Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaJemenští rebelové „po vyhlášení války“ hrozí útoky na Saúdskou Arábii

Sociální sítě

Reklama

Jemenští rebelové „po vyhlášení války“ hrozí útoky na Saúdskou Arábii

Předválečné napětí na Středním východě narůstá skoro tak rychle jako ceny ropy… a to dost vyhovuje saúdské královské rodině, která je ochotná riskovat i světovou válku, pokud by to znamenalo, že vyžene ceny ropy zase do trojciferných čísel.

Den poté, co Saudská Arábie v pondělí varovala, že jí Libanon vyhlásil válku, protože došlo k útokům na toto království ze strany šíitské skupiny Hizbolláh, a kdy krátce poté Saúdové u Rijádu sestřelili cosi, o čem tvrdí, že byla Íránem vyrobená balistická raketa vystřelená jemenskými rebely.

Tak v úterý Íránem podporovaní rebelové Houthiů hrozí odvetou proti přístavům a letištím ve Spojených arabských emirátech a v Saúdské Arábii, která tento týden uzavřela jemenské pozemní i námořní hranice.

Snímek z videa šířeného pro-Houthijskou televizí Al Masirah v Jemenu zobrazující balistickou střelu údajně vypálenou na Saúdskou Arábii.

„Všechna letiště, přístavy, hraniční přechody a oblasti s jakoukoliv důležitostí pro Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty budou přímým cílem našich zbraní, na což máme legitimní právo,“ uvádí se v prohlášení zveřejněném politickou kanceláří rebelů a předané AFP.

Prohlášení Houthiů přichází den poté, kdy Saúdská koalice oznámila, že jako odvetu za sestřelenou balistickou raketu zamířenou na mezinárodní letiště v Rijádu uzavřela všechny jemenské hranice.

Houthijští rebelové v Jemenu

Jak jsme referovali už včera v noci, Saúdy vedená koalice, která vede v Jemenu bojové operace už od roku 2015, v komentáři k sobotnímu útoku Houthiů uvedla, že „vypálení této rakety považuje za válečný akt proti tomuto království,“ a že si vyhrazuje právo na odvetu vůči Íránu, který je za tento útok odpovědný, což Teherán rozhodně popřel.

Později saúdskoarabský korunní princ Mohammed bin Salman rovněž Teherán obvinil z údajných dodávek zbraní Houthiům, k čemuž Teherán opáčil, že tvrzení Rijádu jsou „v rozporu s realitou.“ V tomto prohlášení se odrážely i poznámky pronesené americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který Írán obvinil ze střílení raket prostřednictvím jemenských rebelů.

Jemen zachvátila surová válka mezi vládou a rebely Houthiů podporové i vojenskými jednotkami loajálními k bývalému prezidentovi Ali Abdullahovi Salehovi, která trvá od roku 2015, kdy koalice podporovaná Saúdskou Arábií na žádost prezidenta Abd Rabbuh Mansur Hadiho tuto zemi neustále letecky bombarduje.

V pondělí Organizace spojených národů ohlásila, že Saúdy vedená koalice zabránila letům s humanitární pomocí do této válkou sužované země.

Zdroj: snews.com

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+39 # Jarin G. 2017-11-07 22:14
Není nikdo v ČR, kdo téhle problematice rozumí více, než Tereza Spencerová. V podstatě jde o to, že Saudové v režii svého páníčka se snaží vyvolat další válečný konflikt ve prospěch zbrojního průmyslu. uSSa do toho samozřejmě nepůjdou, mají své zástupné armády, (nebo si je rychle vytvoří, v tom jsou machři), které bude podporovat zejména zbraněmi.
V Sýrii a Iráku už ty války skomírají. Zbrojařské koncerny v uSSa ale musí přeci vydělávat! Podívejte se, jak se "Kačer" zubil, když mu Japončíci kývli na nové kontrakty o nákupu zbraní z uSSA! Hubu od ucha k uchu, divže toho Japonce nespolkl.
Ale "mírový" prodej zbraní nestačí. Je potřeba válečné konflikty. Co by to asi udělalo s amíckou ekonomikou, kdyby byl alespoň na chvilku mír? Totální kolaps, krize jako stehno! A asi by to do krize uvrhlo celý náš "demokratický" svět, závislý na těch zelených papírkách.
Tak jednoduché to je!
Saúdská „Horečka sobotní noci“: Libanon, princové, raketa z Jemenu
literarky.cz/.../...
Čeká Saúdy na konci tunelu světlo, nebo jen protijedoucí vlak?
literarky.cz/.../...
+29 # .lak 2017-11-07 22:36
Každopádně cestofka výletníků a osadníků br seladon s nekonečným tiskem € pro ně jim funguje.

A multikuturalism us? Je vás polovina ženy nakopejte ty své hloupé voly do koulí než si vás zotročí zvaní privilegianti.
czechfreepress.cz/.../...
Jestli mají denní útoky na 400? v londoně muslima s kyselinou na nezaburkované tak co.

+20 # r.m. 2017-11-07 23:49
Čeká Saúdy na konci tunelu světlo, nebo jen protijedoucí vlak?
literarky.cz/.../......
Ani jedno. Je to čínský lampión.
-
A průhledný jsou jak křišťál z Novýho Boru před privatizací. Drzým a logickým krokem by mohla být válka v Libanonu. Ne nutně s Libanonem.
+28 # .lak 2017-11-08 00:07
Hele princátkům a princeznám adorace dědičné je to jedno, jejich rodoví destabilizují svět s debily petrodolaru a vlastně cestofku se zaručeným tiskem € otročícíh kafírů v euálu zařídili a ti idioti ani neví která bije, co. Pyjrátům ve škole feťákům vylízaným s ohanbím ani neřekli, ne?
+29 # Janinna 2017-11-08 00:14
:)) saudská královská rodina má 25 000 členů, z toho asi 7 000 princů.
Při těch čistkách a fofru jakým jsou likvidováni jim tam za chvíli žádné princátko nezbude.
Saudové a Izrael "spí v jedné posteli":))
+22 # .lak 2017-11-08 00:33
Voni mají postaráno o levobočky milejší těch zpachantělých dojičů jich starších na dosah strčené u sluhů a ty s invencí upírů okolí a ne jim plodičům.

Bonus z AEnews více tam. Mazalové "diskuze" mají představy automatizace 4. generace naprosto pitomými představami vědomí v odosobněných karosách snad vagónků pro havíře bez citu nad rozumem a vůlí, bez dědičné historie a souvztažnosti k přírodě fauny a flóry i "neživé přírody v robůtkách "emil, příšerně děsný prvoplánový jednoduchý trubky až ostudy bytí a vědomí vůbec pokud si i nepletou pojem a průjem .ráči na facky lopatou ve věčnosti a nekonečnosti vesmíru vskutku idiotských přístupů a vjedci tedy dokáží zaskočit i s jimi pohrkanými trouby představy ráje předpeklím hovada bezectná bez špetek studu snad s představami zběsilých pádivostí ohromujících zisků. Koho, čeho tržníci vydrbaný a vydrbávající totál cokoliv od ekonomických marasmů po orby válečnými pluhy pro vítězství snad nad zexploatovanými a zdehonestovaným i paraziti.
aeronet.cz/.../..., jo ale neberou co jim hlavy nevezmou postrkovaného elektronu k božství zázračně no a asi cpou rozum do UI bez citu s očekáváním snad pokrmů bohů ambrosie a nápoje nektaru s požitky nesnesitelné rozkoše rush inklinačně a variabilně jenom elekronvody ani světlovody s ignorací rozumu, vůle a časové posloupnosti vývoje všeho a zopakuji ve fauně, flóře i "neživé přírody a souvislostí informací v čase věčnosti a nekonečnosti vesmíru jed no dušší s kalkulem ohromení okolí kejklíři. Natož užasného bioelekro chemickofotonov ého organismu na úrovni s DNA kdy s přečtením genetického kódu se jim nezodpovědělo skoro nic a naběhlo nepoměrně otázek a RNA s mitochondriemi a jak zjišťují i vůlí vědomím měněnou trubky. www.youtube.com/.../ To ten fiktivní mýtický v rozletu možností zcela v protikladu vaším ubohým postojům smradů nádeníků dio/zeus co se proměnil v býka aby svedl venuši zrozenou z mořské pěny svého díla měl nepoměrně větší invenci hulváti hlupáctví binárního kódu zapnuto vypnuto či 0/1 dle zvyšilovaných kryplovin s proměnou tedy nyní kvantově. A urazit mne primitivové ((adorace komp, ajped, ajfoun žebráků zbožnění kartiček pohyblivých obrázku a hardwérovou akceleraci 3D obrazu mám, tam je jen kousek primitivní mechanikou to nechat šmajdat mezi vámi, posedlými vyloženě telecími představami snad hačačat, z čeho?, nechápete snad! Diskuska aeronet i s tamní exhibicí blbosti adorace UI mne na čásek nadzvedla a opravdu asi nic pitomějšího než vychovaní formanti svých jednoduchých pravd a ještě kreténštějších cílů snad ani nemůže být. )) //f pindostanu mají největší technologický trhák profitu dřevěné jídelní hůlky do číny tak už konečně přestaňte být ulítlí// nemohou dlouho, už se směji.
www.youtube.com/.../

Sasin
Všechny tyto a podobné odpudivé činnosti, co vedou národ do hanby a poroby, pramení ze snahy podržtašek, systémových chcípáků a porobené vrchnosti zalíbit se svému pánu. Jiný důvod podrazáctví je nepřípustný. Hotové

P.S. Veškerá agenda odvádějící blboně od základních životných otázek je nepřípustná. Zábava až po zajištění soběstačnosti a navalení podílů na naší neprodejné půdě a rozpočtu s podporou ochrany zájmů normálních lidí, psaním svých potřeb sečítaných ve společném zájmu s ostatními normálními lidmi od naší mámy a našeho otce. Hotové.

P.P.S. Gdo z blboňů je svině, nereagujte, víme o tobě, že jsi. Pro blboně, kteří se sviní stávají průběžně pochopte to už konečně svojí lopatou na krku, že s pijavicema žádné dohody dělat nelze. Pro kontrolní odpověď strčte nohy mezi pijavice a zkuste s nima dohadovat soběstačné otázky.
+20 # r.m. 2017-11-08 00:43

Muhammad bin Salmán, vrchní mozek mocné Sau-údské arabské americké kolonie.
Tenhle hrdlořez už asi 50 princů podmáznul nebo zavřel - saúdské banky začaly zmrazovat účty všech zatčených už v pondělí, reuters.com/.../...
Já si pořád myslím, že je to těma utěrkama na hlavách.
+19 # Janinna 2017-11-08 01:03
Zajímavý rozbor a kouknutí "do kuchyně" saudských genetických Titánů:
medium.com/.../...
+16 # LubinenKremlBot 2017-11-08 05:58
.laku tvrdí se ,že saudové jsou jedním ze semitských kmenů ,který volil ne judajismus ale islám,taktéž vatikán je plný těchto ,,vyvolenců''co ž ledacos vysvětluje.Jsou prostě všude a ve všem ,kde o něco jde.Však po ovoci poznáme je.
+9 # Dědouch11 2017-11-08 09:41
Tedy, .laku, to je kláda! :D
+++
+4 # eli 2017-11-08 03:55
Syria, je pod kontrolou, Afganistan a Irak tiez, postupuje sa dalej. Plan z roku 2011, ktory zverejnil General Wesley Clark, sa v podstate nezmenil. Zmenilo sa len poradie dolezitosti. Po porazke neokonov v poslednych prezidentskych volbach v Amerike, marsalsku palicu prevzal opat Izrael. V koordinacii Kremla, Bieleho domu a Riyadhu, zatah na Iran, je viac, ako evidentny. Retorika Donalda a Netanyahu, nedavna navsteva Salmana v Moskve, nasvedcuje tomu, ze Iran, sa vojne nevyhne. Je obkluceny zo vsetkych stran, tazisko vojny sa prenesie do Saudskej Arabie, ktora ma zrejme oslabit jeho vojensky potencial a pripravit podmienky na konecny zatah Izraela. Otaznou zostava len skutocnost, do akych rozmerov tato vojna moze prerast? Zatial prevlada nazor, ze Iran, jadrove zbrane nema a ak by aj nejake mal, nebude zrejme schopny prerazit protivzdusnu obranu Izraela, ktoru zabezpecuje Putin. Tato vojna bude len asi predzvestou celosvetovej jadernej katastrofy, pretoze po Irane, pride na rad Severna Korea a Cina.
+9 # LubinenKremlBot 2017-11-08 05:51
Eli vaše analýza je více než zajímavá ale roli Vladimíra vidíte jako kolaborantskou , co Vás k tomu vede?
+7 # eli 2017-11-08 07:10
Lubi, to je velmi obsirne tema, ktore zahrnuje vela historickych a inych dostupnych literarnych svedectiev a dokumentov, od babylonskeho talmudu, ktory je v podstate akymsi navodom na dosiahnutie nadvlady nad svetom, az po vznik a rozpad sovietov, svetove vojny, vznik neokonzervatizm u v US, ktory sposobil rozkol vo svetovom zidovskom hnuti, jeho vplyv na politicky vyvoj v Rusku, po rozpade sovietov atd. O tychto udalostiach bolo napisane vela politickych komentarov, rozborov a uvah, vela roznych dokumentov a kniziek. Ide ciste len o nazor, ktory bol formovany na zaklade tychto dostupnych informacii, nazor, ktory nic nedokazuje a nic nevyvracia. Mozem mat pravdu a mozem sa mylit, to necham na posudenie inym, preto sa aj vlastne zapajam do diskusii na roznych webovych strankach, len kvoli tomu, aby som tieto svoje nazory konfrontoval s nazormi inych. Napokon, myslim, ze my vsetci hladame pravdu, bez ohladu na to, odkial pride, my vsetci sme za spravodlivost, bez ohladu na to, kto je za a kto je proti.
+8 # LubinenKremlBot 2017-11-08 08:15
Eli děkuji za vysvětlení, rozhodně by to odpovídalo tomu ,že jde ve finále o jedno jediné a to boj o lidské duše a jejich ponechánï ve světě ovládaném satanem.Na to nám dávajï vysvětlení východní duchovní směry , zvláště Vèdy.Ten ,který nás chce zachovat v nevědomosti proto udělá vśechno a jeho služebníci již obsadili téměř veškerou nejen světskou moc .
+1 # Sirea 2017-11-08 22:44
Protivzdušnú obranu si Izrael nevie zabezpečiť sám? Pochybujem... Zasahuje ďaleko za svoje územie...
+19 # LubinenKremlBot 2017-11-08 05:38
Jari+++++++++++ +++ Jestřábům neocons po vyslovení slova mír naskáčou po celém těle puchýře ve velikosti mexického dolaru . Světový mír je pro ně nepředstaviteln á skáza světa, jednoduše řečeno mají to přesně naopak jak to máme My.
+13 # .lak 2017-11-08 09:08
Faleš, přetvářka, intriky a ohlupování je práce 911.náctek, tedy kromě již www.chelemendik.sk/.../
+7 # Vaclav2 2017-11-08 09:19
jarin
samozřejmě... tady je ještě něco co spěchá, proto ty snahy na více místech, a to že do 5.12. musí vyřešit ten všemi mastmi mazaný us kongres strop dluhu...
bude to zajímavé, asi si najdou zase nějakou kličku s čím zdůvodní zvýšení stropu, ale čím víc to budou oddalovat tak tím víc to bude jednou hořet...
+8 # .lak 2017-11-08 09:07

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás