Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSeverní Korea opakovaně nabízela, že se svého jaderného programu vzdá. Proč média tvrdí něco jiného?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Severní Korea opakovaně nabízela, že se svého jaderného programu vzdá. Proč média tvrdí něco jiného?

Severní Korea opakovaně tvrdila, že je ochotná svůj program jaderného vyzbrojování zmrazit. Severní Korea už od července říká, že by klidně položila své jaderné zbraně a rakety na vyjednávací stůl, pokud Spojené státy přestanou se svým vlastním výhrůžným pózováním.

Avšak americká a další Západní média většinu severokorejských postojů buď ignorovala, nebo překrucovala. 4. července vydal Kim Jong-un prohlášení následujícího znění:

„KLDR nebude klást své atomovky ani balistické rakety na vyjednávací stůl a v žádném případě neuhne ani o píď z cesty posilování svých jaderných sil, kterou si sama vybrala, dokud nebude trvale ukončen postoj amerického nepřátelství a jaderného vyhrožování vůči KLDR.“

Anti Media hlásí:

Právě tato hrozba, o níž nás neustále poučují, že se jí máme bát, by mohla být okamžitě neutralizována, to ale Spojené státy naopak opakovaně zavrhují.

Ovšem prominentní mediální kanály, jako Washington Post nám neustále vypráví jinou povídačku, konkrétně že:

„Severokorejský diktátor Kim Jong-un neprojevil vůbec žádný zájem o rozhovory – místo toho se vecpal do dveří Číně, svému největšímu patronovi. I kdyby k vyjednávání došlo, tak současný režim dal jasně na srozuměnou, že nikdy nepoloží své sebeobranné jaderné odstrašení na vyjednávací stůl, jak to nedávno formuloval jeden jejich vyslanec.“

Jak to vysvětluje Intercept, to je ale falešné tvrzení:

„Je ovšem značný rozdíl mezi severokorejským tvrzením, že nikdy nebude vyjednávat o zastavení nebo odstranění programu svých jaderných zbraní, a tím, že o tom nebude nikdy vyjednávat, dokud jí budou USA vyhrožovat… Skutečností je, že Severní Korea říká, že jaderné zbraně nepoloží na vyjednávací stůl, pokud to bude za současných podmínek.“

Ale nejenže média v této věci pokračují v dezinformování veřejnosti, nýbrž jak v interview s Democracy! Now vysvětlil Noam Chomsky, Spojené státy návrh Severní Koreje nadále kategoricky odmítají:

„Je tu jeden návrh, a ten ignorují. Jen občas někde o něm zachytnete zmínky. Je to zcela jednoduchý návrh. Pochopte, že jedna věc je stanovit cíl přimět Severní Koreu, aby zmrazila své zbraňové systémy – jaderných zbraní a raketové systémy. Druhou věcí je přijmout jejich návrh, jak to udělat. Zní to prostě, oni vznesli návrh – Čína se Severní Koreou – navrhli, že zmrazí severokorejské raketové a jaderné zbraňové systémy, a ten USA okamžitě zavrhly. A vinu za to nemůžete svalovat na Trumpa, Obama dělal už pár let to samé. Ten samý návrh padl – myslím v roce 2015 – a Obamova administrativa jej okamžitě zavrhla.“

Proč by to ale dělali? Proč se bojí severokorejských kapacit jaderných zbraní, ale zamítají návrh na zmrazení jejich produkce? Jak to Chomsky dále vysvětluje:

„Důvod je v tom, že vyzývají, aby to bylo něco za něco. Říkají, že na oplátku by Spojené státy měly na stůl položit ukončení výhrůžných vojenských manévrů na severokorejských hranicích, k čemuž patří i to, že Trump poslal jaderné nosiče B-52, aby létaly těsně u hranic. Možná, že Američané si to tak moc dobře nepamatují, Severokorejci si vzpomínají, že to není tak dávno, kdy byla Severní Korea americkým bombardováním úplně srovnaná se zemí – a to doslova. Už tam doslova žádné cíle nezbyly.“

USA počátkem 50. let neustálým bombardování Severní Koreje zničily přes 8 700 továren, 5 000 škol, 1 000 nemocnic, 600 000 domů a celkem vyhubily 20 procent obyvatelstva této země. Jak uvedl Asia Pacific Journal, USA ve skutečnosti shodily tolika bomb, že jim nakonec došly cíle, takže pak, aby bylo co bombardovat, tak aspoň místo toho bombardováním rozbíjeli zavlažovací systémy:

„Do podzimu 1952 pro letouny USA došly cíle, které stojí za bombardování. Všechny významná města, aglomerace a průmyslové oblasti Severní Koreje byly už vybombardovány. Tak na jaře 1953 začalo Letectvo útočit na zavlažovací přehrady na řece Yalu, čímž zničilo jak úrodu rýže, tak vyvíjelo tlak na Číňany, kteří museli na Sever dodávat více potravin. Rozbili pět přehrad, čímž zaplavili tisíce akrů zemědělské půdy, zaplavili celá města a kriticky důležité zdroje potravy pro miliony Severokorejců tak nechali shnít.“

Ale přestože lid a vedení Severní Koreje zná tuto historii i historii podobně smýšlejících států, které se staly pro americká vojska snadným cílem poté, co zrušily své zbraňové programy, tak Severní Korea i tak, do dnešního dne nabízí, že svůj program zmrazí.

Zdroj: theantimedia.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+89 # Dost3 2017-09-08 20:44
Byla by velká chyba vzdát se jádra.
Je to zatím jediná překážka, která drží agresory na uzdě.
Bez jádra by padla KLDR a celý region do Jestřábích pařátů.
Japonsko taky nabízelo kapitulaci a jak dopadlo?
Statisíce mrtvých a zmrzačení nově narození.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-31 # Petko Kotov 2017-09-08 23:29
KLDR dostavala za slib nevyvijeni jadernych zbrani penize, zradlo od USA, praci i penize od jihokorejcu. V Minulych dekadach velike penize.

Protoze ale KLDR prosla ruskou skolou lhani a podrazu tak si ve vyvoji jadernych zbrani pokracovala bez ohledu na vlastni sliby a bez ohledu na bidny zivot vlastnich obyvatel. Cas kecu skoncil s odchodem Obamy, ted bude vse jinak , v zajmu svetoveho miru o ktery USA tolik dbaji. Ted se silnym presidentem to bude na mnoha mistech sveta vice viditelne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Piovarči 2017-09-09 00:07
Výron hmoty z mocné erupce na Slunci dosáhl Země dříve než se očekávalo, praví se v zprávě Laboratoře rentgenové astronomie Slunce Fyzikálního ústavu Akademie věd (FIAN).

Ve středu došlo na Slunci k erupci, jež dostala bod X9.3. Naposledy byla erupce takové síly zaznamenána 7. září 2005.

Silná sluneční erupce může ovlivnit satelity, oznámil expert
„Oblak plazmatu ze Slunce dorazil do naší planety přibližně o 12 hodin dřív než jsme očekávali. Znamená to, že jeho rychlost překročila 1,5 krát očekávanou," vysvětlili zaměstnanci FIANu a dodali, že úder oblaku na Zemi byl rovněž silnější než očekávali.

Podle vědců zaznamenal první sluneční úder přístroj ACE fungující jeden milion kilometrů od Země. Na základě jeho dat bylo zjištěno, že směr magnetického pole výronu je nepříznivý pro naši planetu a nyní „spaluje" magnetické pole Země.
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Dědouch11 2017-09-09 11:38
Všechno je jinak, než očekávali, ale v pohodě, za nemalý peníz, budou očekávat zase něco jiného.
Kdyby mi to aspoň usmažilo TV. Nemám rád plýtvání a nechci vyhodit věc, která funguje. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # ještěr 2017-09-09 06:25
...to nemyslíš vážně, že ne..?!?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Dědouch11 2017-09-09 09:43
Nevím co (nečtu ho už), ale myslí (magor), tedy pokud vůbec myslí. Reprodukuje to, co má v hlavě nablito.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # hanick 2017-09-09 11:09
neblbni....!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # valkaamir 2017-09-09 23:57
Petro Kotov .Ja zasnu Opravdu to tedy od Noama chomskeho z USA ktereho jiz sleduji pres 30 let ze tyto pravdive vyklady jsou lzive??Svet a pravdiva medie o tomto vedi jiz od doby ukonceni korejske valky z 53 roku a tady nejaky Kotov se probudil prisla mu zasilka od Sorose a pise silene blbosti.Proto tento sileny svet takto dopada a blbcu jako teoto invidium prekrucuji pravdu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # gibsonx 2017-09-10 10:14
takže Usa "které tak dbají o svetový Mír....áno?"... .a čo tých 200 rokov DOBYVAČNÝCH vojen, na všetkých kontinentoch? to je o Mieri? ja si Mier predstavujem trochu inak. a hlavne BOJ za Mier.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Dědouch11 2017-09-10 11:44
Bojují za mír, jako čmoudi šukají za panenství.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+37 # Piovarči 2017-09-08 23:52
Je to hrozné ten rozsah USA ničenia v Kórei

Možná, že Američané si to tak moc dobře nepamatují, Severokorejci si vzpomínají, že to není tak dávno, kdy byla Severní Korea americkým bombardováním úplně srovnaná se zemí – a to doslova. Už tam doslova žádné cíle nezbyly.“

USA počátkem 50. let neustálým bombardování Severní Koreje zničily přes 8 700 továren, 5 000 škol, 1 000 nemocnic, 600 000 domů a celkem vyhubily 20 procent obyvatelstva této země.
Vo vojne celkom padlo 2 750 000 ľudí vrátane 50 tisíc američanov.
Jak uvedl Asia Pacific Journal, USA ve skutečnosti shodily tolika bomb, že jim nakonec došly cíle, takže pak, aby bylo co bombardovat, tak aspoň místo toho bombardováním rozbíjeli zavlažovací systémy.
Na jaře 1953 začalo Letectvo útočit na zavlažovací přehrady na řece Yalu, čímž zničilo jak úrodu rýže, tak vyvíjelo tlak na Číňany, kteří museli na Sever dodávat více potravin. Rozbili pět přehrad, čímž zaplavili tisíce akrů zemědělské půdy, zaplavili celá města a kriticky důležité zdroje potravy pro miliony Severokorejců tak nechali shnít.“

No a má to ďalekosiahle následky až dodnes hoci šlo o dôsledky napadnutia juhu severom. Teraz to už nejde riešiť inak ako mierovou cestou. Akýkoľvek konflikt v tejto oblasti by už ohrozil životy obyvateľov celej planéty. Preto neexistuje iné ako mierové riešenie.

PUTIN BUDUJE ROŠÁDU

Ruské IT společnosti musí přejít na domácí software, v opačném případě v některých oblastech stát nebude moci používat jejich produkci kvůli bezpečnostnímu riziku, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.
cz.[...]news.com/.../...

Nejnovější samopal Kalašnikova AK-12 prošel všechny vojenské testy
Je to súčasť bojovej výbavy Ratnik celkom solídne to vypadá
cz.[...]news.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Jaris 2017-09-09 03:03
Pio , dik za informace. O tehle "detailech" zkazy S.Koreje jsem nemela tuseni.
Proto ani tentokrat nesouhlasim s Putinem, ze by Severni Korea nemela provokovat. Pritom docela ignoroval fak a presel mlcenimt, ze pravi provokateri jsou drzi Americani. Vubec se ani zminkou nezminil o cvicenich US s J.Koreou na hranicich S.Koreje, ze se tam kolem nachomytaji vojenske lode, ze vyzily playboy Trump rve do sveta, ze S.Korea je narod grazlu a ze ji znici hnevem a ohnem!
Samozrejme, ze se musi se S,Koreou jednat, ale ne jako s nejakym ulicnikem, jak to predvadi nyni i Rusko.
Jaderne zbrane ma krvavy Izrael, despoticke USA, ktere atomovky pouzili na Hirosimu a Nagasaki. Ma je Indie, Pakistan, Francie, Rusko aj. proc zrovna ukazovat prstem na S.Koreu? At zacnou odzbrojovat nejdrive vyse zminene staty, at si hlavne zametou pred vlastnim prahem.
S.Korea je pripravene kdykoliv se branit. Navic vsechno vlastni a nema dluhy u IMF, ani tam nesidli zidova centralni banka. To, jak je ocernovana S.Korea se mi vubec nelibi a Putinovi za tohle davam minus.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Janinna 2017-09-09 13:15
Jaris promiň, ale nesouhlasím s tím co jsi napsala - postoj Ruska.
Už jsem ti na tohle tvoje "kopání" do Putina odpověděla u článku vylodění Američanů do Gruzie, možná jsi to nečetla.
Tam jsem podotkla, aby jsi to nebrala jako kritiku tebe, tak to už teď neplatí, protože svoje lži opakuješ opět.
Rusko se SK nejedná jako s uličníkem.
Vycházíš z jednoho článku "VK" na Aeronetu, možná by bylo dobré "nežrat" tak tento web a poslechnout si vždy raději zdroj.
Takže co V.V.Putin řekl o SK zopakuji ve zkratce:
"Podívejte, všichni si dobře pamatujeme, co se stalo s Irákem a S.Husajnem.
Husajn se zbavil zbraní hromadného ničení. A právě pod záminkou hledání těchto zbraní byl zničen.
Nejen on sám, ale i členové jeho rodiny, dokonce i děti zabili, tuším, že Husajnova vnuka zastřelili, celou zemi zničili - a Husajna pověsili.
Toto všichni vědí, všichni si to pamatují.
No a v Severní Koreji to také vědí a také si to pamatují.
A myslíte si snad, že kvůli nějakým sankcím se odchýlí od kurzu výroby zbraní hromadného ničení?
Rusko, samozřejmě, sleduje všechny tyto akce a myslíme si, že mají pouze provokační charakter.
Ale nevzít v potaz všechno, co jsem řekl o Iráku a vztahuje se to i na Libyi, to přece nemůžeme. Severokorejci na toto nikdy nezapomenou.
Jakékoliv sankce v tomto případě se jeví úplně zbytečnými a neefektivními.
Severokorejci budou raději jíst trávu. Chápete?
Oni se nikdy nezbaví svého programu, dokud se nebudou cítit bezpeční.

No a co může vrátit pocit bezpečí?
Je to obnovení mezinárodního práva.
Je nutné vést situaci k dialogu mezi všemi stranami, kterých se to týká.
Je nutné, aby žádná ze zúčastněných stran, obzvláště S.Korea, nebyla pod výhrůžkami trestů, zničení........
V nynějších podmínkách válečné hysterie to nelze, je to beze smyslu, prostě absolutně slepá cesta, která nic nemůže přinést............
Současné vybuzování válečné hysterie je nebezpečné a k ničemu dobrému nepřivede. Všechno to může skončit globální planetární jadernou katastrofou. A k ohromnému množství lidských obětí…
Jiná cesta, než mírové diplomatické rozhovory se S.Koreou dneska neexistuje…"
www.youtube.com/.../
+ Rusku i Čína odsuzují rozmisťování amerického PVO v Jižní Koreji i vojenská cvičení u SK hranic, že tohle "ukazování svalů" jenom eskaluje už tak vyhrocenou situaci.
P.S.
Minule jsi také psala, že už i Lavrov "kárá" Putina za měkkost. Stále čekám na zdroj odkud jsi to vzala.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Jaris 2017-09-09 15:28
www.youtube.com/.../

Tady je Putinuv proslov ve v originale. Co mi vadi, ze celou hysterii o S.Koreji vyvolaly USA( a to je pravda a nikoliv lez) a o tom Putin nerekl jedine slovo. Nezminil se ani o provokativnim spolecnem vojenskem cviceni Ameriky a Jizni Koreje, ktera mela predstavovat dobyti Severni Koreje. Putin se nezminil ani o vyroku Trumpa, ze Severni Koreu znici ohnem a hnevem, ani o tom, ze tam brazdi vody americke letadlove lode. Jestli nekdo eskaluje situaci valecneho konfliktu, tak je to, nezlob se, Janinno, USA a Putin mel uvest veci na pravou miru a ne pouze ukazovat prstem na S. Koreu. Jeho kritika byla jednostranna, a to mi vadi. To neni zadne kopani do Putina.
S S.Koreou jedna jako s ulicnikem uz dlouhou dobu cely Zapad a zaroven OSN, ktere navic uvalilo na tuhle chudou zemi dalsi sankce, coz je nehorazna bezohlednost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Janinna 2017-09-09 16:58
Ahoj Jaris, prosím tě ty jsi se vůbec nepodívala na ten Putinův projev, který jsem dávala.
Trvá 45 minut, a ty mi dáš Putinův projev v originále (jakoby ten můj byl fejk), který trvá 4 minuty, takže výsek z celé jeho řeči - a to ještě přesně tu část jeho projevu, kterou jsem výše citovala, takže kde je rozpor?
Nechci se s tebou dohadovat, protože už z citací, které jsem uvedla je jasné, že bylo řečeno vše.
Putin ve své řeči obsáhl vše i nutnost reorganitace mezinárodního práva.
Nemusíš zdůrazňovat, že situaci eskaluje USA, to je snad všem jasné a tohle jsem ani neoznačila za lež.
Putin je diplomat a podle toho také jedná. A jeho práce už je přeci vidět, z rétoriky "zničení spalujícím ohněm" je již "neuvažujeme o vojenském konfliktu".
Společné cvičení odsoudili společně s čínským prezidentem Si.
To co jsi jinak popsala nijak nezpochybňuji, zpochybňuji jen a pouze tvoje slova o podrazu Ruska na SK a že se SK jedná Putin jako s uličníkem. Tak si prosím tě ten projev poslechni celý a najdi si k tomu i potřebná společná vyhlášení Ruska a Číny.
Už k tomu nemám co dodat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Jaris 2017-09-10 12:52
K tomu mohu dodat jeste toto, Janinno.

aeronet.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # the dark devil 2017-09-08 21:39
Smrt americkým agresorům!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-19 # Věra Štimová 2017-09-08 22:51
Ze zednosatanistic kého oběžníku:
———- Původní zpráva ———-
Od: baba@hell.com
Komu:
Datum: 23. 11. 2016
Předmět: ALARM!!! Satanistická Francie pod útokem Panny Marie skrze François Fillon

„AVE SATANAS 666!!!

Spolehlivý rotarián a katolický zednář odevzdal členství v našich organizacích a vydal se podle pokynů Panny Marie do čela Francie.


Satan ochraňuj naši vládu

Bába (pozn. Andrej Babiš, ministr financí ČR)

bratr ministr“

z blogu Petry Bostlové
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # Monika lkemae 2017-09-09 05:25
USA fašistický zločinci opět chtějí demokraticky vlitnout na Severní Koreu bohužel narazili jste na malou zemi která vám to nepapá ! Navíc zle ze budete potácet až na vás sami otestuji co maji !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás