Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaEvropa v ohrožení katastrofickou sopečnou erupcí, jelikož na islandském ledovci se objevují obrovské díry

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Evropa v ohrožení katastrofickou sopečnou erupcí, jelikož na islandském ledovci se objevují obrovské díry

Obrovité díry o průměru 400 metrů se otvírají na největších evropských ledovcích, čímž vyvolávají obavy, že Islandem zase jednou otřese obrovská vulkanická erupce.

Ledovec Vatnajokull pokrývá více než 8% Islandu a táhne se přes celou řadu sopek. V posledních několika letech byla v této oblasti zaznamenána zvýšená seismická aktivita a aktivní geologické procesy začaly způsobovat odtávání ledovcového příkrovu, což v této oblasti způsobilo četné záplavy.

Když se na tomto ledovci ale už objevují nové díry, začali vědci vydávat varování, že katastrofická vulkanická erupce může být na cestě.

Disclose.tv hlásí:

Ty průduchy ledem znamenají, že poprvé po mnoha staletích a možná i tisíciletích je obnažena půda ležící pod tímto ledovcem, možná už od časů, kdy se tento ledovec vytvořil. Vědci jsou teď znepokojeni a řekli, že je důležité bedlivě sledovat, budou-li se tvořit další kaldery, neboť tím se zvyšují šance vzniku ledovcových záplav.

Tyto záplavy na Islandu známé jako Jokulhlaup vznikají, když se zhroutí ledovcové hráze zadržující ledovcová jezera. K tomu dojde po nahromadění tlaku. Avšak s daleko větší pravděpodobností k nim dojde, když je vyvolají zemětřesení nebo vulkanické erupce, k jaké došlo např. v roce 2010, kdy se probudila sopka Eyjafjallajökull.

Ač jsou tyto události na největším ledovci Islandu dost divné, nikdo přesně neví, co to znamená. Takže lidem na Islandu nezbývá než plánovat přípravy na příští katastrofickou vulkanickou erupci.

Obrovitá sopka Katla způsobující nejvíce katastrofických islandských erupcí historické doby naposledy vybuchla v roce 1918. Údajně, když vybuchla Eyjafjallajökull, tak vždy zanedlouho došlo k strašlivé erupci Katly. Eyjafjallajökull však naposledy vybuchla v roce 2010 a od té doby ještě nic. K posledním jejím deseti erupcím došlo vždy mezi zářím a listopadem a vždy se předtím spustilo tání ledovců.

Jelikož letos v létě došlo ke zvýšení seismické aktivity, tak si teď lidé na Islandu všímají i nejmenších projevů nadcházející erupce. Ale ze všech 30 tam aktivních vulkánů nesledují žádný bedlivěji než Katlu.

Údajně Island postihne větší sopka každých pět let. K poslední erupci došlo, když vybuchla Eyjafjallajökull, to bylo ale v roce 2010, kdy se vytvořil oblak popela, kvůli němuž 10 milionů lidí uvázlo v dopravě, kvůli zastaveným letům nad Evropou.

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+23 # Popo 2017-09-10 18:36
Ďalšie nezmyselné bu bu bu. Čo ludkom pamäť siaha, tam to tu na tom Islande vždy bolo je a bude a aj miestný ľudkovia tamto s tým dodnes bez problémov žijú - tak aké pak co pak...
-8 # r.m. 2017-09-10 18:53
bylo tu bez tebe fajn ty přeslazenej [...]e
+3 # Popo 2017-09-10 19:04
Cituji r.m.:
bylo tu bez tebe fajn
Verímä... Cituji r.m.:
ty přeslazenej [...]e
Ako to ty možeš vedeť? Nože priznaj, už si ho mal niekedy v hube? Pítal som sa ja na to a mne moje "pipinky" keďže nemajú k tomu žiadny dôvod klamať prezradili že velmi záleži od toho čo človek predtým pojedol. Nóóó, podľa nich sladké to nie je...
-6 # r.m. 2017-09-11 00:34
Pěti[...] je tvůj brácha nebo bratranec?
+5 # Popo 2017-09-11 07:47
Cituji r.m.:
Pěti[...] je tvůj brácha nebo bratranec?
Prečo dědouchu, čo ti ten jeho chutí sladko...?
+25 # r.m. 2017-09-10 18:53
když to bouchne aspoň si odpočineme od letadel chemtardů
-
v tom ledovci jsou velký tunely, jezdí do nich i zvědavější turisti, mohl se zřítit i jen strop.
Ice Caving Tour in Vatnajökull
youtu.be/YlR3ujZAQag
V Moravským krasu se takhle tvoří tzv. závrty
+13 # cacas 2017-09-10 19:27
Starověký kanonlaufy na obranu země se připravujou k palbě na asteroid 2012 TC4 ;)
+12 # julius 2017-09-10 20:32
No tak trosku je me to fuk- Sorry jako .. Ale zajimaji me docela jine veci jako volby, imigrace a nebo treba zdrazovani masla. K tomu jsem nasel na webu takovy pekny clanek bohuzel spadl net a ja nevim kde to bylo rad bych sem teb odkaz dal. No nic, stalo se. Ale zatim co uz nam ukazuji synteticke maslo za 70kc tak v Rusku pravé maslo vyjde v prepoctu na 3 slovy tři koruny. Trosku nepomer ?! Je to vůbec možné?? A tak jsme hledal web a našel+doprava docela smesna jsme bohužel a to říká smutně bohužel dodávka obsahuje celý nákladak a co já s tím. Jinak bych to na e-obchod koupil. KLidne by se to koupilo se sousedy. jenze i tak by to bylo moc. Skoda.
+9 # cacas 2017-09-10 20:38
+10 # r.m. 2017-09-11 11:06
Proč stojí 50 korun stolní máslo z mrazíren? Skladuje se hluboce zmražené až 10 let.
Čerstvé máslo, které je oproti mrazírenskému vždycky dražší se u nás v regálech obchodů vůbec nevyskytuje.
Ti bastardi jenom zdražili přebytkové máslo vyrobené v době levné suroviny.
Definice: Stolní máslo – je z mrazírenské zásoby másla a dostane se do prodeje až po nějaké době, co bylo skladované. Doba skladování je mnohem delší než u másla tradičního – při chladírenských teplotách (2–8 °C) asi 3 měsíce, při mrazírenských (-18 °C) až 2 roky. Musí být označeno datem výroby a mělo by se spotřebovat do 20 dnů od vyskladnění z mrazírny. Na pulty se většinou dostane ve zmrazeném stavu. Obsahuje menší množství vitaminů. Po zmrazení máslo rychleji podléhá oxidačním změnám a žluknutí.
---
wikipedie o másle:
Čerstvé máslo - na obalu musí být slovo „čerstvé“ a toto máslo má trvanlivost pouze 20 dnů od výroby, teplota skladování je max 8 °C
Stolní máslo - už není označeno jako čerstvé a doba skladování je mnohem delší. Lze skladovat při chladírenských teplotách (2 - 8 °C) asi tři měsíce nebo při mrazírenských teplotách (- 18 °C) více než rok.
Máslo - také není označeno jako čerstvé a doba skladování je cca 35 - 55 dní od data výroby. Na obale je vyznačeno datum min.trvanlivost i při dodržení skladovacích podmínek.
cs.wikipedia.org/.../...
+3 # Paloo 2017-09-10 20:34
Kázat či dávat odkaz na J.Duška což je skvělá bytost je super ale žít to je věc druhá.Ty jsi-li inteligentní pochopíš! Inteligence není v přečtení knihy či si poslechnout nějaké video,ta je v žití omylů a pokory.
+1 # Popo 2017-09-10 20:45
Cituji Paloo:
Kázat či dávat odkaz na J.Duška
Priatelu tie su tu len preto aby aj tý ostatný videli že existuje tu aj iný ako len ten ich "zabednený - a musíš" svet. Pokora tá súvysí s poznaním a poznanie ako je už i všeobecne známe toho vela s myslením spoločného nemá...
0 # Paloo 2017-09-10 20:53
Děkuji za reakci.....
+2 # Věra Štimová 2017-09-10 21:10
Tak to máme suma sumárum pěkně na tvrdo v tom, co nějaký prorok v Bibli říkal na jejím konci. Něco ve smyslu, "Kam se hrabe potopa světa, za ty vaše hříchy vás čeká zemětřesení, jaké svět neviděl". Tuším, že přidal i oheň. Navíc ti inteligentní geoinženýři zkoušej, co ty jejich pokusy se zemským jádrem dělaj. Nakonec se ještě do toho hrabe Kim s prskavkama a pak se nedivme, když to prorok viděl dopředu. Ono totiž existuje jen jedno místo, kde neexistuje čas a kde proroci mohli vidět to, co se stane. Je to tam, odkud vzniká mysl , čili Duše těch proroků. Ve formě Duše, čili mimo hmotu, která je závislá na časoprostoru, to každý prorok viděl. Energie je mimo čas i prostor. Ten prorok, jak říkal, byl ve vytržení, to znamená z těla a jeho Duše tedy viděla to, co viděla. Staří mystikové ty dnešní události popsali naprosto přesně. Nakonec i to LBGT popsali svými slovy.
-3 # Věra Štimová 2017-09-11 00:04
Pokud si lidé přečtou ta vidění prorockých Duší, uvědomí si jedno. Je čas apokalyptických událostí s předpověděnou intenzitou. Pak to nepřežije nikdo, pokud se nezačne modlit alespoň růženec Božího Milosrdenství, o kterém mluvila svatá Faustýna. Pak totiž tohle nepřežijí jenom těla umělých inteligencí, protože Otec je na straně svých Duší od začátku. Ono totiž zemské jádro je v natolik nestabilním stavu, že pokud tedy máme Duši a umělá inteligence nikoliv, měli bychom toho využít. Ten Otec našich Duší nejspíš existuje a na rozdíl od tří "mužů" v katolické vše objímající církvi, má jen jednu ženu. Prostě normální lidi mají za Otce a Matku ty neviditelné rodiče, co nás ve Fatimě a jinde zpravují o tom, co máme dělat. Ti ostatní jsou LGTB ze tří "mužů". Proto taky vyměnili na kostelech ovál s paprsky a písmeny IHS za trojúhelníky a rovněž sundávají kříže, protože ten, co hodlá zničit tím geoinženýringem planetu má mail satanael@churchofsatan.org a až to tady zničí ukáže židům, jak je dobrej a že teda dorazil. Pokud to židi přežijí.
+6 # mar2me 2017-09-11 15:43
To ako vážne ?? Aj Krista pokúšal Satan na púšti, že ak sa mu pokloní, tak mu bude patriť celý svet ! Dnes to robia elity, židia, cirkvi, falošný učitelia.. niečo za niečo, ak budeš poslúchať dám ti odmenu.. Pozor v akého Otca veríte !! Klaniate sa Satanovi, nie pravému Božstvu na nebesiach, pretože ako Kristus povedal, zradili ho všetci aj dnes je tomu takto..

Veď viete, že "Moje kráľovstvo nepochádza z tohto sveta" takže márne ho hľadáte tam kde nieje, v kostoloch a predmetoch utvorenými hriešnými ľudmi, v mrtvolách, relikviách a obrazoch. Boha neuveznite, pretože je to čistá energia, láska, svetlo, zdroj a VEDOMIE bez časopriestoru

Mimozemšťania, entity, Bohovia nás nechali na zemi uväzniť, aby sme spoznali podstatu (dobro a zlo), aby sme slobodne hľadali a našli cestu k Bohu pomocou kónov.
+4 # Piovarči 2017-09-11 17:37
Čo sú to tie kóny?
+4 # Santner 2017-09-11 17:54
Jak ti vědci mohou dojít k tak pavědeckým závěrům. Když už někde taje ledovec, je třeba napsat, že je to kvůli globálnímu oteplování. I když se potom výbuch té sopky nedá utajit, tak prostě napíšu, že to globální oteplování na Islandu bylo už tak velké, že se začalo tavit i magma a sopka bouchla kvůli globálnímu oteplování. Každý, kdo miluje naši zelenou Zemi mě musí dát za pravdu, že takto napsáno je to naprosto korektní a navíc čistě vědecké.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás