Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaEU zavrhla žádost Maďarska o solidaritu s kontrolou hranic, „nebudeme podporovat žádné ploty“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

EU zavrhla žádost Maďarska o solidaritu s kontrolou hranic, „nebudeme podporovat žádné ploty“

Evropská komise oznámila, že nebude financovat pohraniční ploty, čímž shodila ze stolu maďarskou žádost o pomoc s financováním opatření kontroly imigrace, kterými, jak tato země říká, chrání Evropu před ještě větším přílivem ilegálních imigrantů.

Ve čtvrtek maďarský ministerský předseda Viktor Orbán poslal dopis šéfovi Komise Jean-Claude Junckerovi s žádostí o 400 milionů € představujících polovinu částky, o které tato Visegrádská země říká, že ji utratila na ochranná opatření včetně postavení 110 mil (176 km) plotu podél své hranice se Srbskem a dalšího podél hranice s Chorvatskem.

Ale mluvčí Komise tuto žádost odmítl s tvrzením, že maďarské ploty nejsou žádným opatřením kontroly hranic, které by byl Brusel připraven podpořit.

„My podporujeme správní opatření na vnějších hranicích. Toto by mohlo být dohledovým opatřením. Může to sice být zařízení na kontrolu hranice… Ale ploty, ty my nefinancujeme,“ řekl Alexander Winsterstein.

Na tiskové konferenci ve čtvrtek řekl personální šéf maďarského ministerského předsedy János Lázár, že EU by měla pomoci se zaplacením 800 milion € účtu na základě argumentu, že Maďarsko „chrání všechny občany Evropy před záplavou ilegálních migrantů.“

„Není žádným přeháněním, když řekneme, že bezpečnost evropských občanů financovali maďarští daňoví poplatníci,“ dodal s voláním po „solidaritě“.

Když v roce 2015 mluvila mluvčí EU Natasha Bertaud o oznámení Maďarska, že tato země na hranicích se Srbskem postaví zeď, tak řekla, že tento blok „nepodporuje používání plotů a povzbuzuje členské státy, aby použily alternativních opatření.“

„Teprve nedávno jsme v Evropě strhli zdi, tak bychom je neměli stavět,“ řekla.

Podle EurActiv poskytla Evropská komise více než 100 milionů € na bulharský plot na hranici s Tureckem, ale oficiálně bylo této sumy použito na kamery a další monitorovací zařízení a nikoliv na vztyčení plotu samotného.

V komentáři vystaveném na stránce zastánců EU tvrdil Johan Stavers, že „hranice, přes kterou si mohou lidé jen tak procházet, není vůbec žádnou hranicí,“ a položil otázku, zda se Komise skládá z „idiotů nebo zrádců“.

Když označoval evropskou odpověď na maďarskou žádost za „žert“ a „směšnou“, tak se ve svém nevěřícném poselství ptal, zda Brusel „chce financovat kamery a další zařízení proto, aby si mohl prohlížet stopy lidí procházejících přes hranice z pohodlí svých komisařských židlí.“

Virginia Hale

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+80 # Dascha 2017-09-05 19:00
Čekal snad někdo nějakou jinou odpověď od euroblbců?
+39 # brázda 2017-09-05 20:21
zřejmě Orbán pozapomněl k žádosti přiložit několik lahví osvědčené maďarské Barack-pálinky! Ochlasta Junker přece natoto asi čekal...
+33 # olinka215 2017-09-05 23:24
Orbán to zkusil, ale dobře věděl, jak to dopadne. Vlastně si tím ověřil,jak si stojí a podle očekávání zjistil, že se žádného vděku,natož finanční pomoci, nedočká. Ta je, totiž, určená výhradně nájezdníkům a my na ni smíme, a především musíme, svojí prací přispívat.
Za práskání bruselského biče, vštěpování jediné pravdy a správného pohledu na věc, nás chtějí přetvořit k obrazu svému a je víc, než jen smutné, že tam, odkud by měla zaznívat rozhodná slova, plná odporu proti bruselské zvůli a slova podpory pro Maďary, zní jen Sobotkův patolízalský hlásek, ujišťující své mocipány o jeho oddanosti..
+27 # Vladimír57 2017-09-06 08:56
Polsko začíná plnit kvóty.
Pondělí 18:30 Polsko bude od Itálie žádat vydání k trestnímu stíhání čtveřice útočníků, kteří předminulý víkend v přímořském letovisku Rimini znásilnili polskou turistku a zbili jejího partnera. V pondělí to řekl náměstek polského ministra spravedlnosti Patryk Jaki.
-12 # Petko Kotov 2017-09-05 21:06
EU plati Turecku ktere hranici chrani. Neni potreba prilepsovat Madarsku do rozpoctu na plot ktery je uplne zbytecny a jeho stavba urcite nebude uplne transparentni. Plot se navic da lezhce zneuzit otocenim jeho funkce - kdyz bude Orban pokracovat krok za krokem ke zniceni demokracie v Madarsku mohlo by se lehce stat ze plot zacne branit Madarum v uteku za svobodou. Zadne ploty !
+23 # Quercus 2017-09-05 21:30
.....jako že by Maďaři mohli chtít utíkat na Balkán?
+5 # Ondras36 2017-09-06 14:24
Good one :-D
zapoměl si dodat "zničení demokracie a lásky v Maďarsku"
+43 # mark 2017-09-05 19:47
manustizu: jak rikate - Bruselske [...]ysyny jen tezce stihat i s jejich rodinama...zidi v Israleu strileji muslimy na potkani a zidi v EU nam diktuji jak jich mame prijimat! Zel svetova NWO-jewish organization - nam diktuje za pomoci bank a korporaci jak mame zit, jak ma vypadat okurek, jaky rozmer ma mit bana a toaletak... a kolik mame prijmout a nastehovat si opic z afriky a arabie.....Cil je jasny, vytvoreni multikulti obyvatelstvo a zanik narodu - jen penize, penize, penize.....
-9 # Hedvika 2017-09-06 02:33
Ploty nikdy nic nevyřešily. Proto tehdejšíministr zahraniší Dintsbír v r. 1990 odvážně kleštěma cvakl do železnbé opony před německým protějškem, zachytila to i televize.
+24 # Vaclav2 2017-09-06 03:35
Hedvičko...co příspěvek to perla...
zase plácáš, vždyť nám to "páníček " ukazuje na mexické hranici
+16 # julius 2017-09-06 05:44
To Orban poslal zados na spatne misto k Jean-Claude Junckerovi a cela ta banda je globaisticka a ona sem pousti dotycne imigranty. Tak si prece nebudou stavet plot.
+24 # Jaris 2017-09-06 07:26
Vstup do EU bylo fatalni chybou kazdeho statu , ktery se k tomu spolku silencu pridal. Proc Orban nevyhlasi referendum o vystoupeni z pekelneho EU? Madari by souhlasili, o tom neni pochyb. V Cechach by to bylo asi pul na pul, coz je situace horsi. Madarsko by se mohlo osvobodit od EU a navazat kontakty a obchod s jinymi staty. Madarske hranice by opet strezila pohranicni straz. Kazda nelegalni osoba by mela byt vracena od posledniho mista, odkud vysla. Co je na tom tezkeho? Barevni jsou drzi jak opice. Zkuste se vydat nelegalne do jejich zemi. Tam vas primo odstreli.
+27 # oskar 2017-09-06 07:43
Kdyby chtěl Orbán od EU peníze, dostal by je, ale za vybudování čtyřproudé dálnice od hranic se Srbskem až po rakouské hranice...pro rychlejší přesun imigrantů. I nové autobusy by mu proplatili...Al e Orbán chtěl ochranu své země, svého lidu i ochranu dalších zemí EU. A o žádnou ochranu zemí EU Brusel vůbec nestojí...jak by taky mohl, když pracuje na jejich zničení
+21 # Monika lkemae 2017-09-06 08:52
Jediný chlap co má koule je pouze Orbán ve fašistickým spolku EU ! Přichází moment pravdy ! USA daly Ruským oligarchům 180 dni na to aby prodali Rusko nebo přijdou o veškerý svůj majetek na zemi ! Eurasia 24 !
0 # LubinenKremlBot 2017-09-06 17:13
Všechno se zmítá v řízené destrukci nevětších podvodníků a genocidních vrahů světa chazarsko-bangs terské klice.Naši vlastizrádci s mokrounem a makrelounem jsou jen užitečnými idioty alias loutkami.Za nitky tahá ta nejohavnější a nejzrádnější ,,eskymácká''sa tanská mafie s velkými rypáky.
+5 # diamond 2017-09-06 18:34
Existuje snad jiná odpověď Maďarsku ve světle takové mozkové vymejvárny?
zvedavec.org/.../...
-3 # peto8 2017-09-06 20:21
+1 # Pokémon 2017-09-06 22:49
zahranicni.eurozpravy.cz/eu/200486-brusel-pohrozil-cr-polsku-a-madarsku-bez-zmeny-pristupu-ke-kvotam-prijde-zaloba/

To jakože, když budeme zlobit, tak dostaneme na holou? Já už mám sundaný trenky a nachystanou mast na otoky. Jestli nás bude fašistický Brusel žalovat, mám pro ni tento poučný obrázek, jako naši odpověď.
0 # senil 2017-09-07 16:34
Východní Evropa se jěšte zachránit dá. Polsko s Maďarskem mají rozum. Západ je asi ztracen a může být zachráněn jenom za cenu občanské války.

[...]/.../...

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás