Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPodívejte se, co si na nás přichystali nevládní organizace. Jak umlčet hlas Internetu

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Podívejte se, co si na nás přichystali nevládní organizace. Jak umlčet hlas Internetu

Před pár dny mi přistál ve zprávách screenshot. Pocházel z diskuzního serveru Nyx. Uživatelka ZUZKAOU (Zuzana Ouhrabková, neziskovka PostBellum) v něm shání brigádníky na výpomoc. Výpomoc neziskovce InIustitia. S hromadným sepisováním TO, protože nestíhají. Trestních oznámení, udání. Na spoluobčany. Aby čelili stíhání, měli problém a přístě si dali pozor. Na jazyk.

Jsem programátor. Na Internetu jsem od úplného začátku, od roku 1995. Tehdy šlo o médium vyložene akademicko-intelektuální. Pak prošlo pubertou, to když se připojila gymnázia a střední školy.

Potom zhrubnul a zlidověl, s nástupem dialupu. Dnes je mnohdy stokou. Ale stále zůstal také svobodným zdrojem informací, kde kromě naprostých ptákovin najdete i fakta, která se z oficiálních médií nedozvíte.

Inkriminovaný screenshot z diskuzního serveru Nyx

A proto asi začal Internet vadit. Návrhy, jak jej cenzurovat, jsou dnes oficiální agendou jak politických stran, tak neziskovek. Instruktážní seminář na toto téma, určený pro pedagogické pracovníky, se dnes konal ve Skautském(!) institutu na Staroměstském náměstí. Jsem také pedagogem, 17 let přednáším strojové jazyky a nízkoúrovňové programování v assembleru na ČVUT. Mám co do činění i s pedagogikou volného času, věnuji se slam-poetry a divadelní improvizaci v DDM. Takže jsem vlastně cílovou skupinou! Přihlásil jsem se.

Skauti ve službách lepších zítřků

Skautský institut spolupracuje s multikulturalistickými neziskovkami (Člověk v tísni, HateFree a dalšími) dlouhodobě. Podobných akcí tam pořádají i několik do měsíce. Některé skautské oddíly se dokonce přímo hlásí k podpoře extremistické levice. Společným nepřítelem jsou pak rasismus, islamofobie, “slušný Čech” a jeho nesprávné názory. Hlavně ty, projevované na sociálních sítích. Protože ty můžeme z tepla domova, zpoza monitoru, monitorovat. Označovat. Nálepkovat. Nahlašovat a udávat. A jak správně na to, to vám vysvětlí lektoři na tomto semináři.

Přednášeli Jaroslav Valůch (spoluzakladatel HateFree Culture) a Vlasta Urbanová (pedagožka, autorka didaktických a metodických materiálů, Člověk v tísni a Jeden svět na školách). Workshop organizovalo Multikulturní centrum Praha (Anna Hubáčková), za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva zahraničních věcí ČR. Říkáte si, pán je labužník a masochista. Ne, nejsem. Jen mne zajímalo, jak si výchovu dětí a studentů k “správnému myšlení” a “žádoucímu názoru” tito lidé představují.

Výprava do jámy lvové

Seminář začal tzv. “společnými aktivitami”, aby se vytvořila kolektivní atmosféra. Kdo vedete kroužek, jistě to znáte. Všech 22 účastníků (vzpomněl jsem si na Hellera) se představilo, a měli také říct, kam si “chodí pro sílu”. Dobíjet baterky. Žeby neziskovkářům docházely síly? Nikoliv. Jsou na koni, a záhy poznáte proč. Vlasta Urbanová nejprve ukázala secesní obrázek, známou optickou iluzi, dualitu dívky a stařeny.

Smysl byl uvědomit si, že důležité není to, co vidíme, ale správný náhled. Černá může být bílá, ale je třeba na to koukat správně ideologicky (vzpomněl jsem si na jiné číslo, 1984).

 

Kvíz pochází z akce Jeden svět na školách

Následovalo rozdání kvízů, kde měl každý, v rámci boje proti stereotypům, ze sebe nějaké stereotypy dostat. Byť trochu násilně. Šlo o poměrně známou volbu spolucestujícího v kupé, dilema dárce srdce a výběr sousedů v činžáku. Pak následovala debata v kroužku a statistické zhodnocení, které varianty lidé preferovali a proč. Reakce účastníků mne víceméně potěšily, lidé správně upozorňovali, že se každý člověk liší a je tedy nesprávné přistupovat k jednotlivcům s předsudky. Protože to je nenávistné, rasistické a xenofobní. A takoví oni rozhodně nejsou. Přesto by se ale, z nedostatku informací, nakonec rozhodovali podle určitých preferencí. To už by ale nebyl rasismus, ale jejich osobní zkušenost a zcela racionální minimalizace rizika. Chtěl jsem namítnout, proč tytéž pohnutky nepřipouští také u kritiků migrace a islamizace, které se rozhodli vypudit ze sociálních sítí. Radši jsem ale mlčel.

Pak jsme byli vyzváni, abychom specifikovali možné důvody, které k nenávistným projevům na Internetu vedou. Padaly tradiční termíny, známé ze skript humanitních a pedagogických fakult: frustrace, vztek, osobní neštěstí, snaha vyniknout, vliv médií. Rozhoduji se rozčeřit tuto přehlídku pseudodůvodů a říkám: “a také náboženské pozadí”. Paní Urbanová se zarazí. Propálí mne pohledem inkvizitora a ptá se výhružně: “Co tím myslíte?!” Odpovídám: “No, že některá náboženství nejsou příliš vstřícná k jinověrcům. A tato ideologická nenávist se dnes v západní Evropě projevuje často už ve školkách.” Ptá se opět, na co tedy konkrétně narážím. Tak povídám, dobře, konkrétně mám osobní zkušenost například se svým vzdáleným iráckým bratrancem, narozeným v Praze (tak trochu podvodem, na státní útraty ČSSR). Za dětství v Dejvicích se stydí, a přitom měl v diplomatické čtvrti to, o čem jsme si my, Husákovy děti, mohly nechat jen zdát. Naši zemi nenávidí a naší společností opovrhuje. Považuje to za nesmazatelnou skvrnu na svém muslimském já a snaží se to odčinit. Aspoň tím, že denodenně sedí v mešitě v Ammánu a s ostatními džihádisty studuje Korán a hadísy. Není tohle příklad selhání integrace, už před lety, hned v zárodku, kdy tu ještě žádná “islamofobie” ani nebyla? Dozvídám se, že tohle sem nepatří. A o tom se bavit nebudeme. “Takže budeme řešit domnělou nenávist?”, ptám se. “A tu skutečnou přecházet?”Jsem ale okřiknut, ať neodvádím od tématu. Ostatní si mne s opovržením prohlíží. Následuje přestávka.

Mohu vědět, kde pracujete?

O přestávce si mne Vlasta odchytí a bere stranou:

“Poslouchejte. Co děláte?”

“Jako co tu dělám? Proč tu, konkrétně, jsem?”

“Ne. Co vy děláte. Kde pracujete.”

“Jsem programátor. V jedné korporaci. A přednáším na VŠ.”

“Na jaké VŠ?”

“Technické, ČVUT. Strojové jazyky. Do assembleru samozřejmě politiku netahám, škola má zůstat apolitická.”

“Aha. No, víte… chtěla jsem Vás požádat. Ať do toho už nevstupujete. A nesnažíte se ty lidi nějak přesvědčovat. Domluveni?”

“Ne. Víte, připadá mi to celé jako počátek cenzury. Nepohodlných názorů. Omezování diskuze, na síti, na školách, vůči dětem. To se mi nelíbí, proto tu jsem.”

“Dobře, ale o tom si můžete mluvit snad někde jinde.”

“Proč ne tady? Zrovna naše korporace ten váš Jeden svět léta sponzoruje. Přitom zde zaznívá jen jednostranný pohled. Nechcete diskuzi? Mám právo říct protinázor.”

“O tom kdo koho sponzoruje nerozhodujete Vy, ale jiní lidé! Víte? A to, o čem mluvíte, není jednoduchý problém. Nemá žádná jednoduchá řešení.”

“Právě proto je potřeba o něm mluvit. Islám a jeho důsledky znám z osobní zkušenosti. Nálepkováním a umlčováním oponentů se dobereme jakého řešení?”

“Podívejte se. Mne vlastně nebavíte. Celá ta debata s vámi. Nenecháte ani domluvit, pořád nečím argumentujete, přitom vám uniká…”

“To vy jste za mnou přišla. Debatovat… nebo proč? Já jen reaguji. A své postoje si dovedu obhájit, argumentovat umím. To je špatně?”

“No, to možná… umíte… ale jak říkám: S někým, jako vy, debatovat nechci.”

Sjela mne pohledem saně, jak nezbedného záškoláka, ta léta působení na strojním učilišti jsou na paní Urbanové stále znát. Nasupeně odchází. A já mám pocit vyvrhela. Jako když si mne kdysi vzala stranou soudružka třídní, proč jako jediný nechodím do Pionýra. A strach. Nezvedne teď paní Urbanová třeba telefon a nepřeptá se v práci? Nebo budu mít utrum na FITu? Zakázané názory už zase zřejmě nejsou legrace…

Založil jsem HateFree Culture

Neveselé úvahy přerušuje další část. Jaroslav Valůch se představuje. Je čerstvým otcem. Už dva roky není v HateFree Cluture. Pracuje v budapešťském Centru pro výzkum genocid, ale nebrání mu to vystupovat i jménem zrušené-nezrušené HateFree (čekají na další grant, ministr Jan Chvojka navzdory mediálním prohlášením projekt nakonec nezrušil, ale o tom už média neinformovala). Původní HateFree materiály ale Jaroslav doplnil novými poznatky. O genocidách. Islamofobii a Hate Speech nově považuje za jevy vedoucí ke genocidám. Jako ve Rwandě či Kosovu (přitom v prvním případě šlo o kmenovou válku a v druhém o separaci muslimské menšiny a vznik plně islamizovaného, dnes téměř nefunkčního státu). Chtěl jsem připomenou i masakr Arménů, rozvrat vyspělého křesťanského Libanonu muslimskými migranty z Palestiny, ale mlčím. Dále Valůch varuje před islamofobií, která vede k antisemitismu a je důvodem obav židovských komunit. To už nevydržím mlčet a ptám se: “Jak je tedy možné, že největší exodus židů v současnosti probíhá z Francie? Která přitom léta byla výkladní skříní široké náboženské tolerance? Prchají ti židé z muslimských předměstí, nebo před francouzskými islamofoby? Proč tam mají už dva roky problém a výjimečný stav? Kvůli islamofobii?”

Nenávist na Internetu je nyní ve verzi 2.0

Jarda je naštěstí diskuzi přístupnější než kolegyně Urbanová. Nechá se přerušit, poslouchá a vysvětluje. Vlastně mne tím docela příjemně překvapil. Jde přeci o tradice. Pokud odmítáme islám, můžeme následně chtít třeba zakázat i rituální porážky nebo obřízky. Jako se bohužel už stalo, třeba v Dánsku. A to přeci Židé vyžadují také. Proto mají logicky obavy, že by byli další na řadě, hned po muslimech. Zapojuje se i další účastník, kluk z Litvínova (zřejmě s vazbami na projekt Social Bakers, o kterém má poměrně detailní informace). Ptám se ho, zda tedy podporuje tyto rituální porážky, ženskou obřízku a další středověké praktiky. Na to mne zvýšeným hlasem umravňuje: “Samozřejmě že ne! Ale jde tu o ten princip přece!” Takže podporuje? A mně snad o princip nejde? Opět jsem ale z více stran okřikován a udržovaná paní pedagožka, sedící přede mnou, se slovy “to snad není možný tohleto …nechci poslouchat”odchází demonstrativně na záchod. Jiný názor se zde tolerovat asi nebude. V zájmu tolerance.

Umíte rozpoznat internetovou nenávist?

Pak nám Jaroslav rozdá papíry s příklady projevů nenávisti na internetu. Máme o každém z nich říci, co si o něm myslíme. Zda a nakolik je nebezpečný, a jak ho případně postihnout nebo nahlásit. Mezi příspěvky je třeba falešný citát Jana Wericha. Pán, který jej vyfasoval, říká, že mu to přijde jako docela trefný popis totality, obecně. Je v zápětí poučen, že jde o hoax. Příspěvek byl převzatý z falešného Ovčáčkova profilu, Werich nic takového prostě neřekl, takže o tom vůbec nebudeme diskutovat. Jasné? Pán se brání, že mu to stejně přijde celkem výstižné, ale smůla. Tvrzení je prostě příkladem nenávisti.

Já dostávám pro změnu příspěvek Hany Bočkové z Bazaru rostlin, za který byla souzena. O případu něco vím. Má kolegyně si sice drží odstup (už jsem za černou ovci kolektivu), ale je rozumná. Nepřijde jí to jako nebezpečné, o případu ale nic neví. Říkám: “Šlo o smyšlenou událost. Nesouhlasí ani datum a místo, tyto věci se týkají svátku oběti Al Adhá, který byl v roce 2015 v září. Ale skutečně se občas dějí. I u nás, v Evropě, třeba v Rakousku.” Výbuch smíchu. “To snad není možný, poslouchat tyhlety debility”, slyším pana učitele odvedle. Říkám, že se to koneckonců děje i u nás, kamarádka je z hospodářství. A už několik let prodávají muslimům pro Al Adhá možnost rituálně zaříznout kozu nebo jehně. Aby naplnili svou náboženskou povinnost. Děje se to samozřejmě nelegálně. Zase výbuch smíchu. To je přeci něco jiného! Když si za to ti věřící zaplatí, tak je to v pořádku, neasi. Už radši zase mlčím.

Článek o Zemanovi z Lidovek je také šířením nenávisti.

Mezi příspěvky je paradoxně také článek z oficiálního média, známý Zemanův výrok z Lidovek. Paní pedagožka, co před mými vstupy prve prchla na záchod, evidentně nesnáší, když se lidé o něco přou a vadí. Naznačuje, že Zemana nemá ráda a tedy vůbec tohleto nebude komentovat. Ostatní jí ale dodávají odvahu. Také ho samozřejmě nemohou vystát. Nakonec se tedy osměluje a říká, že jde o nebezpečný výrok. Protože jej říká oficiální osoba. A snadno tak může vést k nenávisti a zabíjení. Lidé jsou hloupí a nechají se tím ovlivnit. Hlavně Zemanovi voliči, ti bývají méně inteligentní. Oponuji: “Zemana pravděpodobně nevolili jen samí hlupáci. Zmíněný plot na hranicích už dávno stojí v Maďarsku, Makedonii i Rakousku. Deportace odmítnutých žadatelů o azyl je podle platného zákona a zbraně mezi obyvateli účinně zabraňují terorismu. Například v Izraeli. Co je tedy na Zemanových výrocích nesprávně? Proč jsou nenávistné? Navíc na Lidovkách?”

Pán vedle obrací oči v sloup s prostoduchým zvoláním: “To von chce teď jako vytahovat z auta každýho barevnýho a asi ho odprásknout?” Odpovídám, že nic takového nechci. Ani netvrdím. Ale takto bylo třeba v Nice zabráněno pokračování masakru, a nedávno totéž v Cambrils. V Izraeli je to ostatně na denním pořádku. Paní vedle znalecky informuje ostatní: “Tohle oni dělají vždycky. Dávejte si na to pozor. Vytáhnou nějaké argumenty, pofidérní, bůhví z jakých zdrojů, a pak vás s tím jako že přesvědčují. Doslova umlacují. Vy to přitom třeba vůbec nesledujete, a ani nechcete sledovat. Přitom ona jim tam uniká ta podstata, o které by se mělo diskutovat.” Odpovídám, vždyť si to snad můžete snadno najít a ověřit. V každé diskuzi se snad argumenty zkoumají… Ticho. Uchechtnutí. Situaci a trapnou pauzu zachraňuje až další účastník. V Izraeli je to prý něco zcela jiného. Oni jen zabraňují obecnému terorismu, ale není v tom nic apriori proti Palestincům nebo Islámu. Ten terorismus tam prostě mají a tak ho řeší. Byl tam, zná to. To jen u nás by každý chtěl hned střílet do muslimů, a v tom se lišíme. Odpovídám, že si to nemyslím. Mladík se jen směje. Jako kdyby právě poučil prvňáčka. Jaroslav to nakonec uzavírá s tím, že když je to výrok prezidenta, je to sice politováníhodné, ale aktuálně se s tím bohužel nedá nic dělat. Tak aspoň že prezident si ještě může říkat, co chce, říkám si v duchu.

Fyzické útoky slušnočechů už začaly!

Jarda Valůch, cítící sílící podporu domácích, hbitě přechází k dalšímu tématu. A to jsou důsledky internetové nenávisti. Tedy útoky proti muslimům a menšinám. Odpovídám, ať se případně také podívá i na opačný problém. “Podívejte se třeba pod příspěvek rappera Ollopha Samorosta, kde najde na FB naopak nenávistné projevy romské menšiny vůči majoritě. V ohromujícím počtu několika stovek. Některé příspěvky jsou tam zralé na trestní oznámení doopravdy. Které ale přitom nikdo nepodává. Tušíme, že Romové jsou emotivní. Nač dělat z komára velblouda? S mnoha z nich jsem pak v klidu debatoval, už bez zasraních gadžů, chcýpnutí, rakovin a kárů do hubi. Jestli není na čase s tím nesmyslem internetové nenávisti přestat. Vždyť kdo si reálně přeje někoho plynovat nebo střílet? To jsou také pouze emotivní výkřiky. Nač to zveličovat a kriminalizovat?”

Jarda, a to je mu ke cti, reaguje, že o problému ví. A že takový příklad nenávistného projevu asi zapomněl do sbírky zahrnout. A skutečně, odkudsi pohotově vytahuje romský nenávistný screenshot a kopíruje jej do adresáře k ostatním. A že nikoho také kriminalizovat nechce. Ale lze proti tomu bojovat i mnoha jinými metodami, jak si ukážeme. A je to potřeba. Ukazuje článek z Infa.cz (uvědomělá odnož Blesku, vytvořená po akvizici Ringieru Křetínským & Tkáčem) o útoku na dvojici muslimek v Šárce. Oponuji, že titulek nemluví pravdu. “Ta žena dvojici muslimek jen nafotila, ale ony jí fyzicky zabránily v odchodu, aby fotografie někde nezveřejnila. Tedy to vlastně bylo přesně naopak, psal o tom koneckonců i Respekt.” Jaroslav říká, no ano, článek v Respektu také četl. Ale kde jako vidím ten problém, pořád. Povídám, že v manipulativním nadpisu Infa. Které prostě lže, když tvrdí opak. Nebo se ta “nebezpečnost šíření hoaxu” paradoxně mainsteamových médií netýká? Na to mne lakonicky utře nečekanou odpovědí: “Ale já ten nadpis nepsal!” Výbuch smíchu. Můj argument, proč s tím tedy před chvílí cíleně argumentoval, to zcela přehluší…

Nakreslete, jak si představujete typického českého “hejtra”

Následuje další neuvěřitelnost. Jsme vyzvání, abychom ve skupinách nakreslili obrázek typického “hejtra”. Tedy panáčka plného stereotypů, se všemi jeho atributy. Pionýři, nakreslete kulaka, napadá mne. Chopím se toho a kreslím postavu svalnatého neonácka, kde ale následně všechny stereotypní atributy přeškrtávám. Jak může mít názor, sdílený 80% populace, vůbec nějaký konkrétní archetyp? Kolegové to nesou dost nelibě, že si z toho chci dělat legraci. Mám dělat, co se řeklo a domluvilo. Ale nakonec mne nechají. Ve finále se shodneme vlastně jen na tom, že jde o lidi středního věku, 35+. Poukazuji na fakt, že se to pozoruhodně kryje se zažitou zkušeností z komunistické totality. Jestli ti lidé prostě nejsou jen citlivější na cenzuru, propagandu, nesvobodu a omezování svobody projevu. Vždyť se po listopadu tak plamenně mluvilo o občanské společnosti, aktivitě zdola… Tak proč teď vlastně najednou tolik vadí, když se lidé vyjadřují k migraci a politice EU?

“Nakresli postavu ze sovětské pohádky, Pavle.”, řekla mi soudružka učitelka ve třetí třídě

Paní zepředu mne poučí. Devadesátky si pamatuje, ale když se tehdy volalo po pluralitě, tak tím přeci nikdo nemyslel ty hloupé a šílené názory, jaké se teď objevují všude po netu. Povídám, že i to je součástí svobodné diskuze. Lidé ať si sami vyberou, cenzura kritické myšlení nenahradí. Na to mi odpovídá, že nikoliv! Že plno lidí si vybírá informace jen selektivně (jako by snad ona byla etalonem objektivity), s kterými pak chtějí jen účelově argumentovat. Jako třeba právě já. Je tedy potřeba informace filtrovat a kontrolovat, nedat tomu prostor. Aby tím pak netrpěla skutečná diskuze o důležitých principech a hodnotách společnosti.

Bože dobrý! To těm lidem vážne schází vize světlých zítřků a cenzura? Nenávistný projev, tedy hanobení třídy a životního stylu, u nás ještě naštěstí trestným činem není, ministr Robert Pelikán zamýšlenou novelu trestního zákona letos v květnu nakonec odložil. Do konce volebního období už se tedy nestihne projednat, ale protože jde o harmonizaci s právním řádem EU, neunikneme jí. Proto jsou neziskovky tak na koni, a celá tato udavačská agenda je jen související přípravkou na situaci, až zákon platit začne. Na internetu pak bude trestná kritika v podstatě kohokoliv a zrovnatak i jakékoliv ideologie či chování. Každé nahlášení příspěvku už bude i potenciální Hate Speech. Oficiálně. Islám a jeho vymezování ale asi dostane zase pardon, tam je to natvrdo od Boha, takže se to nazve součástí kulturních tradic a to už musí každý akceptovat.

A teď si ukážeme, jak jim zacpávat pusy

No, a závěr byl epický. Spoluprací účastníků nakonec vznikl veliký flipchart s návrhy metodiky, jak s nenávistnými, rozuměj, nepohodlnými, názory na Internetu skoncovat. Trollingem, zesměšňováním, nahlašováním příspěvků, blokací profilu, hrozbou odebrání z přátel – to pokud nějaký hříšník z vašeho okolí nezmění včas svůj xenofobní názor. Nebo infiltrací události a systematickým matením účastníků. Třeba postováním neustále se měnících termínů a míst demonstrace, uvádí Valůch konkrétní nasazení taktiky z minulosti. Namítám, že “kdo zneužije cizí nevědomosti či důvěřivosti k vlastnímu neoprávněnému prospěchu” je tak trochu skutková podstata podvodu, ale slyším už jen několik otrávených povzdechnutí. Také to jde řešit postováním koťátek. Těm, co nedají pokoj a pořád jen argumentují. A nic nedat na výhrady veřejnosti, známé třeba z facebooku HateFree, že takto se diskuze s oponenty nevede. S nácky se totiž nediskutuje. Dále pak lze vítězit i pomocí DDoS útoků, jako v případě nedávného kolektivního shození xenofobního serveru Vyfoť imigranta. Udáváním a psaním trestních oznámení. Slečna odvedle smutně říká, že už nahlašovala stránky White Media poněkolikáté, ale server je prý v Americe a nejde s tím nic udělat. Valůch ji ale ukliduje, že se to už brzy změní. V případě nedávných rasových bouří v Charlottesville už byl zákon prolomen a servery white supremacistů shozeny z rozhodnutí soudu.

Pak se dostáváme k FTV Prima. Prý se pokoušeli manipulovat a ovlivňovat vlastní redaktory. Aby informovali o uprchlické krizi a to i za cenu negativního vyznění. Naštěstí už, konečně, začala tyto věci řešit i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, takže se snad nebudou v budoucnosti opakovat. Zda náhodou nemají své pokyny i novináři z jiných médií, se radši ani neptám. Debata se nakonec stáčí na IVČRN. Prý jde o stále mocnou a vlivnou skupinu lidí, kteří jsou velmi aktivní. Studentům a žákům se už proto nedoporučuje (ono se snad v minulosti doporučovalo?) trollit na jejích stránkách – jsou totiž nebezpeční a mohou pak zjistit třeba i Vaši skutečnou identitu. To už teď navíc není ani potřeba riskovat, ten problém řeší přímo sám Facebook. Stačí nahlašovat reinkarnace IVČRN stránky. Je instruován reagovat ihned. Původní skupina totiž měla přes 150 tisíc lidí, což je na český Facebook enormní dopad. Náhradní už jen slabých 80 tisíc, a tak dále. Díky tomuto systematickému postupu se povedlo, po několika tlumených oscilacích, skupinu zcela zlikvidovat.

Metody eliminace internetových hejtrů (zvýrazněno pro lepší čitelnost)

Funguje to. Konečné řešení “islamofobní otázky” a legitimního názoru 150 tisíc lidí, chce se mi říct, Joseph Goebbels by měl radost. Ale rezignovaně mlčím. Jaroslav ještě upozorňuje, že se aktivita může přesunut i na ruskou síť VKontaktě, kde potřebné nástroje ještě nemají k dispozici a asi hned tak mít nebudou. Což by do budoucna mohlo být dost nebezpečné. Kolega Social Baker mudruje, že nechápe, proč se vlastně dovoluje těm hejtrům psát příspěvky z falešných profilů. Namítám, jestli si je třeba nezakládají, když jim Facebook, kvůli jejich nahlašování, ty skutečné suspenduje. Aby pak nepřišli o přátele, fotky a data. Kouká na mne nechápavě a neodpoví.

Udávat policii a hrozit trestními oznámeními ale zatím nebudou. Ono to na ty největší hejtry prý stejně moc nefungovalo. A ty ostatní těch pár exemplárních soudních případů snad už dostatečně varovalo. Vytahuji tedy Zuzanu Ouhrabkovou a její nábor do neziskovky InIustitia, kde právě nyní trestní oznámení sepisují. No, to je ale prý v pořádku. Argumentuji dál: “Nejde tímhle podáváním TO, pro banální výkřiky na internetu, krom kriminalizace naštvaných občanů, tak trochu i o paralyzování policie? Vždyť je doslova zavalena zbytečnou agendou už teď. Pokud bude muset řešit i tyto věci, zbude jí potom čas na skutečnou kriminalitu?”Dostávám odpověď, že by se na to přece udělal nový, specializovaný odbor. A přijali na to další lidé. Je to tedy vlastně asi super, stoupne zaměstnanost, ale mrazí mne z toho. Orwella berou jako manuál?

A jak to celé skončilo?

Paní učitelka “inkvizitorka” mne na závěr u flipchartu ještě přede všemi pokárá. Že pořád neslušně skáču do řeči, nenechám ji domluvit, a tak dále. Ale že je vlastně ráda, že tam někdo takový byl. A že všichni aspoň v reálu vidí, jak taková nenávistná argumentace vypadá a jak jí čelit. Na to reaguji, že chci diskuzi, a ne nějaké nálepkování. A zda jí ta možnost otevřené debaty tolik vadí. Na to už neodpoví, jen cosi zasyčí a měří si mne pohledem. Dodávám, že takto pojatý “boj” s nenávistí je vlastně sbírkou argumentačních faulů a aktivit na hraně internetového lynče. I zákona samotného. A jestli je vůbec správné postihovat něčí projev, který není (zatím, zaplaťpámbu) ještě nezákonný, za pomoci nezákonného chování a lynčovacích aktivit. Prý tohle nebudeme řešit. A už končíme.

Loučíme se, paní Urbanová rychle někam odchází, ale k mému překvapení mi ještě poděkuje, opět přede všemi, za účast, a to jménem. Záchvěv svědomí? Nebo výhrůžka, že si mne od teď bude pamatovat? Bude se na mne informovat? S Jaroslavem Valůchem si ale nakonec podávám ruku, oceňuji, že se diskuzi nebránil a snažil se aspoň trochu argumentovat. S paní, co volala po cenzuře, také debatuji. Ona chce lepší svět, ale tak nějak nalinkovaný, direktivní. Pro Dobro by obětovala Svobodu, má prostě ty své hodnoty jinde. Vytýká mi, že na mně celou dobu pozorovala, jak jsem jednostranně zaměřený. A tudíž mé argumenty nebude vůbec brát v potaz. Vybírám si prý schválně jen to negativní a problémové, a takové lidi ona z principu neuznává. Oponuji: “Jsem chtěl, aby právě toto na diskuzi zaznělo. Protinázor. Ty negativní aspekty jsou přeci to, co nás ovlivní v budoucnu nejvíc. Charakter země, vžyť to vidíte ve Francii, ovlivnilo několik muslimských samopalníků. Mírumilovná většina nehrála roli, teda krom poskytování jistého zázemí, takže je to vůbec míru…”Přerušuje mne. Nikoliv! Tohle nebude poslouchat, tohle není diskuze. Jestli prostě chci, aby mne vůbec někdo bral vážně, měl bych se snažit pochopit jeho vidění a být k němu otevřený. Škoda, že se tato zenová moudrost aplikuje asi pouze jednostranně.

Odcházím. A ačkoliv jsme byli výslovně požádáni, abychom si vše, co na semináři padne, nechali pro sebe, sepsal jsem tuhle reportáž. Proč? Protože mám nějak blbý pocit. Pocit, že bude hůř. Omlouvám se.

Nechybí tu něco?

Chybí. Podpis, já vím. Totiž, několik lidí, kterých si docela vážím, mi kladlo na srdce: “Nedělej tuhle zbytečnou chybu.” Nebo: “Nepodepisuj, odskáčeš si to.” Jiní zas: “Varovali jsme tě.” A já teď řeším dilema mezi vychytralou zbabělostí nebo hloupou odvahou. Proboha, to už jsme zase tamtéž? Takže, nedá se svítít:

Ing. Pavel Cimbál

P.S.: To je přesně potřetí v životě, kdy jsem použil titul. Je tam pro Vás, paní Pohoršená, od Zemanova voliče s “nižší inteligencí”.

P.P.S.: Report píši z čerstvé paměti, seminář jsem si, asi neprozřetelně, nenahrával. Některé výroky proto nemusí být uvedeny zcela přesně, slovo od slova, ale význam i stylizaci jsem se snažil zachytit v maximální možné míře.

Co teď, co s tím a kudy dál?

Ozývat se. Informovat ostatní. Nebát se. Navštěvovat tyto semináře. Zajímat se o to, čeho se s našimi penězi některé neziskovky snaží docílit. A případně protestovat. Má to smysl. Osobní návštěva je určitě lepší, než rozčilování se u Internetu. Ostatně brzy se koná podobná akce, opět ve Skautském institutu. Také ve středu, 20. září, ale naštěstí je to až odpoledne. Od 18:30. Pořádá ji sorosovská neziskovka Jsme to my! a SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) Jana Rumla a Magdy Faltové. Přijďte říct svůj názor také.

Zdroj: davinciprague.cz

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-30 # Petko Kotov 2017-09-05 21:01
pratele a kamaradi,
toto je krok spravnym smerem- verim ze diky podobnym vecem zmizi nenavist z internetu. Budete vsichni jako Skauti.
Pro nas kdo se diskuzemiu zabyvame vic je to dalsi skvela moznost privydelku. Brat penize za konani dobrych veci je asi nejlepsi pocit ktery clovek muze zazit.
+19 # kojak 2017-09-06 10:05
No, zajímalo by mě, jak v těch neziskovkách teda zajistíte, aby muslimové (černí, bílí, žlutí, modří) milovali křesťany, to mi není jasné. Křeštané jsou pro ně jen bezvěrci hodni porážky. Předpokládám, že muslim nejsi
-10 # lukassssd 2017-09-06 11:34
Očividně žádného muslima osobně neznáte a argumentujete stylem "jedna bába povídala".
+19 # kojak 2017-09-06 12:59
Pár jich znám v pořádku a pár dalších se mi jich taky stihlo představit na svých "představeních" po Evropě. Třeba nedávno v Barceloně. Nebo to nebyli muslimové?
+1 # petko kotov 2017-09-06 12:23
predpokladas spatne troubo
+11 # Dědouch11 2017-09-06 14:26
"Předpokládám, že muslim nejsi"

Ne, není. Je to naprostý magor a svojí reakcí živíš trolla, který tady zasírá diskuze.
+12 # .lak 2017-09-06 16:05
Milénium informatiky či DYD LACE?
+16 # Majkl22 2017-09-05 21:15
...
+44 # Piovarči 2017-09-06 02:45
Generál ktorý viedol obranu obliehaného Deir Ez Zor

To je stará vojna
V stredu pokračovali snahy Tigerových síl a ich spojencov Sýrskej arabskej armády (SAD) o rozšírenie koridoru medzi 137. brigádnou základňou a vládou zadržiavanou oblasťou západne od mesta Deir Ezzor.
Včera v noci vykonal ISIS sériu pokusov odstrániť koridor a obnoviť obliehanie na Deir Ezzor. Teroristická skupina používala aspoň jedno SVBIED, ktoré údajne spôsobilo určité straty SAA, ale nepodarilo sa prekonať obranné linie vládnych síl v tejto oblasti.

Medzitým sa dohoda o stabilizácii a pridružení, podporovaná ruskými leteckými a vojenskými silami, ďalej rozvíjala proti pozíciám ISIS na diaľnici Sukhna-Deir Ezzor. V utorok pro-vládne zdroje oznámili, že SAA opäť vstúpil do oblasti Kobajjep po odpudzovaní niekoľkých protiútokov ISIS . V stredu však táto oblasť čelila ďalšej vlne divokých stretov a zdá sa, že je opäť napadnutá.

ISIS predstavuje pevný odpor voči postupujúcim vládnym silám v oblasti Deir Ezzor. Napriek tomu jednotky ISIS neboli schopné predstavovať skutočnú hrozbu pre zásobovacie vedenia SAA v provinciách Deir Ezzor a Homs.
Niektoré miestne zdroje hovoria, že je to výsledok nedostatku bojovníkov a vojenského vybavenia teroristických gorupov na protiútoky na viacerých frontách.
Tak že situácie je oproti včerajšku o čosi lepšia. Tigrie sily koridor udržali a rozšírili, ale o zvyšok diaľnice na Deir Ez Zor sa stále urputne bojuje
V Uqayribatskom kotli sa zatial skončili ofenzívne akcie armády. Všetky sily boli zrejme presunuté ku Deir Ez Zor
K úplnej stabilizácii to má ale ešte ďaleko. Zatiaľ sú pôvodné obliehané územia v Deir Ez Zor ešte nie spojené. Obliehanie je stále pevné a vojska majú čo robiť aby odrážali útoky. Kým sa neobsadí 30 km úsek dialnice pred Dier Ez Zor nebude to v pohode.
Časť armády by mala spustiť akciu aj hore na severe okolo Eufratu čím by viazali sily ISIL a uľahčilo by sa frontu okolo Dier Ez Zor hlavne zo severu. Má však armáda ešte toľko rezerv?
+3 # Jan Kadlec 2017-09-06 14:30
Armáda má hlavně silného spojence a silnou podporu ze vzduchu :)

Vypuštění střel kalibr z křižníku Admirál Essen proti pozicím ISIS v Syrii na podporu Tiger Forces generála Hassana Suheila, který osvobozuje Deir-ez-Zor.

www.youtube.com/.../
+1 # Piovarči 2017-09-07 13:43
Stagnuje to tam prielom urobili ale nemajú viac síl len na to aby ho udržiavali. Dve vládne pevnosti sa doposial nespojili hoci ich od seba delí pár stoviek metrov. Dialnicu už týždeň nedokážu obsadiť. Napriek silnej leteckej podpore. Obávam sa že armáda precenila svoje sily. No uvidíme ale ide to tam veľmi ťažko. Bránia to tam Isiláci urputne.
+4 # eli 2017-09-06 06:48
Zalozit HATEFREE CULTURE, nie je mozne v ziadnej spolocnosti, pretoze kazda spolocnost, je a vzdy bola do urcitej miery informovana. Zvesti, odkazy, zaznamy a porekadla v minulosti, tok informacii cez media v sucasnosti, to vsetko je v podstate ozvenou pritomnosti a priezorom do minulosti. Informovanost obnazuje spolocnost, zviditelnuje v nej prvky skazy a pokroku. Je prakticky nemozne byt neviditelnym, je nemozne tento tok uplne zastavit. Ako je mozne zalozit nejaku HATEFREE kulturu voci Americanom vo Vietname, Afganistane na Blizkom vychode v Azii, alebo v Juznej Amerike. Voci zidom v krajinach zapadu, dnes uz i v Rusku, voci Islamu po starociach vyvrazdovania pocas Ottomanskych vyprav po Europe, je nutne pokracovat? To vsetko formuje vzajomne vztahy medzi narodmi a medzi jednotlivcami, to sa neda obist, alebo zamlcat. Vsetky pokusy obmedzit tok informacii, ucinok nedovery, pochybnosti a nenavisti, len znasobuju. Na jednej strane, nevladne organizacie napravuju, co tie vladne nicia, na tej druhej zasa, vytvaraju umele kolonie parazitov, ktore nicia spolocnost zdola. Ak by tieto organizacie neboli vytvarane vladnou mocou, ich ulohu by musela prevziat tato moc osobne. V takomto pripade by vladna moc stratila manipulacny nastroj riadenia spolocnosti, bez ktoreho by bolo udrzanie moci ovela zlozitejsie. Preto vlastne vladna moc vyuziva tieto nevladne organizacie ako nastroj, na umlcanie internetu.
+9 # Piovarči 2017-09-06 12:52
Žiaľ sa im to darí. Udavačstvo a udávanie funguje. Som sklamaný že sa na túto činnosť dali naverbovať aj bratia skauti. Sám som skautom a skautingom odchovaný a ctím odkaz Baden Powela, ale toto zneužívanie mládežníckych organizácii na udavačstvo a nenávisť je v rozpore so všetkými skautskými zásadami.
+14 # mamlas und trap 2017-09-05 21:15
tady se cenzuruje,mazou se prispevky,at zije Goebbells.Treti rise na vecne casy.Proste tahle zenska je lidska spodina,spina,f asistka a teroristka.Tak se k ni take patricne chovejme.Ona nema pravo byt mezi slusnymi,at ji odvezou na sibir,tam je jeji misto,kravka komunisticka udavacska
-9 # Jan Kadlec 2017-09-05 21:46
Ten tvůj původní příspěvek byl sice pěkná prasečina, ale i tak s tvojí cenzurou nesouhlasím. Každý si může psát, co chce. Je na ostatních, aby si to přebrali...
-11 # Petko Kotov 2017-09-05 21:51
Kdyz vidim jak nestastni jste vy vsichni kterym zapadni demokracie tolik moc ublizuje - tak pro muslimy by to musel byt ocistec k nevydrzeni.
Vas plac nikdy nekonci - rozplace vas uspech USA, Izraele, EU, placete i v dobe kdy ekonomika Ceska nebyvale roste a lide muzou utracet jako nikdy v minulosti - rekordni prodeje novych aut, bytu, domu, spotrebniho zbozi. Vsichn i Cesi jsou stastni , raduji se ....ale zdejsich 50 zoufalcu porad place....potesi je jen obcas Rus kdyz nekoho okupuje a zabije. Jinak maji smutny zivot..Jestli jsou muslimove stejni jako tito zoufalci tak by nejspis pachali hromadne sebevrazdy
+2 # Jan Kadlec 2017-09-05 21:59
Pohoda šéfe, tady všichni dávno ví, že jsi na podobných akcích pravidelným účastníkem... Nebo organizátorem?
+8 # r.m. 2017-09-05 23:10
nevšímej si ho, z toho má vítr, jebne mu z toho ;)
0 # Petko Kotov 2017-09-06 01:07
nehrozi ze bych se stal jednim z vas kterym uz jeblo, troubo
+1 # Rudolf0503 2017-09-06 15:29
Ty [...]ov patríš medzi tých "neziskových" [...]kov, medzi ľudí už dávno nepatríš a ani patriť nebudeš. Si ako to hovno , smrdí , dokiaľ ho niekto nespláchne ... :-)
+44 # Piovarči 2017-09-05 21:58
Výborný článoček. Vidíme ako to funguje. Je to tu už ako za Komančov možno ešte horšie. Vnucujú nám čo si máme myslieť a aký je ten správny spoločenskopoli tický názor. Čistý konformizmus tak ako za komančov. Dokonca nám prikazujú koho máme nenávidieť... Nonsens. Udavačstvo už zažívame na vlastnej koži. Dostali sme sa s kaluže do ešte väčšej stoky s údajnými západnými hodnotami.
Ešte že sa darí našim slovanským bratom

Tak je to tu prelom na Sýrskom fronte

Jednotky Tigerských síl a ich spojencov oficiálne sa stretli s obhajcami sýrskeho mesta Deir Ezzor v 137. brigádnej základni v západnej časti mesta, mediálne krídlo hnutia Hizballáh v Sýrii uviedlo niekoľko okamihov pred.

Gen. Issam Issam Zahreddine a jeho bojovníci čakajú na príchod jednotiek tigrových síl Sýrskej arabskej armády, vedených generálom Suheilom al-Hassanom, v 137. brigádnej základni.
V utorok jednotky Tiger Forces vstúpili do 137. brigádnej základne a oficiálne zrušili obkľúčenie ISIS od Deir Ezzor .

Podľa správ jednotky SAA vstúpili do 137. brigády, čím uzavreli medzeru na koridore medzi vládnymi jednotkami v meste Deir Ezzor a vo zvyšku provincie.
Vládne sily dosiahli minulý víkend mesto Deir Ezzor. Odvtedy sa usilujú o vytvorenie zabezpečeného koridoru pre Deir Ezzor počas intenzívneho boja s ISIS.
Ak sa potvrdia správy, bude to veľká rana pre teroristov v tejto oblasti a umožní SAA zamerať sa na získanie plnej kontroly nad diaľnicou Sukhna-Deir Ezzor a oslobodenie celého mesta.

Tak takáto je momentálne situácia v Deir Ez Zor. Tigrie sili sa prebili a utvorili branený koridor k obráncom Deir Ez Zor
V utorok sýrska arabská armáda (SAA) a jej spojenci dosiahli 137. brigádnu základňu, ktorú kontroluje republikánska garda v západnom Deir Ezzor, a ukončujú trojročné obliehanie ISIS v tohoto strategického mesta. Tieto mapy poskytujú všeobecný pohľad na vojenskú situáciu v oblasti po tomto vývoji.
Situácie je tvrdo vybojovaná a zrejme stále nie je všetko pod kontrólov. Republikánska garda po dialnici ešte k mestu nedorazila stále jej chýba do cieľa 20 km, ale zrejme opäť získala stratené pozície na dialnici. Boj sa zďaleka neskončil.

Pro-vládne jednotky obnovili ďalšie 3 hraničné priechody od militantov podporovaných USA na sýrsko-jordánsk ej hranici.
Podľa pro-vládnych zdrojov, 5. atentátny zbor Sýrskej arabskej armády (SAA) a ďalšie pro-vládne útvary obsadili hraničné priechody 170, 171 a 172.
Koncom augusta vládne jednotky zachytili hraničné priechody 165, 166, 167, 168 a 169 .
S týmto pokrokom SAA nadviazala kontrolu nad veľkou časťou jordánskych hraníc a teraz smeruje k americkej posádke v Tanf.

Takto vypadá mapka na Syria.livemap
Podľa tejto mapky armáda nemá pod kontrolov ešte stále dialnicu. ISIL sa stále intenzívne bráni a drží asi 30 km dialnice.

A takto vypadala situácia včera. Zrejme to bude tak, že tú diaľnicu pod kontrolov armáda ešte nemá. Ale už je to snáď len otázka času.
+21 # r.m. 2017-09-05 22:20
v pozadí za těmi prý levičáky stojí staří známí neokonzervativc i, žáci neokonzervativn ího štváče a lháře chazarského původu prof. Leo Strausse.
viz. dokument Bitter Lake.
+33 # Rudolf 2017-09-05 21:39
Pane Cimbál, buďte v klidu. Ten diplom od toho Hypermultikulty centra je totiž falešný, ančto je na něm neplatná adresa. Už sedí společně s ostatními sorošovými zaměstnanci z Open society fund na Prokopově 9.

Ale je fajn, že se ti všichni paraziti shlukují na jednom místě, co? Nehrozí nákaza a dezifekce nebude náročná.
+22 # r.m. 2017-09-05 22:36

Samá z nedostatku sexu vyfrustrovaná tlusťoška. V Africe tloušťka pořád symbolizuje blahobyt a je považovaná za krásu.
Stejné figury vedly třídní SSM na školách a podobně. K režimu šel jen ten, komu nic jiného nezbývalo.
+15 # Jan Kadlec 2017-09-05 21:46
Obdivuji pana Cimbála, já bych z takového spolku pošahanců asi utekl. Zároveň je velkou nadějí, protože pokud máme na vysokých školách takovéto lidi, ještě máme šanci...

Pochopitelně je hloupé tvrdit, že VŠICHNI muslimové jsou takoví a makoví, ale úplně stejně hloupé je popírat některé skutečnosti. Že společnost ve Francii změnily útoky muslimských radikálů je prostě fakt. A je už jedno, kdo za těmi útoky stál v pozadí... Stejně tak je naprostá pravda, že podobně jako někteří Evropané nadávají na muslimské imigranty, tak i spousta muslimů nadává na Evropany a nejradši by nás jako bezvěrce všechny pobili. To nemůže nikdo popřít.

Pokud bych se něčeho obával, tak to nebude muslimský terorista, ale spíš tihle fanatici, co nepřipustí jiný názor a budou se snažit vybojovat pro muslimy různé výhody. Ti jsou pro naši společnost nebezpeční, protože tady budou muslimům připravovat půdu budou jim umožňovat žít tak, jak jsou zvyklí z domova. Ale to není žádná integrace, integrace znamená, že se přizpůsobí našim zvykům. Nikdo po nich nechce, aby slavili Vánoce, ale pokud je například u nás zvykem, že má žena stejné postavení jako muž, tak to prostě musí respektovat a chovat se k našim ženám s úctou. Není možné, aby třeba muslim nepodal ženě ruku, takový člověk prostě v naší společnosti nemá co dělat... Vždyť by tady i sám musel být nešťastný...
+36 # r.m. 2017-09-05 22:08
ženou nás na jatka, tohle je přípravka
kdyby lidem v průměru neklesaly reálné příjmy, nebylo by co mazat vy hovniválové pravdy a lásky
-9 # Petko Kotov 2017-09-05 22:15
jestli nekomu klesaji realne prijmy tak mozna jen te male skupine totalne neschopnych zoufalcu.
Vsichni ostatni se maji nejlepe v historii.
Cisla trzeb maloobchodu, sluzeb, cestovani - to vse je na historickych rekordech.
+28 # r.m. 2017-09-05 21:51
Soudružka dostane na Nyxu ban a fertig.
Výbornej rozbor. Přesně tak se dělávala novinařina.
Tak ona to šéfuje hvězda učňáku. U dotací a příspěvků se v Čechách od normalizace vysemení vždyck stejnej šmejd. ČRo, ČT, Koleje a Menzy Karlovy univerzity, všude trousí svůj rozkladnej puch nekompetence a svazáctví.
-
Junáci už trénujou novou dobu)) :
7. ZÁŘÍ Junácké jódlování
Veřejná · Pořádá Skautský institut na Staromáku a Skautský institut
facebook.com/.../...
diskusi sledujou, hned mi někdo máznul mínus, výborně
+28 # Piovarči 2017-09-05 22:33
Dôchodcovia čo pracovali dlhé desaťročia pre túto spoločnosť majú dôchodky 260 - 350 Euro Holt majú smolu nepracovali na UV KSČ, ale tvrdo makali vo fabrikách. Dnes je hanba makať. Ako sa títo môžu pozerať na utečencov ktorým štát poskytne všetko 800 Eurové vreckové, zdarma bývanie atď atď. A samozrejme aj pre týchto utečencou je hanbou manuálne pracovať. Všetko sú to raketový inžinieri a atomoví fyzici tak prečo by makali. Makajú len sprostí, múdri poberajú dávky a žíjú na úkor maojritného obyvateľstva
+18 # r.m. 2017-09-05 22:48
jejich myšlenkový obraty mne dojímají:
Dále Valůch varuje před islamofobií, která vede k antisemitismu a je důvodem obav židovských komunit.
a jinak za Irmou se zřejmě formuje další hurikán, třetí...)))) kdopak katastrofama potřebuje podnítit budovatelskou atmosféru?
ssd.noaa.gov/.../...
+15 # Piovarči 2017-09-06 02:10
Tak to je iná ekvilibristika:-DDDD
Vraj islamofobia vedie k antisemitizmu.. .. Kde títo politruci chodia na školenia?
+5 # r.m. 2017-09-06 23:50
hádej, předkožku nehledej
+26 # Jiri Novak 2017-09-05 21:54
Putin o podmínkách přítomnosti mírových vojsk OSN na linii dotyku mezi LDNR a Ukrajinou.
Na Ukrajině vystoupili proti myšlence Putina o umístění mírových vojsk. (Kyjev má v plánu požádat OSN o umístění ozbrojených vojsk OSN na CELÉM území LDNR.)
Putin požaduje :
1. Ochranu OBSE před ozbrojenými útoky
2. Přítomnost vojsk OSN jen na linii dotyku a nikde jinde
3. Umístění vojsk jen po jednání s představiteli LDNR a jejich souhlasu.
4. Umístění vojsk jen v případě, že budou odsunuty z linie dotyku armády Ukrajiny a LDNR.
video:vk.com/.../
+23 # Jiri Novak 2017-09-05 21:56
Zacharč enko oznámil, že je nutné posoudit iniciativu prezidenta RF Vladimira Putina o umístění vojsk OSN na Donbase.
„Národ Donbasu má zájem jako nikdo jiný na tom, aby byl započat proces uregulování konfliktu s Kyjevem, aby přestali umírat lidé. A kvůli tomuto cíli jsem připraveni nejen zvažovat jakékoliv iniciativy, ale také předkládat své vlastní. Návrh prezidenta RF v Radě bezpečnosti OSN zvážit otázku o umístění mírových jednotek OSN na Donbas, je nutné projednat“, řekl Zacharčenko.
zdroj:vk.com/.../
+17 # Jiri Novak 2017-09-05 21:57
Strelko v o umístění jednotek OSN na Donbase a o tomtéž, jak to fungovalo v bývalé Jugoslávii. Je to z roku 2016, ale stále aktuální.
www.youtube.com/.../
+17 # Jiri Novak 2017-09-05 21:58
Skutečná fotka výlohy jednoho obchodu v Doněcku. (Třída Puškina, centrum). Fotka je ze 4. září. Dnes jsou prý prapory na všech budovách. V Doněcku říkají, že je prodali.
zdroj:vk.com/.../
+21 # Jiri Novak 2017-09-05 22:00
Jojo, tady se cosi pěkně připravuje, co? Humus, fuj tajbl! A tolik mrtvých a nadarmo!
05.09.17. Velitel Ozbrojených sil DNR vydal 28. srpna 2017 rozkaz o zákazu neopodstatněnéh o omezení činnosti pozorovatelů OBSE.
zdroj:vk.com/.../

-10 # Petko Kotov 2017-09-05 22:04
proc podporujes tu terroristickou pakaz z Donbasu ?

srovnej je s Islamskym statem :
na uzemi statu vyhlasili jakysi pseudostat kde terrorizuji mistni obyvatele, nedovoli statu plnit tam jeho funkce, kradou, rabujou a se rou vsechny mistni civilisty kteri by bez te pkaze mohli zit v miru...
ISIS a ty tvoje donecke, luhanske republiky je to same - terroristicke bandy ktere je potreba do posledniho vyhubit.
+20 # Jiri Novak 2017-09-05 22:02
RF poslala předsedovi OSN Antoniu Guterresovi projekt rezoluce, o umístění mírových jednotek OSN na Donbase. 05.09.17. 17:37
Rezoluce obsahuje vyrozumění o ustanovení mise OSN, která bude chránit pozorovatele OBSE na Donbase.
zdroj:tvzvezda.ru/.../...
-11 # Petko Kotov 2017-09-05 22:05
Rus at uz prestane do Donbasu strkat svuj okupantsky rypak. Neni to uzemi Ruska, je to uzemi Ukrajiny. At si Rus podporuje terroristy na svem uzemi.
-4 # Petko Kotov 2017-09-06 10:42
Anglán at uz prestane strkat svuj okupantsky rypak do Severniho Irska. Neni to uzemi Anglie, je to uzemi Irska. At si podporuje teroristy na svem uzemi.
+8 # Astronut 2017-09-06 10:48
ty sa len pekne staraj radšej o ten svoj špinavý svinský rypák.
+25 # Jiri Novak 2017-09-05 22:04
Doněcká republika
dnes v 19:48
RUSKO, ZACHRAŇ DONBAS!
PO VSTUPU MÍROTVORCU OSN (NATO) - RUSKÝ DONBAS ČEKÁ OSUD SRBSKA?
zdroj: vk.com/.../+20 # Jiri Novak 2017-09-05 22:07
Severní Korea začala přemisťovat MBR (rakety) k vypouštěcím zařízením na pobřeží země.
Severokorejští vojáci provedli přemístění mezikontinentál ních balistických raket k západnímu pobřeží země.
O tom informuje vydání Asia Business Daily s odkazem na rozvědku Jižní Koreje.

Přemístění MBR začalo náhle po úspěšném vypuštění vodíkové pumy. Všechny činnosti vojáků KNDR se dějí v noci, aby se vyhnuli pozornosti. Objevují se informace, že na západním pobřeží se nacházejí vypouštěcí rampy, které Pchjong-jang postavil pro svůj jadernýprogram.

Ministerstvo Jižní Koreje má obavy, že KLDR je dostatečně připravena k vypuštění mezikontinentál ních balistikcých raket ve velkém množství a může to učinit v kteroukoliv dobu.
zdroj:life.ru/.../...
+13 # r.m. 2017-09-05 22:15
poněkud jsi zasral diskusi, která se měla věnovat skutečně nebezpečným věcem - hromadným sepisováním udání a popis práce organizované skupiny podporované ze zahraničí.
Něco podobného udělal i Milan Kundera v 50. letech minulého století. I starej Kohout Komsomolec a komunista, pak emigrant.
Za peníze křiváka Schwarze alias Sorose rozeštvávají národ. Tohle je odpověď:

Texaský hurikán: jak „burani“ dali lekci liberální Americe
samizdat2016.cz/.../...
Reportáž New York Times ukázala lodě záchranářů s namalovanými obrázky texaských vlajek a nahotinek. Muži byli nevyspalí, hladoví a ozbrojení. Kouřili cigarety. Mluvili sprostě. Dnešní feministky by z nich dostaly alergický záchvat. Pro lidi z Texasu jsou však právě oni hrdinové.
A ti chytřejší z amerických liberálů přiznávají, že to se šikanou „bílého heterosexuálníh o muže“ poněkud přehnali: „Je to pro nás všechny cenné ponaučení. Naše kultura potřebuje více Texasu a méně politické korektnosti.“
+15 # Elen 2017-09-06 08:53
Zmínusovali Vás tady, asi proto,
že Ukrajinu (a stejně tak Jugoslávii) musíme mít stále před očima, abychom si uvědomovali důsledky práce pracovníků popsaných v článku.
Zaujali mne poskytovatelé peněz na rozkladnou činnost státu a to spřímo st. instituce (magistrát PHY a MZV).
Řežou větev na které sedí.
Nemá náhodou odchovanec pod palcem vnitro (bezpečnost státu) a zaorálek MZV, oba ČSSD.
A pak se diví své nevolitelnosti (to nehovořím o placení týmu pornoherce, spolu s křiváky plijícími na svou vlast (jacísi ruští dizidenti - to slovo dizident, nebo jak se to píše, zřejmě značí
bezcharakterní tupec, který se živí svou křivostí, no, jejich problém).
=> zajímavost:
Zvrácený systém si vydržuje (až hýčká) křivé podvraťáky, nazývajíc je elitou
a ti pak,
zákonitě,
musí rozložit a zlikvidovat samotný systém.
Čím je systém zvrácenější (musí se zhoršovat, vzhledem k (j)elitám ve svém vedení), tím se ryhleji rozkládá a ničí sám sebe.
Znovu musím opakovat, že to působí až tak,
jakoby se "čas zhroutil na placku" ve které jsou viditelné všechny pády říší, jejich příčiny a následky.
Žijeme ve velice "zvláštní době", ale jen ti, co se jim otevírají oči.
Výše popsaní "skauti" zamrzli v 50. letech min. stol. a je na ně smutný pohled.
Vždy platí zákon kauzality, protože je to zákon přírodní (co dáš, to dostaneš).
Pěkný den
+8 # Dědouch11 2017-09-06 11:39
+++
+9 # Elen 2017-09-06 12:59
Smázla jsem Vám mínus,
ne kvůli sobě, ale pro pořádek a také pro pořádek se vrátím k dizidentům:
Takový kulisák jednoznačně ukázal, že je prospěchář
a logicky vzato, za předpokladu, že by vlastníl již dříve, neoprávněně získaný majetek v restitucích a neměl jiné příjmy (pro svou neschopnost - nic dobrého pro společnost nepředvedl, jen plané plky), pravděpodobně by patřil mezi zlatou mládež a majetky zděděné, by stihl prolít hrdlem (takto byl i tučně placen za rozvrat vlasti a Dáša mohla dědit) ...
Co se týče ostatních "perzekuovaných utečenců režimem", ti se nakonec předvedli v plné kráse při rabování vlasti, místo toho, aby se pokusili ve společnosti cokoliv zlepšit - důkazy jsou všude kolem nás, netřeba jednotlivě jmenovat a že by ten seznam nebral konce (výjimky jsou pouze potvrzující pravidlo).
Dále je pak jejich podobnost (dizidentů) s invazisty čistě náhodná - jmenuje se chamtivost.
Je to vcelku logické, že parazitický režim si svá dítka (parazity) cíleně pěstuje, protože ti budou za svůj prospěch "bojovat" do roztrhání těla (duše ne, páč tu už spásli podle hesla "spaste duši".
To je stejně odpudivý až nechutný "morál", školit pro udávání bližních, za to, co si lidé myslí. Čímž rozvrací společnost (vědomě jí škodí), nechápajíc, že člověk je tvor společenský, do kterého společnost vlkádá v jeho vývoji a ten by měl v dospělosti společnosti vracet
i ve snaze zlepšení toho, co není dobré, pro prospěch dalších pokolení.
Bohu žel, pro některé jsou takto jednoduché věci "vysokou matematikou" (k nepochopení)
Není žádné "já", můj prospěch", tak to nefunguje
a pakliže ano, je to na dluh
a cena je mnohem vyšší, než je možné uhradit mincemi.
Můžou si mě odchovanci, dizidenti, a skauti kldidně zapset na černou listinu, nebude to nic nového, "černou skvrnu do života" mám už od základky ještě za sociku.
Takže: "Nic nového pod sluncem."
A až mne budete zapisovat vy "trestní oznámení", tak vězte, že zamyslet se může jenom ten, který má čím, "čímčarára čím".
A Vám pane Dědouchu 11 a všem ostatním dobrým lidem:
Pěkný den
+6 # Dědouch11 2017-09-06 14:34
Děkuji a nápodobně, Elen.
P. S. Mínusy jsou mi lhostejné a vím, od koho je zpravidla fasuji, bez ohledu na obsah příspěvku. Každého, holt uspokojuje něco jiného.
;)
+15 # r.m. 2017-09-05 23:05
Farmer finds nearly 80 sheep ritually slaughtered in his field
cca 80 rituálně podřezaných ovcí našel rakouský farmář na svém poli 16. září 2016
Police have opened an investigation into animal cruelty after the animals' throats were cut

skutečně to všechno organizujou chazaři a šábes gójim - chcete důkaz? Cituji: "Jarda je naštěstí diskuzi přístupnější než kolegyně Urbanová. Nechá se přerušit, poslouchá a vysvětluje. Vlastně mne tím docela příjemně překvapil. Jde přeci o tradice. Pokud odmítáme islám, můžeme následně chtít třeba zakázat i rituální porážky nebo obřízky. Jako se bohužel už stalo, třeba v Dánsku. A to přeci Židé vyžadují také. Proto mají logicky obavy, že by byli další na řadě, hned po muslimech."
+5 # baddog 2017-09-05 23:56
Cituji Petko Kotov:
pratele a kamaradi,
toto je krok spravnym smerem- verim ze diky podobnym vecem zmizi nenavist z internetu

Doufám, že jsi to myslel jen jako ironii.. palec dolů
Citace:
Rus at uz prestane do Donbasu strkat svuj okupantsky rypak.
Doufám že stejný názor zastáváš i pro US a jím podobné, kteří strkají svoje rypcem také jinam a pro svůj prospěch. ;) :)
+5 # Dědouch11 2017-09-06 11:42
Doufáš špatně.
+11 # julius 2017-09-06 05:51
:-D Cenzurovat internet? Komicka zalezitost a hlavne zbytecna. Jednak neni problem vymyslet a napsat jiny program pracujici na jinem stylu a separovany od nynejsich bloku. Ono uz to funguje jen se o tom moc nevi. No a takovych muze vzniknout nekonecne mnoho. Josu mezi sebou nekompatibilni a jen využívají dotyčné připojení. Staci zvolit jiny programovaci jazy treba vymyslet vlastni a pak uz je to jen otazka rozsireni mezi lidi. A cele tohle dejstvi skonci. Po jedne siti muzete poustet libovolne mnozstvi ruznych variaci. Do kapacity site pochopitelne. Ale tyto jine jazyky nezachyti zadny servery ktere pracuji jen s tim stavajici. proste proplujou bez povsimnuti. Prvni takove site uz jsou zatim ovsem zaheslovane s vlastnim kryptem.
+10 # senil 2017-09-06 08:58
Skončíme jako na západě? Cenzura běží v Evropě na plné obrátky. Nejhůř je na tom Švédsko, tam vám hrozí vězení za to, že upozorníte, že migrantui močí a kálí na ulici. V británii skončíte ve vězení za nenávistný tweet.

[...]/.../...
+3 # Nihilist 2017-09-06 11:57
Židovskými magnáty vlastněné zbrojovky profitují z válek na blízkém východě a autor článku se stará o migraci Židů z Francie....k smíchu...
0 # LubinenKremlBot 2017-09-06 19:27
Volte SPD jinak to půjde celý do kytek a budete muset držet hubu a krok jako to tu bylo již mnohokrát.
+3 # r.m. 2017-09-06 23:48
Snaha začlenit 1,2 miliónu migrantů z let 2015 až 2016 uvázla téměř na samém začátku. „Trvalé a dlouhodobé zaměstnání jich získalo osm tisíc,“ přiznala Andrea Nahlesová (47), ministryně práce a sociálních věcí za SPD.
novinky.cz/.../...
zakážou i Novinky.cz?

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás