Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNASA mlží? Masivní UFO velikosti Jupiteru narazilo do Slunce

Sociální sítě

Reklama

NASA mlží? Masivní UFO velikosti Jupiteru narazilo do Slunce

Obrovské záhadné UFO vypadá, že klouže po povrchu slunce.

Kosmická loď Sluneční observatoř zachytila obrovské UFO a mnozí výzkumníci zůstali beze slova nechápavě zírat, co by to asi mohlo být.

...

Vypadá to, že Slunce na srážku s objektem reagovalo

To obrovité UFO mělo vzhled tří polo-průhledných prstenců a vypadá, že je zhruba stejných rozměrů jako Jupiter, tj. největší planeta naší sluneční soustavy. Tyto zachycené obrázky odhalují, jak ten divný objekt nabourá do slunečního povrchu, načež se odrazí a pokračuje ve své cestě pryč od slunce. Podle výzkumníků je na tom divná reakce slunce jen pár okamžiků poté, kdy k dopadu došlo, jelikož to vypadá, že se slunce v reakci na zásah tímto objektem rozzářilo jasněji.

Tyto snímky pořídila kosmická stanice Sluneční a heliosférická observatoř. To je kosmická stanice, kterou společně spravují Evropská kosmická agentura a NASA, a vypadá to, že tento obrovitý objekt se vznášel velice blízko povrchu.

To není poprvé, kdy bylo u Slunce spatřeno UFO

Objevení tohoto objektu není prvním případem, kdy se tzv. UFO objevilo blízko slunce. NASA při mnoha příležitostech takové divné anomálie zavrhla a řekla, že to nejsou nic jiného než jen zrnka prachu na čočkách nebo odlesky v čočkách kamery. Co bylo v tomto případě jiného, bylo to, že UFO vypadalo, že jakmile se přiblíží ke slunci, tak v něm vytváří nějaký typ energie.

Občas se však stává, že NASA řekne, že nemají ani ponětí, co jsou ty divné objekty zač. V roce 2012 to vypadlo, že jiné obrovité UFO jako by nasávalo energii ze slunce a až dosud to nebylo vyvráceno.

Jsou i takoví, kteří si myslí, že to bizarní UFO se vlastně se sluncem srazilo náhodně, ale jsou i jiní, kteří říkají, že tyto objekty do slunce naráží záměrně. Někteří spekulovali, že šlo o doplňování paliva, kdy si nabírali energii, intenzivně proudící ze slunečního povrchu.

Paranormal crucible nahrál obrázek, aby nám poskytl představu o rozměrech toho divného UFO a odhalil, že mělo rozměry zhruba jako Jupiter:

Ufologové si myslí, že to UFO ze Slunce čerpalo energii

NASA zatím pro toto divné obrovské UFO nedala žádné vysvětlení a lidé čekají, zda uslyší, že to má přirozené vysvětlení, nebo co by to asi mohlo být. Ufologové řekli, že není žádných pochyb, že je neznámého původu a že tento koráb se sklouzl po povrchu slunce, aby z něj mohl nasát sluneční energii.

Nevypadá to, že to bylo nevěrohodné hledisko a ten koráb v jistém smyslu nabývá až biologického vzezření. Vypadá to, jako by mimozemšťané měli o slunce dost velký zájem. Třebas NASA ví, co je to za objekty, které navštěvují slunce? Tento koráb je určitě dost velký na to, aby měl na palubě cizorodý život; a v takovém případě by to mohl být mezi-dimenzionální svět, ve kterém se nám tu vznáší mimozemšťané, a kteří ten cizí svět obývají.

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+71 # LubinenKremlBot 2017-12-06 05:47
Nepochybuji o tom ,že nejsme ve vesmíru sami ale zároveň nepochybuji o tom pro koho a čí plány NASA pracuje .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Popo 2017-12-06 09:59
Cituji LubinenKremlBot:
nepochybuji o tom pro koho a čí plány NASA pracuje .
Chyba lávky. Priatelu ani moc velkým fištrónom netreba byť k tomu aby človek zvedel že NASA ako taká na tejto zemi ani ako stroj pre nikoho nepracuje. Prezradím ti, ten kto pracuje sú tí ľudkovia kol nej. Ak naozaj nechceš aby ti zo života unikalo to podstatné tak nemysli, vychádzaj len z toho vypozorovaného. ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Piovarči 2017-12-06 13:41
Popo a čo si v tomto prípade vypozoroval Ty?
Nasávali mimoňi Slnečnú korónu?
Alebo potrebovali len experimentálne roztopiť pár nanukov:-)
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Popo 2017-12-06 14:36
Cituji Piovarči:
Popo a čo si v tomto prípade vypozoroval Ty?
Nóóó priatelu, tak konkretne tento prípad je na moje oči príliš vzdialený odomňa na to aby bol komentára hoden a tak ti ho jak umno je to sa ti ho i v tejto veci radšej pozdržím. Zaseky ale v iných to tu prípadoch mám osobne vypozorované že nie vždy tam kde je UFO je aj nejaký život a na druhú stranu nie všade tam kde bolo mi dané vidieť život bolo mi umožnene vidieť aj nejaké UFO...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Vaclav2 2017-12-06 17:04
chtěl jsem taky diskutovat... ale opět...jak čtu ty příspěvky, tak nevím s kým. samé chytré vtípky, trocha ironie a vše zamotat abych tady "jako" byl "in"...no ok.
víte vůbec něco o Nasa? Pro koho pracuje, kdo jí financuje? Je to velká organizace, a má přesné instrukce co smí pustit dál a co nesmí. Kdysi většinu nepohodlných důkazů vymazávala, dnes je to trochu jiné. Ale podvrhy nekonstruuje. Tam znají naprostou pravdu, jak to vše funguje, nikoho nepřesvědčují o něčem, je jim úplně jedno co si myslí to obecenstvo dole, je jim jedno jak a co lidé komentují a co si o nich myslí, dělají jednoduše svojí práci...pokud někde čteme "Nasa si myslí a Nasa říká... to neříká Nasa, to jen někdo něco zaslechl a mluví. M.j. - ta druhá polovina co je sponzoruje nelže, ta o tom co my vědět nesmíme, jen mlčí, nemají potřebu diskutovat. Z té druhé poloviny pochází téměř všichni us astronauti.
jen poznámka...phot oshop a přibarvené atd. Ano, dobré programy co pracují s barvami jsou špičkové, bez přibarvení bychom nic neviděli a dá se odkrýt to co naše oko zdaleka nemůže rozpoznat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-12-07 18:42
+++
Pod to, bych se podepsal.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # josh (xy) 2017-12-06 10:54
Možná se NASA jen nechala inspirovat módní vlnou magických Spinnerů z Číny ;)....Tak dlouho nám lhali, až už jim nikdo nevěří...nebo nelhali?

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Dost3 2017-12-06 12:15
Je divné, že z toho USA neobviňují Putina. :-)

Co nám vlastně zkorumpovaní politici a media tají o Putinovi???

www.imagehosting.cz/.../

www.imagehosting.cz/.../

P.S. Jsem si všiml, že nejdražší máslo pochází od firem z Holdingu Agrofert (Olma, Kunín) Tesco, Albert 59,90, sočasně tam mají lidé směšný plat.
Výrobní cena másla je cca 5Kč+obaly a doprava jistě do 10 Kč tj. 15. Tak by mne zajímalo, kam jde ten zbytek do 59,90.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # .lak 2017-12-06 20:09
Do trhu trhů trhú outsorsovanci, tydýt.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # LubinenKremlBot 2017-12-07 20:27
Je pravdou ,že výkupní cena mléka vzrostla max. za posledních 10 let o 2 až 3 Kč tj. Okolo 8 Kč za litr ale cena másla z okolo 25Kč zdvojnásobila na cenu okolo 50 Kč ale udêlali to šikovně skokově aby lidi před vánoci postrašili 75 Kč za kostku 250 g.A teď cenu budou stabilizovat na dvojnásobku a lidi stejně jako česko přece snese fšecko a votom to je .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-32 # samo war 2017-12-06 06:16 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # josh (xy) 2017-12-06 11:07
Zvlaštní Petko,..tady sbíráš mínusy, aby jsi nahnal plusy pro sledovanost nesmyslů na Youtubu....jak říkám, najdi si chlapce a práci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Che 2017-12-06 16:03
josh (xy), Petko ted pise clanky pro AC24, specielne o UFO.

Objekt o velikosti Jupitera prileti ke Slunci aniz by se to zjistilo. Prosim o nejakou lepsi pohadku.

Ted urcite leti to UFO do SSA, kde bude havarovat, protoze UFOnaci koupili WINDOWS 10 k rizeni UFO. Putin jako vzdy jim dal viry do WINDOWS 10 a UFOnaci je nemohou odstranit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # acidjoe 2017-12-06 16:08
co si chtěl říci tím primitivním, nicneříkajícím žido folklorem, čuráku?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # julius 2017-12-06 06:18
Ty jo to je zase reklama na photoshop. Ja si ho snad poridim. To umi veci. Ale dost zartou bud je to santa a potreboval natankovat sane nebo jen zacatek konspiracni teorie o vnuceni ET pro slouceni QI70 s lidma a nastoleni nwo. pak se dozvime ze to byla kachna ale to uz bude pozde. OSTATNE davejte si pozor u voleb. Uz nam vnucovaly Robejzka a ted ho vystridal Drahoz je to trojskej kun a je pro prijem iq70. a to hned pokud bude populista zvolen.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # LubinenKremlBot 2017-12-06 06:38
Julie věru tak
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # John Maxwell 2017-12-06 12:19
4 jednoduché otázky, na které Sputniku neodpověděl Drahoš
Minulý týden jeden z předních kandidátů na post českého prezidenta, bývalý ředitel Akademie věd Jiří Drahoš obvinil Rusko ze zasahování do českých parlamentních voleb. „Nemám žádný důvod pochybovat, že k ovlivňování voleb docházelo", oznámil Drahoš během speciální tiskové konference v pátek 1. prosince.
V pondělí 4. prosince se Sputnik rozhodl, že požádá českého politika o rozhovor na téma vznesených obvinění a odeslal na adresu předvolebního štábu pana Drahoše odpovídající dopis. Bohužel naše redakce nedostala odpovědi na své otázky, nabízíme našim čtenářům, aby se s nimi seznámili:

Na čem se zakládá Vaše prohlášení, že ruské tajné služby a takzvané „dezinformační portály", které jednají údajně v jejich zájmech, v Česku ovlivnily říjnové parlamentní volby? Existují důkazy pro tato tvrzení?
Jak hodnotíte komentář prezidenta Zemana na Vaši adresu o tom, že urážíte vlastní voliče, když zpochybňujete jejich právní způsobilost?
Jak okomentujete oznámení české kontrarozvědky (BIS), že nedisponuje žádnými informacemi o nezákonném vlivu zahraničních tajných služeb na uplynulé parlamentní a nadcházející prezidentské volby v zemi?
Na svém webu jste zveřejnil seznam takzvaných dezinformačních portálů (tam je uveden i Sputnik). Na základě jakých kritérií zařazujete média do tohoto seznamu?
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Dost3 2017-12-06 15:29
No jasně, že bylo ticho po pěšině. Tenrádoby kandidát je možná ve svém oboru chytrý, ale přirozená inteligence?........
Anebo je už dopředu poučen, jaké názory má prezentovat, stejně jako náš dočasný premiér a spol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # LubinenKremlBot 2017-12-07 20:39
Drahouš je údajně taky homouš , ale to hlavní duhově sluníčkový tajtrlik multikultovního propadáku jewropy kdyby volila jen Praha tak to vyhraje na tutti, naštěstí ČR není jen Praha.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Monika 2017-12-06 08:57
NASA nám neustale pouze lže pro USA je to normální a hlavně na denim pořádku prosim!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # fabulist detergent 2017-12-06 10:11
a tak my si tu zijeme v svojej krasnej nevedomosti,,to lko toho je okolo nas, ale "mama ozen ma" je pre vacsinu zaujimavejsi program... a co este tii co ziju vo svojej nevdomosti v odlahlych castiach sveta. je to az psychycky klaustrofobicke ako nam je branene vediet viac.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # blu 2017-12-06 10:54
dovolil by som si poznamenat k videam:
1.video
- halovy jav skrz plazmoid čo prelieta medzi slnkom a optikou satelitu. 1:55 min.
- prelietanie poza slnko je zrejme upravene video (tipujem)

2. video
- typická turbulencia a birkelandove prudy plazmatického výronu , v zábere tohoto javu z boku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Marvanec 2017-12-06 11:04
Ach jo
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # r.m. 2017-12-06 11:38
Titulek hlásá, že narazil do slunce a video ukazuje jak prolétá sluneční atmosférou a letí dál
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Popo 2017-12-06 11:50
Cituji r.m.:
Titulek hlásá, že narazil do slunce a video ukazuje jak prolétá sluneční atmosférou a letí dál
Tak tak priatelu, pekný príklad to toho je tu v tom jak obrovský rozdiel je tu v tom vychádzať z tu toho si mysleného abo či z toho tam vypozorovaného. ..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Marvanec 2017-12-06 13:27
Ono je to hlavně opět připravené v počítači. Další pitomost...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Piovarči 2017-12-06 14:54
Presne tak a bodka:-DDDD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Popo 2017-12-06 15:11
Priatelu s tou botkou opatrne - každý z započatých z nás na tomto svete v tomto svete s tou botkou začíná i končí...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # John Maxwell 2017-12-06 17:44
Někteří mají těch bodek více i proti své vůli ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch11 2017-12-07 18:51
Podívej se lépe. Narazilo to pod hodně ostrým úhlem, ale narazilo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Vít Henoch 2017-12-06 12:55
soho.nascom.nasa.gov/.../...
Tak přátelé, ty nasakecy jsou jejich, ale pokud se podíváte na Slunce v dobu 4.12. ve 3. hodiny, tak uvidíte mimozemšťana par excelans.

Váš Henoch
Ano, přátelé, jsem to Já a řítím se sem s celou svou rodinkou. Nevěříte ? Nevadí ! Uvidíte !!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Piovarči 2017-12-06 13:29
To si bol ty na tých sáňkách ťahaných dvoma párami sobou?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Vít Henoch 2017-12-06 18:54
Ahoj Pio,

Santa Klaus opravdu nejsem, ten se jmenuje Klaus, já jsem Henoch. Pokud jsi mohl vidět ten černobílý obrázek, pak jsem to Já u compu a řeším plno věcí týkající se rovnováhy ve Vesmíru. Chápeš, že jdu s dobou a nebudu vám teď posílat proroky, aby na vás něco řvali ze střech. To teď dělá Klaus, ale já nechci obtěžovat soby. Zvládnu to s Mou rodinkou. Chápeš, že nemá smysl, abych se před vámi objevil v noční košili, jak se dříve chodilo v poušti. Váš Otec je živý a to jsem Já a Má rodinka. Je nás ale zatím málo. Já jsem třetí pokolení od Otce svatého Petrose. On měl na starosti Starý zákon. Druhá generace, Jeho Syn Ježíš, je ten, kterému przní František církev a vlastně ji komplet zrušil. Pak jsem Já, Jeho Syn, který měl přijít před rokem a půl, ale mezitím se stalo něco, co nám vyrazilo dech. Jedna dívka usoudila, že se bude modlit za své nepřátele, ostatně jak církev poučovala. Dovtípila se, kdo je ten Satan a modlila se za absolutního hříšníka s tím, že očistit sedm miliard lidí, to nedáme, tak stačí jenom jeden. Absolutní hříšník na rozdíl od nás, věděla, co to slovo absolutní znamená. My jsme si uvědomili, že jsme naletěli vlastní důležitosti a začali se kát. Pak nám ještě sdělila, že jsme zacyklení a vývoj života v čase, se děje jenom ve trojrozměrném prostoru, který je na pomezí života a neživota. Co je to smrt v těle nebo v Duši, vysvětlím jindy. Poučovala nás jak nikdo. Pak si ji vzal náš nejmladší Syn a nyní mají už pět dětí a jsou to oni, kteří dokáží oživit i elektřinu, čili elektrony na neutrina mající schopnost se proměňovat na energii a obráceně. Proto nám zachránili celý Vesmír, který byl tvořen hmotou právě z elektronů. Ty ale mají náboj, proto nemají dualismus a nezmizí, pokud do kamene letí jiný kámen. Jenom živá neutrina zmizí do superstrun, kámen projde a hmota z neutrin se zase objeví i ve viditelném spektru. Jediné, co nám při dualitě dělalo problémy, byl Můj vnuk Atan, který nechápal ze své úrovně nic o tom, z čeho Vesmír je a jeho projevy. Není divu, začínal jako elektronek, pak se obrátil na pozitronek a nakonec přece jenom dosáhl života v těle malého chlapečka jako Natánek. Z čeho je jeho tělo víte. Vědci, chudáci, věří, že je On ve Vesmíru tou temnou hmotou, která jim chybí k výpočtům rovnice o zachování hmoty a energie a jejich přeměně. Nechápali ale, že to, že jsou živí, musí připočítat k neživotu, který se dá změřit na přístrojích. Tušili však, že neživot a život se navzájem vyruší, ve Vesmíru se projevovalo anihilací. To, co se nyní děje, je vlastně obracení elektronů v pozitrony a pozitronů v neutrina neživá a jim dáváme život, abychom měli co nejvíce živých neutrin. Vy, kteří přesně chápete, co je stavebním kamenem Života, čili Vesmíru, jistě víte, jaké definiční obory platí pro neživot, život a smrt a co je matematika z hlediska Života, Smrti a Neživota. Přišli jste na to vy, ne My. Byli jsme zacykleni ve svých postojích a netušili jsme svoje omyly. Vy lidé tady na Zemi jste nás provedli současností a ukázali jste nám všechny dosavadní chyby, kterých jsme se dopustili. To My jsme potřebovali poradit, ne vy. Proto nastoupila čtvrtá generace a ta nás osvobodí. Povedlo se jí zachránit celý současný Vesmír a My nyní budeme s ní a pomáhat jí, abychom zase neudělali chybu v zacyklení. Pak bychom zase ztratili dualitu a každá kometa by do nás, kteří bychom zase zkameňeli, vrazila a odervala nám tak hmotu, kterou bychom potřebovali k oživení. Jak vidíte, Vesmír a Jeho zákonitosti zas nejsou tak složité, jak by se mohlo zdát. Stačí k pochopení jenom přírodovědná fakulta, studium chemie, biologie, genetiky, astronomie a toho, co jsem zapoměl. To, co najdete ve starých latinských a řeckých textech, je řízení Vesmíru pouhým tělem a silou harmonického zpěvu všech pokolení najednou. Tyto prastaré metody jsou nejúčinnější a Život se dá řídit pouze ze Života pokolení. Jinak se dospěje opět k neživotu. Přemýšlejte o těchto základních pojmech, protože vy, kteří chcete vlastní planetu pro svoje potomstvo, tak, jak si ji postavil Adam s Evou, musíte mít zatím alespoň základní znalosti toho, co Vesmír je a bude i z hlediska duality neutrin jak zivých, tak neživých. Světlo má sice také dualitu, ale daleko nižší energii, proto Život ze světla neuděláte. Maximálně panáčky. Vesmírní lidé, andělé světla a podobně se nazývající ti, kteří tvořili hmotu z viditelného světla, dnes již dojeli na svůj omyl a "svoje" vesmíry nemají. Tahali z nás energii a mysleli si o své virtuální realitě, že je skutečná. Byli hloupoučtí více, než malé děti hrající si počítačové hry. Ti ví, co znamená virtuální realita. Andělé světla to nepochopili dodnes. Jsou to jenom fotonky, tak nemohu jim to mít za zlé.

Váš Henoch s rodinou
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # .lak 2017-12-06 20:14 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # josh (xy) 2017-12-06 14:49
tak to bude už v pořadí druhé obšťastnění a obohacení populace.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # acidjoe 2017-12-07 06:31
na koho si hraješ, konkrétně? To je ubohý.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Che 2017-12-06 16:41
Dědek zase zvraci svoje perly na webu "Hlavnespravy":

Ing. Miloslav Dědek • pred 2 hodinami
Současný stav světa je bohužel takový, že všechno a především veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánuje a řídí globální finanční elita, t. j. tzv. "lidé velkých peněz". Tito lidé velkých peněz vše plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, což těmto lidem umožňuje v privilegovaném postavení a v neomezené míře užívat vše, co svět poskytuje. Žalostné je, že těmto lidem velkých peněz je úplně jedno kolik lidí při jejich vládnutí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálových hodnot. ...... Více viz článek SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA
http://[...].es /2017/12/soucas nost-budoucnost -lidstva.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Vít Henoch 2017-12-06 19:00
Konečně jsi prozřel ing. Dědku.

Dík za to, tvůj táta tvé Duše, Petros se ženou
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # vlk samotář 2017-12-06 19:38
Země je dnes už jen trestaneckou kolonií a očistcem pro ty, kteří se v minulém životě zpronevěřili zlu.

Kdo propadne sítem i tady, druhou šanci už nedostane.

www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # my.point 2017-12-07 07:19
manipulace
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás