Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaŠvédská vláda oznamuje, že v ozbrojených silách, u policie a hasičů se budou nosit hidžáby

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Švédská vláda oznamuje, že v ozbrojených silách, u policie a hasičů se budou nosit hidžáby

Zatímco v Západním světě neustává debata, zda je přijatelné, aby měly ženy ve společnosti z náboženských důvodů zcela zahalené tváře, tak švédská socialistická vláda oznámila, že členové jejích policejních sil, vojsk a požární služby budou brzy nosit islámské hidžáby.

V roce 2011 vyvolala Iman Aldebe rozruch návrhem první hidžáb-uniformy pro švédské policejní síly. Ale to zakrývání vlasů bylo přijato i přes kritické reakce, v nichž mnozí argumentovali, že policie by neměla vysílat náboženské poselství.

Teď tato 32 letá jordánsko-švédská návrhářka přistoupila k dalším krokům a navrhla islámské závoje i k nošení pro vojenský personál a požárníky, kdy obojí tyto útvary se ukázaly být ohledně tohoto nápadu velice optimistické, jak uvádí švédské noviny Göteborgs-Posten.

„Vedu s nimi rozhovory, protože ty závoje nesmí představovat žádné požární riziko atp. Staví se k tomu však velice pozitivně,“ řekla Iman Aldebe Göteborgs-Posten

Sputnik hlásí:

Podle Albede byli ještě v roce 2011 mnozí rozčilení, když zavedla závoj do policejní uniformy, kdy ji kritici obviňovali, že se pokouší islamizovat Švédsko nebo nutit ženy, aby nosily náboženské oděvy. Ale podle vlastního přiznání Adlebe je to jen otázka pomoci muslimským ženám, aby se začlenily do švédské společnosti, staly se soběstačnými a ulevilo se jim od závislosti na jejich muslimských chotích.

Chci budovat mosty, aby nikdo nezůstal mimo společnost nebo nežil, jako by nebyl v tomto státě, z čehož mnoho muslimských žen obviňují,“ řekla Albede švédskému mediálnímu kanálu Nyherter24. „Podle mě se Švédové staví za demokracii a rovnost. Vyrůstala jsem s tím ve Švédsku. Když se nejdříve řekne, že nežijí, jako by byly v tomto státě, a pak jsou nežádoucí v profesích tohoto státu, tak je to prostě špatně,“ dodala.

Aldebe rovněž věří, že i změna módy by rovněž mohla přispět k „daleko pozitivnějšímu“ image muslimských žen ve společnosti.

Policistky se závojem budí dojem autority, tvrdila. Ač Albede přiznala, že islámské odívání by mnozí mohli vnímat jako silné prohlášení, tak rovněž tvrdila, že pro ty, co nosí hidžáby, je to o tom, aby byly jako ostatní ženy ve švédské společnosti.

V sousedním Norsku řekla ministerská předsedkyně Erna Solberg, že ona osobně nikdy nezaměstná osobu, která bude nosit na tváři islámský závoj, přičemž ministr financí a vůdce Progresivní strany Siv Jensen naznačuje, že ty muslimské ženy, co nosí zakrytou tvář, to stejně dělají, jen aby vyprovokovaly reakce.

Zdroj: prisonplanet.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+48 # pumi 2017-10-12 21:45
Jak to sleduju, tak je to v čelé EU viz články:
Britská dopravní policie nepřijímá bílé uchazeče
stredoevropan.cz/.../...
Německo zvažuje zařadit muslimské svátky do státních svátků země
stredoevropan.cz/.../...
+64 # olinka215 2017-10-12 22:09
Jo, jo.. Pěkně krůček za krůčkem.
Začalo to burkinami, pak fotkami naaranžovaných utonulých, či jinak zdevastovaných dětí, pokračovalo zákazem vepřového ve školních jídelnách. Teď už mají policajtské uniformy a v nich začnou - co? Jako represní složka státu, vynucovat Šaríju?
To je přesně ukázka toho, co nás čeká v dohledné době, pokud neutečeme z nevolnického svazku EU
+53 # josh (xy) 2017-10-12 22:34
Oli, a takhle bude vypadat jejich tajná policie;)
+40 # olinka215 2017-10-12 22:41
Ahoj Joshi, to je trefné.
Ale jde z toho strach a hrůza. Kdyby to nebylo celé k pláči,tak by se tomu člověk musel smát.
+31 # josh (xy) 2017-10-12 23:14
Oli, je to jeden velký průser, jedna velká roznětka...Ale dokud "žijeme, je vš ok", jak se praví zpívá v písni, ale aby nám to vydrželo, je třeba něco dělat,...třeba začít u voleb.
+36 # olinka215 2017-10-12 23:26
Taky to všem dokola tluču do hlav. Každému, i těm, kdo ze zásady volit nechodí říkám, že mají děti a vnoučata a že pokud nepůjdou a nebudou volit, tak se podepisují na nešťastné budoucnosti svých blízkých. Říkám jim,ať si přečtou volební programy a volí srdcem. Tak, aby zachránili naši zem i pro příští generace. Aby si vzpomněli,kdo,j ak a kam naši zemi přivedl a neopakovali stejné chyby. Protože je zřejmé, že se nikdo z těch, co tam dlouhodobě krmí své nácky z plných koryt, které my jim financujeme svojí prací, nesmí vrátit.
Moje volba je jasná, my všichni volíme SPD=))
+36 # josh (xy) 2017-10-13 00:06
Volby budou zhruba za měsíc. Jděte k volbám. Proč?

Představte si situaci, že česká ústava nezná dolní hranici volební účasti. To znamená, že teoreticky stačí, když jde k volbám jeden jediný občan. Hodí lístek do urny a tahle strana dostane 100 % hlasů a 200 mandátů v Poslanecké sněmovně. Řeknete mi, že to není možné ? Ten, kdo nevolí, ve skutečnosti volí, ale neví o tom. Politika není volba mezi dobrým a ještě lepším. Politika je volba mezi špatným a ještě horším. „Počítejte s tím, že když nepůjdete k volbám, tak se může stát, že budou zvoleny ty strany nebo ta hnutí, jež byste vy sami v životě nikdy nevolili. Chcete-li tomu zabránit, volte si, koho chcete, ale proboha vás prosím, volte. Protože v den voleb je každý občan suverén a volby jsou svátek demokracie. A ten, kdo se vzdává své suverenity, pak může sedět v hospodě u piva nebo doma u televizorů, strašně nadávat na to, jak volby dopadly, a ve skutečnosti by měl nadávat sám na sebe.

Miloš Zeman, prezident republiky

+13 # .lak 2017-10-13 00:41
.
-15 # karel9 2017-10-13 09:28
nezlobte se na mne, ale já k volbám opět nepůjdu. Nejsem zastáncem demokracie. Já volím vládu Boha a Boží zákony, a ty nemají s demokracií nic společného. Demokracie je podvod. Nesouhlasím s politikou, a to je důvod, proč volby ignoruji. Nikdy nehodlám volit mezi větším a menším zlem. Jsem křesťan a demokracie je proti Bibli. Jedná se satanistickou praktiku vlády lidu, kdy Boží zákony nic neznamenají. Tak jak vnímám svět já, tak nad vším je Bůh, nikoliv člověk nebo papež.
+17 # josh (xy) 2017-10-13 09:57
Je to tvá volba, ale pak volíš druhou stranu,....
-2 # karel9 2017-10-13 11:13
přesně tak, volím druhou stranu. Tu nepolitickou. A na tom dalším obrázku pochybuji, že klečí před Bohem. Vidím to na nějaký pohanský kult, jako třeba panenka Marie.
+16 # josh (xy) 2017-10-13 10:54
Někdo klame, nejen tělem...a také volí "vládu Boha a Boží zákony" - Lidovci na Velehradě 2017
+6 # pumi 2017-10-14 00:50
První, třetí a čtvrtej jsou to Svobodní zednáři. To je ten důvod, proč se stále drží a nikdo je odsud nemůže dostat. Ten systém ve kterém žijeme je DEMOKRATŮRA - mafiánská demokracie.
+2 # LubinenKremlBot 2017-10-14 07:34
Citace:
Někdo klame, nejen tělem...a také volí "vládu Boha a Boží zákony" - Lidovci na Velehradě 2017
Ano zednáři satanisti
+15 # Dědouch11 2017-10-13 12:13
"Jsem křesťan a demokracie je proti Bibli. Jedná se satanistickou praktiku vlády lidu, kdy Boží zákony nic neznamenají. Tak jak vnímám svět já, tak nad vším je Bůh, nikoliv člověk nebo papež."
Docela dobrej guláš v hlavě. S tím se dá normálně žít?
+3 # pumi 2017-10-14 07:40
Ještě si myslíme, že to jde, ale tady je důkaz, že půjdeme ještě víc dolů... a k tomu ještě uprchlíci...
Exkluzivně: Stopy vlastnických struktur firmy, která má těžit lithium na Cínovci, ...
... celá armáda právníkůje připravena v arbitráži sedřít Českou republiku z kůže!

aeronet.cz/.../...
+25 # Janinna 2017-10-12 23:17
Jdou jak na maškarák. Vlastně první co mě napadlo když jsem ten obrázek joshe viděla - Kukluxklan v modrém.
Máte pravdu Olinko, člověk by se tomu musel smát kdyby to nebylo k pláči. Strach a hrůza nejde z těch maškar, ale z toho kam až tohle zajde.
Velká inspirace pro Šabatku.
+21 # olinka215 2017-10-12 23:37
Ahoj Jani, tak jsem to myslela.
Při představě, že tohle by se mělo týkat i nás ( a v hlavách úchylných eurohujerů to tak je), se ve mně vaří krev
+10 # Stanley_K 2017-10-12 23:48
A Russian Grandma's Advice to Obama (hezké a dojemné)

www.youtube.com/.../
+13 # Stanley_K 2017-10-13 00:09
Předpovědi Vangy na rok 2016 (stále aktuální)
... Evropa se stane chalifátem a hlavním městem chalifátu bude Řím ! ...
www.youtube.com/.../
+4 # Pepa z Depa 2017-10-13 15:23
+31 # Jan Kadlec 2017-10-12 22:26
Tak a teď upřímně: kdo za tohle může, muslimové nebo [...]ští švédští politici?

Podle mě všichni, ale u muslimů je to normální, zatímco u politiků smutné. Když přijede Čech do muslimské země, kde nemají žádný alkohol, tak si taky říká, co je to za debilní pravidla a chtěl by je změnit. Pokud je ale rozumný, tak respektuje místní pravidla a nechce prosadit svou vůli. Kdyby ale chtěl, tak jsou od toho místní úřady, které mu to rychle rozmluví. Tak to funguje v každé normální zemi. Bohužel evropské země přestávají být normální a když sem přijde nějaký cizinec se svými požadavky, tak jim místní úřady nadšeně vychází vstříc. Já neviním toho, kdo má požadavky. To je lidská přirozenost, že si chce každý své okolí přizpůsobit tak, jak se mu líbí. Ale dávám vinu úřadům, protože ty jsou tu od toho, aby zachovaly stávající společnost a pravidla.

Představte si situaci, kdy je váš partner doma sám a pozve si na návštěvu sousedovic děti. Děcka pod dohledem partnera/ky udělají strašný bordel po celém domě, ale vy pak půjdete za těmi dětmi a vynadáte jim místo partnerovi, který to všechno inicioval a dopustil. Stejná situace je s uprchlíky. Samozřejmě, že mnozí z nich dělají bordel. Také není právě moudré zvát je znovu na návštěvu. Ale komu bychom měli nadávat v první řadě, to jsou naši politici... Oni to iniciovali a oni za to nesou odpovědnost...
+24 # rosa 2017-10-13 06:11
Kdo si myslite, ze vladne ve Svedsku, v Anglii, v Izraeli, v EU, v ...?
a jeste plus k tomu ruzneho druhu buzeranti, pedofilove, uchylove.
+6 # Jan Kadlec 2017-10-13 08:24
Myslím si, že tam vládnou lidé, kteří byli zvoleni obyvateli daných států. Nechtěl jsem to psát hned, protože by to většina lidí nepřijala, ale tento prostý fakt ukazuje na skutečného prvopočátečního viníka...
+34 # aefas 2017-10-12 22:31
Jak se dostanou muslimové do politiky tak jsme v prdeli...
+11 # Sidin 2017-10-12 23:24
Jednoho už máme - Hassan Mezian, senátor za ČSSD.
+5 # Stanley_K 2017-10-12 22:50
Josef Kozák – Pravdivou budoucnost si musíme vytvořit
www.youtube.com/.../

Jan Kozák: Křesťanství ve světle nejnovějších nalezených starověkých písemností
www.youtube.com/.../
+4 # Věra Štimová 2017-10-13 00:03
Švédové přepadli Prahu, teď je přepadli burkiny u hasičů. Zas to vypadá na oko za oko a zub za zub i když s jistým spožděním. Konec časů, začátek pokání a poroba těch, kteří si hráli na dobyvatele a kolonizátory. Německo, Francie, Itálie, Británie, Švédsko, Norsko, Finsko. Co tohle znamená ? Modletice v podzemních prostorách s utajenými roboty a v sutanách těch, kteří pořádají Euro Prajdy veřejně, ne v sutanách podzemních celibátních ....Vše skryto, utajeno, mimozemšťan to vzal na sebe v OSN a veřejně přiznal, že i on je příznivcem Césara a Římského klubu, kde jim jde Pilát v barvách piráta na ruku. Hovadina, že. To je ale jenom syllabus zdejších článků. Má ty svatá dobroto, prober se a konej něco, než všichni zase budou věřit, že tělo člověka je Duch a že je k sežrání. Otče prosím, konej.
+4 # r.m. 2017-10-13 00:23
inu, kdo chce kam, pomozme mu tam.
+22 # Monika lkema 2017-10-13 03:00
Švédové jsou již normální uchyláci teď se bude jenom čekat kdy jsi daji vymazat i kříž se svoji státní vlajky ! A to bude konec tohoto národa normální lidé hromadně zdrhaji do Norska a Dánska !
+12 # manustizu 2017-10-13 05:12
Jo tak to je ta demokracie?! Meli by si rychle zvolit jinou vladu ale nakonec tam zase zustanou ty zradci vlastniho naroda placeny jejich penezma!!!!!!Kd yz sledujeme ty veskere volby v Evrope tak musime automaticky videt ze ty narody vlastne ten umirnenej ksindel chteji!!!!!! Vsude zustavaji ty stare vlady u moci a sklebej se vlastnim lidem do ksichtu. Jen se podivejte na Holandsko,Franc ii Nemecko.Ale az se zavede zako Saria a vlestni zeny,dcery i vnucky budou muset burky to bude jeceniho.
+24 # mikesak 2017-10-13 06:05
V Švédsku řeší hidžáby u policie, zatímco policie nestíhá řešit vlnu znásilnění na švédských ženách. Zajímavé priority...

www.[...]/diskuse/total/144
+5 # Pepa z Depa 2017-10-13 15:57

Cituji mikesak:
V Švédsku řeší hidžáby u policie, zatímco policie nestíhá řešit vlnu znásilnění na švédských ženách. Zajímavé priority...

www.[...]/diskuse/total/144
+6 # Věra Štimová 2017-10-13 11:07
Tak aby bylo jasno, kde všude nebo kam až sahá peklo ? Česko je od nepaměti očistec a ráj ? Kde je Ráj ? V restauracích snad ? Pokud vím, tak ráj je doma mezi mužem, jeho ženou, s dětmi, přáteli a příbuzenstvem, které po nich nejde, aby je zničilo. Jak obnovit ráj na Zemi ? To nevím, nezbývá, než se modlit k Otci i k Matce. Nic chytřejšího mě opravdu nenapadá.
-4 # peto8 2017-10-13 11:30
+6 # r.m. 2017-10-13 15:19
Izrael zuří kvůli návštěvě palestinského vůdce ve Švédsku 12. února 2015
zvedavec.org/.../...
Švédská vláda musí pochopit, že vztahy na Středním východě jsou komplikovanější , než kus nábytku z IKEA, který si montujete doma, a měla by jednat zodpovědně a citlivě,“ uvedl izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman sarkasticky
-
Nicméně švédská vláda demonstruje svoji podporu Palestinské samosprávě (PA) a zuřivých izraelských protestů si nevšímá.
Isaac Bachman, izraelský velvyslanec ve Švédsku, zdůraznil, že uznání Palestiny Švédskem, jakož i jejich sbližování, pouze zhorší napětí mezi Tel Avivem a Stockholmem.
:-) Myslím, že v článku je odpověď na otázku proč migrační vlna postihla i vzdálené studené Švédsko, pro lidi ze subtropisckého pásma. Pro obyvatele subtropů je nevhodné, Dlouhá období chladu a tmy mnohým způsobí psychické problémy.
+1 # LubinenKremlBot 2017-10-14 07:33
Co to tam ti neoliberální zapráskaní marxisti hulej za matroš , zřejmě si trávu prokládaj sušenou lysohlávkou jinak to snad ani nejde pochopit.
+3 # Petko Kotov 2017-10-14 10:03
malem jsem zapomjel reagovat tady na tu informaci, mely jsme totis se sefem poradu na zachode, tak to stiham az ted...
ano - delat to na konicka mame sice tady u nas radi, ale co to obleceni?! - je to hnus, velebnosti
-1 # Nihilist 2017-10-14 14:20
Mně nikáby nevadí... není nic lepšího než když na mně muslimka vystrčí pěkně tvarované pozadí a já ji pak můžu zezadu pořádně ošustit. Kdo neklátil muslimku, není chlap a má ho malýho.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás