Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPentagon potvrzuje, že mu jeho vycvičení a vyzbrojení rebelové proti Asadovi v Al-Tanf přebíhají na druhou stranu

Sociální sítě

Reklama

Pentagon potvrzuje, že mu jeho vycvičení a vyzbrojení rebelové proti Asadovi v Al-Tanf přebíhají na druhou stranu

USA vycvičení a vyzbrojení bojovníci rebelů v jižní Sýrii u jejich společné základny s americkými vojsky houfně dezertují k Syrské armádě.

Syrský velitel rebelů, který změnil stranu, zrekrutoval některé své bývalé kamarády, a když už Syrská armáda úspěšně dorazila k irácké hranici a koaliční síly a jejich spojence v al-Tanf odřízla, tak je přesvědčil, aby se radši přidali k režimu. A jim správně došlo, že s domácí armádou se domů dostanou přeci jen rychleji.

Russia Insider hlásí:

Syrští bojovníci, vycvičení, vyzbrojení a placení Pentagonem opravdu přeběhli k Syrské armádě. V uplynulém týdnu přišly zprávy o dvou různých skupinách bojovníků „Komand revoluce“, které se o základnu al-Tanf v jižní Sýrii dělí s americkými vojsky, a přitom přeběhly a přidaly se k táboru loajalistů. Co mi však nedošlo, bylo, že existuje oficiální potvrzení této události od amerického vojenského mluvčího.

Americké ozbrojené síly potvrdily „hrstku izolovaných dezercí“ a rovněž uvedly, že ti dezertéři se teď pokouší přesvědčit i zbývající Komanda revoluce, aby i ta změnila stranu:

Mluvčí koalice plukovník US Army Ryan Dillon řekl CNN, že jeden z dezertérů se aktivně pokouší rekrutovat své bývalé kamarády a přesvědčovat je, aby se přidali k režimu, dodal ale, že toto úsilí zatím nezaznamenalo žádný významný úspěch.

Tento činitel řekl CNN, že vůdce snah o rekrutování je bývalý zástupce velitele, který kritizoval americká vojska v At Tanf a perspektivním rekrutům slibovat místa v režimních ozbrojených silách, které čistí svoji vlast ve Středním údolí řeky Eufrat. To u amerických vojsk vyvolalo obavy z dalších budoucích dezercí, když tam režim koalici i s jejími spojenci zablokoval, aby nemohla na toto území postupovat ona.

Důvod, proč přebíhají k Syrské armádě, je stejně lákavý jako snadno rozpoznatelný. Mnozí z těchto mužů jsou z provincie Deir ez-Zor zabrané ISIS, ale síly USA a s nimi spolčených rebelů jsou tam uvízlé. Po bleskovém postupu Syřanů k irácké hranici 9. června už s ISIS zabraným územím nijak nehraničí. Takže nejrychlejším a nejrealističtějším způsobem, jak se mohou tito muži vrátit do svých domovů ve východní Sýrii, je teď přidat se k Syrské armádě, místo aby tam trčeli s Američany.

Pentagon za svou stranu se děsí, že další dezerce by mohly podvrátit to už tak vratké zdůvodnění jejich nezákonné přítomnosti v jižní Sýrii.

Řekl, že bylo vyhodnoceno, že režimní úsilí o jejich rekrutování má dva cíle, vybudování sil místních bojovníků a také zbavení koalice jejího klíčového předmostí v jižní Sýrii.

K tomuto druhému cíli patří i pokus oslabit koalici odůvodnění pro okupaci At Tanf, což by Moskvě, Damašku a Teheránu umožnilo vyvíjet na USA a jejich spojence nátlak, aby toto strategické cenné území opustili.

Přetahováním vůdců této skupiny rebelů by si režim se svými ruskými a íránskými spojenci mohl umožnit vyvíjet lepší nátlak na USA a jejich koaliční vojska, aby tuto strategickou oblast u At Tanf u trojích hranic opustili, řekl CNN americký činitel obeznámený s tímto vývojem.

Aby bylo jasno: na rozdíl od toho, co ten americký činitel CNN napovídal, na této části jižní Sýrie, kterou mají zabranou USA, není nic strategického. Kromě jednoho uprchlického tábora na jordánské hranici, je ta oblast neobývaná a je oddělená od ISIS zabraných území, do kterých USA kdysi plánovaly, že postoupí, více než 150 kilometrovým pásem obsazeným syrskou vládou.

Edmondo Burr

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+57 # josh (xy) 2017-08-13 12:09
Že by špatná investice Wall Streetu a jejich poručníků?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+52 # Janinna 2017-08-13 15:36
Takových zpráv bude přibývat, protože válka v Sýrii jde do finále, budeme svědky nejen přebíhání bojovníků, ale i likvidace nežádoucích svědků:
"Neznámí útočníci bestiálně zavraždili 7 představitelů „Bílých příleb“ a odnesli jejich vybavení". (že by i kompromitující dokumenty?).
tvzvezda.ru/.../...
Ruská strana už dávno upozorňuje na to, komu tito "humanitárci" slouží, že ve skutečnosti sponzorují teroristy, ať už dodávkami léků nebo ošetřováním raněných.
Moskva považuje "Bílé přilby" za součást informační (mediální) kampaně proti syrské vládě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # josh (xy) 2017-08-13 16:24
Ahoj Janinno, jednu jsem hned umístnil, pod tvůj příspěvek u toho caparta. Amíci nesmějí nechat vyhasnout oheň, kde je to stále žhavé a hlavně strategické místo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Janinna 2017-08-13 16:44
Ahoj joshi, říše vznikají a také končí, takových už v minulosti bylo. Vidíme poslední záchvěvy.
Víte jak jste včera reagoval na můj příspěvek o USA u té Venezuely? Nemyslím, že bych byla úplně "mimo mísu", (nebo spíš Alexej Pavlov, který ta data publikoval).

Já vím, že je hloupé odvolávat se na včerejší diskusi, když ta opět komplet celá zmizela, všiml jste si?
To jsou tedy móresy. Kdybych věděla, že nás zase smáznou, tak se s takovým dlouhým komentem ani neobtěžuji smolit. Škoda, že jsem si ho neuložila.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # josh (xy) 2017-08-13 16:53
Všiml jsem si, ale zase na druhou stranu to byla dobrá intervence diskutujících a nemyslím si, že to bylo ze strany ac., ale už to bylo neudržitelné. Teď je zde tedy registrace, ale určitě není pod ip, takže, ...ale je to tu hned dýchatelné. Možná, že po včerejšku se někteří nevrátí, vzdali to, jsou jiné důležitější věci.
Vaše pěkné a čtivé komentáře, jsou pryč, ale ne pro ty, kdo si je přečetli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Janinna 2017-08-13 17:22
Jednou vyknem, jednou tyknem, tak zůstaneme u "ty", co říkáš:)))
No právě, že tam byly hodně dobré příspěvky.
Omlouvám se, ono to výše vyznělo sebestředně "já, já, já":), tak jsem to nemyslela, jenom že jsem ho mohla ještě někdy použít.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # josh (xy) 2017-08-13 18:06
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Dědouch11 2017-08-14 11:47
+++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # vjědec123 2017-08-13 17:12
Já si nějaký uložil, ale nevím, zda-li je to přesně ten, který myslíte.

"V dnešních dnech je už více než jisté, že Ameriku nečeká nic dobrého.
Sice se Doník snaží jak může, ale nestíhá brzdit již rozběhnuté procesy.
Ve státě New Mexiko laškují s otázkou o přejmenování na Nuevo Mexiko. Šlo by tedy o obnovení původního názvu, jež toto území mělo až do jeho anektování a začlenění mezi státy USA.
Duch separatismu, nacionalismu a nesnášenlivosti tam sílí, a to hlavně ve velkých městech, jejichž obyvatelé ze značné části pocházejí z Latinské Ameriky.
Organizace latinskoamerick ých studentů MECHA, přímo žádá, aby jihozápadní území USA byla vrácena Mexiku jako náhrada škod, způsobených „ekonomickým otroctvím, politickým vykořisťováním, etnickým a kulturně-psycho logickým útlakem i absencí občanských práv“.
„Kalifornie se stane mexickým státem. Obsadíme všechny mocenské orgány. Pokud se to snad někomu nelíbí, ať odejde,“ nechal se slyšet Mario Obledo, prezident Ligy svornosti Latinoameričanů a laureát Medaile svobody, kterou mu udělil Clinton.

Není vyloučené, že v nejbližších 10-15 letech Amerika dozraje k rozpadu na 3 až 4 zvláštní státy.
Uvedené otázky jsou předmětem seriozních debat univerzitní i politické elity Spojených států.
Pokud to USA neudělají dobrovolně (což je málo pravděpodobné), stane se tak násilnou cestou s nevyhnutelně krvavým průběhem v občanské válce s rasovým a etnickým podtextem.
Ostatně posuďte to sami:
zatímco ještě za 2. SV tvořili obyvatelstvo USA z 90% běloši a jenom 10% černoši, již v roce 2004 se obraz zcela změnil.
V současnosti bílí představují ani ne 70% a více než 30% tvoří zástupci různých menšin.
V souladu s předpovědí Úřadu pro evidenci USA z března 1996, se do roku 2050 mohou běloši stát menšinou.
Navíc generačně starou, což znamená i méně chráněnou.
Budou mít méně dětí a žít déle.
Do roku 2030 budou bílí činit méně než polovinu obyvatelstva do 18 let, zatímco 3/4 bělochů budou lidé starší 65 let.
To může znamenat jediné – vymizení bělochů z USA v průběhu 80-100 let.
Nesmíme totiž zapomínat, že bílá většina Ameriky se udržovala díky ustavičnému přílivu bílých imigrantů z Evropy.
Momentální stav je ovšem diametrálně odlišný.
Z celkového počtu imigrantů do USA je pouze 12 % bělochů.
V roce 1900 v USA z tehdejších 77 milionů obyvatel činili 44 milionů „místní běloši“. Šlo o potomky již několika generací, žijících v Americe, přičemž 26 milionů „nových bělochů“ představovali nedávní přistěhovalci.
Z nich 35% byli Anglosasové, 31% Němci, 4% Švédové, 4% Rusové, 4% Rakušané, 3% Italové,...

V současnosti se 37 milionů označuje za Američany španělského původu, 35 milionů za Afroameričany a 12 milionů za Asiaty.
Jediným východiskem ze slepé etnografické ulice je rozdělení USA na několik států na základně rasových a etnických atributů.

Jak Texas, tak i Kalifornie a Nové Mexiko nevyhnutelně přejdou k Mexiku jako území, jež od něj kdysi byla násilně odtržena.
Jižní státy Mississippi, Luisiana a Oklahoma se mohou přeměnit na afroamerickou zemi.
Není vyloučeno ani oddělení Floridy, jejíž drtivou většinu obyvatel dnes tvoří Kubánci a Portorikánci.
Severozápadní část USA včetně států Montana, Oregon, Idaho, Wyoming i Severní a Jižní Dakota, kde jsou silné tradice křesťanství a už dávno se zde projevují separatistické tendence, zůstanou v této podobě.
Zbývající část Ameriky může zůstat smíšeným státem a pokračovat v rasovém propletenci…

Zde rozepsaný scénář rozdělení USA nabývá analogických rysů v prognózách amerických vědců, psychologů i politiků.
Detailní plán rozpadu USA vypracoval profesor M. Hart z amerického státu Maryland - (pro blba ani Stalin ani Lenin ani Gottwald a už vůbec ne Putin).
Pokojné rozdělení by předešlo občanské etnické válce a bílému obyvatelstvu by umožnilo se zachránit.
Rasové vření v Americe podporuje i skutečnost, že jak běloši, tak i černoši už dávno pochopili, kdo jejich zemi ve skutečnosti řídí a jaký osud jim Washington chystá."[Janinn a]
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # .lak 2017-08-13 17:37
Tady to dělení je nepsané ale je jasné že češi jsou otroky etnických skupin a fašistů pohybujících se veřejném prostoru na jejich dehonestace a hrátky falze flag zřízením pobíhavých kryplů za peníze poplatníků které používají proti nim ke svým gloriolám a sebeadoracím koryta všemocných ve veřejných prostorech s existenčními vydíráními sociopatizace a exploatace kapitálovými úžery kmotrů průmyslových rasistů zaprodanců šílené totality NWO. No a stát jim nepatří snad ještě dříve než v 89. pozvratu úžer ještě za životních jistot a blahobytu. Kdy letos dorazili spolčení nečeši korporátních rodinek úžerů fašistů, kolbenek jejich rozplozů s panováním nad nevolníky a spiknutím na ohlupované do rozvojové země za mrzké mzdy a jasní zaprodanci i antipodé likvidovaných čechů genocídou materiálně s jejich "odborným popliváním institucionální mi rasisty.
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Janinna 2017-08-13 17:50
Jo, to je on. Díky:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+72 # Monika lkemae 2017-08-13 12:14
Pentagon my vám všichni upřímně gratulujeme za vyhození peněz zbrani všeho dalšího ! Přejeme více těchto úspěchu a těšíme se na váž brzký a oficiální vyhazov ze Syrie !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+60 # diamond 2017-08-13 12:38
Hernajs, to nasere...
"Ztracené" letecké zásilky přísně "humanitárního" charakteru, které se jakoby náhodou místo u strádajícího obyvatelstva objeví u Daeše a Al Nusrá ve formě zbraní, munice a válečného materiálu, příslušníci demokratických speciálních jednotek, vykouření ze svých úkrytů ruským a syrským letectvem, zmizelé Tomahawky,... A k dovršení všech průserů od slavných USA a velmi demokratické koalice utíkají už i ti umírnění uřezávači. Už toho tam mají skoro všichni dost.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+53 # Dobrý Den 2017-08-13 12:56
Tohle se kolaborantům v armádě včele s kašpárkem bude těžko "rozcházet". Možná, že si šlehnou a sjedou k tomu i linku dodanou od amerických soudruhů.
cz.sputniknews.com/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # John Pitralon 2017-08-13 15:11
Inu, tak dlouho mainstream kryje prasečiny US satanistů a debilizuje veřejnost, až je situace zcela neudržitelná a musí tam zasahovat Rusové. A havloidní páni pisálci si dodnes myslí, že lhaním a vítáním migrantů se odstraní problém. Neskonalí debilové.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Dědouch11 2017-08-13 16:32
Některým by slušelo, kdyby byli "skonalí", čili šli za svým guru vencou lahvoněm.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # John Pitralon 2017-08-13 18:20
Ťulpas Venca tomu ještě tleskal a pindal něco o humanitě a demokracii, kolaborant. Jak to dopadlo, teď vidí každý havloň...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Kirill 2017-08-13 15:17
každá zmařená šance o podvracení se cení ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # Czuraczech 2017-08-13 15:25
aktivně se pokouší rekrutovat své bývalé kamarády .......
to nedopadne dobře. Všichni víme co je kamarád zač. Vůbec si nedovedu představit že by se kamarádů sešlo na jednom místě víc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # Dědouch11 2017-08-13 16:35
"Vůbec si nedovedu představit že by se kamarádů sešlo na jednom místě víc"

Skoč se podívat do Bohnic na uzavřené oddělení. Tam to uvidíš.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Vladimír57 2017-08-13 18:21
Trefa, bohužel tam nejsou všichni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás