Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaObrovské naleziště ropy, více než miliarda tun suroviny bylo objeveno v Číně

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Obrovské naleziště ropy, více než miliarda tun suroviny bylo objeveno v Číně

Na severozápadě Číny bylo objeveno obrovské naleziště, jehož zásoby mohou tvořit více než miliardu tun surovin. Uvádí to agentura Sin-Chua.

Podle údajů společnosti PetroChina Xinjiang Oil Field je naleziště objeveno v Džungarské pánvi u jezera Mahu v Sin-ťian —Ujgurském autonomním okruhu. V současné chvíli obsahuje objevené naleziště zásoby kolem 1,24 miliardy tun, z nichž 520 milionů tun je dokázáno.

„Je to dost velké konglomerátní naleziště (ropy) ve srovnání s ostatními analogickými nalezišti na světě," uvádí agentura. Geologický výzkum se v Džungarské pánvi provádí už deset let.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+63 # LubinenKremlBot 2017-12-04 08:38
Jakákoliv zpráva podporující odtržení závislosti na petrodolaru je potěšujïcí a oslabujícï sionistickou kliku ,která dělâ vše pro to aby ovládla celý svět.
+35 # Jarin G. 2017-12-04 08:51
Ahoj Lubi. Jenže, jestli je to pravda, tak to může mít i další následky. Kladné i záporné. Např.: Číňané a Rusové staví společné ropovody, budou potom potřeba? Mohlo by to ekonomicky oslabit Rusy? Čína se měla stát v blízké budoucnosti nejvýznamnějším odběratelem ropy z RF.Co to udělá z cenou ropy za barel? Měla by jít dolu, což zas poškodí tzv. "břidlicovou" těžbu", která nezvládá ani současné ceny, což jsou Amící. A ta paka, vždy když je ohrožen petrodolar, tak zinscenují nějaký významný válečný konflikt (neříkám, že by to bylo s Čínou). Ale i Saudi atd. atp., by měli problémy s ekonomikou.
Takže jestli je to pravda a je ta těžba realizovatelná, tak jsem moc zvědav, co to udělá se světem. Konečnému spotřebiteli by to mohlo přinést alespoň nezvyšování cen za PHM.
+26 # John Maxwell 2017-12-04 09:13
Citace:
mohlo by to přinést alespoň nezvyšování cen za PHM
Jsi srandista od kdy fašokapitalisti v EU nemyslí na zisk :) Každý rok musí být nárust zisku jinak ten bájný tržní systém nefunguje ....jak jinak se v hlavách rodí prosperita ....
Tady jde o to kdo a komu tohle je hlášeno a jaký to bude mít dopad na ceny ropy ve světě ,muže to být i hra která hraje na potlačení cen a hlavně kdo (ČÍNA) která bude obchodovat v Juanech a ne v dolarech a s tim spojené obchody se zlatem a uvedení na trh jakož to měnu podloženou zlatem ne inkoustem společně s RF s rublem taktéž podloženym zlatem ...další hřebíček do rakvičky dolaru a jeho hegemonii...
Je to v návaznosti na dění v Sýrii , vítězství nad IS což je defakto vojenské vítězství a dokazuje světu, že RF s koalicí je schopno řešit silové problémy které UssA nebylo schopno řešit, tak teď přijde na řadu ekonomické vítěztví .... jak to bude vypadat když stát kterej čelí sankcím je na tom tak že /má/ bude mít měnu podloženou zlatem nad tim se musí zamyslet každý ....
+22 # Jarin G. 2017-12-04 09:32
Jasně Johne. Já si ale myslím, že při poklesu cen ropy se i tak zvýší zisk "loupežníků a zlodějů", stačí jen zachovat ceny! To, že by zlevnili (výrazně, nemyslím o desetníky dolu a pak zase nahoru) nepřichází do úvahy, ani kdyby snad byla ropa skoro zadarmo.
+20 # LubinenKremlBot 2017-12-04 10:38
Cituji Jarin G.:
Jasně Johne. Já si ale myslím, že při poklesu cen ropy se i tak zvýší zisk "loupežníků a zlodějů", stačí jen zachovat ceny! To, že by zlevnili (výrazně, nemyslím o desetníky dolu a pak zase nahoru) nepřichází do úvahy, ani kdyby snad byla ropa skoro zadarmo.

Ahoj Jari , když ty kurwy si mohou dělat co chtěj jak s financemi tak burzami , krize finanční i politické jsou v jejich manipulační moci a dělají si téměř vše co se jim zlíbí ,proto vznikl Brick aby je nemohli okràdat věčně a donekonečna chazarsionisté. Ceny jsou otázkou poptávky a nabítky a Čína tím získá nejen na větší nezávislosti ale i moci.
+22 # Vaclav2 2017-12-04 12:58
trochu by mohla spadnout čelist arabášům, ne?
+15 # Piovarči 2017-12-04 17:11
Všetci tí čo od nich Čína nakupuje ropu budú mať hlavu v smútku. Rusko tiež preto že ich priemysel aj ten vojenský je poháňaný práve predajom plynu a ropy. Inak ropy je všade zrejme dostatok. Nálezísk je je v podstate dosť a stále sa objavujú nové nečakané o obrovské náleziská. Ako je to v pobrežných vodách Kuby, alebo v pobrežných vodách Sýrie. Na rope nebude môcť ekonomika mnohých štátov donekonečna frčať. Nebude jej nedostatok ale stále väčší prebytok. Pocítia to najmä také štáty ako Venezuela i Rusko. Svet môže bežať na rope ešte veľmi dlho, ale ceny sa nepodarí dvýhať a nebodaj držať vysoko.
V Sýrii žiadne významné zmeny ani postupy na hlavných frontách proti ISIL. Ak sa niekto posúva tak len Kurdi

V pondelok, Tiger Síl a ich spojenci naďalej postupuje v tejto oblasti a údajne vstúpil do dediny al-Qut ' ah. Zrážky pokračujú.
translate.yandex.com/translate

Izrael zaútočil na Sýrsku leteckú základňu Dumair. Nálet zničil radarové inštalácie
Sýrske Ministerstvo Obrany ani Izraelské Obranné Sily incident ešte nekomentovali.
translate.yandex.com/translate

Pri Al-Bukamal ISIL zostrelil ďalšie Sýrske lietadlo.
Piloti sa zrejme dostali do zajatia. L-39 zostrelili pri dedine Al-Bug,an
translate.yandex.com/translate

V nedeľu, Sýrska Arabská Armády (DSP) a Tiger Sily začala záverečná fázu ich vojenskej operácie na západnom brehu Euphrat.
DSP a Tiger Síl oslobodený obcí Salhiyah, al-Jadleh, Qusur Um Saba, Safsafeh, Ajrama, Wadi al-Worod, Maan Al-Sabkha a al-Shamr al-Layeh v juhovýchodnej Deir Ezzor vidieku. Zabespečili aj ropné pole Al-Ward
Operáciu podporilo 6 ruských strategických bombardérov Tu-22M3.
translate.yandex.com/translate
A postupy v severovýchodnej Hama

translate.yandex.com/translate
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+8 # Jarin G. 2017-12-04 20:02
Ahoj Pio.
Dík za nasbírané informace o Sýrii.
Co se té ropy týče, tak já si myslím, že už to tak zcela o Rusku neplatí, že se to velmi rychle mění. Já se domnívám, že díky sankcím a i díky změnám v ekonomice, pod řízením gosudara Putina, se závislost na ropě přece jen snižuje, zejména v porovnání s dřívějškem. Samozřejmě, že velké výnosy z prodeje "energií" jsou a budou! A proč by také neměly být, že? Ale ten poměr už není rozhodně žádných 90% ve prospěch ropy a plynu!.
Podívej se,třeba, na úspěchy v zemědělství! Prvenství na světovém trhu s pšenicí. Výroba a prodej špičkové vojenské technika (S300 a S400), růst strojního průmyslu atd. atp. Rusko jde nahoru snad ve všem!
40 ruských prvenství ve světě. Zajímavý přehled pro skeptiky Podívej se tam, aspoň, na kousek!
cituji kousek:
Zemědělství a lesnictví
Výroba a export pšenice: Rusko je největším exportérem pšenice na světě (2016) a je současně na 3. místě v její výrobě (po Číně a Indii, 2014).
Výroba „severních“ plodin: Rusko je na prvním místě ve světě v pěstování žita, ovsa, ječmene, pohanky, rybízu a maliny, na druhém místě na světě v produkci slunečnice a angreštů, třetí místo na světě zaujímá v produkci brambor, mrkve, tuřínu (2013) a dýně (2012), čtvrté místo na světě v produkci okurek (2013), páté místo v produkci česneku (2013). Patří také mezi 3 největší producenty jahod (2008).
Produkce cukrové řepy: Rusko je největším světovým producentem cukrové řepy (2016).
Pěstování lnu: Rusko zaujímá druhé místo na světě v produkci a vývozu olejnatých semen lnu (po Kanadě, 2016).
irucz.ru/.../...
V druhé část článku:
Železniční doprava:
V celkové délce železničních tratí je Rusko 2. za USA (2015). Komerčně provozované tratě mají délku 86 tisíc km, tj. 4. místo ve světě za USA, ČLR a Indií. Také v délce dvoukolejných tratí je Rusko na 2. místě. Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční tratí na světě a magistrála Obskaja – Bovanenkovo na poloostrově Jamal je od roku 2010 nejsevernější železnicí světa. V celkové délce elektrifikovaný ch železničních tratí je Rusko druhé za ČLR.
Nákladní železniční doprava: Rusko zaujímá 1. místo na světě v počtu tzv. tunokilometrů přepravovaného nákladu na 1 obyvatele, 3. místo v celkovém počtu tunokilometrů přepraveného nákladu (za ČLR a USA, 2015) a 4. místo v celkové tonáži nákladu (za ČLR, USA a Austrálií, 2015). V podílu železniční dopravy na celkové přepravě nákladů je RF na 3. místě (59 %, 2010).
Železniční přeprava osob: V podílu dálkové přepravy osob je Rusko ve světě na 1. místě (42%, 2007) a v počtu tzv. osobokilometrů za rok na místě 4. (za ČLR, Indií a Japonskem, 2014).
Silniční doprava: Délku silniční sítě má Rusko 5. na světě (za USA, Indií, ČLR a Brazílií, 2016).
irucz.ru/.../...
a na závěr parádní, čerstvý článek:
Ako je možné, že Rusko dokáže v zbrojení udržiavať krok s Američanmi?
....V prepočte na USD Rusi ročne do vojenského rozpočtu vložia 50 miliárd USD, USA približne 700 miliárd USD a ak k tomu prirátame USD, ktoré vkladá do vojenského rozpočtu NATO, tak USA a NATO vložia spoločne do vojenského rozpočtu približne 1,2 bilióna USD – takmer 22x viac ako Rusko. Pritom nie je viditeľné zaostávanie Ruska za USA a NATO, práve naopak – ukazuje sa že v mnohých aspektoch Rusko predčí svojich “západných partnerov”......
hlavnespravy.sk/.../1227348
+6 # Piovarči 2017-12-05 02:06
Tak samozrejme že Rusko rýchlo napreduje, ale napredovalo by ešte rýchlejšie keby točil na plné gule aj ten predaj ropy a vo výhodných cenách o to skôr a rýchlejšie by Rusko rástlo vo všetkých smeroch. Tak som to myslel, mohli by rýchlejšie budovať mnohé nové odvetvia priemyslu i vedy.
+7 # Jarin G. 2017-12-04 20:12
A druhé téma: "Sýrie".
Před pár dny se do Sýrie opět vydala má oblíbená redaktorka T. Spencerová a už zaslala pár článků o životě a současné situaci v Sýrii!
Některé věci se v těch článcích opakují, ale i tak je to počteníčko!
Z Damašku o válečné rosničce a „hladomoru“ ve Východní Ghútě
literarky.cz/.../...
Z Damašku o obnově a železnici do Číny
literarky.cz/.../...
Tereza Spencerová vám píše přímo ze Sýrie. Zprávy, které jinde nenajdete
parlamentnilisty.cz/.../...
+7 # Jarin G. 2017-12-04 22:21
Dnes ve světě se děly věci (např.):
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu varoval prezidenta Sýrie Bašára Asada o tom, že může zasadit úder proti Sýrii, pokud na území země budou rozmístěny íránské vojenské základny, uvádí list Wall Street Journal s odkazem na izraelské vládní zdroje.

cz.sputniknews.com/.../...
Německý historik: Pro Západ není Putinovo svržení dobrý nápad!

...Podle Baberowského není prezident Putin v Rusku populární - „vůbec se jim nelíbí". Současný vůdce Kremlu však obnovil bezpečnost a pořádek ve státě....
prvnizpravy.cz/.../...
Rusko podpíše s Egyptom dohodu o používaní leteckých základní. To mu otvorí brány nielen k Stredomoriu, ale aj k oblasti Červeného mora
Ruská vláda schválila vo štvrtok návrh dohody medzi Ruskom a Egyptom, ktorá by umožnila obom krajinám vzájomne využívať svoj vzdušný priestor a letecké základne.
hlavnespravy.sk/.../1228672
A tady se "pálí mrtvoly"!
Omluvit redakci může pouze to, že "makají" na plné pecky na tom novém formátu AC24!

Tak alespoň pěkné podívání (video) na aktuální stav výstavby Krymského mostu

cz.sputniknews.com/.../...
+7 # Piovarči 2017-12-05 02:11
Díky za info v posledných pár dňoch nestíham sa hlbšie noriť do informačného pola:-) Ale o tej dohode s Egyptom som vedel už dlhšie. Samozrejme sú to pozitívne správy ale Izrael sa bude snažiť ďalej mútiť vodu. Tak keď tam nebudú Iránske základne bude tam kopec Ruských a bude pokoj a tie Iránske môžu byť tesne nalepené na tie Ruské a Izrael sa nezmôže na nič.
+29 # fabulist detergent 2017-12-04 08:55
to musi riadne zasvrbiet za atlantikom americke gulky. ale ist do Ciny spravit demokraticky prevrat koli tomu, ako inokedy... hmmm to nepojde. Urcite si pri rannej kave zanadavaju na tie cinske sikmoke ku..vy. Zivot je hořky, bohu dik! :)
+23 # r.m. 2017-12-04 11:41
Ujgurové. Vida, tohle muslimské etnikum se bude Ušákům ještě hodit. Čekejme hnutí za samostatný Ujguristán.
+19 # Monika 2017-12-04 12:38
Krásná zpráva Amici se půjdou přebalovat !
+13 # Jarin G. 2017-12-04 15:30
Moni.
Nabízím možnost budoucího prototypu Amíka:

a toto bude nejmódnější provedení značky VERSACE!
K dodání budou v balení po 100 a více kusech.
+20 # Lucif 2017-12-04 14:19
Kde sa objaví ropa, tam sa "záhadne" objaví aj nepravidelná armáda USA = ISIL, Boko Haram, Al-CIAda a pod. Xinjiang nie je výnimka.
-5 # samo war 2017-12-04 15:35
+9 # Monika 2017-12-05 03:37
Nazdar Jarin :Děkuji za krásnou fotečku mimina ! Asi tak to bude nikdo jejich břidlicový šmejd made in USA nebude kupovat chtějí to pakáž jedna nacpat Evropě !

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás