Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaMonsanto zahajuje útok na agenturu chránící před rakovinou, která varovala veřejnost před Roundupem

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Monsanto zahajuje útok na agenturu chránící před rakovinou, která varovala veřejnost před Roundupem

Podle dokumentů amerických právních firem se tato agrochemická společnost pokusila diskreditovat Mezinárodní agenturu pro výzkum rakoviny (IARC), když tato odhalila, že glykofosfát je pro lidi karcinogenní.

Zpráva v Sutainable Pulse informuje, jak Monsanto sepsalo a do-upravilo Spis panelu ‚nezávislých‘ expertů, aby vyvracel zjištění IARC týkající se potenciálně karcinogenního účinku Roundupu.

Monsanto zneplatňuje závěry IACR

Dokumenty dále odhalují, jak Monsanto šlo ještě dále, než že by jen odsoudilo IARC za jeho rozhodnutí ohledně přípravku proti plevelu glykofosfátu. Tento gigant výroby herbicidů se pokusil „učinit závěry IARC neplatnými“, aby „zabránil budoucím špatným rozhodnutím IARC ohledně pesticidů a geneticky modifikovaných organismů (GMO).“

Byla vznesena tvrzení, že Monsanto se pokoušelo manipulovat rozhodnutí týkající se pesticidů pomocí politického ovlivňování k nátlaku na Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která IARC kontroluje.

Tajné dokumenty ukázaly i to, jak Monsanto plánovalo mediální útok na Forbes, který na zjištění IARC přispěl, aby tato zjištění nepublikoval. Odsuzující dokumenty rovněž odhalily, jak Monsanto platilo členy Panelu expertů jako konzultanty.

Tajné dokumenty Monsanta si lze přečíst na webové stránce Baum Hedlund Artistei Goldman.

Zakrývání účinků glykofosfátu

Skandál, k němuž patřily pokusy Monsanta zakrývat věci kolem glykofosfátu a PCS, se ukázal v plné ohavnosti letos. V květnu 2017 Dr. George Levinskas ukázal soudu dokumenty, kterými byla údajně ovlivňována Americká Agentura ochrany životního prostředí (EPA) ve vztahu k potenciálně karcinogenním účinkům glykofosfátu, nejpoužívanějšího herbicidu 80. let.

Poté, co IARC klasifikovala glykofosfát a Roundup jako „pravděpodobně karcinogenní“, tak Monsanto žalovalo více než 1000 lidí, kteří tvrdí, že jejich blízcí dostali nikoliv-Hodgkinův lymfom v důsledku vystavení Roundupu.

Roundup je jeden ze světově neužívanějších herbicidů a Monsatu každý rok vydělá miliardy dolarů. Monsanto trvá na tom, že tato chemikálie je bezpečná, a důkazy získané IARC z desítek let výzkumů k jejich klasifikaci jako potenciální příčiny rakoviny nemají žádné opodstatnění.

Bojovníci proti GMO už dávno zmiňují důkazy z četných vědeckých studií, že Roundup pro lidi není bezpečný, jak napsali ve lednu 2016 novináři Top Secret Writers: „Některé z nejvíce inkriminujících důkazů byly zamlžovány a před veřejností ukryty.“

Speciální zpráva Reuters

14. června 2017 vydala Reuters ‚speciální zprávu‘ o tom, jak pro IARC zamlžovali důkazy ohledně glykofosfátu. Podle Reuters měl epidemiolog IARC Aaron Blair spatřit důležité nepublikované vědecké informace týkající toho, zda způsobuje glykofosfát k hubení plevele rakovinu.

Reuters uvádí, že předtím nepublikované soudní dokumenty z probíhající žaloby proti Monsantu nenašly „žádné důkazy o vazbě mezi glykofosfátem a rakovinou.“ Poté, co Blair tyto dokumenty spatřil, podle Reuters řekl, že jsou méně pravděpodobné než to, že glykofosfát byl IARC klasifikován jako „pravděpodobně karcinogenní“.

Avšak reportáže Reuters o skrytých informacích a tajnůstkářských vědcích byly některými odsuzovány jako „závadné“.

Podle Food Democracy Now (Potravinovou demokracii teď) byly ty zprávy „závadné a v mnoha kritických ohledech zavádějící.“ Autorka zprávy od Reuters Kate Kelland má za sebou „historii vřelých vztahů se skupinou placenou zájmy agrochemických společností,“ píše Food Democracy Now.

Ekologická Food Democracy Now, která je oddána budování trvale udržitelných potravinových systémů s ochranou životního prostředí, rovněž uvedla, že načasování zprávy Reuters je pochybné, vzhledem k tomu, že Monsanto a Roundup čelí masovým žalobám a prověřují je jak američtí, tak evropští regulátoři.

Vliv Monsanta na tisk

Ta hromada nedávno zveřejněných vnitřních dokumentů Monsanta určitě vyvolá obavy z toho, jak se tato společnost pokouší ovlivňovat tiskové zprávy a výzkumy týkající se prostředku proti plevelu Roundup. Jak referoval New York Times:

„Dokumenty ukazují, že akademik a hlasitý zastánce geneticky modifikovaných plodin Henry Miller byl Monsanto požádán, aby pro ně napsal článek, v němž se pod jeho jménem převážně zrcadlilo to, co na svou webovou stránku v roce 2015 napsalo Monsanto. S panem Millerem se nešlo spojit, aby to komentoval.“ 

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+35 # LubinenKremlBot 2017-08-28 09:16
Monstrum ala Monsanto nástroj pseudotvůrce na ovládnutí planety a přechod na zombizaci gójimských otroků .Láska prochází žaludkem a pokud vám projde žaludkem GMO potravina od Monstra Monsatana přibližujete se stále více peklu na zemi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Piovarči 2017-08-28 10:32
Monsanto je nevyhnutné bojkotovať všetky jeho výrobky a postihovať vlády ktoré s monsantom robia obchody. Je to neprijateľný a zdravie závažne až smrtelne poškodzujuci produkt. Odmietať odmietať, odmietať. Inej cesty niet.

" Dňa 27. augusta 2017 jednotky jednotiek vládnych jednotiek zničili Daishovu skupinu [ISIS], ktorá bola najviac bojová a dobre vyzbrojená, s masívnou podporou Ruských vzdušných síl v údolí rieky Eufrat v blízkosti mesta Ghanem al-Ali ". Ministerstvo povedalo. " V súčasnosti zoskupenie sýrskych vládnych jednotiek rýchlo uskutočňuje ofenzívu pozdĺž východného brehu rieky Eufrat a smeruje k Deir Ezzor. Cieľom je odblokovať toto mesto a zničiť poslednú pevnosť Daeshu v Sýrii. "

V nedeľu syrská arabská armáda (SAA) a jej spojenci obsadili kopec Syriatel 30 km východne od mesta Sukhnah na diaľnici al-Sukhnah-Deir Ezzor, podľa pro-vládnych zdrojov. S týmto predstihom sa SAA rozmiestnila vo vzdialenosti menej ako 75 km od mesta Deir Ezzor
V južnom vidieckom kraji Raqqa tvrdili, že pro-vládne zdroje potvrdili, že SAD zachytil dediny Sabkha a Ghanem al-Ali. Okrem toho SAA údajne obliehali bojovníkov ISIS v dedinách Sherida a Shanan pri Ghanem al-Ali
Miestne zdroje z mesta Deir Ezzor tvrdili, že ISIS nasadilo 500 dobre vybavených bojovníkov do mesta Ma'adan na severozápade Deir Ezzor. ISIS bude pravdepodobne čoskoro spustiť ďalší útok na SAD v Ghanem al-Ali.
aragonit9.blogspot.sk/.../...

Táto mapa ukazuje vojenskú situáciu v strednej Sýrii po nedávnych pokrokoch Sýrskej arabskej armády (SAA) a jej spojencov proti ISIS
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Popo 2017-08-28 10:54
Cituji Piovarči:
Monsanto je nevyhnutné bojkotovať všetky jeho výrobky a postihovať vlády ktoré s monsantom robia obchody. Je to neprijateľný a zdravie závažne až smrtelne poškodzujuci produkt. Odmietať odmietať, odmietať. Inej cesty niet.
"Pozde milý drozde". Priatelia (bez rozdielu na pohlavie a vek) nepoteším vás. Kedže dnes sa už takmer všetky cukri a sirupi vyrábajú štiepením kukuričného škrobu (konečný produkt tejto technologie je podstatne lacnejší ako rafinácia cukru z cukrovéj repy alebo trstiny), pravda je taká že takmer všetky potraviny čo obsahujú prírodné sladidlá sú "Monsanto". Nedá sa svietiť, aj ten váš blahobyt (cena potravín) si píta svoju daň...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # LubinenKremlBot 2017-08-28 17:13
Popo ty dobre vieš , že ťa neskůšam ale máš pravdu kdo zlevňuje energetický příjem pro otroky Monsatanto
Najdou si cesty jak se dostat téměř všude neboť úplatky otvírají další dveře a žabičku s úžasným potenciálem je potřeba pomalu ale jistě uvařit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Piovarči 2017-08-28 18:09
Dá sa svietiť kupujem len cukor s cukrovej trstiny alebo sladím steviou. A nebudem voliť prasatá pri válove čo púšťajú na trh Monsanto. Von z EU a Von Z NATO. Radšej tu mať ruskú základňu ako skurvené Monsanto vo všetkých tých sračkách dovážaných zo západu, Bojkotujem aj západné výrobky uprednostňujem len našich výrobcov.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Popo 2017-08-28 19:20
Cituji Piovarči:
Dá sa svietiť kupujem len cukor s cukrovej trstiny alebo sladím steviou.
Priatelu hoc naozaj nerád "zhasínam tvoju lampičku", faktom je že ťa pravda asi velmi nepoteší. Pekne vyprávaš, dobre vyprávaš že len cukor z cukrovéj trstiny enem že, robia to aj výrobca tvojích ostatných potravín ktoré okrem toho cukru nakupuješ? Čo takto múčne (obyčajný chleba ,bežné pečivo, cestovyny atď.), mäsové (salámi, konzervy atď.), limonády, sirupy, pivo, "pamlsky" a iné "bonifikátorom" upravované výrobky? Anóóó, tam všade sa celkom bežne používajú prírodné sladidlá ala "Monsanto" - "ich" cena si to vyžaduje. Aby som nezabudol, never doslova všetkému čo sa dá z internetu vyčítať. Napríklad ta tvoja stevia - je o néj dosť málo známe že sa v krajne pôvodu dosť často používa ako prírodná antikoncepcia. Naozaj tomu veríš že ten obrovský bum okolo nej vo svete je celkom prirodzený? Nie náhodou sa vraví - "Účel svetí prostriedky"...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Piovarči 2017-08-29 00:25
Stévia ale má prevažujúce liečivé účinky. Prirodzená antikoncepcia nie je problém dá sa vysadiť. A máme ešte med.

Sýrska arabská armáda (SAD), národné obranné sily (NDF) a štíty štítu Qalamoun ďalej vystupujú proti teroristom ISIS vo východnej oblasti Hama po predchádzajúcic h ziskoch na severovýchode Uqayribatu .
Vládne sily prepustili Jub Abyad z ISIS a teraz rozvíjajú dynamiku v oblasti Groh.
Medzitým SAA a NDF konsolidujú svoje zisky nad sumou Kherbet Bil'as, Mushrifat Huwaysis, Kherbet a Kherbet Tawil Bil'as severovýchodne od Uqayribatu.
Chlapcom to ide pekne kotlík stláčajú....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Popo 2017-08-29 14:35
Priatelu je vidieť že rozmýšlaš, taketo do neba volajúcú sprostosti Cituji Piovarči:
Stévia ale má prevažujúce liečivé účinky. Prirodzená antikoncepcia nie je problém dá sa vysadiť.
dokáže napísať naozaj len ten silne sa zamýšlajúci človek . Popravde jaksi najsamprv by sa mal život narodiť a až potom kdesi-čosi sa začať starať o svoje zdravie. Priznávam, marí sa my k tomu také čosi že to má niečo s tým "Zákonom padajúceho hovna". Nevadí, uživaj - www.youtube.com/.../ a nezabúdni si popritom do rytmu hundrať tu svoju oblúbenú mantru "Po nás potopa". Ver mi oplatí sa - v konečnom dôsledku viac zostane...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # LubinenKremlBot 2017-08-28 10:59
Čau Pio pokud prohru uznal i Metallahve a letí se poradit k Vladimirovi tak už to snad dočistí .Ovšem dokud žije tato zrůdná myšlenka v myslích džihádistů neni zcela vyhráno prozatim nikdy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Věra Štimová 2017-08-28 10:23
Firmy, které ovlivňují přirozenou stravu lidí a jdou vlastně proti tomu, co je nato Zemi zdravé pro lidi a bez vedlejších účinků, budou již brzy smeteny z povrchu Země. Postará se o to agentura Pro Život, ve které je plno aktivistů razící heslo:" Za čistý vzduch, vodu a půdu. " Tato agentura je celosvětová s nitkami do těch nejvyšších sfér mocných, kteří vše v této agentuře řídí. Velkou výhodou této agentury je zcela neobvyklý systém vedení jednotlivých členů. Jedná se o čisté telepatické vedení členů na základě pouhé shody s programem agentury. Program je jednoduchý. Očista Země od jedů všeho druhu. Kdo chce přispět svým dílem a rukou k této bohulibé činnosti, nechť si vzpomene na Zemi a v duchu ji obejme. Tak dostane telepatické vedení a následně dary Země, čisté, bez chemie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # jan lavicka 2017-08-28 10:30
To zní hezky, Budulínek ale taky. Bez důkazů/odkazů jen pohádky pro děti, nebo duševně choré.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Věra Štimová 2017-08-28 10:43
Kdo chce žít a nemít rakovinu, ten za to bojuje. Naši zeměkouli si dál otravovat nenecháme a smrťáci budou stát před Soudem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # jan lavicka 2017-08-28 13:04
Dobře, ale taková slova může říkat i Budulínek a nic z toho.... Tzn., že tvé příspěvky jsou defacto jen SPAM, i když principiálně souhlasíme, jen jsou naprosto zbytečné, tak už neplýtvej časem svým i naším.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Ing. Petr Vöhm 2017-08-28 11:28
Obavam se, ze mnoho casu jiz dnesni spolecnost nema. Fakta totiz hovori jasne. goo.gl/vmMhjs
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dědouch11 2017-08-28 12:41
Podvraťáku, co ještě vymyslíš, jako naháněč na ty tvoje úchylný stránky?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # jan lavicka 2017-08-28 13:05
chápeme, že pro tebe je dobro a láska úchylné, ostatně proto máš takové psychické problémy, nediv se
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # r.m. 2017-08-28 15:12
blbeček ze sebe udělal inžinýra a lavička jako obvykle nic nepochopil
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2017-08-28 15:51
Mě, nemůže lavice rozhodit. Zpravidla bajky o jeho hrdinství a měsíčních příspěvcích, kde komu a kde kam (i na loď přispěl. Na tu, co teď "lifruje pomocí dobrého slova, čmoudy zpět, odkud utíkají".), plus "mimo- státní" sdružování a v neposlední řadě, o najímání advokátů, vůbec nečtu.
P. S. To, že jsem ze zbabělého "stávkokaziče" postoupil na chazarské cosi s multiúčtem, jen svědčí o progresi původní psychické poruchy...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Věra Štimová 2017-08-28 13:13
Kdo chce jedy na talíři, nechť se přihlásí. Monsato promtně dodá. Ostatní přirozeně bojují za čistou planetu. Kdo tohle nechápe, klečí před Baalem a vzývá ho. Ten pak vyfasuje jedy a leje to do půdy. Agro neagro.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Věra Štimová 2017-08-28 13:46
OČISTA JE NUTNÁ, KDO BUDE NA ŘADĚ TEĎ ?
seznam.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # r.m. 2017-08-28 15:10
Monsanto plánovalo mediální útok na Forbes, který na zjištění IARC přispěl, aby tato zjištění nepublikoval.
Vedou snad Monsanto taky chazaři? Podobné podpásovky mají v oblibě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás