Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaDívka se probrala z kómatu zrovna, když z ní doktoři chystali vybrat orgány k dárcovství

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Dívka se probrala z kómatu zrovna, když z ní doktoři chystali vybrat orgány k dárcovství

Náctileté děvče žaluje nemocnici poté, co nachytala doktory při pokusu začít odebírat orgány, když se jim probrala z kómatu.

U 19leté Cariny Melchior byla lékaři po hrozné automobilové nehodě vyhlášena mozková smrt, takže byla připravena k odpojení od podpory života.

Ale k ohromení personálu nemocnice Aarhus Hospital v Dánsku otevřela Carin náhle oči a začala kopat nohama, zrovna se chystali z tohoto děvčete vybírat její životně důležité orgány.

Teď se dobře zotavuje v rehabilitačním centru a už nejen chodí, ale i jezdí na svém koni Mathildě.

Její rodina teď žaluje nemocnic za škody, když tvrdí, že doktoři byli natěšení, jak jí „rozeberou tělo na náhradní díly“.

„Ti bandité v bílých pláštích to s ní vzdali příliš rychle, protože toužili po dárci orgánů,“ řekl dánským novinám Ekstra Bladet její otec Kim.

Rodinný právník Nils Fjeldberg říká, že slečna Melchior se nadále ptá, zda se jí její lékaři pokoušeli zabít.

„Samozřejmě, že to je ohromné trauma, jak pro ni, tak pro její rodiče, kteří byli přesvědčeni, že se už nic nedá dělat, a tak souhlasili s dárcovstvím jejích orgánů,“ řekl novinám.

Slečna Melchior, teď už 20 letá, havarovala ve svém autě loni v říjnu.

Byla v nemocnici tři dny, než lékaři konstatovali, že jí slábne mozková aktivita a konzultovali s její rodinou zastavení léčby.

To byl okamžik, kdy ti souhlasili s dárcovstvím jejích orgánů.

V dokumentu o svém životě nazvaném „Dívka, která neumřela,“ Carin říká, že je přesvědčena, že se zotaví a doufá, že se v budoucnu odstěhuje do svého vlastního bytu.

„Budu pracovat jako grafická designérka a budu moci na Mathildě jezdit už pořádně,“ řekla.

Tento případ v Dánsku rozpoutal veřejnou debatu o dárcovství a o péči na konci života, při níž registrovaní dárci začali rušit své souhlasy ze strachu, aby lékaři nejednali příliš unáhleně.

Dánská vláda sepisuje nové předpisy, aby doktorům zabránila provádění příprav na odběry orgánů, dokud není pacient oficiálně vyhlášen za klinicky mrtvého.

Avšak lékařští experti říkají, že přípravy provedené předtím, než je pacient vyhlášen za mozkově mrtvého, jsou kriticky důležité, aby se zajistily správné koordinace mezi dárci a příjemci orgánů.

Jeden dánský doktor, který mluvil s MailOnline, řekl, že to byl nešťastný případ špatné komunikace mezi rodinou Cariny a doktory v Aarhus.

„Ten případ hodně vypovídá o důležitosti komunikace ve vztazích doktora s pacientem,“ řekl tento doktor. ‚Kdyby se doktoři vyjádřili jinak, tak by se ti rodiče necítili jako oběti špatného zacházení.‘

„Z lékařského hlediska, ale k žádné chybě nedošlo. To děvče nebylo nikdy vyhlášení za mozkově mrtvé a tak to nikdy nebylo.“

„Lékaři ji ve skutečnosti život péčí, kterou jí poskytli, zachránili.“

„A oni jí nezačínali ‚vybírat‘ na orgány, to byla jen konverzace o jejím dárcovství orgánů, kdyby u ní k mozkové smrti došlo.“

Také doktoři z nemocnice Aarhus se omluvili za své chyby při komunikaci o léčení Cariny a řekli, že se dopustili chyby.

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+11 # hju 2017-10-13 11:20
nezlobte se na mě... ale:

DÍVKA SE PROBRALA Z KÓMATU ZROVNA, KDYŽ Z NÍ DOKTOŘI CHYSTALI VYBRAT ORGÁNY K DÁRCOVSTVÍ

„A oni jí nezačínali ‚vybírat‘ na orgány, to byla jen konverzace o jejím dárcovství orgánů, kdyby u ní k mozkové smrti došlo.“

tvl, kam se na Vás hrabe blesk a aha...
-11 # peto8 2017-10-13 11:33
+20 # Pepa z Depa 2017-10-13 15:00
+3 # LubinenKremlBot 2017-10-14 07:19
Cituji Pepa z Depa:

Nebude to tam malý těch vlastizrádných tunelářů a sudeťáků máme plný parla[...]
+18 # Lekno 2017-10-13 16:13
Nie len tento pripad poukazuje na kriminalnikov v bielkych plastoch. Myslia si, ze su polobohovia. Keby ludia (masy) vedeli viacej o pricine chorob, ze ten odpad nevie liecit pricinu nemoci, ze ludi zabijaju ci uz pomaly (farmaciou), ci urychlenie (chemoterapia) tak by ich postavili k muru a ciastocne tak ocistili tento zhnity svet.
+4 # Ares 2017-10-13 18:00
Nějak si neumím představit, že by lékař oznámil rodině u pacientova lůžka: "...Kdyžtak ho rozeberem na díly. Souhlasíte?"
Krom toho s anestézií v žíle, by se určitě neprobral ani před, ani při a ani po odebrání čehokoli z těla.
Zcela jiná otázka je, co vše obsahuje Informovaný souhlas pacienta s hospitalizací a je to nezávislý na tom zda-li ho podepíše pacient či nařídí soud.
-1 # Petkо Kоtоv 2017-10-13 23:33
V Rusku, na Ukrajine a v Syrii je darcu organu habadej, staci jen trochu zaplatit a hned jsou organy k dispozici.

V Egypte je vyberou organy turistum z Ceska a v Cesku to potom svedou na prislusnika rodiny-jako pripad Kramny. Takhle se vydelavaji penize, ne praci!
+3 # Pokémon 2017-10-14 01:30
veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/203973-blizi-se-konec-moderni-mediciny-dnes-bezne-operace-mohou-byt-brzy-smrtelne-nebezpecne/

Když už je řeč o medicíně, musím zareagovat i na tento článek výše v odkazu. Problém je patrně v tom, že příroda pomalu, zato ale zjevně, začíná připravovat scénář k ukončení naší přítomnosti zde, jelikož pochopila, že nejsme schopni její štědrost a přívětivou náruč ani skromně přijmout, natož oplácet. Na místo toho ji systematicky a bezcitně ničíme a tudíž začíná logicky s naší existencí bojovat stále viditelněji o své místo, jelikož má nejspíš také pud sebezáchovy, jakožto každá živá struktura. Pro nás to bude časem znamenat pouze jediné. Vedeme hloupé války, krom těch, proti svému druhu, tak také i proti všemu, co je pro vznik a vývoj života prospěšné a důležité, tak je zcela logické, že tuto válku s přírodou člověk, coby destruktivní článek dlouhého křehkého řetězu, nemůže nikdy vyhrát. Páni a mocipáni tohoto světa, kteří svým pomíjivým bohatstvím vše jen urychlují, z něj rovněž navždy sejdou a nezůstane po nich ani pachu, či vůně. Všude kolem sebe vidíme stále zřetelnější indície toho, čemu říkáme zánik lidské civilizace a nic to nezastaví, ani směšné snahy několika zemí o snižování vypouštěných emisí různých oxidů do ovzduší, či jiná, různá omezování naší konzumní společnosti, nebo větším úsilím při zavádění ekologického uskladňování průmyslového odpadu atd...., protože tempo devastace přírody je neúměrné tempu úspěšně řešit tyto problémy, které nám přerůstají přes hlavu, tudíž by mělo každému z nás docvaknout, jak toto všechno asi skončí. A varování lékařky ohledně problémů s nemocemi o kterých se paní doktorka v článku zmiňuje, může v blízké budoucnosti dostát reálné podoby, čímž se vše může ještě znesnadnit a zkomplikovat. Zdá se tedy, že není cesty zpět, alespoň nikdo dosud nepřišel s reálným řešením těch nejzásadnějších problémů světa a pokud se nestane nějaký zázrak, je otázka času, kdy to začne nabývat skutečné, definitivní podoby apokalypsy.
+3 # LubinenKremlBot 2017-10-14 07:24
Místo reálné přírody znetvoří člověka v polorobota zombie a vytvoří mu novou virtuální realitu , to je to peklo.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás