Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaS tím, jak se migrační krize zintenzivňuje, debatuje se v Itálii o občanských právech pro migranty

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

S tím, jak se migrační krize zintenzivňuje, debatuje se v Itálii o občanských právech pro migranty

AFP — S tím, jak se na italské břehy valí záplava migrantů, propukla hořká debata, zda dětem narozeným cizím rodičům na italské půdě dát zrozením občanství.

Podle průzkumu publikovaného ve čtvrtek deníkem Messaggero myšlenka zavést zákon „ius soli“ mezi Italy ztrácí na podpoře, i když takováto cesta k občanství existuje již v mnoha jiných zemích EU.

Latinský výraz „ius soli“ znamená práva spojená s půdou (kde jste se narodili) jako protiklad k „ius sangunis“, kdy je právo založeno na pokrevních poutech.

V současnosti musí mít děti, aby se těšily občanským právům, nejméně jednoho italského rodiče. Ale na některé se to v 18 vztahovat nemusí, když prožijí dlouho mimo zemi, takže to znamená, že i toto se některým odpírá.

Ještě v říjnu 41 procent dotazovaných lidí tvrdilo, že podporují „ius soli“, ale do teď to číslo spadlo na 32,3 procenta.

Italská vysoce profilovaná bitva s Evropou o to, kdo by se měl postarat o ty statisíce migrantů zachráněných ve Středozemním moři a dovážených od roku 2014 na pobřeží ale pro tento navržený zákon přináší zpětné rázy a dokonce pěstní souboje v parlamentu.

Po 15 letech debaty byl předložen „ius soli“ a přijat v roce 2015 dolní komorou italského parlamentu. O dva roky později, po řadách úprav, se o něm teď debatuje v horní komoře, kde ho podporuje centristická levice.

Je tu i koncept zákona navrhující občanství přes „ius culturae“ pro děti nenarozené v Itálii, které prožily nejméně pět let ve vzdělávacím systému této země.

Italská proti-imigrantská Liga Severu tento zákon odsoudila jako „kulturní úchylku“. Bývalý premiér Silvio Berlusconi, zakladatel centro-pravicové Froza Italia, řekl, že by to vyslalo špatný signál těm, které už teď přitahují italské břehy.

„Když se Afričané dovědí, že je snadnější stát se Italem, vytvoří to u nich falešné naděje a zvýší to imigrační tlak,“ varoval.

Zatím letos přišlo 86 000 migrantů, o více než 10 procent v porovnání se stejným obdobím roku 2016.

Přijetí „ius soli“ by okamžitě udělilo italské občanství asi 800 000 dětem a dalším 60 000 nově narozeným každý rok, uvádí italský deník.

„Děti narozené v Itálii jsou přeci Italové a je povinností civilizované země je vítat,“ řekl tento týden ministerský předseda Paolo Gentiloni. Navržený zákon rovněž vášnivě podporuje jeho předchůdce Matteo Renzi.

Gentiloni zavrhuje pokusy kritiků spojovat věc občanských práv s národní bezpečností slovy, že „způsob, jak snižovat riziko, nespočívá ve vylučování, nýbrž v dialogu a v inkluzi.“

Ale s tím, jak nezaměstnanost vyrůstá na 11 procent – dost nad průměr eurozóny – a mezi mládeží dokonce na 37 procent, tak se ta stará povídačka o cizincích, co kradou práci, znovu hrozivě ukazuje při životě.

V tom strachu neulehčila ani nová čísla z tohoto týdne ukazující, že 4,5 milionu Italů žije v naprosté bídě.

Podle Il Messaggero ti, kdo byli ve čtvrtek dotazováni, tvrdili, že by bylo lepší debatu o právech na občanství posunout, dokud nebude po všeobecných volbách na jaře příštího roku.

V roce 2016 Itálie udělala nejvyšší počet občanství v Evropě, tj. 205 000, což je nárůst z pouhých 63 000 v roce 2012.

Přijetí „ius soli“ by Itálii zařadilo vedle většiny jejích evropských sousedů – vedle Belgie, Británie, Francie a Portugalska – kde takové zákony v různých formách už dávno platí.

Zdroj: breitbart.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+28 # Pokémon 2017-07-17 15:24
Dobrý nápad, Italové. Jste blbější, ještě více, než Švédi. Ani ty by to snad nenapadlo. No, vidím, že fatální katastrofě v Evropě již zabránit nelze. Chci co nejdříve zemřít, abych umíral ještě v relativně klidné době, za pár roků tu bude skutečné peklo na Zemi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Ignác 2017-07-17 16:29
Blbější, nebo dostali příkaz jak vše urychlit?
>>> „Když se Afričané dovědí, že je snadnější stát se Italem, vytvoří to u nich falešné naděje a zvýší to imigrační tlak,“
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # TomCat2 2017-07-17 16:56
To bude ficak az se to zlomi...valka se vsim vsudy. Mam deti, takze si to nepreju, ale proste to tak bude.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # LubinenKremlBot 2017-07-17 21:23
Slimákům kajakářům práva a místním bude srát na hlavu kdejaká úřední kráva.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # moje meno 2017-07-17 22:33
2035 - Rím bude pod nadvládou Kalifátu.. čiže to už bude ďalšia metropola/ meka vyvolených.. Sibyla
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Dost3 2017-07-17 15:55
Opět demagogie a vymývání hlav občanům ČR!!!!!! :


Dnešní zpráva Novinky:
Dnes 15:11
(Aktualizováno: 15:14 )

Přes 81 tisíc českých firem ovládají cizinci, nejvíce z Ruska - (hlavně je třeba použít slovo Rusko a řádně ho démonizovat zatímco "beránka" v rouše vlčím jen chválit)

Více než 81 tisíc českých společností je přímo ovládáno jednotlivci či společnostmi ze zahraničí. Vyplývá to z analýzy, kterou provedla společnost CRIF – Czech Credit Bureau s využitím dat portálu informaceofirma ch.cz. Přes 13 tisíc přímých zahraničních vlastníků českých firem pochází z Ruska, necelých 10 tisíc ze Slovenska a 9 tisíc z Ukrajiny.Celkový počet společností, kde má zahraniční vlastník 50procentní podíl, meziročně vzrostl o 12 tisíc, což je zhruba o 17 procent. V posledním roce přibylo nejvíce společností s majoritním zahraničním vlastníkem ze Slovenska (1813), Velké Británie (1123) a z Ukrajiny (806).

Největší podíl na tomto nárůstu měly společnosti s majoritním vlastníkem ze Slovenska, kterých meziročně přibylo 1 813, a dále z Velké Británie ( 1 123 společností) a z Ukrajiny ( 806 společností).

„Pokud se podíváme na delší časové období let 2011 až 2017, zjistíme, že počet ruských vlastníků v posledních šesti letech již roste pomaleji než počet vlastníků z jiných zemí a rozdíly v jejich počtu se tak mírně snižují,“ uvedl vedoucí datového oddělení CRIF Jan Cikler.

V posledních šesti letech nejdynamičtěji rostl počet společností ovládaných rumunskými vlastníky, kterých je 11krát více než před šesti lety. Počet společností ovládaných z Bulharska vzrostl o 377 procent, počet firem s polskými majiteli se zvýšil o 236 procent a počet firem s maďarskými majiteli o 214 procent.

Zatímco zahraničními vlastníky z Ruska či Ukrajiny a dalších východních zemí jsou téměř výhradně fyzické osoby, u vlastníků ze západních zemí častěji převládají právnické osoby. Mezi ukrajinskými, ruskými či běloruskými zahraničními vlastníky tvoří fyzické osoby více než 98 procent fyzických osob.

U vlastníků z Kypru jsou to čtyři procenta, u vlastníků z Lucemburska dokonce dvě procenta majitelů. Právnické osoby výrazně převládají i u majitelů z Velké Británie, Švýcarska, Nizozemska nebo USA.

A proti tomu zpráva:

17.2.2015
Tisková zpráva


V ČR roste počet podnikatelů z východu, počet západních firem naopak klesá
Česká republika se v posledních letech těší rostoucímu zájmu podnikatelů ze Slovenska, Polska, Maďarska a balkánských států. Naopak počet ruských a ukrajinských firem v ČR stagnuje. Počet firem z Rakouska, Německa a Nizozemí dokonce v posledním období klesá. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, který obsahuje data o podnikatelských subjektech z České i Slovenské republiky.

Zájem Rusů o Česko pomalu upadá, naopak stále přibývá slovenských a polských firem

V roce 2014 bylo v České republice evidováno více než 450 tisíc obchodních společností, z nichž téměř 25 % má majoritního zahraničního vlastníka. Nejčastějšími zahraničními vlastníky jsou Slováci (20 tis. společností), Rusové (17,5 tis.), Ukrajinci (10,8 tis.) a Němci (9,5 tis.).

Zájem podnikat v ČR mají spíše východní státy

V posledních několika letech došlo k nárůstu počtu firem se slovenskými, polskými, maďarskými, rumunskými či bulharskými vlastníky. „Zatímco v případě Polska či Maďarska hraje roli zejména ekonomická a geografická blízkost, balkánské státy mohou v podnikání v ČR vidět možnost, jak se dostat blíže k západním trhům,“ říká Pavel Finger, člen představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Z první desítky zahraničních firem však došlo k mírnému poklesu počtu u firem s vlastníky z Rakouska (-7,4 %), Německa (-5,6 %) a Nizozemí (-6,1 %).

Ruský zájem o podnikání v ČR se už nasytil

V posledním desetiletí u nás došlo k dramatickému růstu počtu firem s ruskými vlastníky, a to z 8 300 na 17,5 tisíce (o 108 %). Nejmarkantnější nárůst počtu společností s ruskými vlastníky byl zaznamenán před rokem 2010, naopak od roku 2012 dochází k určité stagnaci, v posledním roce dokonce k mírnému odlivu ruských firem z republiky. „Přetrvávající krize na Ukrajině a sankční politika EU se na vývoji počtu ruských společností u nás zatím projevily jen mírně,“ konstatuje Pavel Finger.

Slovensko využívá výhod eurozóny

Oproti ČR je na Slovensku ruský ekonomický vliv mnohem menší – firem s ruským vlastníkem tam působí ani ne 5 stovek. „Slovensko je díky přijetí eura mnohem integrovanějším státem než ČR a láká tak podnikatele z dalších států eurozóny, především z Polska, kde se objevuje stoprocentní nárůst v posledních pěti letech,“ vysvětluje Pavel Finger. Zároveň na Slovensku došlo ke zvýšení počtu obchodních společností, které jsou z více než 50 % vlastněny Ukrajinci. Ti mohou přes Slovensko mnohem snadněji proniknout na západní evropské trhy.

Jedničkou v počtu firem se zahraničním kapitálem je na Slovensku přirozeně, jakožto sousedící stát, Česká republika. Dvaadvacet let od rozdělení Československa tam podniká téměř 17 tisíc firem s českým majoritním vlastníkem.

Graf 1: Počet obchodních společností v ČR se zahraničním vlastníkem
graf 1


Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Dědouch11 2017-07-17 18:15
Čím víc, bude mít Rusko u nás svých "objektů" (co možná nejhodnotnějšíc h), které si bude jakkoliv chránit, tím lepší budu mít pocit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # prasoallahpes 2017-07-17 16:35
Italský mafiáne. Co budeš dělat?! Nikdo tě dodnes nezlikvidoval, až se objevil vypatlanej hnědej islamista, kterého sis dovezl sám domu, protože sis myslel, že na tom vyděláš. Jsi v ůl to ti mohu říci. Nakopou vás do zadnice a z té svojí Itálie potáhnete rovnou do zadnice.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Pokémon 2017-07-17 16:55
zahranicni.eurozpravy.cz/eu/195470-nechcete-nam-pomoci-dame-migrantum-evropska-viza-a-posleme-je-na-sever-hrozi-italie/

Nechápu, proč by měli migranty pouštět dál do Evropy místo toho, aby byli sviňským krokem hnáni tam, odkud „to“ dovážejí? To se už i ti Italové docela pomátli z té pitomé Merkelové se Sorosem a vidí možnost pohybu toho černýho humusu jen jedním směrem? To si skutečně někdo opravdu myslí, že se do Evropy vejde celá Afrika a polovina arabů z východu, nehledě na existenční dopad pro evropské obyvatelstvo, které by se rázem stalo minoritním společenstvím u sebe doma? Pane Bože, dej mi sílu, abych se nemusel dívat na konec starého kontinentu s bolestným pocitem zbytečně zmařených životů našich předků, kteří za tyto NAŠE hodnoty bojovali celá staletí a teď nějaká dojčepiča se starým židovským [...]em jim to všechno bez ostychu nacpe do chřtánu zadarmo. Už nemůžu dál, třesou se mi vztekem pazoury, končím, nebo to se mnou sekne.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # zvedаvec4 2017-07-17 17:53
Citace:
Italská vysoce profilovaná bitva s Evropou o to, kdo by se měl postarat o ty statisíce migrantů zachráněných ve Středozemním moři a dovážených od roku 2014 na pobřeží ale pro tento navržený zákon přináší zpětné rázy a dokonce pěstní souboje v parlamentu.
Nejedna se o zachranovani [...]u ale o dovazeni. Kdyz si spagetozrouti [...]y dovazi, tak at si je ponechaji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # Věra Štimová 2017-07-17 19:26
1169. Poselství Boha Otce ze dne 3. července 2014 v 16:40.


JÁ JSEM PRAVDA. CHOPTE SE MÉ RUKY A NÁSLEDUJTE MĚ. VŠECHEN ŽIVOT POCHÁZÍ ODE MNE.


Má nejdražší dcero,

člověk řídí svůj vlastní osud, protože mu byla dána svoboda volby jako můj dar.

Někteří si vyberou správnou cestu do mého nebeského království, která vede skrze mého jednorozeného Syna, Ježíše Krista. Jiní vybírají nemoudře. Kvůli darům člověku, které zahrnují inteligenci, vědění a svobodnou vůli, mnozí zpychnou. Jiní vyhledávají klam a velké hmotné dary, které umožňuje svět, až se jim nakonec stanou důležité jen jejich chvilkové touhy. Lpěním na sobeckém jednání a skutcích, a tím, že se stanou posedlí sami sebou a hledáním osobního uspokojení na úkor ostatních, se odsuzují k hříchu, který je zotročí.

Tím, že odmítnete přijmout dar věčného života, který přináším všem, kdo budou mít podíl na mém království, drahé děti, se ode Mne oddělíte navěky. Přicházím v tomto čase zasáhnout, protože sebestřednost vyhladila ve světě všechnu lásku ke Mně ve vašem srdci. Přijdu a přinesu vám Pravdu, poznání mého království a připomenu vám dvě dané volby. První volbou je přijmout moji milosrdnou ruku a žít úžasným životem a sdílet božský život v mém novém království. Druhou volbou je vybrat si věčnou temnotu a stát se otroky propasti, kde Satan zůstane navždy.

Tak mnoho vás odmítá moji lásku, poznání, které jsem vám dal svým svatým Slovem a varování, která vám předali proroci. Nevěřte, že dnešní svět se nějak liší od dosavadních časů Země. Lidé se nezměnili. Hřích je stále vaší kletbou, a jen tím, že budete bojovat s nepřítelem – jenž vám přináší trápení a smutek – se stanete schopni přijmout život, který jsem pro vás stvořil.

Naslouchejte teď, když vám připomínám svůj slib. Stvořil jsem věčný ráj, který vám náleží. Poskytne vám věčný život těla a duše. Čeká na vás. Nepromarněte své dědictví. Učiníte-li to, zlomí Mi to srdce a tohoto rozhodnutí budete navždy litovat.

Slyšte nyní mé volání, neboť sešlu veškerá znamení, každý zázrak a každou milost k probuzení vašeho otupělého srdce, dokud vás nevyburcuji k poznání Pravdy.

Já jsem Pravda. Chopte se mé ruky a následujte Mě. Všechen život pochází ode Mne.


Váš Věčný Otec
Bůh Nejvyšší
varovani.org
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Jaris 2017-07-18 08:09
No, hlavne, ze masove protestuji ve vsech italskych mestech proti ockovani. Prioritou by melo byt potapet lode i s prevozniky a zbytek emigrantskych vykuku odvezt tam odkud prisli. Ockovani resit teprve az posledni emigrant opusti Italii. Jak vidim, Italove take nemaji pet pohromade.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Dědouch11 2017-07-18 10:57
Vláda, místo obrany před slimejši, vymýšlí vynucování vakcín. Bez vakcín se Taliáni obejdou roky, bez vážných následků. Bez obrany proti invazi slimejšů, je fprdeli celá Evropa. Pokud už není.
Mně z toho vyplývá, že Taliáni by měli vykopat zodpovědné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Monika lkemae 2017-07-18 09:12
Černochy nazpět do stromů a ke kozám a slimáky [...] z celé Evropy ! Jsem rasistka !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # LubinenKremlBot 2017-07-18 13:26
Tam , kde dají slimákům práva , tam neporoste minimalně 100 let ani tráva.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás