Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSeverní Korea má vodíkovou pumu schopnou vyhubit veškerý život na zemi

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Severní Korea má vodíkovou pumu schopnou vyhubit veškerý život na zemi

Severní Korea říká, že úspěšně vyvinula ‚vodíkovou bombu‘, která se hodí pro mezikontinentální balistické střely (ICBM).  Vodíková puma je termonukleární zařízení, o kterém někteří vědci tvrdí, že je schopné vyhubit život na zemi.

Severokorejský vůdce Kim Jong-un v neděli oznámil, že během své návštěvy v Institutu jaderných zbraní dohlížel na naložení vodíkové pumy do ICBM, sdělila korejská Centrální tisková agentura (KCNA).

„Tomuto institutu se v poslední době podařilo udělat daleko vyvinutější atomovku skutečně plnící strategický záměr Korejské strany pracujících vnést světu signalizující obrat do jaderného vyzbrojování,“ uvedla KCNA.

Rt.com hlásí:

Vědci „dále zdokonalili její technický výkon na vyšší ultramoderní úroveň zakládající se na úspěšné přesnosti předvedené při první zkoušce vodíkové pumy,“ uvedla KCNA, když se chvástala pokrokem domácího zbraňového programu.

„Institut výzkumu jaderných zbraní nedávno dosáhl vyšší úrovně výzkumu a výroby jaderných zbraní,“ v souladu se strategickým plánem země na jaderné vyzbrojení, uvádí KCNA.

„Naše vodíkové palivo, které lze volně upravovat od desítek po stovky kilotun podle cíle jaderného úderu, nejenže uvolní nesmírnou ničivou sílu,“ nýbrž rovněž může vybuchovat ve velkých výškách a vytvářet tak „supersilný elektromagnetický puls proti ohromným regionům,“ uvedli.

„Je to multifunkční termonukleární bojová jednotka,“ uvedla KCNA s dodatkem, že všechny její prvky jsou „na 100% místní a všechny procesy nutné k produkci jaderných zbraní jsou integrovány.“

USA považují potenciál útoku elektromagnetickým pulsem (EMP) za reálnou hrozbu pro národ, která by mu způsobila „katastrofické“ škody.

„Elektromagnetická pole vytvořená zbraněmi konstruovanými a nasazenými s úmyslem vytvořit EMP by s vysokou pravděpodobností poničila systémy elektrické energetiky, elektroniku a informační systémy, na kterých americká společnost závisí. Jejich účinky na životně důležité systémy a infrastruktury by postačovaly k tomu, aby byly kvalifikovány jako celonárodní katastrofa,“ uvedla ve zprávě Komise pro hodnocení hrozby útoku elektromagnetickým pulsem na Spojené státy.

Útok elektromagnetickým pulsem by na americké půdě podle zprávy Herritage Foundation z roku 2008 mohl způsobit značné škody životně důležitým elektronickým systémům.

„Elektromagnetický ráz v první řadě rozbije elektroniku, jako jsou senzory, komunikační systémy, ochranné systémy, počítače a další podobná zařízení. Druhá složka má poněkud menší dosah a je podobný účinku při zásahu bleskem a může potenciálně způsobit škody kriticky důležitým infrastrukturám. Konečná složka je puls, který proteče elektrickými přenosovými linkami, kdy poškodí rozvodny a jističe přenosových linek,“ vysvětluje Herritage Foundation.

Severní Korea roky neúnavně pracovala na rozběhu programu vývoje jaderných zbraní dostatečně malých, aby je šlo zamontovat do interkontinentální balistické střely (ICBM). V lednu 2016 tvrdil Pchjongjang, že už úspěšně otestoval první vodíkovou pumu.

V červnu tvrdila Severní Korea, že otestovala dvě ICBM, které by mohly potenciálně zasáhnout kontinentální USA. Avšak během toho, jak se výměna tvrdých slov mezi USA a Severní Koreou zintenzivňovala, tak data od ruského ministerstva obrany klasifikovala obě střely jako Jaderné rakety středního dosahu.

29. srpna dosáhlo napěti na Korejském poloostrově epických proporcí, když Severní Korea letos provedla svůj 14. raketový test v reakci na společné americko-jihokorejské cvičení Strážci svobody Ulči, které skončilo tento týden. Balistická střela středního dosahu Pchjongjangu přeletěla přes Severní Japonsko, čímž vyvolala celosvětovou kritiku a odsuzující prohlášení od Rady bezpečnosti OSN.

Americký prezident Donal Trump řekl, že ohledně Sevedrní Koreje jsou „na stole všechny možnosti,“ kdy k tomu později dodal, „mluvení není odpovědí.“

Uprostřed toho válečného štvaní trvají Rusko s Čínou na tom, že vojenské řešení tohoto konfliktu není průchodnou možností. V pátek ruský prezident Vladimir Putin varoval, že další eskalace by mohla vést k ozbrojenému regionálnímu konfliktu.

„Situace na Korejském poloostrově, kde v poslední době rostlo napětí, balancuje na pokraji konfliktu velkého rozsahu. Rusko věří, že politika vyvíjení nátlaku na Pchjongjang, aby zastavil svůj program jaderných raket, je špatně cílená a marná,“ řekl v pátek Putin.

Zdroj: rt.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+15 # Věra Štimová 2017-09-04 20:22
Elektromagnetic ký impuls způsobený vodíkovou bombou by ale oběhl celý svět. Na to asi Severokorejci nepomysleli. Bylo by to něco jako výbuch sopky Krakatoa. Rázová vlna obletěla svět asi pětkrát. Dobře, tak nepůjdou elektronické systémy celého světa a člověk tak přestane být kontrolován.
+25 # Radeg 2017-09-04 20:46
Myslím si že nejsou tak hloupí aby tohle nevěděli. Myslíte že jste chytřejší ?
-4 # Věra Štimová 2017-09-04 22:30
Výbuch vodíkové pumy znamená likvidaci i toho, co co představují elm. vlny v cns lidí a zvířat. Mozek je taky vlastně něco, jako generátor elektromagnetic kého vlnění, protože impulsy jsou převedeny na elektřinu proudící přes jednotlivé synapse. Vodíková bomba byla zatím jenom zkoušena. Pokud by byla použita, zrušila by lidem a zvířatům centrální nervovou soustavu. Jedině faradayova klec by pomohla. Pak by přežili lidé z paneláků, kde je železobeton.
+12 # r.m. 2017-09-04 22:47
u Belzebuba svatého vem si prášek!
+17 # cacas 2017-09-04 22:53
Paní Věra má zřejmě CNS již tranzistorovou. My, kteří máme v kebulích vakuum (elektronku) nemůžeme její obavy náležitě ocenit ;)
-4 # jiříkříž 2017-09-04 21:53
neoběhl je to lokální záležitost myslím že by to neohrozilo příliš ani lodě a letadla v jejichž konstrukci jistě bude něco jako faradayova klec
+10 # Piovarči 2017-09-05 00:36
Tak toto by mohla byť bomba!!
Astronómovia zachytili už po druhý krát "cudzí rádiový signál" zo vzdialenej galaxie

edition.cnn.com/.../...
Mysterious radio signal traced to dwarf galaxy
Researchers have tracked a mysterious radio signal to a tiny galaxy 3 billion light-years from Earth.
Source: CNN
Astronómovia, ktorí sa zúčastnili projektu Breakthrough Listen, vytvoreného pred dvoma rokmi, aby hľadali stopy mimozemského života Jurijom Milnerom a Stephenom Hawkingom, potvrdili, že zdroj FRB 121102, objavený v súhvezdí Auriga vďaka teleskopu Parks asi pred piatimi rokmi, naozaj vyžaruje opakované lúče rádiových vĺn, mal niekoľko nových vlastností, ktoré robili rýchle rozhlasové signály ešte tajomnejšími.
translate.google.sk/.../...
Ale tá vzdialenosť je nemyslitelná 3 miliardy sveteľných rokov. Ak by aj šlo o civilizáciu tak už dávno zanikla.
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Posledná mapka z bitky o Deir Ezzor.

Čelo armády je 2 km od obranných línií obklúčenej Sýrskej brigády v Deir Ezzor

Ale komplikuje sa to tam. Rusko odpálilo Kalibre z Čierneho mora aby podporilo operáciu . V oblasti sú aj špeciálne Ruské sily a operatívci. Na Siria.livemap je však 40 km úsek dialnice pred Deir Ez Zor obsadený silami ISIL. Vpredu sa držia len Tigrie sily. Netrpezlivo sa čaká na ďalšie správy z bojiska
+7 # Che 2017-09-05 00:26
Citace:
# Věra Štimová 2017-09-04 18:22
Elektromagnetický impuls způsobený vodíkovou bombou by ale oběhl celý svět.
Jaky elektromagnetic ký impuls? Infrazvukove a seismicke vlny obehnou svet. Testy vodikovych bomb byly houfne provadeny a nic se nestalo, jen v okruhu desitek kilometru bylo vse zniceno. Vodikova bomba premeni vodik na helium, je to jen fuse ktera se zapali atomovym vybuchem a tim se vyvine velike mnozstvi energie E = m c². Rizenou fuzi se zatim nepodarilo realizovat, byl by to ohromny zdroj energie.
(Kriticke mnozstvi plutonia je kolem, 6.5 kg na vodikovou bombu se pouziva jen kolem 2-3 kg vodiku.)
+5 # Wiloni 2017-09-05 13:37
"Rizenou fuzi se zatim nepodarilo realizovat, "

A co jsou tedy cyklotrony a tokamaky??
Řízenou fůzy se podařilo realizovat, jen je problém ji dlouhodobě udržet stabilní, kvůli extrémním podmínkám.

"Vodikova bomba premeni vodik na helium"

To je hodně zjednodušeno, protože vodík se používá většinou v kombinaci s deuthériem, tritiem (izotopy vodíku) a Lithiem.

"Testy vodikovych bomb byly houfne provadeny a nic se nestalo, jen v okruhu desitek kilometru bylo vse zniceno"

Jenže nikdy ne v obrovských množstvích v jeden okamžik.
Záleží na konstrukci (počet stupňů), tj štěpení-fůze, štěpení-fůze-št ěpení, atd (počet stupňů lze zvyšovat, podle technických možností), podle toho lze určit výslednou radiaci.
Vy tady neustále omíláte test Car bomby (asi 57 MT TNT), jenže to byla pouze dvoustupňová bomba s obalem z přírodního uranu (šlo o nejčistší test v historii), jenže porovnej ji třeba s testy Castle-Bravo (atol Bikiny), které byla třístupňová, ve srovnání Car bombou byla asi 5x slabší a přesto zamořila radiací 2500 Km^2.
Proč myslíš, že byly testy v atmosféře zakázány?
Proč se podle tebe přešlo k testům podzemním a nakonec bylo upuštěno i od nich?
Všichni ti učení pánové jsou přeci debilové, jen ty s jistotou víš, že jaderné pokusy jsou naprosto bezpečné.
+9 # Hordubal 2017-09-05 15:35
Bohužel, je mi to líto a dostanu mínusy, ale opakovaně jsem četl v odborné literatuře, že jaderné pokusy pod zemí jsou z hlediska šíření radiace bezpečné.
Zákazy zkoušek se prosazují k omezení protivníka ve výzkumu, neznamená to, že všichni výrobci bomb jsou tak zodpovědní ekologové. Prostě ty země, které mají odzkoušeno, musí zastavit ty, které to ještě zkoušet potřebují.

Za komárů jsme tady byli vychováváni, že jaderná válka je definitivním koncem života, ale bojím se, že ti opravdu dobře informovaní gauneři vědí, že to tak horké není a omezené použití JZ je strašně láká. Rozhodně dnes padl náš naučený strach z atomovek, a to je největší nebezpečí.
+4 # Wiloni 2017-09-06 02:57
"Bohužel, je mi to líto a dostanu mínusy, ale opakovaně jsem četl v odborné literatuře, že jaderné pokusy pod zemí jsou z hlediska šíření radiace bezpečné."

Z hlediska radiace ano, jenže mohou vést k vyvolání seismické nestability, je třeba detailní průzkum testovací oblasti.
Dnes se řeší "testování" matematickým výpočtem na superpočítačích.
Je to podstatně levnější a bezpečnější.
Navíc jsou výsledky velmi přesné.
Zkoušky KLDR jsou ovšem demonstrativní, nikoliv zkušební.

" že ti opravdu dobře informovaní gauneři vědí, že to tak horké není a omezené použití JZ je strašně láká. "
Otázka je, co je omezené použití, protože pokud to začne používat jeden, pak i ostatní.
Bude ji chtít každý a bude ji používat každý, protože se stane naprosto běžně používaným vojenským vybavením, a proč by oni nemohli, když ti druzí ano.
A proč se omezovat na "omezené" použití, když s ní můžeme kompletně zničit ozbrojené síly protivníka.
Toto je prostě Overtonovo okno a je třeba ho zavřít hned na začátku.
+2 # Jaris 2017-09-06 07:44
Viz dnesni supernova Hiroshima nebo Chernobyl, kde se priroda vzpamatovava a bere si zpet uzemi byvaleho moderniho mesta. Dokonce tam jezdi turisti (na vlastni riziko), aby se podivali na zrovuzrozeni po katastrofe.
+6 # eli 2017-09-05 06:36
„Situace na Korejském poloostrově, kde v poslední době rostlo napětí, balancuje na pokraji konfliktu velkého rozsahu."

Ak Putin, vie o co ide, potom to vie aj Xi Jinping. Vyuzit tento umelo vyvolany, Amerikou vyprovokovany humbuk okolo Pchjongjangu, na rozmiestnenie protiraketoveho systemu okolo Ciny, je stary zidacky trik, ktory sa velmi podoba tomu kubanskemu z roku 1962. Rozmiestnit americke raketove systemy okolo Ciny a zautocit, samozrejme nie na S. Koreu. Ak padne Cina, svet je ich, vobec im nebude zalezat na tom, kto este padne s nou.
+27 # cacas 2017-09-04 21:15
Když regionem proběhne EMP, japončíci a jihokorejci se ani nevy ...

... se nedivim, že je to sere :-D
+7 # r.m. 2017-09-04 23:24
In July 1962, the US carried out the Starfish Prime test, exploding a 1.44 megaton bomb 400 kilometres (250 mi) above the mid-Pacific Ocean.
1,44 megatuny 400 km nad středním Pacifikem sfouklo 300 pouličních svítilen v 1445 km vzálené Havaji. Při navigaci lodí a letadel mohli použít tak maximálně sextant a hodinky jako v dobách korzárů anglický královny))).
Test Starfish Prime: en.wikipedia.org/.../...
Dneska by to mělo skutečně šílený následky. Místo internetu poštovní holubi když to přeženu.
Fotka z jaderného testu technet.idnes.cz/.../
Výbuch jaderné nálože v rámci experimentu Starfish Prime v roce 1962. Výbuch vyvolal nečekaně silný elektromagnetic ký pulz, jehož účinky byly patrné i na 1 500 kilometrů vzdálené Havaji. Zdroj: technet.idnes.cz/.../...
+9 # Groch 2017-09-05 15:48
Nechte si doma staré lampové rádio, bude hrát. A nějaké žárovky. Kdo má v bytě jen LEDky, zůstane po tmě. Z toho důvodu měli Rusové donedávna na ovládacích panelech vojenské techniky mechanické přepínače, kontrolky se žárovičkami a bakelitová telefonní sluchátka. Dlouho to vypadalo, že to jsou vykopávky z padesátých let, ale ono to je schválně právě jako ochrana funkčnosti proti emg impulsu.
+17 # Jana Novák 2017-09-04 22:32
K tomu nadpisu. "Severní Korea má vodíkovou pumu schopnou vyhubit veškerý život na zemi". Jednu vodíkovou pumu??? Blá blá blá blá blá blá blá. Se prober. Na světě vybuchlo při testech už tolik atomových bomb, že to nestojí ani za komentář. I kdyby proběhla jaderný válka, život se vzpamatuje. Jen tu bude o pár milionů pitomců méně.
+13 # r.m. 2017-09-04 22:52
Říká se tomu sice titulek, ale souhlasim. Další hovadina. Originální článek má titulek "Severní Korea tvrdí, že vyvinula "pokročilou vodíkovou bombu", která může být namontována na ICBM"
A to je prosím pouze neupravený strojový překlad. Geršle styď se.
+5 # Wiloni 2017-09-05 02:01
Jo, nadpis je kravina.
A ty jsi přidal/a (zřejmě další bezpohlavní jedinec) další ...

" I kdyby proběhla jaderný válka, život se vzpamatuje. Jen tu bude o pár milionů pitomců méně."

Včetně tebe ...
Problém je v tom, že pokud by došlo k jaderné výměně, tak to prostě nebude pár milionů pitomců méně, ale tak 99,9% populace, včetně většiny vícebuněčného organického života.
Okamžitým efektem by byly masivní požáry, které by zničily podstatnou část vegetace (přeživší zvířata by pochcípaly hlady), následně by přišly radioaktivní deště a poslední fází je pak jaderná zima (pevné prachové částice vynesené do vrchních vrstev atmosféry, bránící průniku slunečního záření). Pokud by něco přežilo první dvě fáze, pak ta třetí by byla konečná pro ten zbytek.
Přežily by maximálně ty nejprimitivnějš í formy života (prvoci, viry, Petko ...), takže obnova života na této planetě by byla otázkou milionů let, pokud by se to vůbec povedlo.
A to nemluvím o tom, že značný počet jaderných výbuchů v jednom okamžiku by poškodil Ionosféru, takže by se k radiaci přidalo i tvrdé UV záření a další koktejl, který souhrnně nazýváme kosmické záření.
Máš pocit, že to je v cajku?
+6 # jar 2017-09-05 12:41
...miliard
+7 # Janinna 2017-09-04 23:03
Severní Korea je divoké zvíře, které agresivně reaguje na pokusy svého zničení „dobrými a vyspělými zeměmi“.
Nechce a nechce ten bastard vymřít hladem, díky sankcím uvalených spravedlivými zeměmi. Demonstruje zbraně v reakci na mírové akce u svých hranic, simulující invazi na jeho území.
Stručně řečeno, tato hnusná země vycenila zuby na hybatele pokusů zničit zemi, kterou nemají pod kontrolou.
Samozřejmě, že akce Pchjongjangu jsou nebezpečné a nepřijatelné.
Ale co jiného mají dělat? než demonstrovat ochotu chránit svou zemi před útoky zvenčí.
V USA se již připravuje odpověď na provedení zkoušek v Severní Koreji.
Nejnověji koktali o preventivním jaderném úderu, zničení celé země. A prý, kvákala Šámalová, že je to morálně ospraveditelné.
Nehoráznost.
Všichni si pamatujeme, co to může způsobit. V celé historii lidstva takové demonstrace síly byly dvě - na Hirošimu a Nagasaki.
V režii světového agresora, ničitele světů.
Ničitel je 8000 kilometrů daleko, Vladivostok 300 km, Čína co bys kamenem dohodil.
"Pekin nedovolí vojenské řešení problému na Korejském poloostrově", uvedl stálý zástupce Číny při OSN Liu Jieyi na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti.
A Rusko také ne.
+1 # r.m. 2017-09-04 23:14
zničení „dobrými a vyspělými zeměmi“, který máš na mysli?
+4 # Janinna 2017-09-04 23:53
To množné číslo je asi blbý, co? Tak to ber tak, že je vždy k ruce koalice ochotných:)
+9 # r.m. 2017-09-04 23:29


výška 400 km
zdroj: rozpad.cz/.../...
Kdyby to plácli takhle vysoko mezi Nový Jork a Fašington musel by Wall Street a vláda do muzea pro mechanický kalkulačky.
0 # Věra Štimová 2017-09-04 23:45
Tak kdo vybouchne jako první ???
Nová skvrna na Slunci se objevila zhruba před šesti dny. Přestože je viditelná pouhým okem, odborníci nedoporučují se ji snažit zachytit pouze přes sluneční brýle, neboť by hrozilo vážné poškození sítnice. "Doporučujeme se dívat přes tzv. svářečské sklo, které má silný filtr, či například použít rentgenový snímek," uvedl Petr Horálek z České astronomické společnosti.

Skvrna je velká odhadem jako několik planet a prozatím nevykazuje žádnou větší aktivitu.

info na Nově
+5 # Piovarči 2017-09-05 00:01
Bude ju lepšie vidieť pri západe slnka. Jednu takú som už nafotil práve pri západe slnka.
+1 # Astronom 2017-09-05 11:10
Koukám, že Věra je expert. Skvrny na Slunci jsou každou chvíli.
Tento web je plný pomatenců.
+5 # Dědouch11 2017-09-05 14:34
Věruš, totiž ví "fšechno". Ke všemu má co říci a není vědní obor, ve kterém by kulhala.
Nechápu lidi, kteří čtou ty její příspěvky víc, než jeden, nebo dva...
+2 # r.m. 2017-09-06 13:10
to jo, ale flek na jeho severním pólu je skutečně velikej
+4 # Dědouch11 2017-09-05 16:13
"Tak kdo vybouchne jako první ???"
No přece ty! A s obrovským předstihem. Jsi totiž tak nabušená vědomostmi, že v tobě musí být v obrovském přetlaku. Přitom stále dočerpáváš z bezedných zdrojů typu Petra Bostlová a to, co upouštíš do nás nevědomých, je málo.
Přijde to každou chvíli.
0 # Jan Jinsky 2017-09-04 23:45
SSSR v šedesátých letech odpálila termonukleární bombu o síle 50MT TNT - a nic zásadního se nestalo.

Článek je zase věren vědecké úrovni AC24 - hlavní je vydělat prachy z reklamy.
A k tomu zdejší vědecká síla Věra.
+4 # Che 2017-09-05 00:32
Citace:
Jan Jinsky
Presne tak, ale mela byt puvodne 100 MT. Znicily jen okoli, ale nevim jak velike.
+8 # Monika lkemae 2017-09-05 07:58
Trump vyhrožoval utopit v bouři ohně a koza v OSN Haleyová bere zpátečku ! S. Korea ví že sionisté rozumí termonukleárním u argumentu ! Otázkou je kolik vodíkových bomb má S. Korea k dispozici ! Nejenže jsi zajistí bezpečnost pro svou zemi ale mohou tyto hlavice poskytnout i Íránu ! Dnes už se pouze mluví o intenzivní diplomacii neokoni začali couvat a čáru pres rozpočet má i Pentagon ! USA dostal šach mat !
-4 # Hedvika 2017-09-05 15:12
Podle mě, vzít raketu a hodit ji někam není jako upéct štrůdl. Musí být k tomu alespon maturita a povědomí. Třeba je má z vystřihovánek jako měl Irák nafukovací tanky.
+4 # Wiloni 2017-09-06 03:16
Nafukovací vojenská technika je zcela normální výbavou armád a má je i ta naše.
Moderní atrapy dokáží imitovat IR záření a oklamat senzory protivníka.
Takové "cíle" za stovky korun jsou pak ničeny raketami za stovky tisíc korun (cena jedné rakety TOW2 je 60 000 USD).
0 # Florida 2017-10-21 00:52
Další kýbl blbosti. AC24 a jeho vědecká erudice... Majitel webu je holt nevzdělaný. A je to sakra vidět

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás