Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPo brutálním zásahu španělských policistů se stalo něco nečekaného, na ochranu lidí se postavili hasiči

Sociální sítě

Reklama

Po brutálním zásahu španělských policistů se stalo něco nečekaného, na ochranu lidí se postavili hasiči

Potýčky španielskej polície so sympatizantami nedeľného referenda o nezávislosti Katalánska prinieslo stovky zranených.

Aby pred čiernymi ťažkoodencami v Barcelone ľudí v dave obránili, postavili sa na ich ochranu katalánski hasiči, teda “žlté helmy proti čiernym helmám”.

...

Podľa českých Lidoviek, citujúc Sunday Express, hasiči už v stredu sľúbili miestnym občanom, že počas plánovaného zásahu španielskej polície, ktorá mala za úlohu zabrániť hlasovaniu v katalánskom referende, zaistia pokojný priebeh voľby.

A tak hasičov pred bránou univerzity, kde zaujali pozície, povzbudoval dav známym heslom zo španielskej občianskej vojny z 30. rokov “No pasarán (Neprejdú)”, ako o tom napísal britský ľavicový novinár Paul Mason k snímke pred jednou z improvizovaných volebných miestností.

Hasiči si navzájom preplietli ruky a spojili sa do ľudskej bariéry, ktorá chránila voličov pred tvrdými údermi obuškov policajtov. Tí príliš nerozlišovali, kto je kto, takže aj nejednému hasičovi sa ušiel silný úder.

No vo väčšine platilo, že ak policajti zazreli voči sebe “vlastných kolegov” hasičov, nezakročili už násilne. Napríklad v Sant Pere na predmestí Barcelony sa policajti pokúšali dostať sa do volebných miestností ešte pred oficiálnym začiatkom referenda, ale davy im pred vchodmi zabránili vstúpiť a za potlesku sa policajti nakoniec rozhodli ustúpiť.

“Nepoužijeme sily, aby sme vstúpili, ale po celý deň zostaneme vonku pre prípad, ak by sa nám to predsa len podarilo,” povedal pre agentúru Reuters policajt, ktorý si neprial byť menovaný.

Na rozdiel od policajtov bol však postoj členov takzvanej civilnej gardy nekompromisný a tvrdý.

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+133 # LubinenKremlBot 2017-10-03 10:36
Po tomhle zásahu Madrid Barcelonu neudrží ,je jen otákou času kdy se Katalánsko osamostatní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-51 # Petko Kotov 2017-10-03 14:14
neni mi lito ze ani tve dalsi prani o rozvraceni spolecnosti se tobe nevyplni.
Naopak, Evropa ukazala ze je jednotna a silna, odhodlana branit celistvost na ceste k hlubsi integraci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+58 # Jura 2017-10-03 15:39
Hele ty Jedno [...]ko, ty jsi fakt zajímavá osoba .. před lety jsem odtuď odešel, protože tu byl úplně stejný chytrák, co psal svá moudra pod každý článek .. no teď už tu sice není ale jsi tu ty.. buď to je tvůj brácha nebo jsi jen změnil jméno ale opravdu tě prosím, ať už ti platí kdokoliv cokoliv za tyhle tvoje kydy - nech toho, nestojí to za to rozvracet lidi :-) a pokud jsi choromyslný a v ústavu si se nějak dostal k internetu, prosím buď rozumný a dojdi za sestřičkou a přiznej se :-) dá ti určitě bonbónek.. tady akorát všechny sereš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Jaroslav Kukla 2017-10-03 15:52
Cituji LubinenKremlBot:
Po tomhle zásahu Madrid Barcelonu neudrží ,je jen otákou času kdy se Katalánsko osamostatní.

Hasici pojdu do ici a zabijacky kuklaci pre medajle,EU Gulag,sef commie-tzar Junckers...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # josh (xy) 2017-10-03 18:33
Jen na okraj,...Kdo pamatuje 1989, tak ví, nebo si možná vzpomene, či dohledá, že Hasiči v Praze 17 listopadu odmítli svoji účast proti demonstrujícím. ..Myslím, že to dnes nikdo neví.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Josef Švejk 2017-10-03 19:48
Je mnoho věcí které dnes nikdo neví a lze předpokládat i jejich početní růst v příštích letech. Jde o průvodní jev rozvíjející se demokracie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Přemek 2017-10-04 20:48
Ó nikoli, po kriticky myslící části populace se i ta méně myslící , ač s překvapením, dovídá věci, které najednou vysvětlují jejich nevyřčené otázky. Díky kritickým komentářům. Tyto volby asi nevyřeší mnoho (ale kdo ví), ty následující již zcela jistě. Poctivost národního socialismu zvítězí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # LubinenKremlBot 2017-10-03 19:28
Pokud by se situace uklidnila tak i to se může stát .Typický úkaz jak jelita Evropských států a jsou to většinou socani neomarxisti na lidi ze spoda serou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+82 # vipr 2017-10-03 10:42
snaha o vyvolání jakéhokoli konfliktu, kde by se dala demonstrativně předvést státní moc, se prostě nezastaví před ničím, a vyvolání byť lokální občanské války je taky pro velící a plánující bastardy taky dobré.
Jen se naskýtá otázka, zda tyto potyčky neslouží vlastně k tomu, aby si lidi uvědomili svou moc, takže by to mohlo být pro "muže za oponou" i silně kontraproduktiv ní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # kpt.fischkopf 2017-10-03 15:07
krajskelisty.cz/.../...

Mnichově, Londýnu, Bruselu, Paříži,… nehovoří o tom, že by vrah nabyl zbraň legální cestou. Informace nepíší o tom, že si horko těžko vychodil zbrojní průkaz, že prošel prověrkami. Naopak, píše se o pořízení zbraně nelegální cestou. Člověka, který se rozhodl spáchat podobný zrůdný čin, neodradí odzbrojené obyvatelstvo. Naopak, takové odzbrojení jej jedině povzbudí, protože jeho šílenství může trvat do doby, než se policisté a zásahové jednotky odlepí od kávičky, než přijedou na místo činu, než se zorientují, zorganizují, naplánují akci…
Člověk, který by byl přímo na místě činu se zbraní pod kabátem, by s útočníkem byl hotov raz dva. Obětí by bylo méně. Ušetřilo by to lidské životy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Vítězslav Crha 2017-10-03 19:11
A to se přesně stalo. Navíc dnes obrovské množství Španělů na protest proti zákroku nenastoupilo do práce. Dokonce i kovaní provládní silně opovrhují svou vládou v zemi. A nejsou v EU samy. Síla lidstva je obrovská,jenom si to davy ještě neuvědomily. Alespoň do této doby. Katalánsko je na nejlepší cestě svůj záměr vyhrát. Katalánci jsou podporovaní mnoha občany EU a to je ta druhá neviditelná síla ducha,která je nesmírně tvůrčí a je přenosná v éteru. Kdo zná,ten ví o čem mluvím. 12.12. do dnešní doby a co se v lidech zlomilo a změnilo. Není naprosto žádná pravda tvrzením že se nic nestalo. Stalo a velmi mnoho.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # Renáta Freedom 2017-10-03 11:36


Zdroj obrázku: www.facebook.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+45 # Renáta Freedom 2017-10-03 11:55


Zdroj obrázku: www.facebook.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # Renáta Freedom 2017-10-03 13:16
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # Karel1515 2017-10-03 11:53
Trošku mě to připomíná 1989... ale to by se dalo omluvit dřívějším režimem, ale toto.. :-(
Snad nejlépe to vystihuje tenhle obrázek..

facebook.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # manustizu 2017-10-03 12:14
Bylo tam nekolik stovek mladych katalancu mozna i nekolik tisic tak proc proboha si neporidi taky nejakou tu nasadu na cokoliv!!!!! Ty v tech cernych prilbach by museli dostat tak pres drzku ze by je vlastni mama nepoznala.Jsou to jen lidi,sice s vycvikem ale porad jen lidi a vzdycky jich tam je mene nez demonstrantu!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+58 # olinka215 2017-10-03 13:53
Víte, možná je to tím, že to byli obyčejní lidé, kteří přišli pokojně demonstrovat svoji vůli a nečekali, že na ně vlastní vláda poštve těžkooděnce. A až do teď se k volbám s násadami nechodilo.
Druhá věc je, kdo jsou ti těžkooděnci. Všichni víme, kdo se hlásí k takovým "pořádkovým silám", jsou to přesně ti, kteří nejdou daleko pro ránu, spíš naopak. Tam, kde nejsou argumenty, tam rozdávají rány.
Jedna věc je jistá, tím, že si Madrid vybil svoji frustraci a strach z úspěšného referenda na vlastních lidech,o ně definitivně přišel. Tam, kde do teď byla loajalita k Madridu, tam bude nenávist, v lepším případě jen strach a nedůvěra.
Naši nácci z KDU-ČSL podporují Madrid. To jen na okraj, jako připomenutí, co jsou vlastně zač,pro jejich voliče, zejména na jižní Moravě
www.vlasteneckenoviny.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-20 # Petko Kotov 2017-10-03 14:04
ti " vobycejni lide" jsou poblazneni ruskou propagandou. Evropa musi byt jednotna, semknuta - aby se dokazala spolecne branit vsem hrozbam - Iranu, KLDR i Rusku.
Madrid nedopusti na uzemi Spanelska dalsi obdobu Donbasu nebo Podnestri - a to je moc dobre. Putin muze jen plakat ze se mu nedari Evropu rozvratit. Videl totiz ze Evropa se bude branit snaham o destabilizaci a rozvrat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # Piovarči 2017-10-03 16:53
Teba Kotov asi prejela ruská tranvaj inak to nevidím, si celkom na kusy:-DDD
Proti komu chceš tú Európu hnať na jatky?
Proti Iránu?
Proti Rusku?
Proti KLDR?
No vyser si oko zves zo steny M16stku a choď bojovať proti svojim nepriateľom my Rusko ani Irán ani KLDR za nepriateľov nepovažujeme.
Si v tom sám chlape.
Je to tvoja nenávisť nie naša.
My sme tu doma
a ty choď odkiaľ si prišiel

Sýrska armáda vyrazila po oboch brehoch Eufratu konečne na Mayaden
3. októbra sýrska vláda obnovila tlak smerom k pevnosti Mayadin ISIS, ktorá sa nachádza juhovýchodne od mesta Deir Ezzor.

Podľa pro-vládnych zdrojov, Sýrskej arabskej armády (SAA), národné obranné sily (NDF) pokročil na oboch brehoch rieky Eufrat zapojiť jednotky ISIS v blízkosti Jadeed Ekedat a al-Muhassan.

Ak budú vládne jednotky schopné zabaviť ktorúkoľvek z týchto dvoch dedín, bude to veľký prielom pre sýrsku armádu, ktorá nedávno čelila významným problémom s odporom ISIS v centrálnej Sýrii .
translate.google.sk/.../...
Pokrok, ktorý podal SAD na východnom brehu rieky Eufrat, určite upozorní americkú koalíciu a tlačí sýrske demokratické sily podporované Spojenými štátmi, aby obnovili svoje úsilie o prevzatie strategických Omarských ropných polí pred vládnymi silami.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # r.m. 2017-10-03 23:09
Tramvaje v rusku jsou české provenience )))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dědouch11 2017-10-04 10:27
Je to pravda a nechápu, proč mínusy. Že by za jméno, jako mně? :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # josh (xy) 2017-10-03 17:00
Štětino, štětino,...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Rudolf7003 2017-10-03 20:19
Ty si chudák celý taký pobláznený a rozvrátený ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+56 # kojak 2017-10-03 12:22
Děkuji AC24 za tyto zprávy, které ve veřejnoprávní televizi ČT, placené z peněz nás všech, nikdy neuvidíte. S pozdravem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+38 # eli 2017-10-03 12:37
Policia, je jedinym mocenskym nastrojom, ktorym tato chazarska vrazedna horda disponuje. Bohuzial, tento nastroj formuju z radov utlacanych, ako je nieco take mozne? Pozname to aj my, pozna to cely svet, bandu bezcharakternyc h holomkov, ktori su ochotni mlatit vlastny narod za kusok zvanca, mozno zostavit v kazdom narode. Proti tomu sa mozno branit len dobre organizovanym odporom. Ked policia zacala odstrelovat cernochov v Amerike (Zimmerman zastrelil Trayvona Martina v roku 2012), hned nato sa zacalo formovat cernosske hnutie "Black Lives Matter."
Po serii vrazd cernochov v roku 2016, toto hnutie vystupnovalo mohutnu kampan v mediach a protesty na verejnosti (prislo tiez o zivot aj niekolko policajtov), toto nezmyselne vrazdenie bolo okamzite zastavene, dostali jednoducho strach. To iste bolo mozno pozorovat aj v poslednych spanielskych nepokojoch, stacilo ked sa na stranu verejnosti postavila organizacia hasicov. Organizovanost je viditelna, je v nej sila, ktorou jednotlivec nedisponuje. Ich moc konci pri cizmach policie, je to v podstate velmi jednoduche. Pouzit armadu mozno len vynimocne, takyto zasah moze viest k obcianskej vojne, ktora by ich mohla stat kejhak.
Ich brutalita nabera tak na kvalite, ako aj kvantite, coraz viac mrtvych, coraz castejsie. Skoro vsetky doterajsie masakre v Amerike, boli udajne pachane ludmi, ktori mali kriminalnu, alebo mentalnu minulost, teda zbrane v podstate nevrazdili. Dnes sa situacia dramaticky meni, ten z Las Vegas, bol po vsetkych strankach neuhonny, vrazdili vraj len zbrane. Na ten hotel prepasoval 23 kusov a doma mal este 19, tolko zbrani predsa jeden clovek vlastnit nemoze, ze? S takymto, alebo podobnym argumentom sa bude zaoberat v najblizsich dnoch vsetko v Amerike a prilahlych satelitoch, zda sa, ze ju napokon odzbroja.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Pavel Blaheta 2017-10-04 01:20
Ta střelba v Las Vegas byla dílem spiknutí sil, které jsou proti Trumpovi. Tedy jistá část zpravodajských sil (CIA) zřejmě toto uskutečnila. Jsou důkazy, že těch střelců bylo více a na více místech. Dotyčný údajný střelec v tom byl nevinně - byl zřejmě zabit agenty CIA ve svém pokoji - a pak tam dodány ty zbraně z kterých střelci stříleii na lidi. viz např. toto video - v čase 0:45 až 1:26 je slyšet střelbu z různých míst současně. atd. atd. atd.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+62 # Josef Švejk 2017-10-03 12:51
V moderní demokratické společnosti lidé usilovně pracují aby mohli ze svých peněz dopřát kvalitní vybavení policejním složkám, které jim zato pak důkladně rozbijí hlavu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # Petko Kotov 2017-10-03 13:21
k nelegalnimu referendu prislo 40% volicu. Cast z nich hlasovala proti separatistickem u silenstvi.
60% volit neslo + cast hlasujici proti = policie chranila prani vetsiny. To je demokracie.
Kdyz by zdejsich nekolik proruskych kolaborantu delalo bordel za odtrzeni od EU kdy by hrozilo pohlceni Ceska Ruskem - dostali by od policie pres hubu a bylo by to naprosto v poradku. 9769% Cechu by pak policii chvalilo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Petko Kotov 2017-10-03 13:21
97%
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Dobroděj 2017-10-03 14:52
Hloupý Petkove, proč musela stará babka,která šla hodit nějaký papír do urny dostat surově přes držku?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+44 # Jarek* 2017-10-03 15:44
Ty hovada tam mlátili i staré lidi. To bylo za čarou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # fads 2017-10-03 17:31
Nemá v tom prsty zase to židovské prase Soros ???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Franta Sádlo 2017-10-03 18:40
Zdá se, že ten údajný "masakr" na Národní byl proti tomuhle jen dětská strkanice. Demokrati znaj dát nakládačku, to se musí uznat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # r.m. 2017-10-03 19:08
Nějak moc mi to připomíná Ukrajinu. Abysme se nedivili ještě. I s Katalánci
-
Padla další konspirace, že migranti u nás nedostanou dávky až 21 000,- měsíčně.
-
Člověk, který mi to poslal, si ověřil pravdivost níže uvedené informace u
www.zvedavec.org/.../14692
poslance PhDr. Zdeněka Soukupa. Klidně mu prý můžete zavolat na telefon, jedná
velice slušně (mobil +420 734 281 733).
Vážený pane Boučku, informoval jsem se osobně u generální ředitelky Úřadu
práce ČR Kateřiny Sadílkové.Migra nt, kterému byl přiznán azyl, má právo na stejné sociální dávky jako občan ČR.
Navíc má právo na příspěvek od Ministerstva , který se na základně jakési směrnice nezapočítává jako příjem pro výpočet sociální dávky. Příjem migranta může přesáhnout 21.000 Kč.
Zdraví PhDr. Zdeněk Soukup
poslanec PSP ČR člen Výboru pro sociální politiku a Výboru pro evropské
záležitosti předseda Podvýboru pro pracovní legislativu, zaměstnanost a činnost Úřadu práce.
-
Něco takového jsem předpokládal. Něco jako "korunové" dluhopisy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # LubinenKremlBot 2017-10-03 19:36
Sion [...]i nesnáší Slovany a vůbec ne křesťany budou preferovat muslima před Čechem to je více než jasný a je to potvrzení toho , že již dávno nejsme svrchovaný stát .Jsme pouze otroci a před nás stavý i bubušáky z Afriky , kteří mají posloužit sionistům k naší postupné likvidaci , taková je realita a jen najiva blbec si může myslet opak.Volte SPD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Josef Švejk 2017-10-03 20:33
"Volby můžete dělat, všichni můžou volit až do úplného zblbnutí!" (Benito Mussolini)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # .lak 2017-10-03 20:51
Bylo nebylo. Teď platí buďte hodní na migranty, na vlastní zaměstnavatele a plátce ne. Kolik přiznali zbitých voličů 800?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # zerro 2017-10-03 20:15
ty si ale k*k*t
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # zerro 2017-10-03 20:18
Mysleno na Petko Kotov
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # dastin 2017-10-03 23:21
Cituji zerro:
ty si ale k*k*t

On musi byt *unda, on ani k*k*t nemuze byt...... :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Přemek 2017-10-04 21:37
K věci: Státy by samozřejmě měly držet pohromadě. Jenže tato jednoduchá poučka naráží hned na několik podmínek: Předně musí být jednotlivé oblasti včetně autonomních brány centrem nikoli jako dojná kráva ani jako beznadějný zapadákov. Catalonia dobře zná svou předválečnou historii a dobu občanské války, kdy si na vlastní kůži zažili nezištnou pomoc (nejen) ruských interbrigadistů a lidovou snahu o spravedlnost. Republikánští velitelé ovšem nezapřeli své povýšenecké pseudoelitářstv í a svou neschopností v podstatě zavinili porážku republiky a nástup fašismu. Místo jednání dvou nikoli hluchých a nikoli povýšených či ponížených partnerů se vyšle pořádková garda jako vystřižená z doby černých gard frankistů. Ústava je sice první ze zákonů v každé zemi, ale když není její kodexiální duch naplněn v prováděcích předpisech a v reálu, pak se stává cárem papíru hodným důstojné rekodifikace. Kdo znáte španělskou ústavu? Asi nikdo. Je dobré si přečíst i naši českou ústavu a ptát se, proč se podle ní tak často nechováme? Je tam něco o mravnosti? Nikoli, protože to je právní systém pro nemravné. Ve Španělsku to není nepodobné, navíc si tam nikdo u moci neláme hlavu s dvojím metrem, který se zhusta uplatňuje v praxi. Katalánci chtějí pouhou spravedlnost, nic více a nic méně, proto jsou stále rozděleni na secesionisty a opatrné centristy. Když s vámi mocenská pseudoelita zametá, musíte se proti ní postavit. Tím si každý národ znovu získá sebevědomí a tím i svou cenu. Dav tupých ovcí nikdy žádný udržitelný socioekonomický systém na dlouho nevytvoří...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás