Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaByla podpsána tajná dohoda Italů ohledně uprchlíků, italská novinářka přináší podrobnosti

Sociální sítě

Reklama

Byla podpsána tajná dohoda Italů ohledně uprchlíků, italská novinářka přináší podrobnosti

Tajná dohoda nariaďuje Taliansku, že iba ono samé má čeliť invázii migrantov. Terajší minister vnútra Marco Minniti na priamu otázku v parlamente to mohol iba potvrdiť.

Tajná dohoda. Nie je to žiadna metafora ani zveličovanie: bez akejkoľvek parlamentnej diskusie alebo inej demokratickej debaty, poza chrbát talianskych občanov, bola podpísaná istá dohoda.

Predtým sa o nej nediskutovalo a potom sa o nej nehovorilo, ak by o tri roky neskôr bývalá ministerka zahraničných vecí Emma Bonino nepriznala farbu médiám: “To, aby sa všetky vylodenia uskutočňovali v Taliansku, to sme požadovali my. Túto zmluvu sme spravili my a k tomu sme porušili Dublinský dohovor.”

Toto je krátke a jednoduché zhrnutie podstaty operácie Triton, ktorá predpokladá, že všetci ilegálni migranti zachránení na mori akoukoľvek loďou vykonávajúcou strážnu službu v Stredozemnom mori budú automaticky dopravení do niektorého z talianskych prístavov. (verzia textu podpísaná dňa 22/10/2014 a upravená dňa 29/1/2016 je dostupná na stránkach agentúry Frontex.)

Toto šokujúce vyhlásenie vyvolalo v Taliansku obrovskú politickú a mediálnu búrku.

Ak sa Matteo Renzi zo začiatku snažil všetko zapierať, súčasný minister vnútra Marco Minniti na priamu otázku v parlamente to mohol iba potvrdiť, snažiac sa neobratne vysvetliť, že by to malo byť “posudzované vo vtedajšom kontexte a podľa vtedajších podmienok, ktoré sa od vtedy zmenili a stále sa vyvíjajú”.

Hnutie 5 Hviezd sa snažilo objasniť túto aféru, ktorá nemá ďaleko od velezrady a požiadalo o zasadnutie Európskeho parlamentu. Avšak žiadna zo zúčastnených strán, či už sa jedná o agentúru Frontex, taliansku Pobrežnú stráž, Európsku komisiu, alebo príslušné mimovládne organizácie nedokázali dať uspokojivú odpoveď pre takú samovražednú zmluvu, z čoho vzniká podozrenie viacerých talianskych prokurátorov na tichú dohodu s prevádzačmi a obchodníkmi s ľuďmi.

Podľa opozície, vtedajšia vláda (nevolená vláda Matea Renziho) podpísala túto dohodu ako protihodnotu za istý zhovievavejší postoj EÚ voči Taliansku.

Čo sa geopolitiky týka, podpis takejto zmluvy zásadne mení podmienky: volania po “solidarite” s relokáciou migrantov sú v tomto svetle bezpredmetné, tak ako aj vyhrážky o uzavretí talianskych prístavov pre cudzie lode, ktoré robia migrantom “námornú taxislužbu”. Z akého titulu by to mohli talianske úrady robiť, ak si oni sami pridelili túto úlohu?

Pritom by armáde stačilo iba niekoľko dní na to, aby tento príval migrantov zastavila, ako to v pondelok pre denník Libero uviedol známy taliansky generál a bývalý náčelník generálneho štábu Vincenzo Santo: “Zóna, ktorú potrebujeme strážiť je menšia, než si myslíme. V prvom rade treba zablokovať lode mimovládnych organizácií, aby sme im zabránili vstup do líbyjských vôd a potom udrieť našimi špeciálnymi jednotkami na otrokárov” u nich doma “zajať ich a uvrhnúť do našich väzníc.

Toto všetko bez čakania na povolenie od medzinárodných organizácií a bez obáv, že by sme napadli kohokoľvek suverenitu. Naša suverenita je napádaná zakaždým, keď nejaká cudzia loď privezie k nám domov náklad ľudskej mizérie.”

Audrey D’Aguanno, novinárka žijúca v Taliansku

Zdroj: hs.sk

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+81 # Jaris 2017-08-08 10:23
Kdyz to Italum nevadi a nic proti tomu nedelaji,tak at si jen dal "zachranuji" privandrovalce. Kam zmizel prislovecny italsky temperament? Nechaji na sobe drivi stipat a drzi hubu a krok.
Tenhle evropsky marasmus je umyslne rizen(zidy samozrejme) dostat celou Evropu na kolena a nastolit jako reseni NWO. Tohle uz neni veci podplacenych zradcovskych vlad, ale veci samotneho evropskeho lidu "byt ci nebyt".
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # LubinenKremlBot 2017-08-08 14:01
Jaris *******
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+39 # josh (xy) 2017-08-08 10:24
Itálie ani Malta v úterý neotevřely své přístavy pro loď španělské občanské organizace převážející migranty. Záchranáři z iniciativy Proactiva Open Arms totiž nepřistoupili na kodex, který vymezuje podmínky činnosti humanitárních organizací pomáhající migrantům ve Středozemním moři.
Španělská loď čeká v mezinárodních vodách na povolení přistát, informovala agentura APA. Co s plavidlem bude, není podle italských médií jasné.
Členové Proactiva Open Arms (POA) tvrdí, že je italská pobřežní stráž vyzvala k záchraně tří migrantů u Libye. Měli je prý dopravit na Maltu, ta ale své přístavy neotevřela a Španěle poslala k italskému ostrovu Lampedusa. Itálie však také přistání nepovolila, neboť organizace nepřijala kodex vlády v Římě
3 kousky.....toli k energie..
A co druhý kanál?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # Vladimír57 2017-08-08 10:43
Joshi, ještě než jsem Tvůj příspěvek dočetl, napadlo mě, že jde o divadlo s několika kusy. A na finále se dovím, že o tři.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # Dědouch11 2017-08-08 11:04
Mě zase napadlo, jak si asi vede ta loď, co na ni přispěl nemalým penízem (1000 Kč jednou za dva měsíce) lavice.
:D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Vladimír57 2017-08-08 11:51
Jak jinak než skvěle, jinak by tak všechny nepobízel, blbeček.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # antimatrix 2017-08-08 10:50
Těch smluv, které se uzavírají potají, je mnohem více a mají globální vliv. Nebuďte otroky elity: bit.ly/2647Tcc
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+43 # senil 2017-08-08 12:01
Konečně to vyšlo na povrch. EU chce zničit národní státy. Teď už to ví všichni A to je dobře. Je potřeba zavřít hranice samozřejmě. Ale to marxistická EU neudělá. Bohužel EU elity místo toho dovážejí migranty s cílem vyměnit původní obyvatelstvo. je dobré, ale že o tom všichni ví, takže bude větší rezistence proti EU.

[...]/.../....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Pavel Blaheta 2017-08-08 15:36
Příteli, tohle všichni vědí (nebo alespoň mohou vědět, pokud se zajímají) a Němci přesto hromadně volí královnu toho bordelu - makrelici. Co s tím? S tímto nejde nic dělat. Ti, kteří se nesmí jmenovat natlačili většině Němců do hlav takové sračky, že oni již pravdu nepoznají a jsou poslušní jak beránci. Zatím (ještě tak 3 - 5 let) mohou mít šanci ten proces výměny obyvatel zvrátit, ale po roce 2025 - 2030 to bude nevratné a na západ od nás bude jeden velký chalifát - "Bůh s námi a Zlý pryč". Pro ateisty - Bůh mi nepomůže protože není, ale při tom zapomínají na to, že ten slimáckej buch buch buch, je zatraceně skutečný (maj ho ti magoři ve svých hlavách). Takže ať to nějak zakončím - nyní budeme nejbližších 5 roků sledovat v přímém přenosu kam to Evropa dotáhne. Já si dovolím tipnout, že k rozpadu EU a pak ať si každý stát pomáhá jak umí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Věra Štimová 2017-08-09 23:10
Snad už jen v pohádkách se dochovaly její někdejší názvy u nás, říkalo se jí Spirálová baba (a hele, jaké má Spirála tradice…), někdy Matka hor jindy prostě Stařena. Byla vždy spojována se smrtí – ale také se znovuzrozením. Ve staré tradici totiž byla strážkyní kouzelného kotle, v němž se vařily letkvary, propůjčující obvykle hrdinům nadpřirozené vlastnosti. Známá byla také její schopnost ovlivňovat počasí a přisuzovalo se jí i vytvoření některých pohoří a hor.
Ano, to všechno zažijeme spolu s nadací na pomoc dětem v dětských domovech. Jak již víte, uprchlíci došli.
Sláva Satanu
Sabath (pozn. zatím nevím, kdo je)
bratr velekněz“
z blogu Petry Bostlové
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # r.m. 2017-08-10 21:15
nevolená vláda Matea Renziho) podpísala túto dohodu ako protihodnotu za istý zhovievavejší postoj EÚ voči Taliansku.
co to mohlo bejt za ústupky, finance?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás