Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaNěco se děje. Německo varuje Trumpa před novými sankcemi na Rusko

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Něco se děje. Německo varuje Trumpa před novými sankcemi na Rusko

Německo naléhalo na ministry Evropské unie, aby uvažovali o tvrdých sankcích proti Spojeným státům za porušování mezinárodního práva tresty uvalenými na Moskvu.

„Považujeme je prostě a jednoduše za odporující mezinárodnímu právu,“ řekla novinovému řetězci Funke Mediengruppe Brigitte Zypries.

„Samozřejmě, že nechceme obchodní válku. Je ale důležité, aby se teď Evropská komise začala poohlížet po protiopatřeních,“ dodala.

Podle této ministryně: „Američané nemohou potrestat německé společnosti, protože ty fungují v jiné zemi.“

Minulý týden se obě komory amerického Kongresu rozhodly uvalit na Rusko nové sankce za jeho znovu sloučení s Krymem a za údajné vměšování do amerických voleb. Tento zákon bude ještě muset podepsat americký prezident Donald Trump. Toto je poprvé, kdy Washington učinil kroky proti Moskvě bez souhlasu Evropy.

Tento zákon vypadá, že se zaměřuje proti ruskému plynovodu Severní proud 2, který bude dodávat zemní plyn z Ruska do Německa. Navržené rozšíření zdvojnásobí existující kapacitu plynovodu a učiní z Německa hlavní energetický uzel Evropy.

Legislativa usiluje o zavedení individuálních sankcí za přispívání k ruským energetickým projektům a má cílit na hlavní sektory ruské ekonomiky včetně obranného, železničního a bankovního průmyslu.

Nové sankce na Rusko kritizovalo několik předních politiků Evropy včetně rakouského kancléře Christiana Kerna a německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela. Kritici kroku americké vlády argumentují, že tyto sankce by mohly postihnout evropskou energetickou bezpečnost a posloužit ekonomickým zájmům Washingtonu v souladu s politickou linií prezidenta Donalda Trumpa „Amerika v první řadě“.

‚Nutit nás, abychom se vzdali ruského plynu jen proto, abychom kupovali jejich vlastní, to je nepřijatelné‘ – káral německý ministr zahraničí návrh zákona o amerických sankcích.

„Považujeme za naprosto nepřijatelné, když nějaký zákon požaduje, aby se Evropané vzdali ruského plynu jen, aby se mohl prodávat ten americký, a to za daleko vyšší cenu,“ řekl Gabriel.

Ruský energetický gigant Gazprom v současnosti dodává třetinu evropské poptávky po plynu, když v roce 2016 do Evropy dodal rekordních 179 miliard kubických metrů zemního plynu. Stavba dalších dodavatelských infrastruktur by diverzifikovala dodávky ruského plynu a zajistila daleko levnější dodávky paliva, než by byla nákladná americká alternativa zkapalněného zemního plynu.

Když Trump v červenci promlouval ve Varšavě, dal jasně na srozuměnou, že USA mají zájem na rozšiřování energetických vazeb s Evropou, zvláště se středoevropskými a východoevropskými zeměmi.

„Jsme odhodláni zařídit vám alternativní zdroje energie, takže Polsko a jeho sousedé se už nikdy nestanou rukojmím jediného dodavatele energie,“ řekl Trump poté, co Polsko v červnu obdrželo svou první dodávku amerického kapalného plynu.

Polský prezident Andrzej Duda později vyjádřil naději, že jeho země se stane celoevropským energetickým uzlem schopných rozvádět plyn po celé EU.

Zdroj: rt.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+69 # josh (xy) 2017-08-02 10:05
-53 # Kotov Petko 2017-08-02 11:59
Putin krici smerem na Zapad...zruste sankce, jsou protipravni a nas neposkozuji. Naopak nam prospivaji. Zruste sankce, nasi drazi zapadni partneri :-)
......
Kdyz Rusku prospivaji ( jak pisou i mistni retardove ) tak je zprisnime. At je konecne z Ivana slusny clovek. Tecka.
+18 # Janinna 2017-08-02 19:53
Socha svobody - velký symbol, viďte?
Znáte bohyni temnoty Hekaté?
Hodně zajímavé, když vidíte vedle sebe symbol Ameriky a tuto starodávnou bohyni, s podobnými atributy v ruce.
+12 # josh (xy) 2017-08-02 20:48
Tak teď už ano;)
+14 # Janinna 2017-08-02 22:01

Bohyně Hekate je dáma z pekla, tmy, nočních běsů a čarodějnictví, je zobrazena s pochodní a rohy-paprsky okolo hlavy (v legendách se praví, že ve vlasech měla ještě i hady, jako Medusa)
+8 # josh (xy) 2017-08-02 23:39
jo,jo, toť ona ;)
+69 # Jaris 2017-08-02 10:15
Jen at se navzajem EU s USA sezerou.
+42 # .lak 2017-08-02 10:32
Tak ve světě kapitálu se tají co by nejradši provedli tržníci s možnými svébytnými ale stále hrají tu hru že když budou hodní dostanou koblížek užiteční idioté a vítači a pravdoláskaři s halucinujícími intelekty a hormonálními nebo jakými poruchami pláčí či se vztekají jak mentálové když dotčení zvedají někdy nejen hlas. Jenže už to začíná být až tolik o jalových kecech že prostě pokud chtějí bulíci přežít nemohou dávat zlodějům úplatky protože stejně chtějí vše.
www.youtube.com/.../
+49 # Monika lkemae 2017-08-02 10:36
Zajimavé je že pokud se nic neděje v Německu tak vše odsouhlasi ! Ale nedej bože aby Německo mělo vydat pětnik to už řvou !
+49 # Vaclav2 2017-08-02 10:51
eu řve...je to jen merklovsko-junk rovské divadlo před volbami... tady je vidět nahá pravda - závislost na us páníčkovi, administrativa německa se musí zodpovídat za kdejakou hovadinu a tu samou násilnickou politiku praktikuje na podřízené státy eu... vypatlaní krátkozrací němci dávají okamžitě andílkovi plusy, po volbách to bude jen a jen horší a tvrdší.
+38 # Che 2017-08-02 11:26
Mas nejspise pravdu ze to je jen predvolebni lez. A po volbach bude Erika lidi jen skubat. V Nemecku zavedli napr. dane na vyssi duchody (ackoliv penize na duchod se plati ze zdanenych prispevku a je v planu zdanit vsechny duchody).
Vse zaplati jen lide, i drahy americkyy plyn a dalsi protiruske sankce.
Snad se i cesti vovcane probudi az jim Bures zajisti americky plyn za trojnasobek dnesni ceny. Ale bude kvalitni, made in USA, jako vsechny jejich vyrobky treba typu Mrkvosoft.
+49 # Pokémon 2017-08-02 11:28
Německo, je to národ, který z duše nenávidím a ačkoliv se to možná zdá nekorektní, tak to, co si dnešní populace němců prožívá a nejspíš si ještě budou muset prožít, si plně zasluhují a je to snad Boží trest za ty navýslovné hrůzy, které šířili s až nepochopitelnou fanatickou zběsilostí po celé Evropě, stejně tak, jako nyní islámští fanatici tuto zemi budou ničit a terorizovat. A aby „nadlidé“ pochopili, sami si musí projít peklem a nechť je to varováním pro ostatní neskromné a dobyvačné národy, které by chtěly vládnout celému světu. Vždy se nad ostatní jen vyvyšovali a dívali na ně s pohrdáním. Už jen to jejich „Deutschland über alles“. Není mi jich líto ani za mák. Mají teď možnost sami u sebe poznat, jaké to je, když někomu berete právo na holý život.
+33 # Ignác 2017-08-02 12:59
Přečetl jsem nadpis a okamžitě mě blesklo hlavou - Severní proud (Nord Stream). Zbytek článku mně jen utvrdil v tom, že Němcům se o jiné než o sebe nejedná. Ale kryjí to Evropskou komisí atd.
+23 # LubinenKremlBot 2017-08-02 14:04
Dejte jim chléb a hry a můžete si s nimi dělat co chcete podle uvážení ale nabulikovat se jim toho dá habaděj.Taková je přibližně situace kolem manipulace s ovečkama , snažte se být samostatně myslícími bytostmi a ne otroky psychopatických ubožáků , kteři by rádi vládli dnešnímu světu.
+2 # květák 2017-08-02 22:51
To už tady bylo...co řekl Stalin...Hitler ...Napoleon...t o se stalo..akorát tomu neříkali demokracie...co řekne Trump...předem splněno...už by se na historické postavy tolik nadávat nemělo...vždyť se historie opakuje...akorá t je kolem toho více keců...lidé se mnohdy chovají jako ovečky...takže Trump si klidně může připadat jako pasák toho největšího bordelu....
+6 # Jarek* 2017-08-03 10:44
Polsko jako energetický uzel evropy. Tak ti se dočista zbláznili. Polsko bylo, je a bude zemí "odpadem".

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás