Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNevyřešená záhada: Proč americké ministerstvo zahraničí nakupovalo zmrazené šišinky tučňáků?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Nevyřešená záhada: Proč americké ministerstvo zahraničí nakupovalo zmrazené šišinky tučňáků?

Americké ministerstvo zahraničí v Argentině nakupovalo mražené šišinky mozkové tučňáků, ale proč vlastně?

WikiLeaks je velice proslulá tím, jaké získala dokumenty, a těm se povedlo zachytit telegram, který je velice neobvyklý a byl vyslán americkým ministerstvem zahraničí z Argentiny.

Na tomto telegramu bylo podivné to, že se týkal dodávek zmražených mozkových šišinek. Uvádělo se v něm, že dodávka dorazí do Bostonu v USA 4. srpna 1973. V srpnu 1973 byla v Bílém domě administrativa Richarda Nixona a ministrem zahraničí byl William P. Rogers.

Tučňáci jsou domovem na Jižní polokouli a je o nich dost rozšířený blud, že se nachází jen v Antarktidě. Existují ale velké populace tučňáků v Angole, Argentině, Antarktidě, v Chile, na Novém Zélandu i v Jižní Africe. Mnoho z těch druhů tučňáků obývá i teplé oblasti a jeden druh, což je tučňák z Galapág, žije skoro až na rovníku.

Tučňáci mají tři větve tepny podpažní a jsou schopni omezovat tepelné ztráty ze svých křídel tím, že umožní, aby se krev ohřívala už teplou krví. To znamená, že dovedou využít tepla svého těla velice efektivně, a to by mohlo vysvětlit, proč i tak malí tvorové dovedou přežít v tak chladném prostředí, jaké se nachází v Antarktidě. Rovněž dovedou pít slanou vodu díky tomu, že jejich nadočnicová žláza umí odfiltrovat nadbytečnou sůl z jejich krevního řečiště. Tučňáci sůl vylučují v kapalině, která se jim koncentruje v nosních cestách.

Proč ale chce ministerstvo zahraničí mražené šišinky mozkové tučňáků? Na síti je spousta informací o šišince, že by to mohl být klíč k tomu, co to vlastně chtějí.

Šišinka mozková je endokrinní žláza, která je maličká a nachází v mozcích téměř všech obratlovců. Tvar této žlázy vypadá skoro jako borová šiška a z toho pochází její jméno. Nachází se v epithalamu plazů a obojživelníků a je to žláza, která má vazbu na vztahy mezi světlo vnímajícími orgány a vnitřkem lebky, kvůli čemuž je známa jako šišinkové čili třetí oko.

Francouzský filosof Rene Descartes řekl, že si myslí, že šišinka je hlavním sídlem duše. Její hlavní funkcí je produkovat melatonin, což je hormon, a ten pomáhá při úpravě spánkového režimu. Produkci melatoninu podněcuje tma a oslabuje ho světlo. Zimy jsou v Antarktidě dlouhé, a proto jsou tučňáci v Antarktidě známi, že produkují spoustu melatoninu. Vědci provedli studie na hlodavcích a výsledky naznačují, že melatonin by mohl chránit proti neurodegenerativním procesům.

Článek z roku 1975 o polárních savcích, k nimž patří tuleni a mroži, odhalil, že živočichové jako tito by mohli mít šišinky neobvykle veliké. Ale tento článek se vůbec nezmiňoval, zda mají i tučňáci neobvykle velké šišinky.

Je známo, že šišinky mohou začít kalcifikovat, když se v nich hromadí vápenaté soli. To bylo někdy pozorováno i u teprve dvouletých dětí a může to narůstat s věkem. Některé studie odhalily, že míra kalcifikace šišinky mozkové je vyšší u lidí s Alzheimerovou chorobou v porovnání s jinými typy demence.

Co potřebujete vědět o ŠIŠINCE MOZKOVÉ a tajných PSYCHICKÝCH SCHOPNOSTECH:

Šišinka mozková hlodavců obsahuje Dimethyltriptamin (DMT), tudíž tu triptaminovou molekulu, kterou někteří často nazývají duchovní molekulou.

Stejně ale nevíme, proč si americké ministerstvo zahraničí objednávalo zmražené šišinky tučňáků.

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+6 # Popo 2017-12-08 19:13
Cituji :
Šišinka mozková hlodavců obsahuje Dimethyltriptamin (DMT), tudíž tu triptaminovou molekulu, kterou někteří často nazývají duchovní molekulou.
Hmm sranda. V týchto súvyslostiach by mohlo byť docela zaujímavé dozvedieť sa odkedy je to ten to tu tučniak hlodavcom...?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # LubinenKremlBot 2017-12-08 19:16
Tučniak je morský hlodavec aj s mrožom a makrelou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Popo 2017-12-08 19:24
Ahááá tak tak je to, už som si začal myslieť že zaúradoval tlačiarenský škriatok - hlodavca si nám zmýlil s hladovcom. Ešte by som ak smiem poprosil, ktorý že to hlodavci sa nám ešte z tých vajec liahnú...?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # fabulist detergent 2017-12-09 14:12
takze v clanku ocakavame vysvetlenie, a posledna veta,, nevieme nic len tu popisujeme anatomiu... ci boha co za looser toto pisal?!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # r.m. 2017-12-09 15:42
kurva to musel bejt mejdan
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás