Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaUkrajinská armáda přiznala masovou dezerci vojáků do Ruska

Sociální sítě

Reklama

Ukrajinská armáda přiznala masovou dezerci vojáků do Ruska

Ministerstvo obrany Ukrajiny oznámilo, kolik ukrajinských vojáků se vrátilo na Ukrajiny po připojení Krymu k Rusku. Údaje jsou obsaženy ve zprávě Dmytro Tymchuka "Krymská relita“.

„Dne 1. března 2014 ve vojenských útvarech a institucích ukrajinských ozbrojených sil umístěných na Krymu, sloužilo 13.468 vojáků, z toho 4.637 důstojníků a 8.831 vojínů, seržantů a poddůstojníků.

Na Ukrajinu se vrátilo pouze 3.991 vojáků, z toho 1.649 důstojníků a 2.342 vojínů, seržantů a poddůstojníků, "píše se v dokumentu ministerstva.

Již dříve informovala Pravda.ru, že podle zpravodajství Doněcké lidové republiky (DLR), byla zřejmá dezerce vojáků z ukrajinské armády (APU).

Není to jen otázka bezvízového cestování s Evropskou unií. Na hranicích EU je méně lidí než na hraničním přechodu s Ruskem. Oznámení možného stanného práva na Ukrajině neovlivní situaci na Donbasu, spíše to ublíží ukrajinskému obyvatelstvu, armáda bude moci zabavit jakýkoli majetek.

Koncem října ukrajinská armáda zveřejnila i nevojenské ztráty.

„Od roku 2014 až do dneška v ukrajinských ozbrojených silách a divizích, chránících Ukrajinu, zemřelo 10.103 vojáků nejen v bojích, ale i z různých dalších zdravotních problémů nesouvisejících s bojovou činností,“ řekl ve vysílání Anatolii Matios, generální vojenský prokurátor pro ukrajinský televizní kanál Zik.

V oblasti vojenských operacích zemřelo 3.700 vojáků, ale ne na následky bojů. Matios považuje jako příčinu takových kolosálních ztrát porušení vojenských předpisů a nedbalý přístup ke službě.

Zdroj: snews

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+68 # Jarin G. 2017-11-10 13:53
Neuniklo jim (MOU) poněkud, že v řadách ukrajinské armády asi ještě slouží a sloužilo dost vojáků ruské národnosti, kteří proti vlastním bojovat nemínili a ani nebudou?! A také spousty mladých Ukrajinců, kteří se nemínili nechat zabít kvůli čachrům a penězům ukrajinských oligarchů?
A kdo se chce nechat zabít pro mezinárodní hrátky uSSa a korporací?
No a těm, kterým se nepodařilo dezertovat, se ani nedivím, že se ze zoufalství doslova uchlastají! Každý není hrdina a nechce položit svůj život, zejména když nemá za co, či za koho bojovat!
Za tohle položit život?


Nebo snad za tohle?

+67 # Pavel Blaheta 2017-11-10 14:12
Jarin - Ukrajina je zoufalá - ještě před nedávnem zmiňoval myslím jejich vojenský prokurátor okolo 10000 mrtvých ukrajinských vojáků a bojovníků z dobrovolných praporů v důsledku vojenských operací na východě země. Nyní ukrouši obracejí - asi zjistili, že by pro takový počet mrtvých vojáků neměli náhrady pro jejich rodiny. Jsou to [...]i. Pošlou je bojovat a na úplně zbytečnou smrt a ještě nejsou schopni ani zabezpečit jejich pozůstalé. [...]i, [...]i, [...]i. To již Německo se zachovalo mnohem lépe - bylo schopné vyplácet sirotčí i vdovské důchody rodinám vojáků, kteří zahynuli v Rusku - a to i těm rodinám co zůstaly po válce v Československu. Porošenka měli již dávno Ukrajinci pověsit na nejvyšší lampu co je na Majdanu.
+16 # Piovarči 2017-11-11 02:30
A to Ukrajinci ešte netušia čo ich čaká
+59 # smrťák 2017-11-10 15:10
Dnes žádná sranda,
Neumím si představit, že by mi odebrali syny a poslali je na frontu. Bojovat za zku.rvené židy. Plesnivec Kolomojský zarostlý obrýlený, věčně rozchechtaný mafián, Porošenko, rosolovitý rypák, věčně v lihu ze strachu z konfrontace se CIA, Turčinov, "bývalý" komunista a předseda ONV KSU a tak dáále.
Neumím si představit, že by mi odebrali syny, které by poslali válčit na frontu s Ruskem za veskrze nakradené majetky hitlerovských Schwanze-nbergů , Bakalů, Štětinů a jiné čecháčkovské stoky. Nevím, jak bych jednal v té beznaději.
Naproti tomu jsem se opět podíval na film "Goyovy přízraky", z rušných dob Španělska z dob napoleónských šarvátek. Škoda, že tehdy neměli mobily.
Je tam ale scéna té anglosaské klasiky. Veřejná poprava zlomením vazu u kůlu na náměstí. Historie nám ale ukazuje desítky různých způsobů poprav. Oběšením, upálením, lámaním v kole, umlácením, stětím. Příslovečně germánské hromadné věšení slovanských děti v SSSR na dlouhé lávce jejím podkopnutím. "ať to nezdržujem!!". SS široký úsměv a cigárko a foto, aby měli důkaz pro své nakažené štětky doma. Tam nahnali ty nešťastné obyvatelé povinně se dívat na ten Vandalský způsob zábavy.
Ale např. v tom filmu (a v řadě jiných historických) je to náměstí s pranýřem narváno, jako v kině při připitomělých "Avengers", "Hvězdných válkách", či "Rafťácích".
A všichni žerou sušené herinky, či horké kaštany a jsou šťastní a výskají a smějou se, ale hlavně smrdí i přes monitor. Divné. Pak vyleze na radniční balkón nějaké anglosaské prase s malým pérem, všichni okamžitě ztichnou a on dá pokyn, jako na číšníka "ještě jedno pivo" a prásk. Odsouzený se odebere do záhrobí a...V TU RÁNU celé náměstí jásá a burácí štěstím, jako na prvního máje v průvodu. "To jsme ti to ukázali ty kurwo mrtvá."
Ne že bych se z toho pominul, nebo to nějak odstonal. Na to jsem příliš tvrdý, ale nevím, kolik z nás by na to náměstí mělo odvahu vlézt. Natož vzít i děti. A to je asi rozdíl mezi "bylo a je", mezi "proč a proto", mezi mezí a příkopem.
Ale na té Ukraině si nedovedu představit to poválečné soužití banderovců, jejich stoupenců v řadách nacisticky vychovávaných školních dětiček a na druhé straně všech Ukrajinců, kteří nemají proti Donbasu žádné záští. Kteří už chtějí konečně klid a mír.

Pentagón a Zeď nářků.

+29 # Dědouch11 2017-11-10 15:21
Z mojí duše, smrťáku.
+24 # Pavel Blaheta 2017-11-10 16:38
Smrťáku - myslím, že Ti kteří by se o to pokusili - poslat Tvé syny na smrt - by byli mrtví mnohem dříve. Hned ve dveřích a asi by bylo jedno jestli je to "jen" pošťák nebo policajt nebo vojenský pablb. Další by museli přijít s posilama, ale počítám, že ty by jim rychle pochyběly.
+13 # .lak 2017-11-10 18:08
+11 # Pavel Blaheta 2017-11-10 19:00
.laku nějak tak anebo jinak :-)
+15 # Dědouch11 2017-11-10 15:14
+++
+44 # Vít Henoch 2017-11-10 14:18
Ukrajina není schopná žádné obrany. Česko ji vlastně zachraňuje jak muže, tak celé rodiny tím, že zde mohou pracovat.
+13 # Monika 2017-11-11 04:39
To čokoládový ožrali prase by již někdo měl odstřelit ! Přece maji i pár dobrých odstřelovačů a on se napáchal již zločinů plno nejen na Dombasu ale po celé Ukrajině !
+7 # Pavel Blaheta 2017-11-11 13:18
Jo Moniko, ale když to "hop hop hop? je takové vzrušující, jsou z toho v tranzu již pár let a ještě se z něho neprobrali. Těžká věc. Jenže jak vysvětlíš debilovi, že je debil - to snad ani nejde.

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás