Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPo mexickém zemětřesení oblohu ozářily záblesky záhadných zelených světel

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Po mexickém zemětřesení oblohu ozářily záblesky záhadných zelených světel

Svědkové v Mexico City spatřili poté, co městem zatřáslo zemětřesení s magnitudou 8,2, záhadné zelené a modré záblesky.

Tyto mohutné otřesy vyvolaly poplach s varováním nejméně osmi zemím před tsunami a v důsledku tohoto nejsilnějšího otřesu, co postihl tuto zemi za 100 let, je potvrzeno nejméně šest lidí mrtvých.

Jeden svědek zachytil video s těmito světly – zobrazující tento divný málo pochopený jev.

O zemětřesných světlech přichází hlášení z celého světa už desítky let – kdy někteří tvrdí, že jde o přirozený jev a další, že je to důsledek škod na lidských zařízeních.

Seismolog Stephen Hicks řekl: ‚Že jsou ta světla od zemětřesení, nebylo nikdy dokázáno. Nejjednodušší vysvětlení jsou malé výbuchy elektrických generátorů a systému rozvodu elektřiny.‘

Zprávy o divných světlech během zemětřesení jsou běžné – a občas k nim dochází ještě před otřesy.

Někteří poukazují, že by ta světla mohly způsobit elektrické transformátory nebo malé exploze poblíž místa otřesu.

Jeden vědecký článek z žurnálu Seismological Research Letters naznačuje, že za tímto jevem by mohly být nabité atomy u zemského povrchu – kapsy ionizovaného vzduchu, které vytvoří světlo emitující plazma.

Tento článek poukazuje, že tato světla jsou občas vidět i týdny předem, než udeří otřesy.

Rob Waugh

Zdroj: news.yahoo.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+12 # julius 2017-09-08 19:42
Tak ja nevim. Videa bud nefunguji nebo na nich nic podstatneho neni. krome toho elektricky vyboj dokaze krasne barvy. Tak nevim co resit??
+5 # r.m. 2017-09-09 16:11
čti si dál svoje seriózní média, dej si tláču, zalej to nějakým chlastem a nepruď ))
+11 # Dědouch11 2017-09-08 19:53
"Seismolog Stephen Hicks řekl: ‚Že jsou ta světla od zemětřesení, nebylo nikdy dokázáno. Nejjednodušší vysvětlení jsou malé výbuchy elektrických generátorů a systému rozvodu elektřiny.‘"

Stephen Hicks, je zřejmě vjedec. "Světla jsou vídána i týdny před zemětřesením...
Evidentně ví kulový o zemětřesení i o elektřině.
+8 # Piovarči 2017-09-08 21:34
Tak tak celkom v poriadku to nie je tento jav ešte nikto uspokojivo nevysvetlil a nebývalo to bežné a pozorované trebárs pred rokom 2000 aspoň o tom nič neviem

Toto je len ilustračný záber z búrky

Toto je ono zo zemetrasenia na Nomom Zélande
V nadväznosti na zemetrasenie, ktoré v týchto dňoch otriaslo Novým Zélandom, začali na sociálnych sieťach pribúdať zaujímavé videá s podivným javom. Videá zachytávajú nočnú oblohu rozžiarenú farebnými zábleskami svetla. „Svetlá sa objavili priamo počas vrcholu otrasov. Farby boli prevažne zelené, modré a biele, ale občas sa objavila aj žltá a iné farby,“ napísal Zachary Bell v popisku na Youtube.

Svetelné efekty sú výsledkom elektrických vlastností niektorých hornín. Podľa seizmologickej štúdie Seismological Research Letters z roku 2014 sa predpokladá, že fenomén svetiel na oblohe počas zemetrasení, je výsledkom kladne nabitých atómov s vysokou hustotou, ktoré sa počas trenia vytvárajú blízko povrchu a ionizujú vzduch.
doba.sk/.../...
Toto je názor seizmológa
Záblesky pred katastrofou
Pred vypuknutím zemetrasenia či erupciou sopky niektorí ľudia tvrdili, že vidia zvláštne záblesky. Deje sa tak už po storočia, no po prvýkrát sa tento záhadný jav podarilo odfotiť až v 60-tych rokoch minulého storočia. (Tak toto som nevedel rád by som videl tie foto )
magazin.atlas.sk/.../...
+5 # Věra Štimová 2017-09-08 20:20
Stačí určit hloubku, kde má být epicentrum a poslat tam výboj sebraný většinou z přirozeného kondenzátoru, kterých je na zemi plno. Jenom zasvěcenci znají toto tajemství prozradili ho vlastně ve filmu Hvězdné války. Má to velkou souvislost s Henochovými spisy, které má pod pokličkou Vatikán a o něm si lze myslet svoje.
+3 # r.m. 2017-09-09 15:48
a co tEunuchovo spisy, to je teprv bomba.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás