AC24.cz

AC24.czZe světaSyrská armáda postupuje k syrsko-jordánské hranici. Koalice militantů se jim ale v osvobozování snaží za pomoci USA zabránit ofenzivou na Deir Ezzor

Sociální sítě

Reklama

Syrská armáda postupuje k syrsko-jordánské hranici. Koalice militantů se jim ale v osvobozování snaží za pomoci USA zabránit ofenzivou na Deir Ezzor

Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci zabrala severovýchod Tal Asadi a přehradu Al Zuluf a Tal al Dabi’a jižně od Tal Dab’a na venkově severovýchodní Suweidy uvedly provládní zdroje.

SAA postupuje za podpory sil Orlů větrné smršti, tj. milice Syrské sociálně národní strany, a značných sil Palestinské osvobozenecké armády.

...


V reakci na to USA podporovaní Jaysh Assoud al-Sharqia prohlásili, že se jim podařilo odrazit útoky SAA. K prvnímu útoku údajně došlo v oblasti Hahrotha a Al-Fakah v poušti Damašku a k druhému v oblasti Al Shyab na venkově východní Suweidy poblíž jordánsko-syrské hranice. Jash Asoud al-Sarqia dodala, že její bojovníci zničili za posledních 48 hodin 3 tanky SAA pomocí protitankových raket.

Mezitím několik skupin USA podporované Svobodné syrské armády (FSA) operující v At Tanf oznámilo, že zformovaly komisi, aby určili nejlepší směr postupu k zahájení útoku na město Deir Ezzor. K této komisi patří Jayh Assoud al-Sharqia, Ahrar al-Sarqia, Maghawir al-Thawra a Jaysh al-Sharqia -  všechny podporované koalicí vedenou USA.

Podle prohlášení této komise bylo rozhodnuto o útoku na Deir Ezzor z jihu, což znamená, že tyto USA podporované skupiny by mohly zaútočit na vojska SAA operující v jižní části provincie Deir Ezzor na syrsko-irácké hranici.

Ač USA vedená koalice tvrdí, že na SAA zaútočit nechtějí, tak členové FSA v At Tanf už na SAA zaútočili pomocí zbraní dodaných USA vedenou koalicí a podařilo se jim 1. srpna si vydobýt zpět oblast Mahrotha v poušti Damašku, čímž porušili dohodu o de-eskalaci. Avšak USA vedená koalice tyto skupiny nadále podporuje, a ty teď na SAA útočí na nejméně dvou frontách.

Zdroj: southfront.org

Komentáře   

+60 # Jarin G. 2017-08-06 08:52
Zabránit koalici Syrské armády a jejich spojencům, především RF, ve vítězství, mohou pouze přímým vstupem uSSa do konfliktu. Nevěřím, že si troufnou. To by bylo i napadení Íránu a RF a další dlouhý konflikt bez vítězství. Ale u světových mocipánů jeden nikdy neví. Vždyť oni mají patent na ovládání celého světa! A vzhledem k tomu, že uSSa již řídí kongres, kde se semkli jestřábi napříč stranami a vyšachovali Trumpetku, tak je možné všechno! Trnu strachem, kde přinesou demokracii do Venezuely humanitárním bombardováním!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+47 # LubinenKremlBot 2017-08-06 09:23
Čau Jari Ussa nebudou chtít uznat ústup ze svých pozic a to celosvětově , to ovšem může být nebezpečné neboť víme co je to za hovada všeho schopná.Trumpet a má minimální manévrovací prostor a je vidět jakou loutkou byl již od smrti JFK každý jejich prezident, kdy zrůdičky kolem nejsilňějších lobby a banksterů chazarských dali jasně najevo jakého prezidenta si představují , zcela bez vlastního svobodného rozhodování a to se Trumpety nechci za každou cenu zastávat ale jeho role je ,jak vidno nazáviděníhodná .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Monika lkemae 2017-08-06 10:06
Tento kongres již i prohlásil že : Navalný je pro zaˇpad novým prezidentem Ruska a Putin nemá dovoleno odstranit ho z politické scény ! Pokud Putin již konečně nezakroči bude mu USA počůrávat boty !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Dascha 2017-08-06 17:02
Moniko, nevím, kde jste to četla.Pro západ může být ten šašek čím chce, ale skutek utek. Pokud vím, Navalnyj byl v Rusku obžalovaný a jako takový se nemůže účastnit voleb. A doba, kdy si ti éééémeričani dosazovali svoje loutky se zdá být dávno pryč. A tuplem v Rusku. Protože normální Rus ví, co by ho čekalo, a těch normálních Rusů je daleko víc než těch predatělov ( zrádců) - na rozdíl od nás se nenechá ani ožebračit ( stačil Jelcin) a za svoji zem klidně i položí život ( taky na rozdíl od nás)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Wiloni 2017-08-06 18:07
Nejenom, že je obžalovaný Navalnyj, ale ona se do hry začíná vkládat i generální prokuratura.
Je zjevné, že GP nedopustí žádnou možnost revoluce a všichni ti gubernátoři, úředníci a majitelé firem, kteří tak pečlivě připravovali podhoubí, potřebné pro revoluci v roce 2018 (rozumněj - "odkláněli" finance, vyčleněné a poslané vládou na infrastrukturní projekty, vymýšleli naprosto nesmyslné a proti lidem jdoucí zákony a nařízení, atd ...), budou ještě s nostalgií vzpomínat na čistky z roku 1937.
Je to sice ta horší varianta, bohužel GP nemá čas a pud sebezáchovy ruskejch "elit" (podpindosů) je zjevně nižší, než si lze představit.
Inu, každému podle zásluh.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # Dascha 2017-08-06 18:42
Máte pravdu - já se jenom tiše usmivám, když ti gubernátoři chodí k Putinovi a on jim říká, na co si lidé stěžují a pak jenom klidně dodá: " to je pro generální prokuraturu a na kriminál.." a páni gubernátoři jenom přikyvují a slibují udělat pořádek. I ten převrat chystali na rok 2018 volby prezidenta - Pjakin o tom mluvil prakticky ve všech svých odpovědích. A co na to obyčejní Rusové? Když byl teď Putin na dovolené ( spíš pracovní ) , tak z Burjatie mu lidé vzkázali: Pane prezidente, moc vás prosíme abyste znovu kandidoval ve volbách na ruského prezidenta. A Putin na to: " popřemýšlím o tom a děkuji vám." A těch zatčených úředníčků, pracovníků policie i různých papalášů (viz Uljukajev) i gubernátorů a většinou za úplatky. A ty nebyly v rublech, ale v dolarech. Odkudpak asi?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Janinna 2017-08-06 19:11
Že by z toho skladu, který Rusko zabavilo americkým "diplomatům"?:)
Tohle jste viděli?:
Putin - Pojďme na to, postavíme největší ruskou plynovou elektrárnu:
youtu.be/YPFCNvUFUtU
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Wiloni 2017-08-06 21:12
"Že by z toho skladu, který Rusko zabavilo americkým "diplomatům"?:)"
Ten největší úder nebylo právě toto, ale omezení diplomatického "personálu".
Někde (tuším, že na sputniku) se trolové radovali, že to postihne hlavně Rusi coby přidružený personál a zvýší se nezaměstnanost.
Jako by snad věřili tomu, že tito "pracovníci" tam byly zaměstnáni jako kuchaři, či uklízečky ...
Prostě US ambasádu donutily zbavit se lidí, kteří prodávali zájmy vlastní země a fungovali jako spojky mezi US ambasádou a "opozicí".
Jen další z plánů na eliminaci "revoluce 2018".
A nejlepší na tom je to, že to vlastně zapříčinili ti, kteří mají na te revoluci největší zájem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # Janinna 2017-08-06 21:50
Ano, jistě. Největší rána bylo omezení a vyhoštění.
Že se nejednalo pouze o "diplomaty" je myslím každému jasné.
Stejně by mě zajímalo jaký byl poměr diplomaté x agenti CIA.
Tento dopředu neohlášený krok musel zbořit hodně plánů. Vlastně Amerika sama svým nesmířlivým přístupem umožnila Putinovi udělat tento neočekávaný krok a dostat diplomatické zastoupení USA v Rusku na úroveň, jakou má Rusko v USA + bonus eliminování ruských škůdců, kteří na konzulátech pracovali proti zájmům Ruska.
Dovedete si to představit? Celá léta budovaná pavučina, co to stálo úsilí, podplácení, navazování kontaktů, roky příprav přišlo vniveč.
Nedělám si iluze, podpindostníků je v Rusku dost a 5. kolona se také snaží, vždyť Pjakin o tom mluví skoro v každém pořadu - jak rádi by se zbavili Putina a Rusko drancovali.
Co se týče toho skladu, také nevíme co všechno tam skladovali na přípravu Moskevského Majdanu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+28 # navrátil jan 2017-08-06 10:51
Moniko.
Není to přímo veřejné zasahování do voleb?
Putin to určitě ví,bohužel,musí ho ochraňovat,USA jsou schopni Navalného před volbami zlikvidovat a rozbouřit v Rusku předvolební boj.Jak víme Němcov nechtěl poslouchat,muse l jít do věčných lovíšť.Bylo by fakt dobré,aby to kongresu USA,Putin omlátol o hlavu,zasahovat do Ruských voleb.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Monika lkemae 2017-08-06 10:52
Může mi Admin vysvětlit proč se u mého jména neoběvuje nikde hodnocení??? Span vám vždy musim posílat také dvakrát přesto že je bez chyby odeslán !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-19 # Ing. Miloslav Dědek 2017-08-06 11:11
Kdo má prospěch z toho, že se na světě pořád vedou války? Normální civilisti a vojáci to rozhodně nejsou. Vždy když čtu článek pojednávající o válce, uvažuji o tom, jak je možné, že se na prahu 21. století na planetě pořád ještě vedou války. V pozadí téměř všech stávajících i potencionálních válečných konfliktů je globální finanční elita tj. tzv. "lidé velkých peněz". O tom jak se bude vyvíjet lidstvo zatím rozhodují vždy jenom tito lidé. Nebylo by špatné kdyby se celosvětová společnost vyvíjela způsobem popsaným v článku "Sedmnáct cílů udržitelného rozvoje (SDGs)" - miloslav7.blogspot.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-26 # Ing. Milоslаv Dědеk 2017-08-06 12:54
Už jsem zde mnohokrát psal, že je tšřeba ustavit globální vládu pod vedením demokratické vlády USA. Jen USA jsou schpné zajistit mír na světě. Kdyby se do syrského konfliktu mezi umírněnou opozicí a hrdlořezem a diktatorem Asadem nepletlo agresivní Rusko, diktátor Aasad, který používá proti syrským lidem fosgen a chlor aby je vraždil, by byl už dávno eliminován a v Sýrii by USA ustavily demokratický mír. Bohužel, bez humanitárního bombardovaní vraha Asada není možné cíl nastolení míru v Sýrii dosáhnout.
miloslav7.blogspot.com.es/.../ ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Ivan S. 2017-08-06 14:01
Vážený pane Dědku, doufám, že tyto slova myslíte ironicky, vždyť USA (myslím tím vládnoucí "elity") přeci nejde o demokracii a blaho lidstva. Vždyť je to jasné, jde tu o ukojení svých sobeckých a zvrácených představ o světovládu a jak jinak o prachy o spoustu prachů. Mám obavy, že se tu hraje s ohněm velikosti schopným zničit tento svět. Nechápu organizace jako OSN, národní vlády, média že to válčení nechávají stále a stále v běhu. Podle mě se dá inteligenci definovat jako míra a schopnost kontrolovat své pudové - pravěké chování. Chamtivost ať už pěněžní či teritoriální je motorem současných světových problémů, takže všichni ti, kteří mají možnost předat lidstvu nějaké poselství a určují jeho vývoj nejsou v průměru moc inteligentní. Někde jsem četl moudro které vyslovil Einstein v tomto duchu: Problémy současného světa mohou vyřešit až mozky budoucí. Něco na tom bude. V astrologii se hovoří o tom, že se rodí nové tzv. indigové nebo křišťálové děti. Podle mě to souvisí se změnou frekvence a intenzity tvůrčí kosmické energie, která má vliv na myšlení lidstva, na přírodní procesy a na spostu věcí, které člověk není schopen pochopit. Cítíme, že se ty změny dějí. Změny klimatu, politické změny ... Vše se odehrává v cyklech a doufám, že jsme někde kolem spodní amplitudy vývoje lidské společnosti, že to lokální minimum přežijeme a že se dá očekávat někdy snad v blízké budoucnosti obrat k pozitivnímu vývoji lidstva.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # milanslvk 2017-08-06 14:03
Niekto začal trolovať Dědka :DDD, za čo má u mňa plus
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA
Top of Page

Copyright © 2011–2017 AC24, s.r.o. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.