Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaVelká americká lež o ISIS a SDF –„Kurdistán“ a nové války o naleziště plynu

Sociální sítě

Reklama

Velká americká lež o ISIS a SDF –„Kurdistán“ a nové války o naleziště plynu

Titulky hlavních západních listů v posledních dnech vítaly obsazení rozsáhlých polí zemního plynu v syrské provincii Dair Ez-Zor, jakoby to bylo vítězství Sýrie.

Typický titulek zněl: „SDF opětovně dobyly naleziště plynu z rukou ISIS“. Všimněte si výrazu „opětovně dobýt“, který by měl znamenat, že se původnímu majiteli nalezišť, syrskému státu, podařilo znovu nabýt tento svůj významný národohospodářský zdroje z rukou teroristů ISIS. Pravý opak je skutečností.

Kurdské Syrské obranné síly (SDF), které nejsou podporovány Asadovou vládou v Damašku ale Pentagonem, izraelskou armádou IDF a dalšími silami nepřátelskými vůči damašské vládě Bašára Asada, právě teď tvrdí, že právě ony teď kontrolují tato klíčová syrská naleziště plynu osvojená texaskou společností Conoco Oil Company. Západní media standardně prezentují operaci v duchu, že: „…syrské síly podporované Spojenými státy uchvátily z rukou Islámského státu těžební kapacity Conoco na produkci plynu v ropné oblasti Dair Ez-Zor, a připravily tak radikály o důležitý zdroj příjmů“.

Za touto prezentací se skrývá ošklivá realita: americký Pentagon se předvádí jako loutkovodič jak teroristické ISIS, tak i SDF. Provincii Diar Ez-Zor a její ropná pole a naleziště plynu ISIS okupoval od roku 2014, čímž připravil Asadovu vládu o jeden z hlavních zdrojů příjmů a zdroj energetických potřeb země.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo 24. září letecké snímky, které ukazují výzbroj speciálních sil americké armády v místech severně od města Dair Ez-Zor, kde působí bojovníci ISIS. Fotografie ukazují, že jednotky americké armády umožňují volný průchod převážně kurdským Syrským demokratickým silám (SDF) přes bojové pozice teroristů Islámského státu, k čemuž prohlášení ruského ministerstva dodává, že: „jednotky SDF se pohybují po levém břehu řeky Eufrat, aniž by se setkaly s odporem ze strany bojovníků ISIS.“

Prohlášení ministerstva obrany v Moskvě dále uvádí, že: „nehledě na to, že se pozice amerických ozbrojených sil nacházejí v místech dislokace jednotek ISIS, neexistují ani náznaky toho, že by se chystaly organizovat bojová stanoviště“. Americký vojenský personál se patrně cítí uprostřed území, které kontroluje ISIS, absolutně bezpečně.

Jak uvedl francouzský blízkovýchodní expert se sídlem v Damašku Thierry Meyssan: „Pentagon zveřejnil v srpnu výzvu k podávání nabídek na nákup a přepravu zbraní a střeliva přednostně sovětské provenience v hodnotě 500 milionů. Prvních dvě stovky nákladních automobilů obdržela YPG (ozbrojené křídlo Sjednocené demokratické strany v Rojavě – pozn. překladatele) v Hasace z iráckého Kurdistánu v období 11. - 19. září, aniž by došlo k jakémukoli vojenskému napadení ze strany džihádistů (ISIS).“

Potvrzuje to, že jak Spojenými státy vycvičené a vyzbrojené kurdské síly SDF, tak i ISIS působí střídavě v zastoupení USA pro získání strategických oblastí Sýrie bohatých ropou a plynem poblíž hranic s Irákem, kde iráčtí Kurdové pod feudálním despotou Masúdem Barzáním právě s 92 procentní většinou podpořili vyhlášení Iráckého Kurdistánu, což je krok, který otevřeně podporuje izraelský Netanjahu a z pozadí i Washington. Jak napsal již v roce 2015 londýnský Financial Times, Izrael dovážel až 77 procent svých potřeb ropy z iráckého Kurdistánu, který kontroluje Barzání.

Dlouhodobý plán Pentagonu, jak poprvé v roce 2006 zmínil časopis US Armed Forces, na nezávislý stát Kurdistán podporovaný Spojenými státy a Izraelem, který by se rozprostíral na území Iráku, Sýrie a dokonce i Turecka a v konečném důsledku i Íránu, konečně objevuje na božím světle. Až dosud se tento plán spíše schovával v mracích více než šestileté války sponzorované Spojenými státy a financované Saúdskou Arábií proti legitimně zvolené vládě Bašára Asada, který představuje hlavní překážku plánované balkanizaci regionu.

Válka proti teroru nebo válka s pomocí teroru?

Pentagon lže, že Washington ve válce v Sýrii bojuje, aby zničil teroristy z ISIS. Fakticky jde o agresi USA, která je podle mezinárodního práva nezákonná, neboť se jedná o invazi do suverénní země v rozporu s Chartou OSN. Pentagon a CIA a jejich různorodí žoldáci-zabijáci byli mnohokrát obviněni z toho, že z Al-Káidy v Iráku a Sýrii vytvořili ISIS ve snaze zbavit se Asada a převzít kontrolu nad strategickými zásobami ropy a plynu a příslušnou přepravní infrastrukturou. V sázce je energetická budoucnost nejenom Sýrie, ale potenciálně i EU a Asie.

Nejedná se o unáhlený nápad „vzteklého psa Pentagonu“ generála Mattise využít syrské Kurdy, aby získali kontrolu nad klíčovými energetickými koridory v Sýrii poté, když předchozí americké plány utrpěly fiasko. Kořeny této myšlenky třeba hledat v článku plukovníka Ralpha Peterse, který vyšel v časopise US Armed Forces Journal v roce 2006. Peters přišel s plánem radikálního překreslení hranic celého Blízkého východu, tak jak se vytvořily po skončení 1. světové války. Ve svém materiálu Peters argumentuje: „Svobodný Kurdistán, táhnoucí se od Diyarbakiru přes Tabríz, bude nejvíce prozápadním státem mezi Bulharskem a Japonskem.“ Dále pokračuje tvrzením, že: „nejvíce do očí bijící nespravedlnost v notoricky nespravedlivém prostoru mezi Balkánem a Himálajemi je absence nezávislého kurdského státu. V územích přiléhajících k Blízkému východu žije mezi 27 miliony a 36 miliony Kurdů.“ Peters dokonce zahovořil o pravděpodobném referendu k otázce nezávislosti iráckých Kurdů, v němž by „se téměř 100 procent iráckých Kurdů vyjádřilo pro nezávislost.“ Takové referendum se právě uskutečnilo, přičemž 92% podpora nezávislosti evokuje spíše sovětský styl sčítání hlasů, nehovoře o zastrašování a výhrůžkách potencionálně nesouhlasícím voličům ze strany ostrých hochů Barzáního klanu, jako o tom přicházely zprávy. Barzání sám díky korupčním praktikám i prostřednictvím rodinných příslušníků nashromáždil několika miliardové bohatství.

Letos v létě před summitem G20 v Hamburku americký prezident oznámil, že omezuje financování válečných operací CIA a Pentagonu proti džihádistickému teroru v Sýrii a na Blízkém východě. Dnes se jasně ukazuje, že místo výcviku a vysílání do boje proti Asadovi bojovníků ISIS a podobných teroristů, což je bitva, kterou džihádističtí žoldáci po vstupu Ruska do konfliktu v září 2015 těžce prohrávají, byly americké finanční prostředky přesunuty kurdským vojenským brigádám tzv. Syrských demokratických sil (SDF).

Po Trumpově oznámení obdržely kurdské SDF z USA obrovské dodávky zbraní, včetně kulometů, minometů, protitankových zbraní, obrněných vozidel a technického vybavení. Zmocnění k poskytování výzbroje kurdským SDF podepsal Trump v květnu. Jak informovala turecká tisková agentura Anadolu, v průběhu června bylo vypraveno 348 nákladních vozů s vojenským materiálem. Podle údajů této agentury obsahuje seznam zbraní dodávaných Pentagonem 12 000 kalašnikovů, 6 000 kulometů, 3 000 granátometů a asi 1 000 protitankových zbraní.

Nyní je zřejmé, že americké dodávky zbraní sílám kurdské SDF byly směřovány na novou válku proti Syrské arabské armádě Bašára Asada, na válku, která má zabránit Asadovým vojákům znovu dobýt své území bohaté na ropu a plyn kolem Dair Ez-Zoru.

Začátkem září síly Asadova armáda podporovaná Hizballáhem a s ruským vzdušným krytím ​​nakonec prolomila obležení centra syrských zásob ropy a plynu Dair Ez-Zor, které po tři roky pevně držela ISIS. Současně s tím Spojenými státy podporované a nyní i silně vyzbrojené síly kurdské SDF obsadily ​​bohatá naleziště plynu severně od Dair ez-Zoru. Zvláštní vyslanec prezidenta USA pro globální koalici proti ISIL (ISIS, IS, Daeš) Brett H. McGurk se 18. srpna sešel s místními kmenovými vůdci, které zřejmě uplatila ISIS, aby jí slíbili poslušnost. Nyní údajně následují tok peněz a probíhá jejich přeorientace na americké kurdské síly SDF, opět ovšem proti Asadovi.

Zcela nedávno USA ustanovily bývalého bojovníka ISIS teroristu Ahmada Abu Khawlu velitelem jejich nově vytvořené Vojenské rady Dair Ez-Zor řízené americkými zvláštními silami. Abu Khawla je odsouzený zloděj, vyděrač a všeobecně gauner. Nevadí, zda slouží ISIS nebo SDF, podstatné je sledovat tok peněz.

Kvůli nedávným úspěchům Syrské arabské armády a spojeneckých sil, podpořených ruskými vzdušnými silami, bitva ovšem přerůstá přímo v konfrontaci USA-Rusko, což v žádném případě nepřispívá k světovému míru. Opakovaně ve své historii sehrávali syrští a iráčtí Kurdové roli pěšáků v soukromé hře daleko mocnějších zemí Západu, hru o ovládnutí obrovských energetických zdrojů celého Blízkého východu a spolu s tím o ovládnutí velké části světa. Nakonec ale tahle hra stejně nevyjde, i když si napřed ještě vyžádá nesčetné lidské oběti.

F. William Engdahl

Zdroj: katehon.com, zvedavec.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+72 # Josef Švejk 2017-10-10 15:45
V Pindostánu holt ještě nemají tu historickou zkušenost jako Frantíci, nebo Germáni. Nevědí tedy, že:
Kdo si hraje s ohněm. Spálí se. A kdo si hraje s Ruskem, lituje, že si nehrál s ohněm.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-10 15:51
Rusko je nejvice nebezpecne pro Rusy samotne - proto za Putina nejvice Rusu prcha na Zapad jak uvadeji ruske vladni zdroje - jde o statisice kusu rocne.
Russians are leaving Russia in larger numbers than before.

proc Kreml neopakuje ze ISIS je tvoren tisici bojovniku puvodem z Ruske Federace ? asi proto ze ISIS byl stvoren klukama z Kremlu aby tito meli zaminku pro vpad do Syrie a jeji okupaci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+57 # Piovarči 2017-10-10 16:28
Ak je tvorený ISIL z tísícov ruských občanov o to väčší má Rusko dôvod ich v Sýrii likvidovať preto že sa pridali k teroristom a s teroristami sa predsa Peťko môj nevyjednáva.
Však nech aj Navalnyj ujde z Ruska do Sýrie a nech si zabojuje. Doma nič nevyhúta. Ľudia ho nezvolia.

Koalícia pod vedením USA a SDF vedú intenzívne rokovania s ISIS o možnom odňatí teroristov z mesta Raqqah. Podľa správ by jednotky ISIS mohli odísť do provincie Deir Ezzor, kde pomáhajú svojim kolegom bojovať proti sýrskym vládnym silám.

V minulosti SDF a americká koalícia umožnili jednotkám ISIS voľne sa stiahnuť z miest Manbij a Taqbqa. Podľa niektorých pro-vládnych odborníkov, umožnenie ISIS stiahnuť koalíciu dosiahne dva ciele:

vyhlásiť "oslobodenie" Raqqahu;
spomaliť vládne sily v poklese smerom k hranici s Irakom v provincii Deir Ezzor.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-5 # Petko Kotov 2017-10-10 16:31
Lidi si navalneho zvoli ale Putin cisla zfalsuje aby to vypadalo ze Navalnyj nevyhral. Rusko proto cekaji dalsi promarnene roku, pokracujici upadek a mezinarodni izolace.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # r.m. 2017-10-10 17:34
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-10 17:40
ano, az tak nekteri z vas klesli - na uroven ruske propagandy ktera siri totalni nesmysly a zneuziva k nim i cizi jmena
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Pepa z Depa 2017-10-10 18:45
Cituji Pepa z Depa:


..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petko Kotov 2017-10-10 19:03
jsem smutny - snazim se psat tak aby se na me nemohl nikdo hnevat a ty naznacujes ze bych nekoho mohl s rat ? to bude nejake nedorozumneni nebo tvoje dalsi provokace
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # r.m. 2017-10-10 20:06
.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Piovarči 2017-10-10 17:17
Peťko máme demokraciu demokracia je už raz taká zmier sa s tým. Keď USA niekde prehrávajú tak sa musia falšovať voľby, ale keď vyhrávajú tak sa nič nefalšuje a všetko je v najväčšom poriadku. Poznáme takéto drísty:-) Navalný nemá takú podporu aby vo voľbách porazil Putina. Nemá šancu. Ľudia vedia že by všetko odovzdal západu všetko bohatstvo Ruska a Ruský mužik by živoril opäť ako za Jelcina keď malo Rusko väčšie straty na ľudských životoch ako za vojny. Rusi vidia v akej biede skončila Ukrajina. Tri milióny ich už do Ruska ušlo. Ukrajina musela zakázať akékoľvek cestovanie do Ruska lebo by stratila ešte viac ľudí a na Ukrajine by nemal kto pracovať na Porochov a ďalších prozápadných oligarchov.
Z Ukrajiny aj tak všetko pouteká kade ľahšie. Tam už zdochol pes a všetko je rozkradnuté a vyrabované. Prírodné zdroje si zachoval len Donbas aj tie už mali byť podľa dohôd odovzdané nadnárodným monopolom, ale fašista utrel hubu a musí dovážať z USA za 4 násobnú cenu aj to uhlie:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petko Kotov 2017-10-10 17:22
nema sanci v Rusku - protoze Putin nepohodlne kandidaty zavira do vezeni i s jejich priznivcema.
Zdejsi " diskuteri " nemaji demokracii radi tak o ni nepis at se nenahnevaji - oni prani vetsiny nerespektuji a vsem s jinym nazorem nez maji oni vyhrozuji. Pro ne demokracie znamena zlo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # r.m. 2017-10-10 17:36
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # LubinenKremlBot 2017-10-10 17:59
To nejsou nepohodlní kandidátí ale chazarskou pijavicí nasazení agenti a likvidátoři Ruska .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Piovarči 2017-10-10 22:22
Demokracia by bola fajn Peťko keby fungovala, ale nefunguje funguje len moc peňazí a kupovanie politikov na východe a keď ich nejde kúpiť zorganizuje sa farebná revolúcia alebo majdan a vláda čo sa nedala kúpiť sa nezákonne zvrhne.
Takto sa to urobilo aj na Ukrajine. Takto USA a jej korporácie kupujú politikov všade.
Preto nemožno hovoriť o demokracii ale o koruptokracii alebo démonkracii.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # LubinenKremlBot 2017-10-10 17:54
USA by se měli jmenovat spíše Kurwystan ,neboť na co šáhnou to [...]ěj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Stanley_K 2017-10-10 18:54
Маша и Медведь (Masha and The Bear) - Маша плюс каша (17 Серия)
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Karel Jaromýr 2017-10-10 19:43
Doporučuji soustředit se a využít všechny možnosti jak demaskovat osobu s nickem Petko Kotov. Jde jasně o provokatéra, který je placený za rozbíjení diskuse na nepohodlných servrech a sběr trestně postihnutelných příspěvků. Nejlepší obranou by bylo jeho plné jméno s adresou bydliště, telefonním číslem a zaměstnáním. I když to spíš vypadá, že jde o zapšklého důchodce, který si jen přivydělává. Je nasáčkován na mnoha diskusních fórech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-10 20:04
soustred se, troubo a patrej.
Jen aby ti behem tveho fizlovani tridniho nepritele neuniklo neco duleziteho pro tvuj vlastni zivot, blbecku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Karel Jaromýr 2017-10-10 20:24
Na každou svini se již vaří voda.Nezapomeň.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Dědouch11 2017-10-10 21:08
Ten má do důchodu hodně daleko. Jedině, že by na palici.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # smrťák 2017-10-11 04:23
.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # zamariza 2017-10-12 16:49
Smrtaku,podˇ na paku ....ja sa poseru .-)...už dluho som sa tak nezasmila :-)...díky,veru sem to potřebovala už jako sol.-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Piovarči 2017-10-10 20:51
Podrobnejšie pohľad na mapu ako vyzerá situácia okolo Deir Ezzor

Mesto je už prakticky celkom v obklúčení Sýrskej armády. Ak už majú most pod kontrolou tým lepšie kvôli preprave vojsk na východný breh Eufratu

Peťko a ak je toto pravda tak pre USA to bude dosť prusér:
Sýrska arabská armáda a jej spojenci oslobodili oblasť 8 000 km2 a prevzali kontrolu nad celou hranicou Jordánska s guvernérom Rifa Dimashqa, uviedla v utorok sýrska štátna mediálna spoločnosť SANA .

Podľa SANA vládne sily úplne odstránili oblasť od teroristov. Tieto správy však ešte treba potvrdiť.

Ak bude táto správa potvrdená, umožní armáde a jeho spojencom oslobodiť signifikantnú silu, ktorá by mohla byť použitá na iných frontoch v celej Sýrii.

A je to potvredené Peťko veľký územný zisk pre Sýrsku armádu a ďalšie uvolnené vojenské sily pre iné úseky fronty

A ďalšie zaujímavé správy:

Ruské bojové lietadlá zničili v priebehu posledných 24 hodín 4 bojové tanky, 3 obrnené personálne dopravníky (APC), 14 vozidiel vybavených zbraňami a 2 raketové štarty patriace do ISIS v sýrskej provincii Deir Ezzor za posledných 24 hodín podľa ruského ministerstva obrany.
Okrem toho bolo 59 členov ISIS zabitých leteckými útokmi.
Celkovo ruské letecké a vzdušné sily uskutočňovali 182 leteckých útokov na ciele ISIS v provincii.
Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konashenkov uviedol, že včera v noci ruské sily odhalili pevnosť ISIS v blízkosti mesta Mayadin na východnom brehu rieky Eufrat.
"Zariadenie obsahovalo zásobu delostreleckej a zásobovacej munície a rozsiahlu sieť podzemných tunelov, v ktorých sa nachádza veľká skupina teroristov - domorodci ázijských republík SNŠ a Alžírska," povedal.
southfront.org/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+40 # Piovarči 2017-10-10 15:49
Ak sa za Kurdistan zasadí Amerika môže sa stať že bude a američania budú mať v takom prípade v Sýrii resp v Kurdistane svoje základne a Americké firmy privatizujú ropné i plynové polia Sýrie tak ako to už dlhodobo plánovali.
Všetko záleží od Ruska Iránu a Sýrskej armády či obsadia ropné pole Omar. Sú síce blízko, ale Kurdom to ide lepšie a rýchlejšie preto že USA to tam správne koordinujú vo svoj prospech
Tento úspech nestačí:

Sýrska arabská armáda (SAA) a jej spojenci, podporovaní ruskými leteckými a vojenskými silami, údajne zachytili Siyasijský most z ISIS severne od mesta Deir Ezzor .
Pro-vládne zdroje argumentovali v utorok, že SAA získala plnú kontrolu nad lokalitou a začala konsolidovať nedávne zisky. V tejto oblasti neboli zaznamenané žiadne významné protiútoky ISIS.
southfront.org/.../

Táto mapa poskytuje všeobecný pohľad na vojenskú situáciu v strednej Sýrii 10. októbra 2017
Prvá Ruská letecká nehoda v Sýrii

V utorok sa počas vzletu z letísk Hmeyimim v Sýrii zrútil ruský letún Su-24. Dvaja piloti zomreli v dôsledku incidentu.
"10. októbra, keď sa urýchlila pred štartom z letiska Hmeyimim v Sýrii, lietadlo Su-24 vyskočilo z dráhy a narazilo. Posádka lietadla sa nestihla katapultovať a zomrela, "uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení.
southfront.org/.../

Ruské ministerstvo obrany obvinilo Spojené štáty a svoju "koalíciu proti ISIS" pri "zhromažďovaní" vojny proti ISIS v Iraku. Ministerstvo zaznamenalo nízky počet leteckých útokov vedených USA na ISIS v septembri, keď členovia teroristickej skupiny prechádzali do Sýrie.
Podľa ministerstva americká coalitino znížila počet útokov na ISIS v Iraku, zatiaľ čo teroristi sa znova dostali do boja proti sýrskym vládnym silám v provincii Deir Ezzor.
" V západnej časti Iraku, odkiaľ prichádzajú teroristické sily na východný breh rieky Eufrat (kde ruské letecké a kozmické sily nepracujú), územie pod kontrolou ISIS naďalej rastie a je oveľa väčšie než v Sýrii , "uviedol v utorok hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konashenkov.
southfront.org/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Petko Kotov 2017-10-10 15:54
preju ti aby ztrata dalsiho ruskeho bombarderu dnes v Syrii rychle prebolela a ty nebudes plakat moc dlouho.
Uznavam ze piloti z Ruska musi byt hrdinove kdyz se pokouseji letat takovym starym srotem o kterem vedi ze udrzbu provadeji jini Rusove.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # r.m. 2017-10-10 17:35
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # r.m. 2017-10-10 20:24
Militanti, kteří napadli Rusy v Sýrii, měli zbraně ze Spojených států!
prvnizpravy.cz/.../...
Teroristé dostávali zbraně, zakoupené společnostmi Chemring a Orbital ATK vna zakázku Pentagonu v rámci jeho programu pomoci americkým spojencům. Dodávájí se na Blízký východ po moři a posílají se do Sýrie přes hraniční úseky, které nekontrolují vládní jednotky. Takto bylo jen letos dodáno do Sýrie přes 1400 nákladních automobilů vojenské techniky a zbraní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # Piovarči 2017-10-10 16:17
Nuž obete sú nevyhnutné ak chceme zbombardovať všetky nemocnice v Sýrii kde sa skrývajú USA teroristi. Za dva roky prvá nehoda na Sýrskom území. Holt sú to straty s ktorými sa musí pri takom hustom bojovom nasadení letectva počítať.

ISMA-prepojená tlačová agentúra Amaq vydala fotografický súbor z mesta Al-Qaryatayn a jeho krajinu, ktorú nedávno zadržali teroristi hlboko vo vnútri vládnej oblasti v Sýrii.

Peťko aha tvoji kámoši - kedy sa pridáš do odboja v Sýrii proti teroristickému Rusku? Je najvyšší čas aby si tu prestal zaháľať zobral flintu a šiel chlapcom pomáhať. Nemôžu tam všetko zvládnuť sami bez teba. Veď uznaj a buď solidárny a zober ten kvér už konečne do ruky. Gorotky vie hrať každí...

Sada fotografií potvrdzuje, že ISIS má významnú silu podporovanú technikmi v danej oblasti. Táto sila sa netýka "miestnych obyvateľov", ktoré sa vzbúrili proti "sýrskemu režimu", ako podporujú niektoré pro-opozičné zdroje.
southfront.org/.../
6. októbra ruské ministerstvo obrany uviedlo, že členovia ISIS, ktorí zachytili al-Qaryatayn, pochádzali zo sýrsko-jordánsk ej pohraničnej oblasti Tanf. Táto oblasť je kontrolovaná koalíciou pod vedením USA.
ISIS Releases Photo Set From al-Qaryatayn Countryside, Confirms Its Had Notable Force In Area
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Petko Kotov 2017-10-10 16:23
Cast dani platim i v USA a tim podporuju i umirnenou syrskou opozici v jejich boji proti krvavemu reznikovi z Damasku a ruskemu okupantovi. Pro mir v Syrii jsem proto udelal vice nez kdokoliv z vas.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # r.m. 2017-10-10 17:22
meješ tam nádobí nebo hopsáš u tyče v Macron klubu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petko Kotov 2017-10-10 17:24
mam tam nejake investice kvuli bezpeci USD a americke ekonomiky, troubo. Vetsinu dani ale platim v Israeli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # LubinenKremlBot 2017-10-10 18:21
Petko rychle přejdi na Čínský Juan dollars are fucked up currency.Kup podíl na českým lithiu od Madly Körbel to bude mít budoucnost .Zlato má každej debil až padne dolar vyskočí nehorázně stříbro-to je takový malý židácký tajemství jen pro tebe, zkus to zkonzultovat a dáš mě brzy za pravdu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petko Kotov 2017-10-10 18:38
mistni kolaboranti te od ted budou povazaovat za zdatneho obchodnika - jsem ale zvedavy jak vysvetlis svuj plac nac zvysenou cenou masla a vody , troubo ...to naznacuje ze se tvym investicim prilis nedari.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Pepa z Depa 2017-10-10 18:50
..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2017-10-10 20:28
ani bábuška ho už nepoznává...neb o je to skutečně pavouk?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Piovarči 2017-10-10 17:33
Ty si teda srandista:-DDDD
Pre mier v Sýrii si urobil akurát to, že sa tam bude ešte dlho válčiť v záujme nadnárodných monopolov USA, ktoré potrebujú Kurdskú ropu, plyn a vojenské základne ktoré si na Kurdskom území chcú vybudovať a madam Olbaitová si tam privatizuje telekomunikácie ako v Kosove:-) Mrštná ješterka táto strá paní....:-)
Iste dostane v Sýrii ďalšiu trafiku....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # Monika lkema 2017-10-10 15:57
V Syrii se zřítil Ruský bombardér který startoval zjejich základny oba piloti zahynuli ! Čest jejich památce !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petko Kotov 2017-10-10 16:00
chystali se znicit dalsi nemocnici nebo skolu ? tentokrat meli Syrane stesti, tito Rusove uz zadne civilisty vrazdit nebudou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # r.m. 2017-10-10 17:34
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-12 # peto8 2017-10-10 16:34 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Piovarči 2017-10-10 17:13
Tú stíhačku nahradí desať ďalších neboj aj pilotov majú v Rusku dosť a tisíce sa doma zalietavajú. A každá havária slúži k poučeniu nielen letcov ale i obslužných tímov. Úloha pilotou je hlavne ničiť techniku bunkre a živú silu nepriateľa. Aj títo letci česť ich pamiatke šli plniť túto úlohu.

Táto mapa poskytuje všeobecný pohľad na vojenskú situáciu v severnej Hárii v Sýrii 10. októbra. Hayat Tahrir al-Sham (predtým Jabhat al-Nusra, sýrske pobočky al-Káidy) stále ovláda dedinu Abu Dali a blízkeho kopca, ktoré zachytili od vládnych síl.

9. októbra sa skupina členov ISIS dostala z severozápadnej časti Hamy z vrecka držaného ISIS východne od mesta Salamiyah a napadla pozície Hayata Tahrira al-Šamu. ISIS zachytil veľké množstvo dedín skôr, ako mierová opozičná skupina spojená s al-Káidou mohla začať protiútok.

Podľa miestnych zdrojov sú intenzívne boje medzi oboma teroristickými skupinami prevažne v oblasti al-Rahajan, Jakusiyah a v oblasti východne od Abu Kanfu.
Ak je zničenie bitky potvrdené fotografiami alebo videami, potvrdí to, že ISIS má oveľa vyššiu schopnosť v oblasti, ako sa očakávalo.

Peťko teraz sa ISIL a Al-Kajda pustili do seba
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # r.m. 2017-10-10 17:23
V našich hovnometech jsem zaznamenal u zprávy o bombardéru obrázek Bílé labutě. Idioti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-10 17:32
Rusove se z havarii ruskych letadel poucili uz tolik moc ze letaji Airbudem a Boeingem - protoze rusky cestujici nema dost odvahy aby sedl do stroje urcenemu k zabijeni = dopravniho letadla ruske vyroby. Dnes uz Rusa tezko premluvis aby letel necim jinym nez zapadnim dopravnim letadlem. Vojenska letadla RF jsou na tom podobne - padaji do more behem pokusu o pristani na vraku Admiral Kuznecov, zaryji se rupakem pri pokusu o start z drahy nebo se zriti kratce po startu.
Rus to ale ohodnoti tak ze " nas je hodne" - tim priznava ze mu nezalezi na zivotech nikoho, ani na zivotech samotnych Rusu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Piovarči 2017-10-10 17:45
Ale jaj v prípade dvojročného pôsobenia sú to 4 lietadlá. Jedno bolo zostrelené dve spadli do mora a jedno havarovalo pri štarte.

www.flying-revue.cz/.../
Tu máš interaktívnu mapu havárii civilných lietadiel vo svete do roku 2009. Lietadlá padajú všade a všetkým nielen v Rusku a zdá sa mi že v Rusku je tých havárií omnoho menej ako v Európe a USA

V USA sa rozbili dve stíhačky. Jedna z nich spadla hneď po slávnostnom prelete nad Obamovou hlavou
Colorado/Tennes see 3. júna 2016 (HSP/Foto:Scree nshot:YouTube,T ASR-Andrea Perez/U.S. Navy via AP)

V posledných hodinách stratili USA dve bojové lietadlá. Išlo o americké stíhačky F-16 a F-18
Stíhačka F-16 spadla počas ceremónie odovzdávania titulov a dôstojníckych hodností na vojenskej akadémii v USA v meste Colorado Springs. Lietadlo podľa amerických novinárov spadlo v čase prejavu prezidenta USA Baracka Obamu. Informovala o tom televízia Fox News.
www.hlavnespravy.sk/.../790096
V USA padajú bojové stroje na slávnostných prehliadkách:-)
U východního pobřeží USA se srazily dvě stíhačky, piloty z moře zachránila rybářská loď
zpravy.aktualne.cz/.../...
A takýchto USA vojenských havárii ti nájdem koľko len chceš:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-10 17:49
na to ktere se zarylo rypakem do zeme asi pred 2 tydny jsi uz zapomnel ? nebo nepocitas to dnesni ? Proc vy Rusove musite porad lhat a delat se lepsimi nez jste ? Asi zapominate ze mimo Rusko ke ztrate pameti nedochazi vinou nadmerneho piti peny do koupele jako nahrazky za alkohol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # Piovarči 2017-10-10 18:17
Keď nemáš čo povedať radšej nehovor nič
Len čo som sa letmo pozrel našiel som v roku 2016 4 havárie USA stíhačiek len v USA. Iste toho je viac
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Vladimír57 2017-10-10 21:58
Pio, na 92 000 vzletů v bojových podmínkách. Je to moc, nebo málo? Avšak škoda každého dobrého člověka. Jsou to hrdinové.
ČEST JEJICH PAMÁTCE.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Piovarči 2017-10-10 22:28
Samozrejme každého človeka je škoda ale vo vojne sa umiera dosť často a žiaľ neujdú tomu ani Ruskí letci a vojaci. Preto by som bol rád aby sa tam tá vojna čo najskôr skončila. Lenže ako vidím snahy Izraela a USA vojna tam bude trvať ešte dlho. A ešte veľa hrdinov bude musieť padnúť kým tam zavládne mier ak vôbec, preto že západ sa s prehrou v Sýrii len tak nezmieri
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Sirea 2017-10-11 00:31
Veď ty sám klameš až sa ti z huby práši - a vieš o tom.. Na Kuznecove bol prestarelý povraz, opravovali to Ukrajinci, asi si vylepšili skóre vo vrecku...
A lietadlá v púšťach sú veľmi namáhané, obsluha musí každý deň a možno i častejšie, čistiť motory..Možno že teraz nestihla - vzletov bolo rekordne veľa aj na ruské pomery...
Však ale komu to hovorím - ten to nevníma, ba má to naplánované...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-11 00:53
troubo, kluci z USA letaji v pousti vice nez Rusove, letadla se testuji v pousti v Nevade atd....vymlouva t se na pisek neni proto na miste, je to jen naplast pro proruske kolaboranty kteri si tim zduvodnuji ruskou zaostalost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Piovarči 2017-10-11 03:05
Peťko netáraj americké stíhačky padájú z oblohy celkom bežne i mimo vojenového nasadenia na prehliadkách na bežných cvičných letoch. V tomto roku čo sa pamatäm padli minimálne dve stíhačky USA ak nie viac do mora kvôli poruchám. Skrátka nič nebude úplne dokonalé, technika i ľudský faktor často zlyhávajú. 3 havárie na 92 000 vzletov určite nie je veľa. Rusko je napokon v takomto mohutnom bojovom nasadení prvý krát od čias Auganistanu. Tak že je to až moc dobré.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Sirea 2017-10-11 00:27
Hm, a kadiaľ by Kurdistan, čiže US, vyvážal ropu? Ani Turecko, ani irán, ani Sýria by s tým nesúhlasili. A Turecko je ešte stále pre US dôležitejšie...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Piovarči 2017-10-11 03:07
Amričania by ju prevážali na Džambojetoch sú toho schopní....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Sirea 2017-10-11 00:33
Ruský cestujúci nelieta do púšte - a netrávi tam hodiny . a už nie viackrát denne: Ojoj, hluboké myšlénky...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Sačem 2017-10-11 02:08
V Izraeli se dá taky investovat do něčeho jiného než do zbraní? Nebo investuješ do kradené půdy?
Ještě že znáš tak dobře Ruskou duši a můžeš to nechápavým vysvětlit.
Tak to taky určitě dokážeš vysvětlit jak je možné, že padá i dokonalá technika USA.
Ale v podstatě jseš hodně otravnej. Nechápu, jaký má tvé úsilí smysl. Pokuď vyloženě nejsi fízl s úkolem někoho vyprokovat k nějakému výroku, který by bylo možné kvalifikovat jako tresný čin.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-10 17:27
tak- a je to venku.....to co oznacujete za ISIL je ve skutecnosti umirnena opozice ktera bojuje proti skutecnym terroristum. Rus tedy masakruje ty kdo proti zlu bojuji jen proto aby udrzel nikym nechteneho diktatora Asada u kormidla a mohl tak mit v Syrii sve zoldaky i do budoucna.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petko Kotov 2017-10-10 17:34
patrilo Piovi na jeho
Peťko teraz sa ISIL a Al-Kajda pustili do seba
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Piovarči 2017-10-10 19:40
A nejaké fakty nemáš?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Vladimír57 2017-10-10 22:01
Faktem je, že je to blbec.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # r.m. 2017-10-10 17:34
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Věra Štimová 2017-10-10 18:05
Jenomže ropa, soudruzi, je pasé. Teď se pojede na sluneční energii. Kdo jiný, než země osvícené Sluncem, mají tolik energie, že ze obejdou bez ropy ? To zapáchající svinstvo, které nám tady na severu otravuje vzduch, který dýcháme, zvané ropa, nemá už skoro žádnou hodnotu.
sohonascom.nasa.gov/.../...
Posílám pozdrav od Slunce, které sundá umělé satelity, kdy se mu zachce. Nechť se děje vůle Boží, soudruzi !!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Čech 2017-10-10 18:43
No tak, pánové. Nechte těch slovních přestřelek a kydání hnoje. Na faktu, že americký hegemon a jeho chráněnec (možná i pán) v Izraeli musí opustit své pozice na výsluní těmi slovními přestřelkami nic nemůžete změnit. 21. století už nebude americké či izraelské, ale multipolární. Svět už má plné zuby těch neustálých chazarských křiváren, podrazů, státních převratů, ekonomických nátlaků a zotročování, barevných revolucí, náboženských a etnických konfliktů, válek a krizí vyvolaných vždy pod falešnou vlajkou záměrně jen proto, že psychopatičtí chazarští vlastníci Západu nade vše milují ropu, zemní plyn, zlato, diamanty, satanismus a především moc nad naivními otroky celého světa. Ti jsou pro ně jen naivní ovce, póvl a kanónfutr. Kostky jsou již vrženy a nic nebude tak, jak bylo. Hegemonie USA je u konce. Brzy bude mít tato země hodně starostí sama se sebou a nebude mít sílu ani čas beztrestně vykrádat zbytek světa jako dosud a marnivě žít na jeho účet.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás