Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaŠvédům bylo doporučeno, aby se přestali množit a zmírnili tak klimatickou změnu

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Švédům bylo doporučeno, aby se přestali množit a zmírnili tak klimatickou změnu

Švédskému lidu dali pokyn, aby skončil s množením, aby tak „zmírnil břemeno pro životní prostředí.“

Ve snaze omezit švédskou uhlíkovou stopu Švédska tamní ekologističtí aktivisté vyzývají mladé rodiny, aby upravily své návyky na daleko udržitelnější životní styl, do čehož patří to, že nemají jezdit autem, jíst méně masa a v žádném případě necestovat letadlem. Teď se ale už dožadují, aby rodiny přestaly mít děťátka.

Erik Isberg, konzultant trvale udržitelného podnikání a zakladatel neziskovky Mladý kolektiv, ztělesňuje tento trend v úvodníku pro švédský deník Dagens Nyheter. Už v samotném nadpisu, „Rozhodněte se pro životní prostředí – mějte jen jedno dítě,“ toto poselství předvádí v krystalické čistotě. Isberg během naléhání na své švédské spoluobčany, aby svou ekologistickou mentalitu povýšili „na úplně novou úroveň“, referuje o studii Lund University z jižního Švédska, která uvádí bezdětnost jako tu nejúčinnější volbu pro snížení emisí oxidu uhličitého v rozvinutých částech světa.

Podle Lund University rozhodnutí mít o jedno dítě méně odpovídá snížení oxidu uhličitého o 58,6 tuny ročně, zatímco životní styl bez auta uspoří jen 2,4 tuny oxidu uhličitého ročně, takže je to téměř 25 krát méně efektivní, hlásí Dagens Nyherter. S tím kontrastuje pečlivé třídění odpadu, které ušetří jen 0,2 tuny ročně.

„Tím se nám okamžitě v mysli vybaví otázka, můžeme opravdu ignorovat tak ohromnou příležitost snížit svůj škodlivý dopad?“ ptá se rétoricky Erik Isberg ve svém úvodníku. „Nikdo jiný než vy se pro to nemůže rozhodnout a možná je na čase, aby si všichni rodiče – současní i budoucí – tuto otázku položili. Neboť právě tato volba může být tím, co dá vašemu dítěti nějakou budoucnost,“ dospívá k závěru.

Jeden z výzkumníků za touto studií Kimberley Nicholas argumentuje, že na přelidnění se chybně pohlíží jako na problém páchaný jen rozvojovými zeměmi.

„Spousta lidí si asi myslí, že velikost populace je problémem jen pro rozvojové země, aniž by si uvědomovali, že ten, kdo žije v rozvinuté části světa, má ve skutečnosti větší ekologický dopad a připadají na něj daleko větší emise oxidu uhličitého na osobu,“ řekl Dagens Nyheter Kiberley Nicholas.

Na obrázku z 11. listopadu 2015 se uprchlík dívá oknem noclehárny po příjezdu do uprchlického centra ve městě Kirkens v severním Norsku u ruských hranic.

Podle průzkumu provedeného letos v únoru firmou Sifo považuje 92 procent Švédů ekologicky přívětivý a trvale udržitelný životní styl za věc nejvyšší důležitosti, takže tato iniciativa se tam nejspíš chytí.

Mezitím se ale švédská porodnost pomalu šplhá nahoru kvůli ohromné míře migrace do této severské země. V reálných číslech byl mezi lety 2001 až 2014 zaznamenán 25 procentní nárůst porodnosti, kdy ten trend dále rychle pokračuje.

Stojí však za povšimnutí, že ženy cizího původu rodí děti v průměru daleko častěji než ve Švédsku narozené ženy. Zpráva z roku 2008 nazvaná „Výchova dětí u domorodých a u narozených v cizině“ zjišťuje, že v zahraničí narozené ženy mají plodnost 2,21 dítěte na ženu, zatímco u etnických Švédů, je to jen 1,82 dítěte na ženu. Nejvyšší porodnost mají somálské ženy s 3,9 porody.

Porodnost přes 2,1 je považována za nezbytnost, aby se udržela stálá velikost populace při absenci migrace. Švédská populace má podle odhadů do roku 2060 překročit 13 milionů, kdy v tomto má být podíl v zahraničí narozených 22 procent.

Předtím byla politika jednoho dítěte v rodinném plánování realizována v Číně mezi lety 1979 až 2015. I přes povolování výjimek mnoha skupinám, včetně etnických menšin, zabránily tyto restrikce podle čínské vlády 400 milionům porodům. Koncem roku 2015 to bylo změněno na politiku dvou dětí, i přes podporu 76 procent čínského obyvatelstva.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-14 # Out.of.Matrix 2017-09-25 12:04
Švédům? No to jsou mi věci...

bit.ly/2647Tcc
 
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # r.m. 2017-09-25 12:17
neklikat, to je ten magor se svým pseudotextem, takovej jinej ing. Dědek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+51 # Loco 2017-09-25 12:05
Proč mam takový neblahý dojem , že tento nápad zplodila muslimská vepřova hlava !?!?!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-31 # Ing. Miloslav Dědek 2017-09-25 12:07
„Jsme první generací, která může odstranit extrémní chudobu na Zemi a zároveň poslední, která může něco udělat, aby zabránila nejhorším dopadům globálního oteplování, než bude příliš pozdě,“ říká generální tajemník OSN Pan Ki-mun.
Více viz článek: "Sedmnáct cílů udržitelného rozvoje (SDGs)" - [...]/2015/10/c ile-udrzitelneh o-rozvoje-sdgs- fakta.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # LubinenKremlBot 2017-09-25 12:39
Inžinýre ty si zdejší Pan - Ki -Kůň ovšem s nedostižným iQ 6 6 6. S tímhle, než se dojdeš pochlubit do menzi tak bude v plamenech.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-29 # Ing. Milоslаv Dědеk 2017-09-25 12:57
Pane LubinenKremlBot , já mám IQ 146, takovou Vy hodnotu určitě nedosahujete a ani nemáte nějaký akademický titul. Většina čtenářů zde na AC24 (zřejmě podobně jako Vy) mým příspěvkům z důvodu nízké inteligence nerozumí. Je to jako házet perly sviním. Prečtěte si raději můj článek, snad budete potom trochu chápat:
miloslav7.blogspot.de/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # LubinenKremlBot 2017-09-25 13:28
Pane inženýre vzhledem k tomu , kdo tyto testy vymýšlí se nedivým těmto číslům ale osobně si myslím , že ten který se chlubí druhým jakými koliv čísly a to sebe většími postrádá lidově řečeno to podstatnější a to je empatie , schopnost logického úsudku bez pocitů nadřazenosti a falešného elitářství .Nejsem mudr ani pudr jen se aspoň trochu snažím dostát titulu nejvyššímu a to je člověk , což u Vás postrádám ale Vy se zřejmě můžete srovnávat s nejnovějšími kvantovými počítači , s těmi se poměřujte a soutěžte ale to je mimo můj obor.Uč se pokory ta ti chybí nejvíc tito pseudotvůrci snažící se obejít opravdového Tvůrce mi nahání hrůzu ,čeho všeho jste schopni učinit k naplnění svého od satana daného ega ,Stvořitele nikdy nepřechčiješ to si pamatuj ,výsledek mého testu se pro tebe nemění 6 6 6
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Ing. Miloslav Dědek 2017-09-25 19:21
Názor jsem nepsal já. Text napsal někdo mým jménem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+25 # azuresoul 2017-09-25 15:07
nuz...IQ ma tak vypovednu hodnotu pri rieseni matematickeho rebusu...cpat si titul vsade je znamka sebalubosti...n ehovori zo mna zavist, titul mam a aj slusne IQ mam...ale suhlasim s tym, ze clovek je vzdy v prvom rade clovek a nikoho na foer nezaujima, kto ma aky titul ci vysku IQ...na dolezitych stolickach, na ktorych sa cinia velmi zasadne krvave rozhodnutia, plne zla, sedia v prvom rade ludia s velmi vysokym IQ...su to ludia genialni, no psychopaticki.. .IQ ma taku zakernu vlastnost...pro blemom je jeho nizka hodnota, ako aj prilis vysoka...

pri troche stastia ste pochopili...ak vam to vase vysoke IQ dovolilo :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Dědouch11 2017-09-25 15:38
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # on 2017-09-25 16:37
Cituji Ing. Milоslаv Dědеk:
Pane LubinenKremlBot, já mám IQ 146, takovou Vy hodnotu určitě nedosahujete a ani nemáte nějaký akademický titul. Většina čtenářů zde na AC24 (zřejmě podobně jako Vy) mým příspěvkům z důvodu nízké inteligence nerozumí. Je to jako házet perly sviním. Prečtěte si raději můj článek, snad budete potom trochu chápat:
miloslav7.blogspot.de/.../...

Troufám si tvrdit, že opravdu moudrý člověk, by se svým IQ nikdy nechlubil. A to ani tehdy, když by mu bylo zpochybňováno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Dědouch11 2017-09-25 20:44
Přesně. "Sebech vála smrdí"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Pokémon 2017-09-25 17:58
Jste jen namyšlený rádoby inteligent. Vaše příspěvky s vaším IQ 146 absolutně neladí. Zřejmě máte nějakou poruchu osobnosti a na to není pomoc žádná. Takže, pište klidně dál ty vaše kraviny, kterým nejspíš rozumíte pouze vy. Nás nijak nepřesvědčíte, naopak nechápeme, jak někdo může mít takové zcestné názory, jako ty vaše. Úplně mimo mísu, pane inženýre.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Dědouch11 2017-09-25 13:15
plus.google.com/.../
Rozklikni si "Něco o mně" a potom "Práce a vzdělání".
Zde mj. uvedl: Vysoká škola v Praze ČVUT
Fakulta strojního inženýrství.

Na ČVUT v Praze, absolvoval brněnskou fakultu. Na to, je potřeba hodně vysoké kví kvé.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # r.m. 2017-09-25 14:31
ČVUT v Praze, absolvoval brněnskou ó jé, veliký kouzelník být on
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Dascha 2017-09-25 12:09
A co černí doktoři, inženýři, architekti a jiné huby? Ty se můžou množit jak chtějí? Každý z nich 5 manželek a s každou 10 dětí? Takže v podstatě mají doporučení ( zákaz) pouze bílí?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # julius 2017-09-25 13:29
A nebylo by rentabilnejsi i ucinejsi doporucit prestat se mnozit nasim obohacujicim prichozim???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # r.m. 2017-09-25 15:43
Jak nám napsala paní Věra z Brna, cikánský chlapeček jí po nástupu do školky teď v září vlezl hned první den do kabinetu a prohledával jí kabelku.
aeronet.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Monika lkemae 2017-09-25 15:51
Vykopat zadky Slimákům ze Švédska a hned se tam bude lépe všem lidem dýchat ! Nechat pouze ty co se daji vykastrovat !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Pokémon 2017-09-25 18:11
Mají tam zřejmě na tom severu delší období velmi chladných dnů a když mrzne hlava, tak, pokud si do nich natlačí málo fridexu, výsledky myšlenkových pochodů lze evidentně očekávat ve formě vymýšlení absurdit, které nepochopí ani Bůh.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # fujiminavaja 2017-09-26 09:50
1. věřím v korektost těchto hlášení a doufám,že lidé co toto hlásí - nikdy nebudou mít děti. Také by se mohli zamyslet nad svou uhlíkovou stovpou ()

2. tak tohle je síla: "mít o jedno dítě méně odpovídá snížení oxidu uhličitého o 58,6 tuny ročně, zatímco životní styl bez auta uspoří jen 2,4 tuny oxidu uhličitého ročně, takže je to téměř 25 krát méně efektivní"
-vyplává z toho:
-mít dítě je životní styl
-dítě je vlastně velmi neefetivní automobil (nikam Vás nedoveze a je za ním ještě větší uhlíková stopa)
-stvoření, která přirovnávají lidský život k neefektivnímu stroji by měli stát před soudem...

3. ve švédsku už asi moc původních obyvatel není, migranti obsadili co se dalo a ted hlásají neziskovky dotvoření prostoru pro migranty tím že tomu zbytku původních obyvat budou kázat o uhlíkové stopě potomků :DD
no výsměch...

4. v určitých částech světa se množí lidé ohromným tempem - -- -a pak jsou do švédska?

5.na to jak jsou studie o uhlíkové stopě krásná na poslech, velmi globalistická. Tak ve skutečnosti veškerá tvrzení, která hlásají, že jedním prvkem v systému ovlivníme celý svět --- je prostě n e s m y s l.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # diamond 2017-09-26 11:43
Prdíčky černého fakánka jsou v souladu s přírodou, kdežto prdíčky bílého představují ohromnou biologickou zátěž.
Černý fakánek kaká a čůrá pod sebe, maximálně do nějakého hadru, 1500x jetého a používaného i k jiným účelům (např. když černý fakánek odroste, jeho matinka použije kýžený hadřík po předchozím vymáchání v Zambezi k otírání vnitřku kokosového ořechu, v němž rodině servíruje dušené kobylky a pražené červíky). Kdežto bílý tlačí do pemprsek, které pak někde na smetišti hnijí, kvasí, bobtnají, uvolňují celou škálu závadných plynů a tím ekologicky zatěžují životní prostředí. Použité pemprsky jsou samozřejmě dále neupotřebitelné a to ani v případě exportu do jinak velmi chudé Afriky.
Takže on ten chuj ekologicky aktivní Erik to má nakonec dobře promyšlené... Napřed někdo vymyslí jednorázovky a spustí ohromující kampaň, jak je nehygienické a nemoderní používat klasické látkové pleny, které bylo nutné namáhavě vyvářet a prát. Tou náhradou se vytvoří časový prostor, aby mohla moderní mladá maminka čučet do chytrého telefonu. Když si populace, především ve Švédsku, zvykne na používání pemprsek, přijde ekologický bombardér Erik a začne přesvědčovat rodiče, aby si nepořizovali víc než jednoho haranta, protože jinak velmi zatěžují životní prostor. Černých harantů se to asi netýká, protože ti zřejmě neprodukují skleníkové plyny, nýbrž ambru a kadidlo se všemi, tedy čichovými průvodními jevy. Ovšem jak je to v případě, že pro černé fakánky narozené ve Švédsku (Francii, Itálii, Německu, Španělsku, Holandsku...) používá jejich mutti bělošský xenofobní vynález zvaný pemprsky, to švédský hovínkový ekolog Erik obchází cudným mlčením. Erik je rasista - to je naprosto jasné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás