobrazen obdelnik a uvnir je 4-mistne cislo, ktere dostane pilot a ktere zada do Transponderu. Verohodnost vyroku majora se mi proste nezda, mozna ze jde o spatny preklad, v tom je AC24 mistr sveta.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Wiloni 2017-12-09 11:08
Tento maník se tím dost zabývá.
Doporučuji
mh17web.wordpress.com/#content
Zde článek z GR
globalresearch.ca/.../5607457

Pokud jde o prohlášení "plukovníka".
Pokud jde o radar, tak samozřejmě platí, že se letadlo "ztratí" teprve ve chvíli, kdy se dostane pod jeho horizont (což se nestane ihned po sestřelu).
Jinak se pozice letadla určuje pomocí radiomajáku (v oblastech mimo dosah primárních radarů). Tam lze samozřejmě docílit okamžitého stavu byl bod - není bod.
Jinak tento typ "důkazního materiálu" nemá smysl komentovat.
Různí ti "plukovníci" a sestřihané telefonáty prostě mají za cíl vnést zmatek do vyšetřování.
Jde o prostou informační válku.
Všimněte si, že po tomto prohlášení "plukovníka" přišla okamžitě "odpověď" od Bellingcat.
Jestli by se ještě dalo uvažovat o prověření výpovědi tohoto "plukovníka", tak zpráva od Bellingcat je, vzhledem k načasování, čistě účelová a nemá smysl se jí zabývat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # .lak 2017-12-09 00:43
F tom ran ku niebol to kiJEW?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Jaris 2017-12-09 03:20
Ukrajinci meli za ukol malajske letadlo sundat, protoze v nem byly mrtvoly z uneseneho letadla, ktere Americani unesli na svou zakladnu Di Garcia. Americanum slo o to, zbavit se nepohodlnych mrtvol z prvniho malajskeho letadla a hlavne zahladit stopy. Mrtvoly byly citit formalinem a nebyla tam zadna krev podle svedku z vesnice, kteri na misto nestesti prisli nejdriv. Tem stoprocentne verim. Rozhodne jsou jejich vypovedi verohodnejsi nez letity vyzkum vsech tech mezinarodnich tajtrliku, pardon, clenu vysetrovaci komise, kteri se dodnes boji zverejnit pravdu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Jaris 2017-12-09 11:21
Zapomnela jsem dodat, ze cela ta habadura se mela svalit na 'agresivni' Rusko k vyvolani dalsiho mezinarodniho konfliktu. Kdyby se to byvalo povedlo, Americani by zabili dve mouchy jednou ranou.Zbavili se letadla, mrtvol a konecne by vyvolali valku. Nastesti se to nepovedlo a cela havarie byla zametena pod koberec.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás