Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPozoruhodné video NASA ukazuje Zemi spíše jako „živou bytost“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Pozoruhodné video NASA ukazuje Zemi spíše jako „živou bytost“

Ohromující video zachycující čas od Studia vědeckých vizualizací NASA ukazuje, jak vypadalo 7 dní během roku 2005, kdy se těsně u pobřeží Číny vyvinul tajfun hodnocený kategorií 4.

Toto video odhaluje pohled na Zemi tak, jak ještě nebyla spatřena, díky tomu jak se to období 7 dnů na tomto videu opakuje několikrát.

Pro tuto simulaci provedl sběr dat Modelovací systém pozorování Země Goddardova institutu

Vědci využila dat, která posbíral Goddardův Systémový model sledování Země ve verzi 5 a ta zobrazují objem při této simulaci vytvořených oblaků.

Průběh této simulace se jmenuje 7km GEO-5 Nature Run, čili 7km-GSNR, a zhotoven byl pomocí počítače. Ta vizualizace je možná jen krátká, ale vytvořila petabyty výsledků a odkazuje se na skoro terabyte složkových mapových souborů.

Webová stránka SVS říká, že cílem vytvoření tohoto videa je poskytnout veřejnosti tak jasný obraz planety Země a místa lidí na ní spolu s tím, že se lidem poskytne vhled do toho, o čem NASA opravdu je.

Studio vědeckých vizualizací NASA pracuje s mnoha vědci na vytvoření animací, vizualizací a obrázků tak, aby lidem poskytli daleko lepší porozumění Zemi spolu s pochopení výzkumných aktivit kosmické vědy ve vědecké komunitě v Goddarodově centru kosmických letů NASA.

Ke všem těmto vizualizacím spolu s multimediálními produkty, které vytvořilo Goddardovo mediální studio SVS a CI Lab, se lze dostat přes tuto webovou stránku a klidně si je bezplatně stáhnout a opětovně si jich užívat. script src='https://www.googletagservices.com/tag/js/gpt.js'> googletag.pubads().definePassback('/162717810/AC24/ac24.cz_468x250', [468, 250]).display();

Video níže ukazuje Zemi z dálky a mraky rychle se pohybující přes pevniny a oceány. Ty mraky poskytují zvláštní zdání jako by nad zemí probíhajících pohybů Země a přetvářejí ji díky několikerému zopakování toho 7 denního vzoru na cosi téměř jako živou bytost.

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-6 # samo war 2017-11-30 05:58
+46 # LubinenKremlBot 2017-11-30 07:55
A proč by neměla být živá , až bude mrtvá ,budem mrtvý i my a je až neuvěřitelné kolik toho zatím musí vydržet kvůli nenasytnosti úchylných vyvolených samozvancú.
0 # blu 2017-11-30 15:30
ľudstvo je rakovinou tejto planéty. Rakovina zvítazí a zahynie spolu s planétou.
+12 # Piovarči 2017-11-30 20:03
Tou rakovinou je ľudská chamtivosť a nenásytnosť. Tých sa musíme zbaviť. A na svete by mohlo hneď byť lepšie
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+8 # acidjoe 2017-11-30 21:05
Tak to si k smíchu! Země určitě nezahyne s námi. Lidstvo to má už spočítané, nicméně Země dá ještě několik "kalp" tohoto nepoučitelného plemene.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás