Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaFinsko zvažuje, zda dávat vracejícím se teroristům Islámského státu přednostně bydlení

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Finsko zvažuje, zda dávat vracejícím se teroristům Islámského státu přednostně bydlení

Asi 80 finských občanů cestovalo na Střední východ, aby bojovali za Islámský stát, a teď vlád zvažuje, zda těm, co se vrací, umožní, aby předběhli fronty čekatelů na bydlení, aby jim tak umožnila re-integrovat se do společnosti.

Finské ministerstvo vnitra rovněž vyzvalo místní úřady, aby i ty pomohly vracejícím se militantům Islámského státu sehnat pracovní místa, hlásí Ilta-Sanomat.

Tyto noviny uvedly, že tento návrh je velice kontroverzní a mohl by vést i k návratu džihádistů páchajících ve Finsku násilnosti včetně terorismu.

Ministerstvo sice uznává, že to problém je, ale říká, že to je na sociálních pracovnících, aby domysleli praktickou realizaci.

Město Vantaa s návrhem ministerstva souhlasilo a říká, že v současném systému sociálního zabezpečení chybí ustanovení řešící ty, co se vracejí bojišť. Anna Cantell-Forsbom, vedoucí oddělení rodinných služeb ve Vantaa, řekla: „Věřím, že když se za jeden z nejlepších mechanismů proti radikalizaci považována re-integrace, tak je nejdůležitější věcí opatřit jim byty a pracovní zaškolení.“

Paní Cantell-Forsbom, řekla, že jelikož jsou vracející se válečníci takovým nebezpečím, tak by měli dostat bydlení co nejrychleji, s dodatkem: „Samozřejmě, že by se jim mělo dostat i další podpory. Samotný byt neřeší všechno. I další životně důležité aspekty by se měly uvážit.“

Tarja Mankkinen, ředitelka pro rozvoj na ministerstvu vnitra, uvedla, že první prioritou by mělo být, ještě než dostanou sociální pomoc, zjistit, zda byli ti dezertéři přímo zapojeni do ukrutností Islámského státu.

Ve finském návrhu se odráží to, po čem v posledních měsících volá řada švédských místních správ. Např. město Lund podpořilo spolu s jinými zprávu národního koordinátora proti násilnému extremismu, která prosazuje, aby se džihádistům dávalo bydlení, byli zbaveni dluhů a dostali přístup k dalším sociálním programům.

Švédsko rovněž odmítlo automatické odebírání dětí vracejícím se bojovníkům Islámského státu, i když si je vzali s sebou do Iráku či Sýrie, s tvrzením, že ne všechny děti tam musely zažít trauma.

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+51 # jan lavicka 2017-09-07 06:36
Západ si hýčká psychopaty, vrahy, nevzdělanost a otravu těla toxiny. Vždyť co je nejlepší otrok na světě? Ten, co má tu trochu peněz (aby se těžko vzdával svého pána jako správný pejsek [...]ov), auto na úvěr, dům s hypotékou, neustále čučí na bednu a chce být slavný sportovec, nebo zpěvák, vzdělání je pro něj fuj = doživotní klient farmacie a otrok bez mozku vytvořen :)

Tento návod pak skvělé plodí nenávist lidí jako [...]ovů atd., kteří to pravděpodobně skončí nějakým zločinem a pak sebevraždou = další to úspěch pro "zdůvodnění" policejního SS superstátu západu.

"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing." Burke

Lidi, radím vám, opravdu začněte něco SKUTEČNĚ dělat, jinak špatně skončíte, hlavně vaše děti, diskutovat vám k ničemu nepomůže, činy rozhodují. Vesmír si neváží zbabělců, poznáte pak sami.
+10 # Popo 2017-09-07 11:36
Cituji jan lavicka:
Lidi, radím vám, opravdu začněte něco SKUTEČNĚ dělat, jinak špatně skončíte, hlavně vaše děti, diskutovat vám k ničemu nepomůže, činy rozhodují. Vesmír si neváží zbabělců, poznáte pak sami.
Kontrolná otázočka - prečo nezačneš sám od seba? Pravda je totiž taká že keď sa sem človek v ktoromkolvek čase a takmer do ktoréhokolvek vlákna pozrie čo vidí? - "jan lavicka". Priatelu prezradím ti, regrutovať ti bude dané až vtedy až ty sám v sebe sa zriekneš svojej vlastnéj zbabelosti. Naozaj, len tak jednoduché je to...
-11 # jan lavicka 2017-09-07 13:31
Máš v tom nemalý zmatek, zbabělý dobytku, já bych to nepsal, kdybych něco nedělal, jen schválně prudíš, chazarský, podřadný pejsku, plníš noty chazarů skvěle :)

Zase mě lživě a vykonstruovaně obviníš, že po někom chci peníze? Kdo se ptá "co dělat", pak se jen otázkami zbaběle jako dobytek vymlouvá :)
+16 # Dost3 2017-09-07 12:02
Proč nepíšete - začněme něco dělat a píšete
začněte.
Mimochodem je sice zajímavé, co se děje ve Finsku,
ale dle přísloví : "Bližší košile, než kabát", by nás měly zajímat události u nás v Česku, kterým se AC 24 nějak opomíná věnovat, nebo jen občas okrajově.
A tak domácí události zůstávají ve stínu těch "důležitých finských.
Proto se omlouvám všem, kteří se vidí v dění ve Finsku, že sem cpu pohled a názor na aktuální dění v Česku, kterým je pro mne kauza Čapí hnízdo a pokus Hnutí ANO o legalizaci podvodů za "bílého dne" ke kterému se Guru ANO A. Babiš vyjadřuje:

"Žádný podvod se nekonal. Proto říkám občanům, jděte se podívat na Čapí hnízdo. Těch 50 miliónů tam najdete.

Samozřejmě, že tam těch 50 mio je.
Ale právě to je ten podvod. Neměly tam být - respektive ne ty z dotací.
Když takový Agrofert, jehož majitelem je člověk, pro kterého je lež denním chlebem, takže když takový Agrofert rozkrádá dotace zatímco na nemocné děti sbíráme víčka, tak by zástupci ANO měli chodit kanálama a ne se ukazovat na veřejnosti.
A pan Babiš, kdyby uměl létat, tak by byl perfektní prostředek na vypouštění klamných cílů (tak jak to předvádí v politice - odvádění pozornosti od podstaty věci) a jako ochrana např. Air Force ONE by se jistě uplatnil.

Přednostní bydlení pro imigranty by mělo být prioritou každé země.
Aby s ti chudáci běženci měli kde skladovat výbušniny aj. pro život imigranta běžné věci denní potřeby.
Nedej Bože, aby jim zvlhly někde venku.
+17 # Dědouch11 2017-09-07 12:39
"Proč nepíšete - začněme něco dělat a píšete
začněte."
Ty nevíš? lavice, je totiž tou jednou desetinou (ne-li setinou), která vykazuje hrdinství. "Organi zuje se legálně, tajně, mimo-státně, přispívá (1000 Kč jednou za dva měsíce) na mnoho projektů (i na AC24), Přispěl na loď, která pomocí dobrého slova přesvědčuje kobylky, že vlastně do Evropy nechtějí a vozí je zpátky k africkým břehům, najímá advokáty atd atd..."
Prostě hrdina.
-7 # jan lavicka 2017-09-08 07:36
chazarská socko, zase lžeš, obviňuješ jiné, jen abys obhájil svou zbabělost a podřadnost, socko, že? :)

pěkně si vymýšlíš lži... kde ty "informace" bereš? peklo se na tebe už chystá, nebohá a závistivá socko :)

a naklikej si ještě víc plusů, vždyť ty jiný smysl života nemáš, podřadná bytosti planety :)
-14 # jan lavicka 2017-09-07 13:32
kdo chce dělat, něco si vždy najde, nějakou skupinu ... kdo nechce, stále se jak zabělý dobytek ptá a útočí jako chazarští pejsci popo a Dědouch (asi jeden účet, stejné argumenty zbabělých a chazarských dobytků :)

víš, není dobré tu své aktivity prozrazovat - kdo chce, něco si snadno najde, zbabělý dobytek jen vyzvídá

já dělám i pomáhám jiným
+4 # Piovarči 2017-09-08 02:21
Netreba sa hádať kto čo robí a čo má robiť. Nech každí robí čo môže čo je v jeho silách. Hlavne nevolme tých volov ku korytám. A čiňme dobré skutky predovšetkým svet bude hneď krajší. Každá maličkosť pomôže

A teraz k situácii v Sýrii

Po úspešnom pokuse o rozšírenie vládneho koridoru do mesta Deir Ezzor sa Sýrska arabská armáda (SAA), Liwa al-Quds a ďalšie pro-vládne frakcie presunuli smerom k dedine Ayyash, ktorá sa nachádza severozápadne od mesta.
Podľa pro-vládnych zdrojov, cieľom tohto push je prevziať kontrolu nad Ayyash a pripraviť sa na širšiu snahu zabezpečiť celý severozápadný bok Deir Ezzor.
Medzi SAA a ISIS južne od obce prebieha intenzívny boj.

Opäť som zaznamenal pohyb v Uqayribatskom kotli. Ide to tam kúsok po kúsku dedinka po dedinke. Pomali ale isto

7. septembra pro-vládne sily, vedené 5. útočným zborom Sýrskej arabskej armády (SAA), opätovne zachytili dediny Abu Dali, Kawkab Suwayd, Habr Gharbiyah, Rasm Hamidah a Dabat Milli z teroristov ISIS na východe krajiny Hama ,

SAA a jeho spojenci tiež odpudili útok ISIS severne od Uqayribatu. To umožnilo vládnym jednotkám pokračovať v rozvoji impulzov v tejto oblasti a ďalej tlačiť smerom k dedine Soha,
+45 # senil 2017-09-07 06:39
Naprostá dekadence. Obyčejní Evropané tohle samozřejmě nechtějí, ale elity ano, rozpor mezi názory elit a obyčejných lidí bude narůstat až to přejde v krvavou revoluci. Je mi Finů líto. U nás by takovej Dientsbier taky nebyl proti.

[...]/.../...
+24 # jan lavicka 2017-09-07 06:50
a další pedofilové a psychicky narušení vrazi: Kalousek, Bělobrádek, Telička, Rosenberg, gay pornoherec Janda, Sobotka, ...
+17 # vipr 2017-09-07 11:53
dekadence = úpadek.
Tohle už není úpadek, ale zvlčilost vyššího řádu. Ještě zbývá, aby např. pedofilům začali přidělovat dětské oběti, aby chudáčci pedofilové neřádili úplně tak, jak by mohli...... Prožívám na tomto světě 61. rok svého života a přemýšlím, jestli jsem jej dostal (s ohledem na společenské změny, ponejvíce k horšímu) dostal za odměnu, nebo za trest.
+7 # Dědouch11 2017-09-07 12:42
+++
Kdyby člověk v našem věku neměl děti, vnoučata...
+4 # vipr 2017-09-07 19:19
Cituji Dědouch11:
+++
Kdyby člověk v našem věku neměl děti, vnoučata...

Na druhé straně nevíme, zda oni nebudou tím pověstným jazýčkem na vahách. Otázka zní, na kterou stranu to mohou vychýlit.....
+29 # Jaris 2017-09-07 07:56
Ono to asi za pokus stoji, aby jim EU dala vetsi dotace. Takhle by si Finsko u Schulze a Junckera naramne splhlo.
Ach Evropo, kam jsi to dopracovala, pestovat si vlastni teroristy,vrahy a nasilniky!!!
+12 # Dost3 2017-09-07 12:19
Právě proto preferuji stranu SPD, která má v programu uzákonění všelidového referenda, odvolatelnost zprofanovaných politiků a jiné obyčejným občanům prospěšné zákony.
Právě pro ten program pro lidi je SPD v izolaci a pro ostatní politiky je noční můrou jejich pohodlného žití bez odpovědnosti za svá rozhodnutí.
0 # Jaris 2017-09-08 11:26
Ani nevite, jak vam drzim palce!!! Hodne stesti.
+22 # Loco 2017-09-07 08:43
Pohodili otupuje, blahobyt degraduje !!! Tak jak padl Řím, pádné i zapadni Evropa !!!
+9 # Jesus 2017-09-07 09:02
nepadne , jen se transformuje. Po rimu civilizace nezanikla...jen nastalo obdobi temna.
+4 # Jesus 2017-09-07 16:07
analytik/ cynik ve me mi rika: ..zaválčíme si..
+20 # Jesus 2017-09-07 09:01
co prosim?? vraceji se??
coze?? stat zvazuje zda jim poskytne bydleni???

co to tam maji za promuslimske kolaboranty?
pod timhle musi jit dohledat kazdy politik a urednik ktery to podepise.

kam chteji tihle zradci vlastniho naroda jednou emigrovat? Celkem dost odvazni lide:-D

hadam ze je tam ted v obchodech vykoupenej veskerej provaz. Tohle nedopadne dobre.
+23 # Vaclav2 2017-09-07 09:02
totálně postavené na hlavu...
patří do pracovních táborů...válka v syrii je téměř u konce a právě, zcela neočekávaně vychází zpráva od UN, kde se m.j. vyčisluje, kolik civilistů mají záměrně tito bojovníci na svedomí všemi možnými způsoby...
Překvapivě je část zprávy věnována zločinům USA v Syrii, kolik "mylných náletů" na nemocnice a úkryty civilního obyvatelstva, tedy zcela cílené útoky... hanba us mašinerii...
jak se k tomu vyjádří sluníčkáři?
+22 # Stanley_K 2017-09-07 09:27
To jenom potvrzuje, že IS si vytvořili USA a jejich západní spojenci.
Svými činy jenom vyjadřují - "Nezachováme se macešsky ke svému vlastnímu dítěti !"

Američané z regionu Dajr az-Zauru vyvezli vůdce IS, oznámil zdroj
cz.sputniknews.com/.../...
+20 # Sims. 2017-09-07 09:28
Opravdové ovečky - již jen strčit hlavu do oprátky. Zde je mi jasné, že již příroda musí zasáhnout, takové lidstvo nemůže přežít, protože potlačuje vnitřní instinkty o zachování rodu, života.
+21 # maximon 2017-09-07 09:39
Co jinýho by mělo být jasnou podporou terorismu, než hýčkání si těch nejhorších zločinců? Proč je okamžitě nezatěžkají prací pro společost a nesoudí před soudem, místo toho soudí ženskou, která tam proti těm zrůdám bojovala?

Lidi pojmenujte to někdo, to se nedá, kde to žijeme a co se to děje?
+16 # Vladimír57 2017-09-07 10:40
Obávám se, že nalézt vhodný příměr pro tyto škůdce nelze!
+4 # Historik 2017-09-07 15:14
Lídl už to pojmenovává za nás.
Doporučuju na Aeronetu experiment dr.Calhouna.
Nic lepšího jsem za poslední rok nečetl.
+21 # Monika lkemae 2017-09-07 09:42
Co takhle zodpovidat se za svoje zločiny to se nějak již nevede že ? Zabíjel jdi civilisti ženy a děti no nic mi tě vítáme domů ! Dostaneš na víc dům a pokud budeš chtít !
+19 # Caillean 2017-09-07 10:01
Jen nechápu větu: "za jeden z nejlepších mechanismů proti radikalizaci považována re-integrace, tak je nejdůležitější věcí opatřit jim byty a pracovní zaškolení.",tak podle finů se ještě nezradikalizova li,když bojovali za ISIS.?asi jsem hlupák z východní evropy..moje chyba,ale když se budu snažit,tak se možná jednou až budu větší to pochopím..
+16 # VladimírV 2017-09-07 10:14
Jistě, že je potřeba jim poskytnout ubytování, stravu a ošacení. A rovněž nějakou práci, třeba v dolech, aby za ně doživotní pobyt ve vězení neplatila společnost.
Ale tak to asi finská vláda nenahlíží. Nemocná Evropa páchá sebevraždu.
0 # LubinenKremlBot 2017-09-07 10:48
To že služebníci satanovy dostanou přednostně od jiných satanistů byty je přeci vpořádku Svůj k svému.
+3 # Popo 2017-09-07 12:18
Cituji LubinenKremlBot:
Svůj k svému.
Priatelu šak sa ty už uvedom bo pravda je taká že to nie oni sa správajú neprirodzene. Nože sa neondi - neošívaj a priznaj, čo ti vadí na ich prirodzenosti keď oni ti tú tvoju prirodzenosť (len to zbabelé vyfňukavanie po internete ako by čo by ak by čosi ktosi no ja sám v reálite "skutek utek") nemajú vobec za zlé...?
+1 # Radeg 2017-09-07 11:18
To vážně ? :D Já to mrdám...
+5 # Josef Švejk 2017-09-07 11:38
Správně! Ať svět vidí, že umíš alespoň něco.
+13 # Jan Kadlec 2017-09-07 12:21
Souhlasím, správná myšlenka. Osobně bych jim zařídil luxusní apartmá s jednou postelí a výhledem na vězeňský dvorek a přilehlý kamenolom, kde by mohli trávit prakticky veškerý volný čas...
+5 # Mirek 2017-09-07 13:15
Nevi nekdo, co je s tou slovenou, co pocurala a spalila koran?
naposledy o ni bylo slyset, kdyz ji v noci zatkli kuklaci.
+8 # Elen 2017-09-07 15:58
V článku se nám oznamuje, že Finsko (podobně jako Švídsko + další) má zločineckou vládu, která sahá až do vedení měst.
Podle zákona je ten, kdo podporuje zločince, sám spolupachatel. Příp. je stejný zločinec a tím, že obhajuje, či omlouvá zločiny jenom předvádí (veřejně), co je sám zač.
Nemusíme chodit daleko.
U nás po převratu v r. 1998 nenastoupila žádná svoboda a demokracie, ale vláda zločinců, s plnou hubou pravdy a lásky,
ze které se vyklubala amnestie zločinců (svůj hájí své, že e) + humanitární bombardování civilistů, přátelství s největšími masovými vrahy a zloději,
křišťálový Standa, nejlepší ekonom galaxie Kalda,
i Klaus s amnestií pro soukmenovc a, chamtivý dukát s církevními prostitucemi (a že jich je).
"Bože, Bože, ty to vidíš, u nás se po popřevratovém spolčení (hlupců) snad nenajde jeden člověk." Samá sběř urvaná ze řetězu se svým vybudovaným komunizmem" ... a lid jim to celou dobu baštil (ty zákony pro zločince - proti lidu).
Nemohla bych být v armádě, protože zvrácený rozkaz nelze poslechnout a zrovna tak zvrácené zákony. Každý člověk v sobě má smysl pro dobro a zlo. Jestliže tomu tak není, nejedná se o člověka
a povinností lidí není, nelidi a jejich zákony poslouchat, natož se jim pak podřizovat,
PROTOŽE:
v případě, že tak činí (poslouchají a podřizují se zvrácenostem) PŘESTÁVAJÍ BÝT LIDMI (a nelze se vymlouvat na to, že někdo něco musí, na jakási okna, salámové metody a pod., to jsou jen "špunty do uší" vlastního svědomí, které nakonec každého stejně dožene - bez pardónu, bez výjimky).
To je k článku asi tak všechno.
Pěkný den
+1 # Dědouch11 2017-09-07 18:32
++++++++
Masakr.
:)
+1 # Elen 2017-09-07 18:48
Kdepak.
Takhle my tu prosím žijem, jen holá realita.
Pěkný podvečer
0 # Dědouch11 2017-09-08 13:52
Právě proto.
Hezké odpoledne.
+2 # Věra Štimová 2017-09-07 17:26
Ta zpráva vyjadřuje zcela jasně tuto skutečnost: "Naši drazí bratři satanisté přežili ruskou hrozbu, och och, to je sláva. Tak to jim musíme poskytnout vše, co zasluhují ! Oni za nás makali v Sýrii, my jsme si zde váleli šunky, tak jim náleží odměna. Přeskočí všechny flákače, co nešli dělat chaos s ISIS a dostanou ty nejlepší byty ! Ani naše juvenilní mafie jim děti neodebéře ! Pohoví si na školeních, do práce zatím nepůjdou, mají odpracováno. Jenom každé úterý a sobotu budou ve tři ráno na našich seancích vzývat našeho Pána. Ostatně i v Sýrii to dělali, akorát mu tam říkali All, aby nebyli nápadní."

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás