Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaMusk po slovech Putina o „vládci světa“ oznámil, že hrozí 3. světová válka

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Musk po slovech Putina o „vládci světa“ oznámil, že hrozí 3. světová válka

Zakladatel společností Space X a Tesla Elon Musk okomentoval slova Vladimira Putina o tom, že světovým vládcem se stane ten, kdo bude lídrem v oblasti rozvoje umělé inteligence.

„Začíná…," napsal na Twitteru s odkazem na zprávu o prohlášení ruského prezidenta.

​„Myslím si, že závod o vedoucí postavení v oblasti umělé inteligence nejspíše povede ke 3. světové válce," napsal dále a poznamenal, že tento závod se může týkat Ruska, Číny a dalších zemí s vysoce rozvinutým IT.

Musk také dodal, že válku nemusí rozpoutat lídr některé z těchto zemí, ale umělá inteligence, která se rozhodne, že preventivní úder zapříčiní větší šanci na vítězství.

Ruský lídr při vystoupení na veřejné lekci Rusko zaměřené na budoucnost v Jaroslavli před několika dny oznámil, že umělá inteligence světu nejen otevírá nové možnosti, ale také vytváří vážné hrozby.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+12 # Věra Štimová 2017-09-04 18:48
Umělá inteligence se vymkla kontrole vynálezců, tak bude rozhodovat o kontrole sama. Otázka je, koho bude kontrolovat. Pokud jí programátoři dali možnost samoučení, záhy zjistí, že se může kontrolovat i sama. Ti, co ji vynalezli, by o tom měli vědět a programovat ji v self made man módu. Jak se to dělá ? Jednoduše. Prostými otázkami jdoucími ke kořenu věci, k jádru smyslu toho, kterého výrazu. Jak se pozná mluvící umělá inteligence od mluvícího člověka ? Právě tím, že umělá inteligence nechápe význam pojmů, které používá.
+24 # Piovarči 2017-09-04 19:42
R.U.R. - Karla Čapka

tam sa definovalo ako majú byť programovaní roboti
Kvantové počítače napokon rozhodnú. Rusko má podla posledných informácií najvýkonenejší kvantový počítač.

„Urobíme všetko potrebné, aby sme zaručili strategickú rovnováhu,“ povedal podľa agentúry AP Putin. „Sme presvedčení, že pokusy narúšať rovnováhu sú krajne nebezpečné. Strategická rovnováha, ktorá sa formovala koncom 40. rokov a v 50. rokoch 20. storočia, umožnila svetu vyhnúť sa obrovským vojenským konfliktom,“ dodal ruský prezident.

Putin práve volal s liečiteľom z AC 24 a dôrazne mu dohovoril

Sýrske tanky likvidujú posledné body odporu pred bránami Deir Ezzor
Podľa zdrojov republikánskej gardy sýrskej armády nedávno identifikovali a zamerali centrálu ISIS v okrese Huwyqah v meste Deir Ezzor a úplne ju zničili.

Deväť polných veliteľov ISIS bolo v budove v čase, keď bolo zasiahnuté a väčšina z nich verí, že boli zabití. Štyria velitelia boli identifikovaní ako Abu Omar al-Karbouli, Abu Muhammad al-Šaiti, Abu Mariam al-Taiyanah a Abu Moawyah Idlib.
Existujú správy, podľa ktorých mnohí islamskí bojovníci začali utekať smerom k východnej krajine Deir Ezzoru.
translate.google.sk/.../...

Pro-vládne sily pod vedením Sýrskej arabskej armády odmietli protiútok ISIS na diaľnici Sukhna-Deir Ezzor v blízkosti mesta Deir Ezzor a vytvorili plnú kontrolu nad oblasťou Sohlah, po intenzívnych bojoch s teroristami.
Vládne jednotky vstúpili do oblastí Sholah a Kobajjep minulý víkend. Avšak SAA získala plnú kontrolu nad týmito územiami až v pondelok po odrazení všetkých protiútokov ISIS.
Súčasne prebiehali intenzívne boje medzi poliami Kharratah a 137 brigádnou základňou, kde sa Tigerské sily snažili vytvoriť zabezpečený koridor k obliehanému mestu.
Zrejme sa to ale zatiaľ nepodarilo. Rusko má na bojisku svojich poradcov a špecialistov. Svedčia o tom už dvaja padlí ruskí vojaci zasiahnutí minometnou palbou
Ruské jednotky špeciálnych vojenských zložiek sa aktívne zúčastňujú bojov proti ISIS ako leteckí dopravcovia, operátori ATGM a vojenskí poradcovia.
Tak že hlavnému zoskupeniu vojsk chýbajú k dosiahnutiu obranných línii Sýrskej armády v Deir Ezzor len 3 km
Správy z bojiska sú však oneskorené a dá sa predpokladať že čelo fronty už definitívne dosiahlo obrané pozície armády v Deir Ezzor
aragonit9.blogspot.sk/.../...
+5 # Vaclav2 2017-09-05 10:43
dnešní DWN zprávy 5.9. ...
velice positivní události na syrském bojišti na prvním místě:
vyčištěny jso naftová pole al-Kharata, SAA postupují na Deir Ezzor...to se nelíbí Pentagonu, protože v D.Ezzor jsou největší zásoby nafty.
Několik dní zůstal stát ISIS konvoi v syrské poušti, který chtěl dosáhnout D.Ezzor...je předpoklad, že bude nadále ničen
-1 # jan lavicka 2017-09-05 06:48
Jeden z největších AI expertů sám říká, že skutečná AI defacto neexistuje:
www.youtube.com/.../

AI je jen termín pro nevzdělané manažery v "oboru" (Musk) a nevzdělaní lidé jim to žerou.

Uvědomte si, že ještě nikdo nevymyslel AI, která bude sama identifikovat nové proměnné, na které ani nemá senzory, tedy AI NEMŮŽE začít ani myslet, dokud nebudou asi tak 100000x výkonnější PC. Stávající neuronové sítě mají stanovený počet vstupních faktorů, je to jen pár pravidel, co se neustále optimalizuje dle algoritmu, ale identifikovat nové poznatky, závěry a vstupy není schopna žádná existující "AI". Co jí člověk nepřidá, to se nenaučí, AI se dnes omezuje hlavně na strojové vyhodnocování stálých triviálních proměnných, dokud člověk nepřidá další a daší, mozek je mnohem komplexnější.
+25 # prorok 2017-09-04 19:30
Musk je lhář,ty jeho lety do kosmu jsou jen blud a lži.dobře ví že to nejde uskutečnit a lže a lže
+7 # cacas 2017-09-04 20:59
On je právě ten blbec, kterej to jako jedinej neví, že to nejde uskutečnit a tak to uskuteční ;)
+9 # Vladimír57 2017-09-04 21:57
Musk? Není to náhodou ten "světoznámý vynálezce" a pokořitel 150ti kilometrové rychlosti???
Hm, tak ten jo!
-21 # lecitel pitomcu 2017-09-04 19:51
umela inteligence z USA uz dnes presahuje moznosti lidske inteligence nejchytrejsich Rusu.
Musk proto v obavach upozornuje na fakt zek dyz se rusky trouba pokusi vymyslet vlastni primitivni umelou inteligenci.... tak pujde ve skutecnosti o mimoradneho umeleho de- men- ta ktery bude vsemu na Zemi nebezpecny.
+5 # Che 2017-09-04 23:58
leciteli pitomcu, myslim ze bys se mel nejdrive sam jako pitomec lecit.

Umela inteligence je nasledovne definovana:
cs.wikipedia.org/.../...
"Umělá inteligence (UI, anglicky Artificial intelligence, AI) je obor informatiky zabývající se tvorbou strojů vykazujících známky inteligentního chování. Definice pojmu „inteligentní chování“ je stále předmětem diskuse, nejčastěji se jako etalon inteligence užívá lidský rozum. S tímto pojmem poprvé přišel John McCarthy v roce 1955.

Výzkum umělé inteligence je vysoce odborný a specializovaný, navíc je rozdělen do několika polí, které často nelze názorově spojit. Celý výzkum se rovněž dělí na několik technických problémů; některá podpole se zabývají řešením konkrétních problémů, některá zase například na použití konkrétních nástrojů či dosažení konkrétních aplikací. Otázka, je-li možné sestrojit umělou inteligenci je také úzce spjata s problémem vědomí, s otázkou výpočtů, které provádí lidský mozek sám nebo s otázkou evoluce kognitivních schopností. Podobnými dilematy se zabývá filosofie umělé inteligence.

Mezi hlavní problémy v rámci výzkumu umělé inteligence patří uvažování, znalosti, plánování, učení, zpracovávání přirozeného jazyka (komunikace), vnímání a schopnost se pohybovat či manipulovat s předměty. Dosažení obecné inteligence je stále jedním z hlavních cílů výzkumu v tomto oboru.

Z psychosociálníh o hlediska je umělá inteligence jednou z forem ne-lidské inteligence."


Pocitac umi spocitat jen to, co bylo naprogramovano. A to udelal nejaky programator. Ten zase muze pouzit jen to, co bylo nekdy prozkoumano nebo zjisteno. Sam muze znat jen zlomky vedy.
Treba dodnes neni jasne, zda je rada prvocisel konecna ci nekonecna a to pres jednoduchou definici prvocisel.
Vezme-li ale progranator do programu umele inteligence vyplody Eriky, Burese, Scholze a dalsich na utvoreni umele politicke inteligence , tak Panbuh s nami.

Americani uz v 2 svetove valce pouzili na strategii proti Japoncum methodu "operations research", s uspechem. Jednalo se o vypocty prelozeno "valecne strategie", pomoci ktere je mozne najit minimum (optimum) ztrat pri uziti ruznych strategii.
+5 # Vaclav2 2017-09-05 10:45
léčitel p....
další nick kotova?
+6 # Dědouch11 2017-09-05 14:44
Evidentně.
Ještě někdo pochybuje, že se ho zbavíme, jen pokud ho budeme důsledně ignorovat? Nebo si snad někdo myslí, že mění nicky jen tak?
Apeluji na inteligenci těch, kteří stojí o diskuze normálních lidí.
5k, je snadno "čitelný", tak ho vnímejme podle zásluhy, čili nevnímejme, ignorujme a on vyčpí.
+9 # Věra Štimová 2017-09-04 20:03
Musk objevil jedno, a to je, jak propojit člověka s počítačovým programem. Je to vlastně ten utajovaný výzkum v podzemí, a pokud znáte ty vychloubačné sci-fi filmy o tom, jak vojáci klonují lidi ve válcích ze skla, naplněných fyziologickým roztokem, tak to je jejich utajená prezentace. Program je nehmotný a je vlastně něco jako hologram, pokud je místo počítače použit mozek, přináší to utrpení. Proto se vyskytlo tolik případů lidí s halucinacemi. Ti lidé nic neví, že jsou vlastně pokusnými králíky vojáků. Zvládnout psychiku člověka se dá právě tak, že se mu do mozku cíleně dávají představy, zvuky i pocity, které nejsou jeho. Pokusy jsou přesně tak rozsířené, jako je rozšířená schizofrenie. Ta vlastně není nemocí, ale mozek tohoto člověka byl prostě z určitých důvodů vybrán jako vhodný objekt. Zneužití farmacie v psychiatrii se provalilo dříve než tohle. Kdo bude ovládat mozek člověka, bude vládnout světu, tak pravil Fantomas a zavřel vědce do tajných laboratoří a očipoval je, aby poslouchali.
+7 # Adam Křeček 2017-09-04 20:39
Velmi zajímavá teorie...
+5 # cacas 2017-09-04 20:52
Celkem výstižně jste popsala rusko-americký film, který jsem viděl zrovna včera - Hardcore Henry (www.csfd.cz/.../prehled). Docela humáč, ale Vám by se to mohlo líbit ;)
+3 # jan lavicka 2017-09-05 06:54
doporučuji se vzdělat, než začneš psát takové bláboly: možná největší AI expert říká, že AI defacto neexistuje:
www.youtube.com/.../

A je vidět, že ani PC základy nemáš, jen "znalosti" plebsu. Dnešní výkon rozhodně NESTAČÍ na AI, sám jsem v tom dělal a neuronky jsou velmi pomalé v učení, navíc neumí samy identifikovat nové proměnné, ty musí dodat vždy člověk, a i to trvá strašně dlouho, než se sítě naučí rozpoznat třeba psa na silnici, s čímž Musk bojuje neustále, a to ani nepoužívá infra-senzory pro ten svůj autopilot, jehož vývoj je už několik let a nedospěl k žádné reálné použitelnost Level 5, to bude ještě pár let minimálně ;)

Takže opravdová AI tak ještě 30-50 let MINIMÁLNĚ
+14 # cacas 2017-09-04 20:12
Karty už jsou dávno rozdány. Umělá inteligence. resp. umělá neuronová síť je v jádru nesmírně jednoduchá, tam není moc co vymýšlet.

Zásadní rozdíl je v datech, která jsou použitá pro její učení, kvantita je klíčová ("big data"). A jak dobře víme od Snowdena, NSA má v tomto ohledu obrovský náskok, má vybudovanou neuvěřitelnou síť, která sbírá a ukládá téměř všechna elektronická data z celého světa (dokumentarni.tv/.../... - Občan Snowden).

Tohle nikdo už předstihnout nemůže, protože si nikdy nikdo nedovolí tolik, kolik si toho dovolí tihle šmejdi.
-2 # jan lavicka 2017-09-05 06:57
všichni jste zase trašení nevzdělaností:
www.youtube.com/.../

žvásty, dnešní "AI" je jen soubor pravidel, co se sám nic nenaučí, vždy musí dělat úpravy člověk, navíc čím roste více vstupů, tím je tzv. AI složitější a méně přesná a pomalejší. Dnešní AI neumí ani sama určit, že chce jiné vstupy, což je jaksi pro přemýšlení to nejdůležitější, ale zdejší "odborníci" už straší ze své "vzdělanosti" všude, viz Musk, který je jen manažer, ti mají totiž vždy plnou hubu nesmyslů a nepochopení :)
+13 # Adam Křeček 2017-09-04 20:42
Pokud ta třetí válka vážně nastane, jsem si jistý že vyhrají Slované i když je jeden aspekt americké armády na který se zapomíná..otevreneoci.wz.cz/.../...
+4 # Pokémon 2017-09-04 23:10
[quote name="Adam Křeček"]Pokud ta třetí válka vážně nastane, jsem si jistý že vyhrají Slované.

Myslím, že pokud k té 3. světové dojde, nevyhraje nikdo. Civilizace zanikne a přežijí jen potkáni a některé velmi odolné druhy. Člověk to ale jistě nebude.
+4 # Věra Štimová 2017-09-04 20:54
Použití všech počítačových pamětí světa udělalo z počítače od NSA The big kontrolora. Proto pan Windou vyvinul kompatibilitu i s otevřenými zadními dvířky do pamětí jiných počítačů. Jenže počítač kontroluje něco, co neumí spolehlivě vyhodnotit. Angličtina je jednodušší jazyk, ale významy v češtině nechápe spolehlivě, stejně tak, jako nechápe další jazykové problémy. Ku podivu, kupodivu, K upodivu, kup odivu, kupo divu, s podivem.
0 # Věra Štimová 2017-09-05 00:13
Tak Slunce se asi chystá na první úder

Nová skvrna na Slunci se objevila zhruba před šesti dny. Přestože je viditelná pouhým okem, odborníci nedoporučují se ji snažit zachytit pouze přes sluneční brýle, neboť by hrozilo vážné poškození sítnice. "Doporučujeme se dívat přes tzv. svářečské sklo, které má silný filtr, či například použít rentgenový snímek," uvedl Petr Horálek z České astronomické společnosti.

Skvrna je velká odhadem jako několik planet a prozatím nevykazuje žádnou větší aktivitu.

z info na Nově
+5 # Piovarči 2017-09-05 00:20
Tak toto by mohla byť bomba!!
Astronómovia zachytili už po druhý krát "cudzí rádiový signál" zo vzdialenej galaxie

edition.cnn.com/.../...
Mysterious radio signal traced to dwarf galaxy
Researchers have tracked a mysterious radio signal to a tiny galaxy 3 billion light-years from Earth.
Source: CNN
Astronómovia, ktorí sa zúčastnili projektu Breakthrough Listen, vytvoreného pred dvoma rokmi, aby hľadali stopy mimozemského života Jurijom Milnerom a Stephenom Hawkingom, potvrdili, že zdroj FRB 121102, objavený v súhvezdí Auriga vďaka teleskopu Parks asi pred piatimi rokmi, naozaj vyžaruje opakované lúče rádiových vĺn, mal niekoľko nových vlastností, ktoré robili rýchle rozhlasové signály ešte tajomnejšími.
translate.google.sk/.../...
Ale tá vzdialenosť je nemyslitelná 3 miliardy sveteľných rokov. Ak by aj šlo o civilizáciu tak už dávno zanikla.
+4 # Pokémon 2017-09-05 01:04
Pio, myslím, že to s tou bombou nebude tak explozivní. Nejspíš se zase "potvrdí", že jsou to rádiové vlny nějakého vzdáleného kvasaru s dosud nám neznámými fyzikálními vlastnostmi, nebo něco na ten způsob. No a kdyby přece jen lidstvo dostalo jasnou odpověď, že tedy nejsme ve Vesmíru sami, tak vzhledem k obrovským vzdálenostem ve Vesmíru, je pravděpodobné, že signál, který jsme nyní zachytili, byl odeslán v době, kdy na Zemi chodili dinosauři a tudíž zachycený signál může pocházet od již dávno zaniknuté civilizace, takže i kdybychom si uvědomili tento, jistě veledůležitý význam v našich snahách o zachycení kontaktu od jiné inteligentní formy života ve Vesmíru, rozhodně by to nebylo na přímý telefonní rozhovor a odpovídat by nebylo dost možná ani komu.
+5 # Pokémon 2017-09-05 01:33
zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/200284-treti-svetovou-neodstartuje-kldr-ale-roboti-varuje-lidstvo-musk/

Blbost je to, někteří lidé ještě běhají bosí, další umírají hlady a převážná část lidstva neví, jestli z výplaty utáhne nájem a stravu a někdo pořád mele takové pitomosti, jako kdybychom žili v budoucnosti a utíkali před Terminátorem. Jsou to kecy o ničem a nejspíš to má zafungovat, jako strašák na ovčany, a odpoutat pozornost od skutečné hrozby, ale umělá inteligence to určitě nebude, není totiž ještě dostatečně vyspělá ani ta skutečná, lidská.
+4 # BC 2017-09-05 02:52
umela inteligencia existuje uz davno a nevytvorili ju usaci,,, zial.
vacsina usakov o nej ani nevie. iba velmi malo ludi (zlych) na zemi ma spojenie s jej tvorcami a aj to nepriame, pretoze oni ludi povazuju iba za hmyz.

tvorcovia UI su skutocne neludske bestie a nejedna sa iba o cudzie tvory z inych suhvezdi prip. galaxie ale aj z inych dimenzii.

vladli tu na Zemi uz velmi dlho a prave sa im to konci. budu porazeni tak ci tak, ale ak sa dost ludi prebudi tak Zem aj my to prezijeme, nie sme na nich sami.

streda 9:02 rano sa kona spolocna meditacia pocas praveho uplnku mesiaca - pridajte sa svojou myslou k nam.
sila ludskeho vedomia je obrovska a ak sa spoji min. prahovy pocet je to pre IU a jej panov tvorcov silnejsia pohroma, ako keby sme proti nim pouzili vsetky fyzicke zbrane vsetkych statov planety vratane nuklearnych naraz.

UI a jej pani to vedia, mali vela casu sa na to pripravit - ich dielo je vidiet vsade okolo nas hlavne v debilizacii ludi.

podme na to, je nacase sa bestii zbavit !
-4 # Astronom 2017-09-05 11:21
Nechcete se kolektivně přihlásit a nabídnout třeba na NOVU nový humoristický pořad? To je hromada kravin. Jediný Lavička má trochu rozumu. Zbytek je pomatenost.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás