Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa10 hlavních faktů o nových protiruských sankcích USA

Sociální sítě

Reklama

10 hlavních faktů o nových protiruských sankcích USA

Prezident USA Donald Trump podepsal zákon o zpřísnění sankcí vůči Rusku. To nejdůležitější, co je třeba vědět o tomto dokumentu, je v přehledu internetových hospodářských novin RBK.

To hlavní ze zákona o nových sankcích proti Rusku:

Sankce zkracují maximální dobu, na niž mají americké společnosti právo poskytovat úvěr Rosněfti, Gazprom něfti, NOVATEKu a Transněfti, z 90 na 60 dní. Lhůta přípustného poskytování úvěru ruským státním bankám se zkracuje z 30 na 14 dnů.

Podle návrhu zákona má být zakázána účast v privatizačních transakcích s ruským státním majetkem, pokud objem investic při takových transakcích je vyšší, než 10 milionů dolarů ročně a napomáhá nezákonnému obohacení ruských úředníků, jejich blízkých nebo příbuzných.

Podle dokumentu mají být zmrazena aktiva těch a zákaz transakcí s těmi, kdo porušují režim omezujících opatření, provádějí zakázané transakce s ruskými společnostmi nebo napomáhají transakcím s osobami, na něž se vztahují sankce, včetně jejich dětí, manželů, rodičů a sourozenců.

Návrh zákona má potrestat účastníky kybernetického útoku na fyzické osoby a podniky USA na základě pokynů ruské vlády. Takové osoby budou vyhoštěny z USA, vjezd do země jim bude zakázán, vydaná víza zrušena, transakce s nimi zakázány a aktiva zmrazena.

Dokument zakazuje investice do ruských projektů v oblasti vývozu energetických zdrojů pomocí potrubí a také poskytování příslušného zboží, služeb a technologií, pokud cena každé z nich jednotlivě přesahuje 1 milion dolarů nebo celková cena je vyšší než 5 milionů dolarů během jednoho roku.

Sankce jsou zaváděny vůči všem, kteří se dopustili porušení lidských práv na území „okupovaném" nebo kontrolovaném Ruskem. Takové osoby budou vyhoštěny z USA, vjezd do země jim bude zakázán, vydaná víza zrušena, transakce s nimi zakázány a aktiva zmrazena.

Sankce se týkají fyzických osob a společností, které provedly „významné transakce" s Hlavní správou Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska (bývalá GRU), FSB a dalšími státními orgány, odpovědnými za rozvědku nebo obranu.

Návrh zákona také obsahuje sankce proti ruským finančním institucím a jejich zaměstnancům, kteří pomáhají syrskému prezidentu Bašáru Asadovi získávat nebo vyrábět zbraně hromadného ničení, raketový potenciál nebo jiné zbraně. Takové osoby budou vyhoštěny z USA, vjezd do země jim bude zakázán, platná americká víza zrušena a aktiva zmrazena.

Přijatý dokument transformuje platné výnosy bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy o sankcích proti Rusku v časově neomezený zákon, který nelze zrušit jinými prezidentskými výnosy. Zvláštnost návrhu zákona spočívá v tom, že podstatně omezuje pravomoci Trumpa v oblasti řízení sankčního programu.

Dokument o sankcích podepsal Trump týden poté, co ho schválila sněmovna reprezentantů a senát.

Americký viceprezident Mike Pence řekl, že zákon „nejen kodifikuje platné sankce vůči Rusku, které kancelář (amerického prezidenta) podporuje, ale zesiluje je a dává prezidentovi a MZV možnost provádět zahraniční politiku jak se patří".

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+42 # my.point 2017-08-08 11:28
Dolarová hysterie se blíží k vrcholu. No, jsem zvědavý jak to bude gradovat. Evropa je v klaštích. US platební systém drží za koule všechny dobré nápady. Rusové zavádí MIR. První karty už snad uznává i některá z evropských bank. No jen do sankcí. Ze stejného důvodu museli francouzi prodat Mistraly Egyptu. Na němcích si taky smlsly via DB a pokuty. A aby ukázali usani "tvář" tak penále zlevnilo proto aby zbylo na dieselgate. No uvidíme co bude
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # Janinna 2017-08-08 12:08
A všiml jste si té hysterie s turbínami od Siemens? Opět tlak na to, aby se Německo z ruského trhu stáhlo, a hned vzápětí se vyjádřila americká strana, že turbíny bude do Ruska dodávat. Ono totiž jde z americké strany také o to, vyštípat pomocí sankcí z lukrativního ruského trhu evropskou konkurenci.
Amerika na prvním místě.
Jsem zvědavá na Německou reakci, nevěřím tomu, že jednoho z tahounů ekonomiky, kterým Siemens bezesporu je, nechá potopit.
Ano v Rusku se připravují, ne jenomže už mají kartu MIR, která je už připravena přijmout 90% veškerých transakcí, ale také, myslím, že v březnu spustili analogový mezibankovní systém SWIFT. Neutralizovali tak hrozbu (neustálou) odpojení od něj.
Zásadní rozhodnutí bude provedeno na počátku roku 2018, před volbami ruského prezidenta. A to bude mnohem bolestivější než vyhoštění amerických diplomatů.
Rusko, Čína i Írán již mezi sebou obchodují v národních měnách.
A podle mého tyto tři země budou aktivně podporovat mezi svými partnery a spojenci úplné odmítnutí dolaru ve prospěch národních měn.
Pokud svět nechce na věky věků živit pijavici, tak všechny mezinárodní transakce by měli být prováděny v jazyce národních měn nebo zlata.
Dolar může být použit pouze v obchodě se Spojenými Státy.
Pokud země chtějí zvednout sílu své měny, tak musí opustit dolar a vytlačit jej za oceán.
Jen tak bude možné zastavit ten tiskařský lis a USA přestane tisknout dolary po vagónech, ale pouze v množství, které odpovídá jejich vyprodukovanému HDP.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+30 # Vladimír57 2017-08-08 12:27
"Jen tak bude možné zastavit ten tiskařský lis a USA přestane tisknout dolary po vagónech, ale pouze v množství, které odpovídá jejich vyprodukovanému HDP."
O tištění dolarů nemůže být řeč, šrotovat by měli.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Janinna 2017-08-08 14:35
Zdravím Vladimíre, šrotovat by se toho mělo více, ne jen ten dolar:))
P.S.
Díky za nakopnutí u diskuse s Pepou, někdy mám dlouhé vedení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Vladimír57 2017-08-09 00:20
Janinno, "nakopávat" bych si Vás nedovolil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Monika lkemae 2017-08-08 16:04
Dnes Sputnik : Rusko vytlačuje dolar se svého trhu ! Výborně Rusko vyžente tu USA tasemnici na hnůj kam i patři !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás