Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaSyrská armáda postupuje k syrsko-jordánské hranici. Koalice militantů se jim ale v osvobozování snaží za pomoci USA zabránit ofenzivou na Deir Ezzor

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Syrská armáda postupuje k syrsko-jordánské hranici. Koalice militantů se jim ale v osvobozování snaží za pomoci USA zabránit ofenzivou na Deir Ezzor

Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci zabrala severovýchod Tal Asadi a přehradu Al Zuluf a Tal al Dabi’a jižně od Tal Dab’a na venkově severovýchodní Suweidy uvedly provládní zdroje.

SAA postupuje za podpory sil Orlů větrné smršti, tj. milice Syrské sociálně národní strany, a značných sil Palestinské osvobozenecké armády.

...


V reakci na to USA podporovaní Jaysh Assoud al-Sharqia prohlásili, že se jim podařilo odrazit útoky SAA. K prvnímu útoku údajně došlo v oblasti Hahrotha a Al-Fakah v poušti Damašku a k druhému v oblasti Al Shyab na venkově východní Suweidy poblíž jordánsko-syrské hranice. Jash Asoud al-Sarqia dodala, že její bojovníci zničili za posledních 48 hodin 3 tanky SAA pomocí protitankových raket.

Mezitím několik skupin USA podporované Svobodné syrské armády (FSA) operující v At Tanf oznámilo, že zformovaly komisi, aby určili nejlepší směr postupu k zahájení útoku na město Deir Ezzor. K této komisi patří Jayh Assoud al-Sharqia, Ahrar al-Sarqia, Maghawir al-Thawra a Jaysh al-Sharqia -  všechny podporované koalicí vedenou USA.

Podle prohlášení této komise bylo rozhodnuto o útoku na Deir Ezzor z jihu, což znamená, že tyto USA podporované skupiny by mohly zaútočit na vojska SAA operující v jižní části provincie Deir Ezzor na syrsko-irácké hranici.

Ač USA vedená koalice tvrdí, že na SAA zaútočit nechtějí, tak členové FSA v At Tanf už na SAA zaútočili pomocí zbraní dodaných USA vedenou koalicí a podařilo se jim 1. srpna si vydobýt zpět oblast Mahrotha v poušti Damašku, čímž porušili dohodu o de-eskalaci. Avšak USA vedená koalice tyto skupiny nadále podporuje, a ty teď na SAA útočí na nejméně dvou frontách.

Zdroj: southfront.org

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+60 # Jarin G. 2017-08-06 08:52
Zabránit koalici Syrské armády a jejich spojencům, především RF, ve vítězství, mohou pouze přímým vstupem uSSa do konfliktu. Nevěřím, že si troufnou. To by bylo i napadení Íránu a RF a další dlouhý konflikt bez vítězství. Ale u světových mocipánů jeden nikdy neví. Vždyť oni mají patent na ovládání celého světa! A vzhledem k tomu, že uSSa již řídí kongres, kde se semkli jestřábi napříč stranami a vyšachovali Trumpetku, tak je možné všechno! Trnu strachem, kde přinesou demokracii do Venezuely humanitárním bombardováním!
+47 # LubinenKremlBot 2017-08-06 09:23
Čau Jari Ussa nebudou chtít uznat ústup ze svých pozic a to celosvětově , to ovšem může být nebezpečné neboť víme co je to za hovada všeho schopná.Trumpet a má minimální manévrovací prostor a je vidět jakou loutkou byl již od smrti JFK každý jejich prezident, kdy zrůdičky kolem nejsilňějších lobby a banksterů chazarských dali jasně najevo jakého prezidenta si představují , zcela bez vlastního svobodného rozhodování a to se Trumpety nechci za každou cenu zastávat ale jeho role je ,jak vidno nazáviděníhodná .
+36 # Monika lkemae 2017-08-06 10:06
Tento kongres již i prohlásil že : Navalný je pro zaˇpad novým prezidentem Ruska a Putin nemá dovoleno odstranit ho z politické scény ! Pokud Putin již konečně nezakroči bude mu USA počůrávat boty !
+18 # Dascha 2017-08-06 17:02
Moniko, nevím, kde jste to četla.Pro západ může být ten šašek čím chce, ale skutek utek. Pokud vím, Navalnyj byl v Rusku obžalovaný a jako takový se nemůže účastnit voleb. A doba, kdy si ti éééémeričani dosazovali svoje loutky se zdá být dávno pryč. A tuplem v Rusku. Protože normální Rus ví, co by ho čekalo, a těch normálních Rusů je daleko víc než těch predatělov ( zrádců) - na rozdíl od nás se nenechá ani ožebračit ( stačil Jelcin) a za svoji zem klidně i položí život ( taky na rozdíl od nás)
+19 # Wiloni 2017-08-06 18:07
Nejenom, že je obžalovaný Navalnyj, ale ona se do hry začíná vkládat i generální prokuratura.
Je zjevné, že GP nedopustí žádnou možnost revoluce a všichni ti gubernátoři, úředníci a majitelé firem, kteří tak pečlivě připravovali podhoubí, potřebné pro revoluci v roce 2018 (rozumněj - "odkláněli" finance, vyčleněné a poslané vládou na infrastrukturní projekty, vymýšleli naprosto nesmyslné a proti lidem jdoucí zákony a nařízení, atd ...), budou ještě s nostalgií vzpomínat na čistky z roku 1937.
Je to sice ta horší varianta, bohužel GP nemá čas a pud sebezáchovy ruskejch "elit" (podpindosů) je zjevně nižší, než si lze představit.
Inu, každému podle zásluh.
+18 # Dascha 2017-08-06 18:42
Máte pravdu - já se jenom tiše usmivám, když ti gubernátoři chodí k Putinovi a on jim říká, na co si lidé stěžují a pak jenom klidně dodá: " to je pro generální prokuraturu a na kriminál.." a páni gubernátoři jenom přikyvují a slibují udělat pořádek. I ten převrat chystali na rok 2018 volby prezidenta - Pjakin o tom mluvil prakticky ve všech svých odpovědích. A co na to obyčejní Rusové? Když byl teď Putin na dovolené ( spíš pracovní ) , tak z Burjatie mu lidé vzkázali: Pane prezidente, moc vás prosíme abyste znovu kandidoval ve volbách na ruského prezidenta. A Putin na to: " popřemýšlím o tom a děkuji vám." A těch zatčených úředníčků, pracovníků policie i různých papalášů (viz Uljukajev) i gubernátorů a většinou za úplatky. A ty nebyly v rublech, ale v dolarech. Odkudpak asi?
+17 # Janinna 2017-08-06 19:11
Že by z toho skladu, který Rusko zabavilo americkým "diplomatům"?:)
Tohle jste viděli?:
Putin - Pojďme na to, postavíme největší ruskou plynovou elektrárnu:
youtu.be/YPFCNvUFUtU
+13 # Wiloni 2017-08-06 21:12
"Že by z toho skladu, který Rusko zabavilo americkým "diplomatům"?:)"
Ten největší úder nebylo právě toto, ale omezení diplomatického "personálu".
Někde (tuším, že na sputniku) se trolové radovali, že to postihne hlavně Rusi coby přidružený personál a zvýší se nezaměstnanost.
Jako by snad věřili tomu, že tito "pracovníci" tam byly zaměstnáni jako kuchaři, či uklízečky ...
Prostě US ambasádu donutily zbavit se lidí, kteří prodávali zájmy vlastní země a fungovali jako spojky mezi US ambasádou a "opozicí".
Jen další z plánů na eliminaci "revoluce 2018".
A nejlepší na tom je to, že to vlastně zapříčinili ti, kteří mají na te revoluci největší zájem.
+10 # Janinna 2017-08-06 21:50
Ano, jistě. Největší rána bylo omezení a vyhoštění.
Že se nejednalo pouze o "diplomaty" je myslím každému jasné.
Stejně by mě zajímalo jaký byl poměr diplomaté x agenti CIA.
Tento dopředu neohlášený krok musel zbořit hodně plánů. Vlastně Amerika sama svým nesmířlivým přístupem umožnila Putinovi udělat tento neočekávaný krok a dostat diplomatické zastoupení USA v Rusku na úroveň, jakou má Rusko v USA + bonus eliminování ruských škůdců, kteří na konzulátech pracovali proti zájmům Ruska.
Dovedete si to představit? Celá léta budovaná pavučina, co to stálo úsilí, podplácení, navazování kontaktů, roky příprav přišlo vniveč.
Nedělám si iluze, podpindostníků je v Rusku dost a 5. kolona se také snaží, vždyť Pjakin o tom mluví skoro v každém pořadu - jak rádi by se zbavili Putina a Rusko drancovali.
Co se týče toho skladu, také nevíme co všechno tam skladovali na přípravu Moskevského Majdanu.
+28 # navrátil jan 2017-08-06 10:51
Moniko.
Není to přímo veřejné zasahování do voleb?
Putin to určitě ví,bohužel,musí ho ochraňovat,USA jsou schopni Navalného před volbami zlikvidovat a rozbouřit v Rusku předvolební boj.Jak víme Němcov nechtěl poslouchat,muse l jít do věčných lovíšť.Bylo by fakt dobré,aby to kongresu USA,Putin omlátol o hlavu,zasahovat do Ruských voleb.
+9 # Monika lkemae 2017-08-06 10:52
Může mi Admin vysvětlit proč se u mého jména neoběvuje nikde hodnocení??? Span vám vždy musim posílat také dvakrát přesto že je bez chyby odeslán !
-6 # peto8 2017-08-06 13:35
+13 # milanslvk 2017-08-06 14:03
Niekto začal trolovať Dědka :DDD, za čo má u mňa plus

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás