Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaRusko považuje za „nepochopitelný čin“ dodávky chemických zbraní pro ISIS z Británie a USA

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Rusko považuje za „nepochopitelný čin“ dodávky chemických zbraní pro ISIS z Británie a USA

Rusko obvinilo Velkou Británii a Spojené státy z dodávek chemické munice teroristům ISIS v Sýrii.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova odsoudila americko-britské dodávky chemických zbraní teroristům, když je nazvala porušením mezinárodního práva a „nepochopitelným činem“.

„To v rozporu s jejich závazky k mezinárodnímu právu a k boji za vítězství demokracie, když dodávat takové jedovaté materiály teroristům spolu s publikacemi fotek zobrazujících zabité děti jako s referencemi,“ řekla Zacharova ruským médiím s dodatkem, „to je mimo lidské chápání.“

„Ano, je to pravda,“ řekla ve čtvrtek ráno státní radiostanici Vesti FM. „Západní země a regionální mocnosti přímo i nepřímo militantům, teroristům a extremistům v Sýrii dodávají zakázané jedovaté látky.“

K tomuto komentáři došlo poté, co náměstek ministra zahraničí Sýrie Mekdad ve středu řekl, že chemické zbraně údajně vyrobené Spojenými státy a Británií byly nalezeny v oblastech předtím držených Islámským státem *.

Syrský režim prezidenta Bašára Assada, který Rusko podporuje, byl široce obviňován z používání chemických zbraní. V červnu Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) řekla, že v dubnu byl k útoku v severní Sýrii použit zakázaný nervový plyn sarin.

Spojené vyšetřování Spojených národů a OPCW předtím řeklo, že síly syrské vlády použily v útocích v letech 2014 a 2015 plynný chlór.

Zacharova v tomto interview rovněž řekla, že Západ teroristy v Sýrii zásobuje také malými zbraněmi, penězi a „informační podporou“, kdy jako příklad citovala dobrovolnickou skupinu, která působí na územích držených opozicí, Bílé přilby.

Řekla, že je „prokázaným faktem,“ že Bílé přilby se účastnily „falšování svých humanitárních aktivit, natáčely ‚falešná videa‘ s animacemi dětí a civilistů.“

„A podívejte se, co pak přišlo na Západě,“ řekla. „Nemluvím jen o skutečnosti, že o Bílých přilbách se tam mluvilo prakticky denně, že jejich videa se rychlostí světla šířila na internetu z platforem podporovaných Západem.“

„Třešničkou na dortu bylo, když dostali Oscara,“ řekla, čímž se odkazovala na dokument této skupiny jménem Netflix, který dostal Oscara. Zacharova rovněž odsoudila skutečnost, že tato skupina byla nominována na Nobelovu cenu míru.

Islámský stát je teroristickou organizací v Rusku zakázanou.

Zdroj: themoscowtimes.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+76 # Vladimír57 2017-09-11 20:24
Kdo nevěří ať tam běží, zazvonil zvonec a pohádky je konec.
Už bylo na čase, aby se Rusko ozvalo a sundalo si psí hlavu. Doufám jen, že to řádně vybubnují do světa.
-66 # Petko Kotov 2017-09-11 20:33
Rusum nikdo neveri - i kdyby hypoteticky melo pravdu.I toto obvineni je jen povidacka v dobe kdy ruska letadla zase zmasakrovala civilisty
+20 # Astronut 2017-09-12 11:47
ty špinavé hovno, v čase, keď diablov fagot Kohn-Kerry mal záchvat verbálnej dyzentérie o tom, ako Asad bombarduje svoje obyvateľstvo chemickými zbraňami, vyšli v Bulharsku aj Turecku správy o odhalení pašerákov chemických zbraní. Uviedli aj, že boli zbrane vyrobené v UK. Navyše v Turecku uverejnili aj správu o tom, ako v jednom pašerácklom tuneli ISILákom jeden takýto granát alebo kontajner vybuchol a pohlušilo všetkých, čo v tom tuneli vtedy boli, ak si dobre pamätám, bolo to 12 pašerákov. Keď už klamete ako besné [...], tak si aspoň dávajte pozor na takéto úniky správ, ty rohatého lajno. Veď potom vyzeráte ako totálni chuji.
-3 # lukassssd 2017-09-12 17:44
Ano, o vaší nízké inteligenci už vypovídá vaše sprosté vyjadřování. Jen bych rád podotknul, že nejsou žádné oficiální zprávy o tom, že se do Syrie dostali chemické zbraně ze západu. Všechny tyto zprávy jsou typem "jedna bába povídala". Taky vám můžu říct, že rusové dali teroristům atomovou bombu a můj názor bude mít informativně stejnou váhu, jako to, co tu říkáte, nebo to, co nějaká stránka bez zdrojů (nebo s pochybnými zdroji) napíše. Pravda je taková, že Assad už v minulosti na své lidi chemické zbraně použil, to jestli i poslední útok sarinem v Syrii byl na Assadův příkaz se nevím, ovšem hodně to tak vypadá. Už jen z blbého selského rozumu je přece hloupost, aby nechali povstalci vybouchnout bombu mezi svými. Jinak je možné, že mají teroristé americké zbraně, ve válce se hodně krade, ale kdyby jste chtěl argumentovat tímto sirovým způsobem, tak já například viděl o hodně víc teroristů s ruskou technikou, než s tou americkou. Jaká to ale náhoda, že ano.
+50 # Piovarči 2017-09-11 23:01
Nikto tu už neverí hlavne Západu a západným HOVNOTÁM:-)
chemické zbraně vyrobené Spojenými státy a Británií byly nalezeny v oblastech předtím držených Islámským státem. Signifikantné.. ...
+29 # Jan Kadlec 2017-09-12 00:53
To je ten problém. Rusko to těžko rozhlásí do světa, když většinu světových médií vlastní USA a jejich poskoci... USA by například mohly toto obvinění popřít a dát to do všech médií. Ale proč něco popírat a zbytečně na sebe ukazovat, když to stačí prostě ignorovat a nikdo se o tom ani nedozví...
+13 # Jaris 2017-09-12 07:55
Taky si to myslim uz delsi dobu, za coz jsem sklidila minusy.
-44 # Petko Kotov 2017-09-11 20:43
neni zadnym tajemstvim ze zapadni koalice pomaha UMIRNENE opozici. To je informace ktera probiha mainstreamem od zacatku konfliktu. Rus z toho dnes dela " vyzbrojovani terroristu" - i kdyz je to Rus kdo vyzbrojuje terroristy na Ukrajine, dokonce jim dodal BUK k sestreleni civilniho letadla..
Doneck, Luhansk - podporovane Ruskem jsou to same co IS v Syrii a Iraqu - parta cizincu na cizim uzemi brani fungovani statu...toto Rus podporuje. Mezi cleny IS jsou tisice Rusu, tisice Rusu na uzemi Ukrajiny terrorizuji obyvatele Donbasu....a Rus place a obvinuje jine ? to je hnus.
+23 # maximon 2017-09-12 00:08
"UMIRNENA opozice" je propagandistick á formulka (slogan, heslo), která má zatemnit tu část mozku pokřivených existencí, která má za úkol rozlišovat černé od bílé, neboli se účastnit nadání entit zvaného intelekt. Také má hrát na zvrácené a neukojené "city" pokryteckých a cynických kurev typu oveček ideových otců typu soudruh Václav H., které netrápí koloniální terorismus vůči suveréním státům za účelem zisku a profitu zvrácené "elity" a pokládají ho i při svém IQ vyšším než žalostném za projev nejvyšší demokracie, lidskosti, humanity a civilizovaného pokroku, přestože za ním v reálu zůstávají hory mrtvol. Samozřejmě, podle úvah nejvyšších myslitelů západu ty oběti byly nutné..anebo vlastně neexistují, neexistovaly, teda vlastně samozřejmě že existovaly, ale existovat nebudou, protože se o tom nikde nebude psát, ani mluvit a pokud, tak s výkladem mudrců. Tak dlouho až existovat přestanou. Výraz umírněná opozice, vyzbrojená raketomety, chlorem a zbraněmi USA a Británie smrdí jako lejno v kontextu faktů, které ji nikterak neodlišují od IS. Rusové v IS jsou asi takoví rusové, jako rodilí britové hlásící se k IS, že. Ty po něm chlebem, on po tobě kamenem. Takže to jsou rusové a Rusové, nebudou zabíjet sami sebe, že jo, ale svý nepřátele.
Rus nepotřebuje sestřelovat civilní letadlo na Ukrajině, aby z toho potom měl mezinárodní potíže, to potřeboval Pentagon, aby to pak nesmyslně shodil na Rusko, které jim na jejich světovou vojenskou hegemonii zvysoka se*e. USA se tak cítí ponížený a zostuzený Ruskem, proto tolik špíny, zášti, pomluv a hnoje. Všechno je to tak průhledný, že to nevidí jen duševní chudák. Unisono psí vytí a vyjádření jejich lokajů, kterym říkají světový společenství, jenž je v područí jejich dolarovýho podvodu a kterym se mediálně zaštiťují, jsou bohužel tím pádem naprosto bezcenný, ubohý a nechutně trapný. Podílet se na tom jejich odpornym humusu šířením jejich propagandy může jen labilně submisivní zoufalec, nějakej otrok, nikdo, bezpřínosná a bezcharakterní troska, motivovaná čistě ekonomicky.
-9 # Petko Kotov 2017-09-12 00:17
pakaz na Donbasu strilela na letadla Ukrajiny uplne bezne. Kazdym sestrelem se chlubili ...
Rusky terrorista Strelkov t.c. na Ukrajine se chlubil ze sestrelili dalsiho ukrajinskeho ptacka - a po zjisteni faktu ze obeti ruskeho mezinarodniho terrorismu se stalo civilni letadlo se ten parchant utikal schovat do Moskvy.
Strilela terroristicka pakaz z Donbasu na ukrajinska letadla ? ANO
Letala letadla smerem od Ruska aby Ukrajina mela duvod po nich strilet ? NE
Chlubili se terroristi z Donbasu sestrelama letadel ? ANO
to jsou fakta po kterych i male dite vi co se stalo a co bylo mozne. Jen konzumenti ruske tupe propagandy hledaji i za takto jasnou udalosti vliv USA. Troubove
+12 # Vladimír57 2017-09-12 00:32
Maximon, líbí moc. Trefné a výživné vyjádření skutečného stavu. Mohl bys častěji.
+4 # Jan Kadlec 2017-09-12 00:56
Citace:
K tomuto komentáři došlo poté, co náměstek ministra zahraničí Sýrie Mekdad ve středu řekl, že chemické zbraně údajně vyrobené Spojenými státy a Británií byly nalezeny v oblastech předtím držených Islámským státem
Nauč se už konečně číst :)
-7 # Petko Kotov 2017-09-12 01:13
chemické zbraně údajně vyrobené Spojenými státy..ty se nauc cist - fabulace, mystifikace.... Rus a jeho spojenec krvavy reznik z Damasku " neco " nahodou najdou a " udajne" je to vyrobeno v USA a GB....tedy jen podsouvaji mozny puvod neceho co nikdo nevidel - klasicka hra ruskych dezinformaci, pruhlednejsi nez volebni program komunistu.
+13 # oblivion 2017-09-12 07:53
Je na tomto webe nejaký administrátor? Predsa nie je možné aby sem mal prístup taký kretén ako je Petko Kotov. Preto oficiálne prosím a vyzývam admina tohoto webu ,aby zablokoval tomuto odpadu z nickom Petko Kotov už raz navždy prístup do všetkých diskusií na AC24. Jeho urážlivé príspevky plné nenávisti tu nemajú čo hľadať. Vopred ďakujem v mene všetkých normálnych ľudí.
+6 # Dědouch11 2017-09-12 08:50
Ono by stačilo, kdyby ti, kteří vědí, co je 5k za mrvu, se ho nevšímali. Pořád se nachází takoví, co ho tady reakcemi a hodnocením udržují...
+6 # mlhoš 2017-09-12 09:20
Za prvé: vôbec ho nečítaj, alebo naňho nereaguj
Za druhé : nie je to Petko Kotov - zle rozdeľuješ meno
Je to Pět [...]ov
-1 # Petko Kotov 2017-09-12 12:20
soudruhu, ty doby kdy delnici rozhodovali o tom jake nazory se smi a jake nesmi jsou pryc uz davno.
Urazlive a nenavistne prispevky jsou ty vase, bolsevicke, antizapadni, kolaborantske. Ja nikomu na rozdil od mistnich zoufalcu nenadavam.
+6 # Monika lkemae 2017-09-12 09:27
Já tu bukvici a vystrč prdelku nepodporuji dávám pouze plusu je to psychická chudinka asi ho pustili z Bohnic !

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás