Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaOhromná síť prasklin na Antarktidě skrývá podle vědců tajný život

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Ohromná síť prasklin na Antarktidě skrývá podle vědců tajný život

Připomeňme si, co údajně řekl admirál Karl Dönitz: „Německá ponorková flotila je hrdá, že pro Führera na druhém konci světa vytvořila nenapadnutelnou pevnost.“ Mluvil o tom i jako o pozemské Šangri-La.

Zpět k těmto zprávám: vědci objevili ohromnou síť obrovských prasklin pod ledovým příkrovem, které tvoří celou soustavu řek, kanálů, zálivů a údolí sahajících do hloubky 1 200 metrů.

Tyto struktury jsou vyhřívány sopkami a zároveň napájeny teplou vodou z oceánu, které tu spolu pomaličku táním protavily antarktický ledový příkrov.

Podle vědců se tento „geografický systém“ táhnoucí se až do hlubin moře zformovat už před tisíciletími, kdy byl ledový příkrov Antarktidy ještě větší a bližší k povrchu. Naštěstí se tato struktura táhne do značné hloubky, kam nedosáhnou horké oceánské proudy, takže proces protavení ledovcového příkrovu jde velmi pomalu.

Antarktida každý rok ztrácí něco přes 2,8 kubických kilometrů ledu. V roce 2013 bylo objeveno, že polovina toho ledu se ztratí kvůli horkým proudům, které vytápí tyto regiony pod vodou, takže ledový příkrov tohoto kontinentu odtéká skrze systém podpovrchových „řek“ a kanálů táhnoucích se až pod mořskou vodu.

Voda odsud vytékající je plná DNA různých forem života, jak známých forem života, tak forem, jejichž DNA neumí vědci určit, takže je zde skrytý rozmanitý ekosystém.

Zdroj: theantimedia.org

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+14 # Willbr 2017-09-09 12:08
Vědci......
+6 # Josef Švejk 2017-09-09 19:48
A všechny tyto vyhřívané struktury řídí pomocí stavidel osobně sám Führer.
+1 # Dědouch11 2017-09-10 11:39
Ten je tam v mauzoleu.
;)
+1 # Piovarči 2017-09-11 18:49

Taka nejaký život pod tým ľadom existuje ale že by tam niekedy fungovali fašouni to dosť ťažko. Aj keď by nejaké scifi o tom mohli natočiť ako nejaká Denicová ponorka objavila skrýšu pod ľadom s veľkým hlbokým fiordom spojeným s oceánom a preplávala by ním do nejakej velkej ľadovej jaskyne.

Ja už sa neviem dočkať filmu IRONSKY II. Ale pôjde do kín až v roku 2018

UFO fotomontáže vstupov do Antarktickej mimoňskej základne

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás