Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaKrize eskaluje: Trump má plně připravenou armádu, v Japonsku staví protiatomové kryty

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Krize eskaluje: Trump má plně připravenou armádu, v Japonsku staví protiatomové kryty

Prezident USA Donald Trump prohlásil, že Amerika je připravena na odpověď na „nerozvážné“ akce KLDR.

„Vojenská rozhodnutí jsou plně připravena pro případ, že KLDR bude jednat nerozvážně. Doufám, že Kim Čong-un zvolí jinou cestu," napsal Trump na Twitteru.

...

Poslední týden si Pchjongjang a Washington vyměnily řadu výhrůžných prohlášení. Nejdřív slíbil Trump Severní Koreji „ohnivou odvetu" v případě existence reálné hrozby pro USA ze strany KLDR.

Pchjongjang v reakci na to prohlásil, že zvažuje možnost raketového útoku na americké vojenské objekty na ostrovu Guam. Trump na to pohrozil, že udělá-li vůdce KLDR Kim Čong-un něco s Guamem, stane se se Severní Koreou taková věc, kterou ještě nikdo nikde nezažil."

Poptávka po krytech

Zvyšující se napětí mezi KLDR a USA a kvůli jaderným výhrůžkám Kim Čong-una v Japonsku zvýšilo poptávku po protiatomových krytech. Stále více se v zemi diskutuje o nutnosti aktivně si zajistit vlastní obranu.

I samotní obyvatelé Japonska zareagovali na hrozby zvýšeným zájmem o protiatomovém kryty. Některé společnosti, které bunkry budují, museli kvůli vysoké poptávce vytvořit čekací listiny, informoval The Independent.u.

Výhrůžky Severní Koreje jsou "naprosto nepřijatelné". Uvedl to tajemník japonské vlády Jošihide Suga. "Provokace Severní Koreje jsou naprosto nepřijatelné. Vyzýváme Severní Koreu, aby přijala důrazné varování a napomenutí, které jí s plnou vážností zaslalo mezinárodní společenství," uvedl Suga na tiskové konferenci v Tokiu.

Suga také vyzval Pchjongjang, aby se podřídil sankcím, které na Severní Koreu uvalila minulý týden Rada bezpečnosti OSN, a zdržel se dalších provokací. Severní Korea Japonsko často ohrožuje a některé její zkušební rakety zasáhly Japonské moře. "Pokud jsou schopni zasáhnout Guam, Japonsko je jen třetina této vzdálenosti. Nechápu, jakou roli by měl bezpečný přístav, kdyby byl natočen skutečný výstřel," řekl analytik Bart Wakabayashi z makléřských společností State Street v Tokiu.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+48 # Jarin G. 2017-08-11 18:40
Krize eskaluje: Trump má plně připravenou armádu.
Trumpetka má ledas tak prdlačku. Autor si zřejmě nevšiml, že už prezident neřídí uSSa politiku? Tu řídí kongres! A hádejte kdo řídí ten? Že by nějaká sionistická klika, zbrojařská loby,.........? A kdyby moc zlobil, tak mu kongres odebere další pravomoce, ústava neústava.
Vždyť i ten "Kain" s rakovinou mozku má větší vliv, než ten Pandrhola.
A Pentagonu přece nechal volné ruce při jejich rozhodování.
Teď mu nechávají sezobat drobky, aby to blbě nevypadalo, že je tam jen za maňáska a ukazuje jen své plyšové svaly! Ale na fotkách se tváří sakra zarputile, tak nějak po americku! ;o)
Bojím, bojím!

P.S.: tak tohle nevypadá, že si svět před Trumpem sedne na zadek:

Rusko uvedlo protiraketovou obranu do nejvyšší pohotovosti!
Systémy protivzdušné obrany na Dálném východě jsou uvedeny nejvyšší pohotovosti v souvislosti se situací okolo Severní Koreje.
.../rusko-uvedlo-protiraketovo u-obranu-do-nejvyssi-pohotovos ti

GT: Peking nedovolí USA svrhnout stávající režim v Severní Koreji!
.../gt-peking-nedovoli-usa-svr hnout-stavajici-rezim-v-severn i-koreji
+32 # josh (xy) 2017-08-11 19:45
Asi tak Jarine, kluci z Wall Street to nevzdávají, i když ze začátku, to tak na svět mohlo zapůsobit;)
+33 # Jarin G. 2017-08-11 19:55
Ahoj. Já věřím, že časem ten jejich vliv přece jen začne postupně ochabovat a bipolární svět podle uSSa se změní na multipolární, kde nebude nikdo nikomu nic poroučet, zejména ne vojenskými prostředky!
Ale bude to asi trvat...........
Oni se svého světového vůdcovství jen tak nevzdají!
+30 # josh (xy) 2017-08-11 20:07
Ten začne upadat, až si konečně uvědomějí, že prostě všichni je máme na háku a Rusko na kolena nedostanou. Hledají všude možně koho by,..Prostě jak nějaká poluliční chátra a ty raději přejdeš na druhý chodí, do vedlejší ulice,...nejsi konfliktní, ale oni tě obestoupí,..Kdo se k nim za tu dobu jejich historie zachoval tak jako oni k druhým? Zkusím hádat,...
+27 # Jarin G. 2017-08-11 20:14
Tak, tak. Proto je důležité, aby se semkli ekonomicky a hlavně vojensky významné státy do protiuSSácké koalice, paktu!
Rusko + Čína + Írán pro začátek by stačilo. Na tenhle pakt by si těžko uSSa troufly.
No a pak by se postupně přidávali další, co mají uSSáků plné zuby. Např. Turecko, Egypt, Malajsie a další a další. A to by byl konec emerického snu o světovládě!
+8 # chromolibden 2017-08-11 22:39
A právě díky Číně, přesně dle toho linku, válka nebude:

"GT: Peking nedovolí USA svrhnout stávající režim v Severní Koreji!
.../gt-peking-nedovoli-usa-svr hnout-stavajici -rezim-v-severn i-koreji"

Prostě zase strašíme lidi.
+7 # Rudi 2017-08-11 23:30
Ono by tam žádné napětí nebylo,kdyby režim USA KLDR neustále nevyhrožoval válkou .Amerikáni by se měli odtáhnout domů a v oblasti by byl snad klid.Když
USA v Koreji rozpoutali válku ,tak Severní Korea přišla cca o 8 milionů svých obyvatel povražděných hlavně Amerikány.Takže se nelze divit ,že se musí KLDR bránit všemi způsoby.------- ------------htt p://www.globalr esearch.ca/nort h-korea-versus- the-united-stat es-who-are-the- demons/28342--- --------------" Po zničení 78 měst a tisíců vesnic severní Korey a zabíjení nespočetných množství civilistů, [generál] LeMay poznamenal:" Během období tří let jsme zabili - co - dvacet procent populace. " Je nyní věřil, že populace severně od uložené 38. paralela ztratila téměř třetinu jeho populace 8 - 9 milionů lidí během 37-měsíční "horké" války, 1950 - 1953, možná bezprecedentní procento úmrtnosti utrpěné jedním národa Ke zvonění dalšího. "( Citoval Richard Rhodes," Obecná a světová válka III, "The New Yorker, 19. června 1995, s. 53.)
+44 # smrt ussa 2017-08-11 18:59
......v japonsku staví protiatomové kryty,.....a nám protektorátní kolaborantský vládní žid po kompletní likvidaci objektů a vybavení Civilní obrany pouští každý měsíc SIRÉNU :-DDDD,...je to k smíchu či pláči??!! Ale jejich doba nadvlády nad Slovany se krátí a zanedlouho se všichni i s famíliemi dočkají-všichni budou viset!
-23 # Japonec 2017-08-11 19:26
Spolkni prášek
+12 # forbes 2017-08-11 21:38
ti řákaj tety? No,tak neodmlouvej, myslejí to dobře.
+16 # julius 2017-08-11 19:46
Stavej hm no tak to valka bude nekdy za 100 let nez to vsechno vytvrdne. Pokud stavote kryt netrva to par hodin ale nekolik let. Muzete zkracene do cca 2-3 let ale nebude to ono. A tak informace staveji je komicka
+30 # státní správa 2017-08-11 21:04
Nemějte strach. Demokracie zvítězí i u vás v Japonii.
To by tak bylo, aby jste se odvrátili od největší světové démokracíjé.
+14 # .lak 2017-08-12 00:38
Ti idiotiU budou za něj bojovat
do posledního kanonenfutrovan ého vnoučete laufem, vítači a sluníčkáři s kafíry.
czechfreepress.cz/.../...
________________________________________________________
Předpokládám že se už informovaný svět směje a historici budou také blbounům nejapným.
Z PL
Z nadpisu, eš, 12. 8. 2017 0:19:57
EU řídí hlupáci, ohrožují nás všechny. Muslimský svět nás chce [...]. /// Jen bych vyměnil slovo "řídí za "poslouchají. Ovšem s tím naprosto odporným odpadem ve školství se někdo diví? Povinné školství zrušit, vždiť je to normou debilizace až odporných šaškeců útlaků prasácké www.youtube.com/.../ gojim, jako kdyby jim někdy záleželo na něčem jiném než na jejich likvidaci. To jste slepí?????????? ????? Z AC24 : +7 # .lak 2017-08-11 19:45 Jak kdyby si v evropě pasáci udělali z obyvatel bordel laciných šlapek a přizvali si na ně "autority.
Prostě eulani dosáhli toho že jsou terčem všech kořistníků z celého světa, muslimů i židů kteří podle videa je zachraňují/dejm e tomu i rusů. A to by od nich snad někteří chtěli zachránit snad jako ukrajinci ne?
Prostě je v obyvatelstvu katastrofální funkční nevzdělanost, záměrně a i naivita vychovaných - ta se tedy povedla velice.
Ještě z PL
Nadnárodní lichvářská jarmulkářská mafie., Stále bdělý a ostražitý občan ČR, 11. 8. 2017 14:28:00
Ovládají celý svět, banky, politiku, film, umění, zbrojní průmysl, těžbu nerostných surovin. Několik košér vyvolených famílií. USA. London ..... Díky svým nastrčeným poskokům pro špinavou práci (Po-sereš a jeho mj,. neziskovky, kterému nechali něco ""málo"" vydělat ....) se snaží v zemích, kde to funguje, rozvracet vlády, podkopávat ústavy a schvalovat zákony k obrazu svému. Jedovaté zhoubné nádory, chobotnice s lichvářskými chapadly. Nikdy jim nešlo o lidi, sami sebe mezi sebou podrazí, pakáž jedna. Chamtivci, pijavice, mnoucí si ruce nad neštěstím jiných. Největší amorální odpad tohoto světa.
Reagovat

PŘI PODPISU SANKCÍ EVROPĚ A RUSKU.
+10 # Dobrý Den 2017-08-12 08:58
Prostě ožrala dosazený tajnými službami do funkce rezidenta v ČSSR a po rozbití státu jako místního kolaboranta a zástupce cizích vůdčích skupin v protektorátu Čechy a Morava.
+6 # Dobrý Den 2017-08-12 09:27
PS Samozřejmě jen na jedno volební období. )))
+5 # anča 2017-08-12 11:58
Toto je čo za somára na tomto obrázku?
+9 # vlk samotář 2017-08-11 22:43
Zbytečně vyhozené prachy!

To co Trump teď staví, to Kim už dávno má, protože s atomovou válkou počítal....
+6 # pozorovatel 2017-08-11 23:54
Severná Kórea vs. USA. Aké sú reálne perspektívy konfliktu?
diskuter.wordpress.com/.../...

"Realita je niekde na pol ceste medzi oboma názormi a nie je optimistická ani pre jednu stranu. Napriek všetkému intenzívnemu zbrojeniu Severná Kórea stále nepredstavuje plnohodnotného súpera ani pre americkú armádu a dokonca ani pre juhokórejskú armádu. V prípade ostrého konfliktu by bola severokórejská armáda skôr či neskôr úplne zlikvidovaná. Dokázala by však klásť tuhý odpor a dokázala by spôsobiť enormné škody Južnej Kórei a sporadické škody americkej armáde a pomocou balistických rakiet škody na japonskom území.

Nasleduje séria zozbieraných článkov, prevažne z ruských zdrojov, ktoré sa odborne venujú výzbroji a vojenským možnostiam Severnej Kórey a pravdepodobným scenárom, ako by sa prípadný konflikt vyvíjal."

----
Podotýkam, že článok je asi 4 mesiace starý, takže nemusí zachytávať najnovšie trendy.
+18 # Monika lkemae 2017-08-12 01:32
Že jsem jsi nikde v Japonsku nevšimla ! Navíc dnes na Okinawě proběhne největší demonstrace Ne základnám USA odchod do USA ! Plno autobusu sváži demonstranty na misto určeni jinž od rána ! A Čina prohlásila pokud USA napadne prvni bude plně stát za Korei ! Tak jen do toho a Čina vás umláti hůlkami na oběd !
+8 # Wiloni 2017-08-12 02:41
Spíše by mě zajímalo, co se chystá.
Tanečky okolo KLDR jsou jen akcí na odvedení pozornosti.
A vzhledem k tomu, že je to pojato velkolepě, tak to, co má být tímto povykem zakryto, musí být obrovské.
+3 # Wiloni 2017-08-12 10:17
Možná další polínko do ohníčku
rt.com/.../...
+2 # Monika lkemae 2017-08-12 06:27
Před 6 hodiny jsem napsala komentář vy tam snad ještě chrápete nemám u něho označené žádné hodnocení !
+2 # Dědouch11 2017-08-12 13:01
Moniko, hodnocení nemá význam.
;)

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás