Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPo amerických sankcích Írán s Ruskem okamžitě posilují vojenskou spolupráci

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Po amerických sankcích Írán s Ruskem okamžitě posilují vojenskou spolupráci

Rusko s Íránem se po posledním kole amerických sankcí dohodly na posílení vojenské a technologické spolupráce. Ruský místopředseda vlády Dimitrij Rogozin se během své sobotní návštěvy této země sešel s íránskými vládními činiteli.

Rogozin vedl rozhovory s íránským ministrem obrany brigádním generálem Hossein Dehqanem. Tito činitelé údajně diskutovali o nových dodávkách ruských zbraní Íránu.

Souhlasili s realizací dohody posilující vojenskou a technologickou spolupráci, uvádí tisková agentura Fars.

Tento krok přichází jen tři dny po americkém rozhodnutí uvalit proti Rusku a Íránu spolu se Severní Koreou nové kolo sankcí. ‚Zákon o potlačení amerických odpůrců sankcemi‘ byl na konci července schválen velkou většinou amerických zákonodárců a ve středu jej podepsal Trump. Tento americký vůdce ovšem o něm řekl, že je to „velice závadný legislativní zmetek“ a varoval, že se tím „americko-ruské vztahy uvrhávají do nebezpečně zatím nejhorší úrovně všech dob.“

Tento krok vyvolal silné reakce všech subjektů nově zavedených ekonomických restrikcí stejně jako obavy u evropských spojenců USA.

Moskva tento zákon podle ruského ministerského předsedy Dimitrije Medveděva považuje za „plnocennou ekonomickou válku proti Rusku“. Tuto legislativu rovněž prohlásil za „pokořující porážku“ Trumpa, po níž už nezůstává žádná prostor pro zlepšování bilaterálních vztahů.

Rusko slíbilo odvetná opatření ještě předtím, než Trump tento zákon oficiálně podepsal. Rusko se po schválení Kongresem rozhodlo snížit počet amerického diplomatického personálu na 455 a suspendovat využívání skladovacích zařízení ambasády spolu s varováním, že možná přijdou další restrikce.

Írán tato opatření odsoudil jako porušení jaderné dohody z roku 2015 se slibem, že „předvede odpovídající a proporcionální reakci“ vůči americkým „nepřátelským“ činům. Teherán rovněž Washington obvinil z pokusů omezit zahraniční investice do íránské ekonomiky.

Několik činitelů evropských vlád prohlásilo, že tento americký zákon by mohl poškodit jejich národní zájmy, jelikož tato restriktivní opatření by se mohla zaměřit na evropské společnosti účastnící se energetických projektů Ruska s EU včetně plynovodu Severní proud II.

Zdroj: rt.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+89 # Jarin G. 2017-08-06 08:43
Ano, tak to je správně. Spolupracovat. Jo a je potřeba vytvořit protiamerický a protiNATO vojenský pakt, jehož součástí musí být i Čína a pak si už snad dá světový agresor č.1 pozor! Navíc si myslím, že by se k tomuto uskupení postupně přidávali i další státy, kterým uSSa také vyhrožují demokracií! Rovnováha vojenských sil tu byla před rokem 1989 a jak to celkem hezky fungovalo. Teď si uSSa začínají dovolovat čím dál víc. Zřejmě ztratily respekt k RF, kvůli její mírné a konstruktivní politice, snaze se domluvit! Oni, bohužel, uznávají pouze sílu a pokud se nebojí, tak jsou drzí jak opice!
+73 # olinka215 2017-08-06 09:22
"Vyhrožují demokracií"- to se Vám , Járo, povedlo =))))
Nicméně s Vámi souhlasím a řekla bych, že už bylo na čase,aby Rusko odpovědělo. Je potřeba,aby spojilo síly s každým, kdo už má válečnického roztahování SSA dost. Takových států je čím dál tím víc. Lidé chápou,kam to celé směřuje a odmítají se stát součástí války jen proto, že to zachrání americký blahobyt.
Pro mě je úplně nejhorší to, že jsme v NATO, je to ještě horší než to,že jsme "podčleny" EU
+39 # Jarin G. 2017-08-06 09:29
K tomu není co dodat, milá Olinko!!! Tak to také cítím.
1*****************
+36 # Monika lkemae 2017-08-06 10:28
rada chytrého pána s ručníkem na hlavě ! Již by se ale měli rozhoupat a vykopat USA Koalici ze Sýrie moc jsi tam začíná roztahovat krovky ! Tak honem pánové přistřihnout aposlat na hnůj kam všichni fašisti také patři !
+60 # LubinenKremlBot 2017-08-06 08:52
Ussa se pomalu ale jistě bude muset smířit s vývojem a přijmout pro mnohé neocony nemyslitelnou pravdu, že ussa bude ztrácet další a další násilně vojensky získané pozice.Jejich politika vývozu ,,demokracie'' byla příliš' prohlédnuta jako svinstvo nejhrubšího zrna a zcela jistě se silnějším hráčům jako je Rusko Irán Indie a Čína již delší čas zajídá.Ovšem pozor na kopající kobylu ve smrtelné křeči.
0 # to je jedno 2017-08-06 10:57
USA musi byt vybombardovanoa tomovymi bombami,populac e americanu musi byt snizena na 10milionu - fandim KLDR,Iranu a vubec komukoliv,aby jim tam preventivne humanitarne par atomovek hodili.
+26 # Lucif 2017-08-06 11:23
Provokatér. Len aby si nezistil že máš v USA rodinu. Populácia USA je zodpovedná za politiku USA asi tak ako ty si zodpovedný za to čo robí Sobotka. Nehovoriac o tom že jeliti by ti len poďakovali, sami plánujú znížiť populáciu v USA pod 50 mil.
+17 # Dědouch11 2017-08-06 13:31
To myslíš vážně?
Jestli ano, nejsi na tom s myšlením o moc lépe, než američtí váleční supi.
+6 # scipio 2017-08-06 21:10
To nezná, neví co je myšlení. Má 2 závity. Jeden tam, druhý zpět.

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás