Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUmělou inteligencí řízený dron NASA se utká v konečném testu s člověkem

Sociální sítě

Reklama

Umělou inteligencí řízený dron NASA se utká v konečném testu s člověkem

Inženýři NASA testují svůj nový dron, a ten je řízen umělou inteligencí, načež bude nasazen proti dronu, který bude pilotovat člověk.

Toto je projekt, který byl součástí výzkumu automatických dronů probíhajícího dva roky, který jim financoval Google.

...

Konečný test, kdy se člověkem pilotovaný dron utká s dronem pilotovaným umělou inteligencí

Inženýři z Jet Propusion Laboratory patřící NASA a sídlící v Pasadeně v Kalifornii předkládají dílo, které popisují jako konečný test soutěže jejich stvoření s umělou inteligencí proti výtvoru řízenému Kenem Lookem, pilotem dronů světové třídy. Tým NASA zhotovil tři zákaznicky střižené drony, které pojmenovali Batman, Joker a Nightwing podle složitých algoritmů. To jim umožnilo, aby drony mohly létat vysokými rychlostmi a zároveň přitom oblétat překážky, co se jim připletou do cesty.

Tyto drony údajně v letu po přímé dráze mohou dosahovat rychlostí 80 mph (128 km/h) v kurzu obletu překážky mohou dosáhnout rychlostí až 40 mph (64 km/h), než musí brzdit. Ty drony prolétly nástrahami, které se skládaly ze smyčkové dráhy ze zahnutých překáže, kterou zřídili ve velkoskladu, aby ve svém testu zjistili, kdo má v dnešní době navrch – člověk nebo stroj.

Umělá inteligence má ke zjištění polohy kamery, Loo využíval daru koordinace svých rukou a očí

Dron umělé inteligence měl kamery, aby určil svou polohu podle mapy, která do něj byla dopředu nahraná, a Loo poctivě využil svého daru, aby se pokusil překonat lidské meze v rychlosti koordinace svých rukou s očima.

Umělá inteligence zvládala proletět nástrahami v průměru za 13,9 sekundy a Look to zvládal s dronem proletět v průměru za 11,1 sekundy jednou smyčkou překážek. Tím zaplašil iluze o nadcházející nadřazenosti robotů. Současně ale stojí za povšimnutí, že drony s umělou inteligencí zvládaly proletět touto drahou s daleko větší přesností, než ty řízené Lookem, to je pro ně ale jen malá útěcha, uvážíme-li tu drobnost, že to byl on, kdo triumfoval.

Teď inženýři doufají, že by tato technologie mohla dronům pomocí, aby mohly pomáhat při inventurách ve skladech nebo pomáhat při výzkumných a záchranných operacích v místech postižených katastrofami. NASA uvedla, že jednoho dne snad robotům umožní, aby mohly prolétávat chodbami kosmické stanice.

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+16 # LubinenKremlBot 2017-11-27 18:16
Opět přichází na řadu rozpor mezi morálně mravní existencí a ''hračičkama'' ,které se mohou dostat do rukou úchyláků ,no vlastně špatně ,úchyláci si je nechají vyrobit na míru tak že je už mají , pokud nedojde k odstranění memocných uzurpátorů tyranů z důležitých rozhodujících míst - úřadů ,tak Pán Bůh s námi a zlý pryč.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # josh (xy) 2017-11-27 18:57
Tady udělají velkou službu.

zatím chlapci možná tápou,.....ale jsou tací, kteří jim rádi dají školení. Možná dostanou ti v EU instruktážní video na vyfasované iPhony.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # John Maxwell 2017-11-27 19:43
O tom se snad ani nedá pochybovat ....
USA izolovaly přes 50 tisíc lidí v okolí své základny v Et-Tanfu
USA uzavřely 55kilometrovou zónu okolo americké základny v syrském Et-Tanfu, izolovaly tím přes 50 tisíc lidí, kteří potřebují humanitární pomoc, informoval během brífinku ředitel Centra pro usmíření znesvářených stran v Sýrii generál Sergej Kuralenko.
cz.sputniknews.com/.../...
Kdopak to Isilaky naučil je už jasné ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jarin G. 2017-11-27 22:13
Hezké video, akorát nevím, k čemu je to dobré. Že by zase armáda?
Jedna klackem mezi vrtule a bylo by po inteligentním dronu! Ale hračka je to hezká!
Umělá inteligence znamená donutit počítače, aby se chovaly tak, jak je to k vidění ve filmech.

Nvidia ukázala, jak vidí a létá umělá inteligence ve speciálním dronu, který nemá k dispozici GPS Více na: www.zive.cz/.../default.aspx
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Vaclav2 2017-11-28 10:17
jarin...
pozor...v deseti metrech nad tebou je ti klacek h. platný...už se oběvily zprávy, že se testuje jak pospreyovat demonstrující.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Jarin G. 2017-11-28 10:45
To jo, já to myslel jako srandičku, jako že "jedna mezi oči".... (Chuck Norris umí kopnout Cyclopa mezi oči). A v lese to fakt asi létat nebude, to spíš na těch demonstracích!

přidám vtip na dobré ráno, který mě rozchechtal:
Muž odíde do práce a žena si privedie domov milenca. Jej malý syn príde neočakávane domov, uvidí milenca s matkou a tak sa schová do skrine a sleduje.
V tom pride domov i manžel. Žena vyskočí a bez toho aby si všimla
v skrini svojeho syna, ukryje milenca do tej istej skrine.
V tom sa chlapček ozve: “Je tu tma, čo?”
Muž odpovie: “To teda je.”
Chlapček: “Mám u seba baseballovu loptičku.”
Muž: “To je fakt super.”
Chlapček: “Nechceš ho kúpiť?”
Muž: “Ne vďaka!”
Chlapček: “Vonku je môj otec.”
Muž: “Tak za koľko?”
Chlapček: “250 eur.”
Za pár dní sa situacia opakuje.
Chlapček: “Je tu tma,čo?”
Muž: “To teda je.”
Chlapček: “Mám tu baseballovou rukavicu.”
Muž ktorý už vie o čo ide se pýta: “Tak za koľko?”
Chlapček: “750 eur.”
Pár dní nato otec hovorí svojemu synovi: “Zober svoju baseballovou rukavicu, poď von a zahráme sa.”
Chlapček na to: “Nemôžem, predal som loptičku aj rukavicu.”
Otec udivene: “A za koľko si to predal?”
Chlapček: “Za 1000 eur.”
Otec: “To je príšerné, ako môžeš brať svojich kamaratov tak na ľahkú váhu. To je niekoľkonásobne viac, než to stojí. Pôjdeš do kostola a vyspovedáš sa!”
Keď prídu do kostola, vstrčí otec svojho syna do spovednice a zatvorí dvere.
Chlapček: “Je tu tma,čo?”
Kňaz: “Kurva nezačínaj s tým zase!” :DD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Piovarči 2017-11-27 19:00
Predovšetkým to bude používať armáda USA a samozrejme protistrana nebude zaostávať tak to budú musieť zabudovať aj Rusy. Je to ako zo všetkým až kým nám to neprerastie cez hlavu, ale zatiaľ je to pod kontrolou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pepa 2017-11-27 21:57
hmmm, inteligence znamena ze rozhoduje a dela urcite ukony na zaklade vlastniho umu-rozumu.
Tohle je jenom obycejny naprogramovany stroj, nic vic!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Ing. Milоslаv Dědеk 2017-11-27 23:25
Rozpad EU by byl z hlediska žádoucího vývoje politicko-mocen ského uspořádání lidstva výrazně negativním faktorem. Představitelé států sdružených v EU by mněli udělat vše proto, aby zabránili jejímu rozpadu.
Konání mezinárodních vědeckých konferencí potvrzuje všeobecně známou skutečnost, že rozvoj vědy a techniky probíhá globálně, nepřetržitě a nezávisle na stagnujícím politicko-mocen ském uspořádání světa. Uvedený stav lidstva je příčinou mnoha negativních jevů, z nichž nejhorší jsou války. Je na čase pokud možno co nejdříve urychlit vývoj politicko-mocen ského uspořádání lidstva, což lze realizovat např. nastolením NOVÉHO SVĚTOVÉHO´ŘÁDU.
Bez EU a NATO by nebylo možné provádět humanitární bombardování v neposlušných zemích s následným mírovým uspořádáním. A jediná záruka na takový vševývoj je globální vláda pod taktovkou USA. Války které provádí USA nejsou ale negativní, protože jsou přínosem pro nastolení demokracie v teroristickych státech jako např. v Lybii, Afganistánu, Ukrajině Iráku a dalších. Bohužel Rusko jako země zla zabránilo demokratický vývoj v Sýrii. Na finacování humanitárních úkolů je třeba vyřešit problém neproduktivních lidi jako důchodců. Jako přiklad zde je Anglie, kde např. dialýza krve starších lidí už není placena zdravotní pokladnou. Lidé si musí nasetřit na ev. ošetření, globální vláda nemůže takové výdaje z důvodu vyšších úkolů hradit. http://[...].es/2016/09/novy-svetovy-rad.html
Pravděpodobná budoucnost vývoje politicko-mocen ského uspořádání lidstva je uvedena v článku: PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA –
http://[...].es/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # John Maxwell 2017-11-28 03:30
Neměl byste podceňovat absenci léků ,jejich vysazením se zřetelně váš zdravotní stav horší ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Ing. Miloslav Dědek 2017-11-28 08:34
Opět někdo napsal komentář mým jménem. Souhlasím pouze s první třetinou komentáře. Nesouhlasím se vším co je v komentáři uvedeno počínaje větou: "Bez EU a NATO by nebylo možné provádět humanitární bombardování v neposlušných zemích ....."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Vaclav2 2017-11-28 09:35
tak se obraťte na administrátora, to je jednoduché a stěžujte si... proč to neuděláte?

i když první třetina je stejně úchylná jako vždy od vás...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jarin G. 2017-11-28 19:50
Napiš na adresu:
info@ac24.cz
a informuj je o zneužívání tvého nicku!
Já to udělal, když zneužíval Kotov můj. A už tu není!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Jarin G. 2017-11-28 19:54
Plagiátore: TÁHNI!
To už tu bylo, to zneužívání cizích nicků! A dopadlo to katastrofálně!
Pokud nechceš psát pod svým nickem, tak jdi do pr....!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # samo war 2017-11-29 05:31 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás