Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaLidská duše existuje, potvrdil výzkum. Nyní přiznávají i fanatičtí skeptici

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Lidská duše existuje, potvrdil výzkum. Nyní přiznávají i fanatičtí skeptici

Web, který vyvrací fakta skoro tak pochybný jako čeští Sysifové – Snopes – byl nucen přiznat, že lidská duše existuje, když se na jejich webové stránce objevilo ohromující doznání.

Podle Snopes neobvyklý experiment prováděný Dr. Duncanem MacDougallem počátkem 20. století přesvědčivě dokázal, že lidská duše existuje a je medicínskými zařízeními měřitelná.

Historicmysteries.com hlásí:

Dr. MacDougal prováděl experiment na šesti umírajících pacientech, kteří byli těsně před smrtí umístěni na speciálně udělanou Fairbanksovu váhu.

Záměrem Dr. MacDougalla bylo zvážit každé tělo před smrtí a po ní k určení jakékoliv změny změřené jemnými vahami. Tito pacienti se vybírali podle toho, že byli těsně před smrtí. Dva pacienti trpěli tuberkulózou, pět bylo mužů a jedna byla žena.

Dr. MacDougal v doprovodu čtyř dalších doktorů pečlivě změřil hmotnost svého prvního pacienta před jeho smrtí. Jakmile pacient zemřel, došlo k zajímavé události.

Náhle, v souběhu se smrtí se konec nosníku váhy se slyšitelným rázem propadl k nižší rysce na škálovací liště, kde zůstal, aniž by došlo k odrazu. Ztrátu váhy šlo určit jako tři čtvrtiny unce. – Dr. Duncan MacDougall

Experiment pokračoval na dalším pacientovi se stejnými výsledky. Dr. MacDougall měl pocit, že narazil na něco mimořádného. Citace z článku v New York Times z 11. března 1907 tento historický moment zachycuje:

„V okamžiku ukončení života se miska protiváhy propadla s takovou náhlostí, že to ohromovalo – jako by někdo něco z těla vyzvedl. Náhle veškeré obvyklé dedukce nahradila ztráta fyzické hmotnosti a ukázalo se, že tam byla ještě celá unce hmotnosti, co nejde ničemu přičíst.“

Všech pět doktorů provedlo svá vlastní měření a porovnali své výsledky. Ne všichni pacienti ztratili stejnou hmotnost, ale ztratili něco, co nešlo ničemu přičíst. Bohužel pouze čtyři z šesti pacientů šlo počítat kvůli technickým chybám nebo tomu, že jim pacient zemřel, než ho tam stihli umístit.

Ale co ta neustálá ztráta hmotnosti? Vše se bralo v úvahu, od vzduchu v plicích po tělesné tekutiny. Stejně to nešlo vysvětlit. U třetího pacienta došlo k divné variaci, když ten si držel stejnou hmotnosti i po smrti. Ale i on po jedné minutě ztratil asi unci váhy. Dr. MacDougal tuto diskrepanci vysvětlil následovně:

Věřím, že tomto případě, to bylo tím, že ten muž byl flegmatik pomalý na myšlení i činnosti, takže u něj už suspendovaná duše zůstala v těle i po smrti po tu minutu, než unikla na svobodu. Není jiný způsob, čemu to přičíst a u člověka s takovým typem temperamentu se to dalo i čekat. – Dr. Ducan MacDougall.

Po tomto experimentu a konzultaci s ostatními účastnícími lékaři určili, že průměrná ztráta hmotnosti u každého člověka byla ¾ unce. Dr. MaDogall tedy dospěl k závěru, že lidská duše váží 21 gramů.

Dr. MacDougal provedl stejný experiment na 15 psech. Experimenty neukázaly po jejich smrti žádnou změnu. MacDougall dospěl k závěru, že to značí, že jen lidé mají duše.

Učitel fyziky průmyslovky v Los Angeles H. LaV Twining zkoušel v roce 1917 stejný experiment na myších. Jeho závěr byl v souladu s Dr. MacDougallem. Při smrti myši nedošlo k žádné odchylce v hmotnosti.

Dr. MacDougal byl uznávaným lékařem v Haverhill a šéf Výzkumné společnosti, která prováděla v tomto oboru práci už šest let před experimentem. Ač by jeho experiment byl v moderních časech považován za neetický, tak je pořád pozoruhodný a vyvolal hodně kritiky počínaje použitou metodologií až po různé náboženské důsledky.

Dr. MacDougall přiznával, že je třeba provést ještě hodně výzkumů, ale po těchto experimentech obrátil Dr. MacDougall svou pozornost k získání schopnosti duši během opouštění těla vyfotografovat. Bohužel po jeho experimentech s vážením duše se Dr. MacDougallovi už nepodařil žádný další vědecký průlom. Dr. Duncan MacDougall zesnul v roce 1920.

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-6 # jan lavicka 2017-07-17 10:46
www.imdb.com/title/tt0315733/

pravější poznání:
www.ragauian.cz/.../

odpovědi na vše: Arkadij Petrov - Zrození světa
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Popo 2017-07-17 11:18
Cituji jan lavicka:
pravější poznání
Pekná blbosť, hodná každého mysliaceho človeka. Pravdou je že poznanie buď je alebo nie je, medzi tým už nič iného (žiadne pravejšie alebo menej pravé) neexistuje...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Popo 2017-07-17 11:42
Cituji :
Dr. MaDogall tedy dospěl k závěru, že lidská duše váží 21 gramů.
Je známí fakt že duša má elektrickú povahu a tak isto je tiež známim faktom že nabitý kondenzátor alebo akumulátor má inú (je ťažší) hmotnosť ako ten samí nenabitý...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # jan lavicka 2017-07-18 06:22
Ano, tupí lidé, co si myslí, že neexistuje nic, co by neviděli na vlastní oči, bohužel stále existují, pro ně zřejmě už bylo všechno objeveno :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Popo 2017-07-18 08:12
Priatelu buď máš belmo pred očami a v tom prípade by si mal čo najsamprv navštíviť očného alebo to už s tou úchylkov (myslením) preháňaš. O niečom úplne inom kam sa to snažíš posunúť píšem. Prestovšetko ďakujem ti za ďalší z nespočetných potvrdení toho jak úchylné je myslieť...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # jan lavicka 2017-07-18 09:47
Nesmíš hodnotit dle svého úsudku, který zde píše naprosté filozofické nesmysly, samozřejmosti, které je schopno vypustit i dítě ze školky typu "pochybuji o všem" či "pravda je, nebo není" :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Popo 2017-07-18 12:33
Cituji jan lavicka:
Nesmíš hodnotit...
Priatelu na rozdiel od teba domýšlajúceho si sprostosti som si ja nemysliaci v plnom rozsahu pánom svojho "Ja". Nie je ti dané a tak čo smiem a či nesmiem nechaj ty len na mňe. Vec sa má tak že kým sa človek nezbaví téj svojej úchylky (myslenia), je len celkom prirodzene že mu nie je dané "pár" vecí z tohto sveta "pobrať"...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # moje meno 2017-07-17 11:36
Raguian už skúmam dlhšie, neskôr sa vyhýba otázkam, nedokončené odpovede, názory iných.. sú to len dohady a aj potvrdené dokazy sú len obyčajné virtuálne schémy..

Na konci čias nebudeme vedieť aký je rozdiel medzi dobrom a zlom - "pravdou a klamstvom" - Kristus

V dnešných posledných časoch, je toľko veľa falošných prorokov/ učiteľov, ktorý sa vydávajú za PRAVDU, ktorých poznáš podľa ovocia - ten kto nepozná seba (svoje svedomie - svoje hriechy/ skutky/ čiiny, tak ten nepozná Boha) - je jednoducho už moderným svetom ZDEGENEROVANÝ

Možno, asi, pravdepodobne, z druhej ruky.. toľko je tých webov a názorov o Kristovi/ Bohu/ posmrtnom živote.. každý hľadá pravdu, ale stále ju nenašiel, kedže je to len pravda jedinca/ osobnosti.. vlastne je to len jeho názor, ktorý ma z druhej ruky/ knihy či dokumentu/ textu.

Jediným vodítkom je naša myseľ/ vedomie, ktoré vraví čo je a čo nie je dobré.. nikto a nič to nezmení, lebo to svedomie máme všetci rovnaké - zdraví jedinec by mal vedieť či ide o zastrašovanie, manipuláciu, degradáciu..

Samozrjeme, dnes sme už totálne degradovaný modernou technikou, vlnami, mobilmy, pc, tv, masmédiami.. jednoducho je čas na zmenu u každého jedinca bez ohľadu na to kto je, ako vyzerá a čo spravil či nespravil počas života.

Máte vlastný rozum, preto ho používajte.. nebudte závyslí na názoroch a životoch iných/ celebrít/ idolov, IN zvráteného - chorého sveta..

Máme sa veľa čo učiť od zvierat, prírody či Krista.. Je to naša cesta, náš spoločný život - náš príbeh
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # John Maxwell 2017-07-17 11:59
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # jan lavicka 2017-07-18 06:24
zbytečná existence Maxwell opět zaúřadovala svými multi-účty i zbytečným příspěvkem ... smutný to život máš :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Janinna 2017-07-17 19:51
Líbí se mi moje meno co jste napsal.
Už Ježíš Kristus učil, že máme milovat jak sebe tak ostatní. Pečovat o svou duši, protože ta samozřejmě, že existuje, to je ta božská částice v každém nás.
Ale náboženství nás naučilo pohrdat sebou, šlapat po sobě, prohlašovat se za hříšníky a v konečném důsledku považovat za dobrou věc jenom lásku k druhým a obětování se pro druhé, plnit přání ostatních.
Považovalo se samosebou, že sami sebe, svou duši, budeme mít rádi.
Ale tak to není, když nás nikdo nenaučil milovat sám sebe, své nitro, tak buď budeme velmi stydliví nebo příšerně drzí a neomalení.
Často jeden stav přechází do druhého.
Mít rád sám sebe je v první řadě péče o svou duši a nebát se svých přání.
Pokud naše přání nikoho neomezuje, tak se za ně nemusíme stydět.
"Já chci".
My žijeme "já musím".
Zvykli jsme si potlačovat své pocity, zvykli jsme si být neupřímnými, zvykli jsme si jíst bez požitku z jídla.
Přitom člověk uvnitř sebe vždy ví, co chce.
Ten, kdo žije duší, ten se nebojí svých pocitů a citů.
Naše pocity mají božskou podstatu, takže se jich nemusíme bát.
Když je naše duše příliš připoutána k materiálnímu světu, začíná cítit bolest, strach a nedokáže přijmout případnou materiální ztrátu, krach.
Čím je větší kult spotřeby, tím větší je připoutanost duše.
Čím méně je lásky v duši, tím více je v ní připoutanosti k "věcem" a agrese, a tím těžší je pro ní ztráta "věcí" či zvládnutí stresu.
Morálka musí být důležitější než zisk, jen tak zachráníme sebe, své zdraví, zdraví svých dětí a v konečném důsledku celou současnou civilizaci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # jan lavicka 2017-07-18 06:26
A to ještě ten anti-krist papež řekl, že nemáme rozmlouvat s Kristem :)
Nejsem žádný pobožný člověk, ale důkazů, že existuje něco víc, je už tolik, že to ignorují už jen ignoranti se zavřenýma očima typu Popo :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # jan lavicka 2017-07-18 06:28
To není pravda, na Raguian mluví dost konkrétně, leda bys neuměl číst, viz odkazy i v tom článku - je to často velmi konkrétní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Britney Smith 2017-07-17 23:01
Keby ludska dusa neexistovala,ta k preco by vsetky nabozenstvamvra tane slobodomurarov vyznavali DUALNY SVET( TO JE FYXICKY A DUCHOVNY), a potom,preco su vsetci nasmerovani na Dvojcentro galacie,ktore nazyvaju ako MATERNICU,kam putuju duse zosnulich k ocistcu a vzkrieseniu do dalsieho xivota? Preco vyznavaju dve galakticke brany( muza a zeny)? Aj Boh je pre nich Dualny,muz a zena v Jednom! Aj preto zacina biblia pluralom,Elohim , na a aj znamy Tetragrammaton pozostava z muzskeho Iah a zenskeho Havah,ako IHVH...To iste je ANKH,kde Oval-zena je na T-tav,symbole muza! A o com je Jing a Jang,ci tie Dvojhlave orly a orlice? O com je Magen David,dva prelinajuce sa trojuholniky ako lona muza( nahor) a zeny( nadol)?! O com je Ahalom a Kahalom,ci ine pluralne bozstva? Ci nie je cibulovy kostol falickeho raxu a Synagoga( Minha po Hebrejsky) yonickeho razu? Ci nevyznavali Slnko a Mesiac( zastupijuci Mliecnu drahu)?Najvyssi eho Boha a Bihynu??? Pre vzdelanejdich,j e hasne ze aj kvantova fyzika je zalozena na dvoch poloch a energiach! A kto sa fo hlbky ponori do antickych ARCHEO-ASTTONOM II,jasne pochopi ze anticky svet veril v dusu cloveka,a jej odchod cez Orion do Dvojcentra galaxie( kam vsetko sj tak gravituje)a cez Ciernu dieru( vaginu) do Maternice( Dvojcentra)...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jaris 2017-07-18 10:54
V Bibli je "duse" prelozena z hebrejskeho ne-phesh a reckeho psy-khe'. Bible pouziva slovo duse pro lidi i zvirata (Genesis1:20, 21, 24, 25) nebo pouziva toto slovo pro samotny "zivot". Prikladem muze byt i nase cestina, kde muzeme treba rici: "Vstoupil jsem do mistnosti a nebylo tam zive duse". Samozrejme se tim mysli lide a ne nejaky nematerialni spirit.
Temer vsechna nabozenstvi, filozofie, nakonec i ateismus se upnuly k falesnym spekulacim o dusi, ktera opusti po smrti telo a nekde vesele zije dal.
Bible vsak rika toto: Genesis 2:7 -
A Jehova Buh pristoupil k tomu, aby vytvoril cloveka z prachu zemske pudy a aby vdechl do jeho chripi dech zivota, a CLOVEK SE STAL ZIVOU DUSI." Nikde neni receno, ze mu byla duse dana, ale sam se dusi stal.
Po proneseni soudu nad Satanem(had) a lidskym parem, Buh rekl Adamovi ono zname, " prach jsi a v prach se obratis" (3:19). Zadne poskytnuti nadeje o vyletnuti duse z tela, nic takoveho nebylo receno.
Ezekiel 18:4 jde na toto tema jeste dal. Cituji: " "Pohledte vsechny duse(lide) ty patri mne..... Duse, ktera hresi - ta zemre. (Hrich znamena imperfekci/nedo konalost, kterou lide zdedili po Adamovi a Eve, kdyz snedli zakazane ovoce).
Kdyby totiz duse mohla "cestovat a byla nesmrtelna", nebylo by treba, aby na Zem prisel Jezis Kristus. Nebyla by potreba vzkriseni, o ktere mluvil . Sam se stal lidem prvnim prikladem. S pomoci sveho Otce Boha, byl vzkrisen. Lide, kteri u te udalosti byli, pak s nasazenim vlastniho zivota podavali o vzkriseni JK svedectvi.
Duse je tedy samotny zivot. Tak jako vypojite snuru ze zasuvky, stejne tak zanikne zivot.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Snorlax 2017-07-17 13:29
ze vy blazni radeji tu svoji dusi nepoznate :)))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # John Maxwell 2017-07-17 16:01
Už ji upsali ďáblu ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Annunaki 2017-07-17 14:32
Velmi starý experiment, který se již nepodařilo zopakovat. Ale i kdyby ano, tak to není důkaz, mohlo jít například o uniklé prdy či nějakou chemickou reakci...

Já nevím, ale na mě každá taková zpráva udělá dojem že vše tady je účelové a nepodložené, takže milé AC24, pokud chcete být trochu solidní, doporučuji se podobným zprávám vyhnout.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # tapka 2017-07-17 15:14
uniklé prdy .... :-D
Ten tvůj komentář je určitě odbornější než celý výzkum
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # pepe222 2017-07-17 16:09
Jak je možný, že když si prdnu, tak to cítím? Prdel mám, jako každý, níž, než nos. Že by ty plyny stoupaly nahoru?
A která chemická reakce změní hmotnost látky?
Byl o tom natočen i film. "27 gramů" se to jmenovalo, myslím.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Pokémon 2017-07-17 16:32
Toto mi připomělo takový dobrý vtip o chlápkovi, který tvrdil doktorovi, že prý má propojenou nervovou soustavu mezi očima a řitním otvorem. A když se ho doktor ptal, proč si to myslí, tak mu odpověděl, že, když se píchnul jehlicí do prdele, tak mu vyhrkly slzy a opačně, když se tou jehlicí bodnul do oka, tak, že se posral.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Annunaki 2017-07-17 17:53
Film s jmenoval 21 gramů a byl o něčem jiném, každopádně né o tomto výzkumu. Když něco stoupá nahoru, neznamená to že to nic neváží. Dle rovnice E=mc2 s výdejem energie při chemické reakci klesá hmotnost.

Každopádně ale pokud řeknu že těch 21 gramů bylo jeho zdravotní pojištění, které právě vypršelo, má to stejnou váhu jako když řeknu že to byla jeho duše. Ono totiž něco jako "co jiného by to mohlo být" není příliš vědecké.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # pepe222 2017-07-17 19:41
Pak jste ten film asi nepochopil. Ten film právě poukazoval na "možnost", že v okamžiku smrti tělo ztrácí právě 21g. Proč myslíte, že se tak jmenoval? Protože hlavní hrdina vážil kolečko salámu a zjistil, že váží 21g? Bylo to samozřejmě umělecky podáno.
A jestli autora motivoval právě tento výzkum, nebo nějaký jiný, který došel ke stejnému závěru, není vůbec podstatné. Vy víte, co bylo autorovou motivací? Poučte mne prosím.
Když je v těle plyn lehčí než vzduch, tak po jeho vypuštění určitě nebude tělo těžší, jak se snažíte naznačit, ale naopak. (nebo proč tuhle mojí poznámku kritizujete?)

Sice máte ze školy hezky našprtané rovnice, ale vůbec jim nerozumíte, nebo kde je chyba?
Dá se předpokládat, že výdej energie v mrtvém těle bude nižší, než v těle živém. A že by nastala tak dramatická reakce, která v okamžiku spálí 21g hmoty? Kdo a kdy v těle takovou reakci pozoroval?
To by to tělo asi muselo explodovat.
Proboha, myslete. Čistě logicky. Hmotnost těla jistě kolísá jak v průběhu života, tak po smrti, o tom neni pochyb. Ale to kolísání, neberu-li v úvahu příjem a vylučování, je velice pozvolné. Není možná skoková změna, nota-bene nastává li tento jev pravidelně, v jednom okamžiku, a sice právě v okamžiku smrti. Pozornému výzkumníkovi to lecos napoví, blbec nad tím mávne rukou a začne brblat nějaké rovnice.
Jistě že to není "vědecký důkaz", ale, kdo ho potřebuje? Holt někdo věří, že duše existuje, někdo zase věří, že neexistuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # pepe222 2017-07-17 20:18
oprava:
Když je v těle plyn lehčí než vzduch, tak po jeho vypuštění určitě nebude tělo LEHČÍ, jak se snažíte naznačit, ale naopak. (nebo proč tuhle mojí poznámku kritizujete?)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pokémon 2017-07-17 16:20
I obyčejný tlukot srdce na extrémně přesné váze lze považovat, jako určitou sílu, která vzniká při přenáší váhy a po ukončení srdeční činnosti evidentně přestane působit. Jak prozaický výsledek má vysvětlení tohoto "důkazu"?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # zvedаvec4 2017-07-17 16:49
Peka blbost.
Organismus umira pomalu trva to nejakou dobu a jsou tudiz mozne zmeny vahy, leda ze by delal takove pokusy Dr. Mengele a sve pacienty zabil. Ale ani on je nejabijel na takove picoviny.

Moje fenka je takova dobra duse, ze by musel Dr. Duncan MacDougalle navazit dusi nejmene 39 gramu.

Jaky je rozdil mezi psem a clovekem? Pes nikdy nezradi, proc ba nemel mit dusi?

A takova Erika ci Bures maji cernou dusi, vazi mene ci vice nebo nemaji nic? Rekl bych ze ma cerna duse zapornou vahu. meli to zvazit u zlodeje Vaclava Lahvone, takovou cernou dusi jako mel on ma malokdo. Taky bylo Zahorovo loze v pekle vylepseno a prejmenovano na Havlovo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # pepe222 2017-07-17 17:20
V článku se ale nepíše o umírání, to může probíhal dlouho, nebo taky velice rychle.
Tady se ale píše o okamžiku smrti, což je už podle názvu okamžik.

A taky pozor na to, že nervová soustava může ještě nějakou dobu pracovat. Ve středověku jakýsi doktor prováděl výzkum, za jak dlouho člověk zemře po setnutí hlavy, a tak se s některými odsouzenci na smrt domluvil, aby po oddělení hlavy mrkali. A skutečně, někteří vydrželi až minutu mrkat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # Kajo 2017-07-17 18:43
Cituji pepe222:
V článku se ale nepíše o umírání, to může probíhal dlouho, nebo taky velice rychle.
Tady se ale píše o okamžiku smrti, což je už podle názvu okamžik.

A taky pozor na to, že nervová soustava může ještě nějakou dobu pracovat. Ve středověku jakýsi doktor prováděl výzkum, za jak dlouho člověk zemře po setnutí hlavy, a tak se s některými odsouzenci na smrt domluvil, aby po oddělení hlavy mrkali. A skutečně, někteří vydrželi až minutu mrkat.

Tak ty jsi mně rozesmál, člověče! :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás