Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaBRICS vedou rozhovory o vytvoření vlastní krypto-měny, aby zasadili další ránu americkému dolaru

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

BRICS vedou rozhovory o vytvoření vlastní krypto-měny, aby zasadili další ránu americkému dolaru

BRICS vedou rozhovory o vytvoření vlastní kryptoměny, aby zasadili další ránu americkému dolaru. BRICSCoin by se mohl stát nejnovější světovou měnou.

Šéf Ruského fondu přímých investic (RDIF) Kirill Dimitrijev uvedl, že BRICS se asi rozhodnou vytvořit za účelem globálního obchodu svou vlastní krypto-měnu. Krypto-měna je digitálně založený prostředek směny, kdy hodnota řečené měny není určena centrální bankou.

Většinu krypto-měn lze konvertovat na státem vydané měny (dolary, eura, yuany atd.) přes různé směnárenské služby.

Jedním z největších problémů, s nimiž se potýká rozvoj krypto-měn, je skutečnost, že je nepodporuje žádná centrální banka. Avšak mnozí v této na první pohled nevýhodě vidí příležitost, zvláště když mají obavy z jednostranných sankcí založených na dolaru.

Ač US dolar zůstává nejpopulárnější globální obchodní měnou a rezervní měnou, tak se to rychle mění. Krypto-měna podporovaná BRICS by mohla být jak příslovečným ‚dolaro-bijcem‘ tak i ‚sankce-bijcem‘.

Letos v květnu se Čína s Ruskem dohodly, že začnou proces obchodování v místních měnách. Také Turecko s Íránem učinily kroky, aby se vymanily z dolaru.

Nedávno Čína oznámila, že plánuje umožnit obchodování s ropou v Yuanech, které budou směnitelné za zlato na mezinárodních zlatých burzách v Šanghaji a v Hong Kongu.

Vytvoření krypto-měny BRICS by potenciálně mohlo zachovat flexibilitu současných krypto-měn spolu s přidáním výhody podpory vůdci velké ekonomické obchodní unie, což by dodalo obchodníkům důvěru v takovou měnu, jaká mnoha už existujícím krypto-měnám, jako Bitcoin, chybí.

Není moc jasné, jaký by měl být směnný kurz možného BRICSCoinu, ale je tu značná šance, že by se to mohlo zakládat na odvozenině toho, co je známo jako Speciální práva čerpání (XDR), což je současný prostředek směny založený na měnovém koši hodnot US dolaru, britské libry, japonského jenu a eura.

Možná varianta, podle které by se stanovila počáteční směnná hodnota BRICSCoinu by mohla být kombinací zlatem podloženého yuanu, ruského rublu, indické rupie, jihoafrického randu a brazilského reálu.

Tím by se mohla vytvořit efektivní hybridní měna, se kterou by se snadno obchodovalo a tvořily by se směnné kurzy mezi státy BRICS a jejich partnerstvím daleko více odpovídajícím způsobem. Rovněž je tu potenciál k tomu, aby se takovéto měny používaly v každodenní směně mezi podniky a lidmi na rostoucích a vynořujících se trzích, které hledají partnerství s BRICS v tzv. BRICS Plus formátu.

Ač je krypto-měny relativně snadné udělat, je daleko obtížnější je prosadit jako široce přijímaný prostředek směny. Avšak když budou takovouto měnu podporovat prominentní ekonomiky BRICS, tak by šlo tento problém snadno obejít, jelikož logickým výstupem takovéto iniciativy by byl i semi-centralizovaný regulační orgán.

Jak při summitu BRICS v čínském Xiamen uvedl Kirill Dimitrijev:

„Dalším diskutovaným tématem byly krypto-měny. Vytvoření krypto-měny BRICS jako alternativy k ostatním platebním nástrojům by se mohlo dále prodiskutovat.

I o krypto-měnách se diskutovalo jako o možnosti finančního vyrovnávání. Pro konkrétní platby by mohlo být dost relevantní a mohlo by sloužit jako dobrá alternativa k dolaru či jakékoliv jiné měně.

Odhadujeme, že vzájemné investice mezi zeměmi BRICS by mohly zažít kvůli takovým nástrojům jako Rozvojová banka BRICS 3-4 násobný nárůst.“

Tím nejmocnějším aktivem, kterým USA mezinárodně disponují, je v mnoha ohledech dolar. Bude-li faktická hegemonie dolaru zlomena, mohlo by to vytvořit podstatnou příležitost pro vynořující se trhy, aby si prosadily monetární a v důsledku toho i fiskální nezávislost.

Rusko už zahajuje své vlastní kroky směrem k vývoji své vlastní krypto-měny. Podle ministra komunikací Nikiforova bude ruská krypto-měna konstruována tak, aby fungovala spíše na existujících ruských technologiích než na zahraničních technologiích, čímž se vytvoří základna pro Bitcorn blockchain.

Nikiforov uvedl:

„Bitcoin a Etherium jsou krypto-měny vyvinuté na základě zahraniční kryptografie. Rusko má svou vlastní kryptografickou školu. Myslím si, že jsme zcela schopni vytvořit jednotku krypto-měny jako nástroj založený na technologii blockchain a vypracovat příslušné předpisy ke stanovení rámce pro její operace.“

Takováto měna by obdržela oficiální sankcionování od Ruské centrální banky. Této technologie by šlo využít, aby se vyvinula krypto-měna pro celý BRICS, o čemž se na současném summitu široce diskutovalo.

Tento summit BRICS pokračoval až do 5. září.

Adam Garrie

Zdroj: theduran.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+19 # John Pitralon 2017-09-09 11:26
A co na to Pindosové? Očekávám zásadní stanovisko chazarů z FEDu..
"Cesta ke 3. světové Válce": www.youtube.com/.../
-6 # Petko Kotov 2017-09-09 11:35
Rus a dalsi zeme BRICS s desetiletim zpozdeni zacinaji planovat neco co na Zapade uz davno funguje.
I za 20 roku v Africe zaplatite Dollarem stejne jako kdekoliv jinde ve Svete.. Ruskou kryptomenou si nezaplatite v tu dobu nic.
Tato zprava ma ale jiny a vetsi vyznam - dava nadeji vsem asi 50ti nepratelum USA ze Americanum nekdo da za usiska. Sice to nedopadne podle vasich predstav ale na chvili vam to doda alespon jeden duvod k radosti.
+15 # Popo 2017-09-09 11:49
Každá pevná stavba ak má vydržať aj sem-tam nejaké otrasi potrebuje dobre základy, pre takú stavbu akou je BRICS je kryptomena docela solidný základ...
-1 # Petko Kotov 2017-09-09 12:06
v ktere ze zemich BRICS bys chtel zit ? ve zkorumpovane Brazilii s vysokou kriminalitou, ve znicene JAR, spinave Indii, bolsevicke Cine.....nebo v ......Rusku ?
I kdyby zeme BRICS mely 10 vlastnich kryptomen, Cina porad bude soustredena na obchod se Zapadem - nevymeni trhy EU a USA s milliardou nejbohatsich lidi Sveta za rusky trh se 150ti Millionama zchudlych Rusu. Prodej telefonu v Indii za v prepoctu 300 Korun cinske firmy take nezachrani...a ze Zapadem bude Cina obchodovat jak ? a voila...bude to v USD a EUR....a za co Rusko bude prodavat do Evropy ropu a plyn ? ...hmmm, kryptomena to urcite nebude...a co bude Rus delat se zapadni menou kterou vyvozem surovin ziska ? demonstrativne palit ji nebude- bude mit zajem aby mela hodnotu. a bude ji smenovat za uzitecne predmety ktere sam neumi vyrobit.
Konec pribehu jedne nepouzitelne kryptomeny ktera doplnena o dvoocasy Rubl ( Rubl s portretem Putina a Medvedeva ) udelala rados nejednomu nepriteli Zapadu.
+18 # Popo 2017-09-09 12:10
Priatelu máš v tom naozaj nie malý zmätok. Reč je tu o BRICSe a vzájomnom obchode jej členov, o tom s čím a ako budú obchodovať jednotlivý členovia tohto zoskúpenia samostatne s ostatným svetom sa v tejto veci nerieší...
-2 # Petko Kotov 2017-09-09 12:26
kolik je jejich vzajemny obchod a kolik obchod se Zapadem ?
Cina bez Zapadu a jeho trhu zazije jen nezamestnanost a nepokoje z hladu. Muze se pokusit obchodovat se zememi kde lide maji prijem $ 1,- / den ale to asi k udrzeni rustu nebude stacit :-)
+11 # Popo 2017-09-09 12:48
Cituji Petko Kotov:
kolik je jejich vzajemny obchod a kolik obchod se Zapadem ?
O tomto ani v náznaku nie je téma tohto vlákna. A mimochodom, už aj ten "kapitalista" začíma rozumieť tomu že ekonomika rastu je len cestou do pekla...
-1 # Petko Kotov 2017-09-09 12:51
clanek je o " zasazeni rany USD" - a jak jsme si vysvetlili, zadnou ranu USD tento spolek divnych ekonomik zasadit nemuze - jedinou ranu muzou dat samy sobe. O tom to tema je. Nepochopil jsi ho prestoze patris k premyslivym typum lidi :-)
+11 # Popo 2017-09-09 13:06
Cituji Petko Kotov:
Nepochopil jsi ho prestoze patris k premyslivym typum lidi
Priatelu asi ťa nepoteším, pravda je taká že už jaksi nemám v sebe tú potrebu chápať tobôž ešte aj rozmýšlať (plýtvať svojou energiou) nad niečim čo ide mimo moj vlastný život...
-1 # Petko Kotov 2017-09-09 13:13
to je mi jasne. Snazsi nez premyslet je nenavidet USA a davat jim za vinu i Rijnovou revoluci . Diky nekterym webum nejsi v tomto osamoceny.
+12 # Dědouch11 2017-09-09 14:28
I ty, jsi mohl vypozorovat, že šťouráš do hovna a rozmazáváš ho. Díky tobě, je tu za[...]íno.
0 # Petko Kotov 2017-09-10 01:33
nikdo do tebe nestoura, troubo
+3 # Golem 2017-09-10 10:55
Kdyby ses přetrh a vyseděl si tady proleženinu na zadku, nezabráníš tomu. Tvůj svět jde pomalu do háje. Je to nezvratné. Bejt tebou, najdu si holku a chodím víc do přírody.
+16 # Vladimír57 2017-09-09 12:25
Kryptoměna jako taková je ničím nepodložený finační nástroj. Čím je tedy dolar?
0 # Petko Kotov 2017-09-09 12:28
svetovou rezervni menou kterou zaplatis kdekoliv v Africe, v Asii, v Evrope. Menou ktera ma duveru svetovych trhu a je proto bezpecna pro investory.
+11 # Rudolf0503 2017-09-09 19:08
A ktorá [...]ov nie je ničím krytá. Potrebujú Amíci peniažky? Tak si ich tí šmejdi sami vytlačia. Dlhujú niekomu , no problém , znova si ich vytlačia. Používanie bezcenných papierikov si šmejdi spoza oceánu vynucujú ich upadajúcou vojenskou silou. Nechce niekto dolár , tak mu prinesieme "americkú demokraciu" na krídlach amerických bombardérov a dosadíme si do čela krajiny nejakého predajného [...]a podobného ako ty [...]ov. Takedy boli USD kryté zlatom , teraz sú to len papieriky FED-u , ktorými terorizujú celý svet.
+4 # OTO 2017-09-09 20:11
petko je mladej zobák a neví co kecá nereagovat takovejch pičusů máme v práci x fotr ho málo tříska a tak to dopadlo,do usa nemůže takovích čuráků tam je mega tak onanuje tady.
-1 # Věra Štimová 2017-09-09 22:58
Když se tam dáte s nějakým kolegou dohromady a uděláte spolu byznys, není to předmětem činnosti takového kroužku nebo církve. Ale také to není nic zakázaného,“ nastiňuje mechanismus ekonomického vlivu zednářů bývalý velmistr. Zdůrazňuje, že problematické finanční aktivity jsou výlučně věcí nejužšího vedení lóže, nikoli zednářů jako celku.
„Nerad bych ublížil organizaci, na jejímž rozvoji jsem sám pracoval. Velmistra Gergela jsem vyzval, ať odstoupí, víc dělat nemohu,“ říká vzbouřenec Beran.
Česká zednářská lóže díky zkušenostem s totalitními režimy vždy patřila k těm uzavřenějším. Jedním z nejsdílnějších velmistrů byl právě Hynek Beran.
LENKA KRÁLOVÁ
Zdroj: denik.cz/.../...
Sestra Královna Lenka okamžitě přestane psát nesmysly. Ostatní bratři okamžitě přestanou psát komentáře typu:
Ono se ten sklep měl ještě na ty jejich zednářské rejdy kolaudovat ? Ale jina jsme se něco dozvěděli o nekalých praktikách českých zednářů jimž vládnou Srb Goran Djukanovic, který kontroluje všechny srbské křivárnya pochybné kšefty v ČR a Jacques Huyghebaert, který je mimo jiné zodpovědný za špatnou privatizaci Českého telekomu v devadesátých letech. No to je krásná „elita“ národa.
Naopak pěkné články typu lideazeme.cz/.../... vítáme!
Navždy Vítězná (pozn. Jana Zezulová)
sestra KK“

z blogu Petry Bostlové je jasné, kdo o ekonomice vlastně rozhoduje, alespoň u nás. Budou vracet to, co ukradli, všichni do jednoho, všechno do halíře ve zlatě.
+5 # doneck.luhansk 2017-09-10 09:04
A náš malý [...]ek Petko bude zase bez žoldu z US embassy :) Jeho komentáře se totíž hemží plusy :) Heheheheheheheh ehehe !!!!!!!!!!!!!!!

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás