Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaJedno velké mořské tajemství, na které lidstvo raději „zapomnělo“

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Jedno velké mořské tajemství, na které lidstvo raději „zapomnělo“

V mořských rybách ulovených v oblasti průlivu Skagerrak v Severním moři mezi Norskem a Jutským poloostrovem byl prokázán vysoký obsah arsenu ve svalech a játrech ryb.

Vedoucí laboratoře mořské ekologie Institutu oceánologie RAV Elena Ezová uvedla pro tiskovou agenturu TASS: „Může to svědčit o šíření lewisitu (sloučenina arzenu) ze zkorodovaných náloží v sedimentech a hromadění jeho produktů rozkladu v potravinovém řetězci.“

Analýzy pokračují, ale výsledky testů jsou jasné a očekávané. Lewisit je bojová chemická látka, která působí jako dráždivá látka. Je toxická pro člověka při všech formách působení, je schopna proniknout přes materiály ochranných oděvů a masek. Ovlivňuje sliznice a dýchací cesty.

Lewisit se dostal do mořské vody podle řešení přijatého na Postupimské konferenci v roce 1945. Země proti hitlerovské koalice topili hitlerovské chemické zbraně v Baltském a Severním moři, včetně průlivu Skagerrak, mezi pobřežím Skandinávského poloostrova a poloostrovem Jutland spojujícím Baltické a Severní moře.

Původně měl být celý chemický arzenál - bomby, granáty, miny, sudy a nádrže zatopen v Atlantiku. Ale odborníci se obávali, zda se podaří bezpečně dopravit takový nebezpečný náklad až tak daleko, tak se rozhodli zbavit nákladu přímo ve vodách Baltského a Severního moře. Nakonec do Atlantiku dovezli pouze 120 tisíc tun chemických zbraní. Přesná místa zatopení chemických zbraní se ve většině případů drží v tajnosti.

Google mapa ZDE.

Ve srovnání s oceánem, v malém Baltském moři a přilehlých vodách včetně Lamanšského průlivu bylo zatopených přibližně 300 tisíc tun chemických zbraní. Likvidace v mořské vodě probíhala v zdánlivě vzdálených letech 1946 - 1948, ale nyní dává o sobě vědět kontaminací celého potravinového řetězce. Likvidace se vztahuje k USA a Velké Británii - 88% a SSSR - 12%.

Do mořské vody se kromě lewisitu dostaly látky jako jsou: Adamse, yperit, tabun, fosgen, cyklon B, a jiné. Například Adams při nepoužití ochranných prostředků způsobuje smrt otravou v průběhu jedné minuty.

Yperit, také známý jako hořčičný plyn, má smrtelný účinek při jakýchkoliv cestách proniknutí do organismu. Ovlivňuje sliznice očí, nosohltanu a horních cest dýchacích. Smrtelná koncentrace zabíjí do 4 až 24 hodin.

Tabun je nervově organická sloučenina ze skupiny organofosfátů.

Fosgen způsobuje plicní edém po několika hodinách. Zpočátku se zdá, že nic vážného se neděje, kromě kašle, ale později nastupuje bolestivá smrt udušením.

Cyklon B je pesticid na bázi kyseliny kyanovodíkové, který se používal v koncentračních táborech na eliminaci vězňů.

Všechny tyto jedy byly bezpečně uzavřeny v ocelových obalech. Ale již několik desetiletí odborníci diskutují, jak moc tyto obaly podléhají korozi a jaký mají tyto toxické látky dopad na životní prostředí a člověka. Čas od času rybáři vyloví smrtící nálože, ale k vážnějším incidentům nedošlo.

V roce 2003 bylo pozorováno v Baltském moři masivní uvolnění chemických látek. Bylo zaznamenáno 21 případů kontaktu rybářských sítí se žlutozelenými shluky yperitu o celkové hmotnosti přes jednu tunu. Zdálo by se, že shluky vytvořené kontaktem studené vody a toxinu nejsou nebezpečné. Avšak britská genetička Charlotte Auerbach ještě v 40tých letech dokázala, že yperit a yperitové sloučeniny jsou schopny zvyšovat mutace a to dokonce i v mikroskopických množstvích. A ve formách jednotlivých molekul jsou schopny způsobit narušení genetického kódu i po 3 až 4 generacích!

Již v roce 1997 prezident nadace Ekologie - XXI. století a viceadmirál ve výslužbě Tengiz Borisov informoval vládu Ruské federace o výsledcích průzkumu sudů s jedy v průlivu Skagerrak, které zkorodovali a byly objeveny úniky toxických látek. V Baltském moři byly nalezeny stopy po yperitu, Lewis a jiných chemických bojových látek. Následně se Rusko v roce 1997 snažilo předložit otázku před západními zeměmi a hledat způsoby řešení tohoto problému. USA a Velká Británie zareagovala prodloužením utajení dokumentů vztahujících se k zatopení hitlerovských chemických zbraní.

V roce 2000 obyvatelé lotyšského města Liepaja na pobřeží Baltského moře postavily před vládu otázku: co se stane, když se obaly zatopených chemických látek naruší a toxické látky se dostanou do mořské vody? Tehdejší ředitel Institutu hydroekologie Lotyšské univerzity řekl, že zvýšený mediální šum se negativně odrazí na turistickém ruchu v Lotyšsku a jde o zbytečné obavy.

Když Rusko představilo projekt Nord Stream 2, ředitel odboru prevence pro škodlivými emisemi Ministerstva životního prostředí Litvy připomněl zatopené chemické látky a vyjádřil znepokojení, zda není tento projekt v tomto směru nebezpečný. Rusko uskutečnilo průzkum a prohlásilo, že potrubí Nord Stream obchází místa se zatopenými chemickými látkami.

Lidstvo ještě čeká v budoucnu řešení tohoto palčivého a nebezpečného problému, jehož stopy se začínají objevovat v potravinovém řetězci, na jehož konci stojí člověk.

Zdroj: nonproliferation.org

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+17 # Dost3 2017-08-03 12:33
Citace:
Jedno velké mořské tajemství, na které lidstvo raději „zapomnělo“
nebo:

Jedno z velkých tajemství, o nichž by lidé neměli vědět
a měli by být vedeni postupně po generacích až k úplnému zapomnění.
Příklady takovýchto aktivit najde každý pozorný člověk s nezasaženým mozkem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # vlk samotář 2017-08-03 12:36
Vzkaz pro admina k ANKETĚ níže...:

Hele mladej, .... s takovou anketou běž někam....!

Kdyby se jednalo jen o čtenáře, tak jim to klidně zpoplatni, ale kmenovým diskutérům, kteří ti tady udržují "život" bys měl platit spíš ty..

Kde jsou placené weby, tam nechodím, protože informace se dnes na netu dají sehnat i zdarma...

Navíc máš anketu špatně postavenou, protože u poplatku nepočítáš s možností "nic", a dál to nikoho nepustí, pokud neodklepne tu nejmenší částku. To je z tvé strany manipulace, a to nemám rád!
Jestli chceš, aby se ti tady časem proháněl vítr, tak v tom pokračuj.
Nestačí ti peníze z reklamy?

Podle mne dosavadní vzhled AC24 a funkce nemají chybu a je zbytečné na tom cokoliv vylepšovat.

Stačí..?:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+23 # Che 2017-08-03 13:11
Presne jak pises.
Vylepsit by mohli lepsimi preklady maji zmatek v cislech (Bilion, trilion; kdyz anglosasi neumi pocitat, neni treba to uvadet spatne) a jinem.
A potom je mnoho nesmyslnych clanku (tema UFO, mimozemstane, Perpetum mobile, volna energie etc, obcas je to OK aby stenar vedel, jakymi blbostmi se se anglosasi zabyvaji)
Troly je trba smazat jako Petko Kotova (toho smazali), objevil se znova s obracene.
Ing. Miloslav Dedek je sice [...], ale neni trol.
Ale maji chyby v programu, mozna ze to jsou chyby v v programovacim jazyku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Monika lkemae 2017-08-03 13:11
To je úplně fantastické Japonsko a vše kolem něho zamořené od Fukušimi a kolem Evropy se našli dalši idioti které se všeho zbavili asi pred 70 lety také do moře !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # cacas 2017-08-03 15:38
Však příroda se s námi dost možná už brzy vyrovná, právě začíná velké cvičení k prověření planetární obrany proti asteroidům, které má vyvrcholit 12. října, kdy naší Zemi bude míjet asteroid 2012 TC4.

www.osel.cz/.../

Existuje o něm zatím jen velmi málo dat, některé výpočty hovoří o průletu ve vzdálenosti jen 6800 km (jen něco málo přes polovinu zemského průměru), další jsou optimističtější.

Asi tu nemusím zdůrazňovat, že z těchto velkých "cvičení" se často ve finále vyklube skutečná hrozba.

Zajímavé je, že průlet se uskuteční v předvečer pátku 13. října, na který připadá stoleté výročí vyvrcholení fatimských proroctví (70 tisíc svědků), ve kterých se píše mj. o ohnivém meči, který jako by měl zapálit svět a o polorozbořeném městě plném mrtvol, kterým kráčí papež na svoji popravu.

cs.wikipedia.org/.../...

Jak mnozí vědí, existují i další proroctví, daleko staršího data, které označují současného papeže jako posledního. (cs.wikipedia.org/.../...)

František, jako by si toho byl vědom, udělal již několik prohlášení jako je toto z 13.3.2015:Citace:
Mám pocit, že můj pontifikát bude krátký, čtyři nebo pět let. Nebo dokonce dva nebo tři roky, dva roky už utekly. Je to takový zvláštní pocit ... Cítím, že mě Pán umístil do této funkce jen na krátkou dobu ...
Ostatně, jeho předchůdce Benedikt, který mu místo svým bezprecedentním krokem uvolnil, věnoval se ještě jako kardinál Ratzinger fatimským proroctvím velmi intenzivně, byl jimi posedlý.

Nechci být apokalyptický alarmista, ale nějak nám to do sebe všechno "pěkně" zapadá.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # kolemčumil 2017-08-03 15:43
jo, jo, odborníci , podle odborného zákona : co není vidět, to neexistuje , šulinci leda
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # LubinenKremlBot 2017-08-03 18:08
Cituji LubinenKremlBot:
To spíš vypadá, že je straší duo Romancova Odchovavec na nově proběhla náborová agitka na rozšíření kolektivu práskačů BIS ,ber i opičky bez ZŠ.

Jinak rybičky se objeví v některých marketech na Českém území a doplní tak už tak neskutečnou šmakuládní nabýtku těchto výdoblitků chazarského sionkapitalismu .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás