Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaMarkéta Šichtařová: V rámci boje proti diskriminaci žádám sňatek s dvěma muži

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Markéta Šichtařová: V rámci boje proti diskriminaci žádám sňatek s dvěma muži

Není to tak dlouho, co jsem zas jednou po nějakém tom roce dostala poněkud infantilní nápad udělat si test politických preferencí. (Nojo, máte pravdu, jsou i užitečnější věci k práci.)

Znáte to: Onen graf o čtyřech kvadrantech, který vám „prozradí“ přesně to, co už stejně dávno o sobě víte. Jestli jste vlevo, či vpravo. Jestli jste konzervativní, nebo liberální.

Výsledek pro mě samozřejmě nebyl žádným překvápkem, jen jsem si vynadala, že jsem ztrácela čas něčím, co stejně vím: Vždy se v grafu ocitnu úplně v rohu v pravicově-liberálním kvadrantu. Na tom by ještě nebylo nic zajímavého.

Ovšem o pár minut později mi padly oči na článek, který hlásal, že Kolumbie jako první na světě uzná zvláštní registrované partnerství mezi třemi muži. „Nejsme tři přátelé, co spolu bydlí, jsme zkrátka rodina," uvedl jeden z nich doslovně. A já se rozčílila, jaká je to komedie. A v tu chvíli jsem se poprvé sama nad sebou zarazila: Považuji se přeci za hodně liberální, míněno svobodomyslnou, ne? Koneckonců i všechny psychotesty mi to tvrdí. Tak proč by mě vlastně mělo „manželství“ mezi třemi chlapy zarazit?! Kde je chyba?

A odpověď sobě samé přišla vzápětí:

Není nic zajímavého, překvapivého, vadného či snad dokonce špatného a pohoršujícího na tom, že tři muži chtějí spolu žít; je to pouze méně časné. Je ale vadné a pro mě pohoršující, když se méně častý úkaz stává ve společnosti preferovanou normou, která je státem chráněna víc než zvyklosti majoritní. Než například heterosexuální manželství s dětmi. Říká se tomu pozitivní diskriminace. To je „to něco“, co mi pije krev.

Není divné, že se mužům líbí bydlet pohromadě. Je ale divné, když tři muži smějí uzavřít státem potvrzený svazek, zatímco bílý muž dvě ženy potvrzené sňatkem mít nesmí. Je divné, když menšina má víc práv než majorita.

Je naprosto normální, žádoucí, nestojící za komentář, pokud se mezi finalistky soutěže krásy díky hlasování nejrůznějších fanoušků probojují nejrůznější modely dívčí krásy: Blond i zrzky, bledé i černé, tyčky i rozvinuté. Je pokroucené a v konečném důsledku i pro jednu z finalistek dehonestující, je-li kupříkladu přehlídka samých blondýn doplněna jednou černou Afričankou jen proto, „aby se neřeklo“, a aby to „bylo vyvážené“.

Je žádoucí, aby se na jakoukoliv univerzitu mohl přihlásit jakýkoliv student jakéhokoliv původu. Je nemravné, když kvůli kvótám jsou upřednostňováni zástupci minorit tak, že vyřazování jsou zástupci majority, kteří se třeba v kvalifikačních testech umístili výš. Jako je tomu na některých amerických univerzitách.

Je zvrácené, že - zdaleka nejen ve Skandinávii - dlouhodobě roste procento dětí sebraných pod jakoukoliv záminkou biologickým rodičům a poskytnutých k pěstounství či přímo k adopci tu profesionálním pěstounům za peníze, tu třeba homosexuálnímu páru. Je normální, že s tímto mým textem řada lidí nesouhlasí. Je nebezpečné a nechutné, že v USA, Kanadě a v řadě dalších západoevropských zemí by byl považován za plný takzvané mikroagrese, protože se zabývá původem lidí, ba dokonce za rasistický a xenofobní, protože vyjadřuje nesouhlas s jakýmikoliv kvótami na cokoliv.

Markéta Šichtařová

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-2 # eli 2017-07-17 05:44
O tom, ze sa pani Marketka nachadza v politickej skale niekde uplne hore v rohu na pravej strane, snad nepochybuje nikto z tych, co citaju jej clanky plne "infatilnich napadov." V tej Kolumbii, sa deju cudne veci uz od roku 1492, ale s homosexualitou sa tamojsi divosi oboznamili az mozno niekedy zaciatkom 16-teho storocia, ked sa do rise Inkov prihnala horda spanielskych moreplavcov Francisca Pizarra z ktorych si zrejme niektori vystacili aj bez zien, na ich dlhej puti cez Atlantik. Zahadnu smrt Atahualpu, mozno vysvetlit aj odmietnutim manzelskeho zvazku so samotnym Pizarrom. Teda o co tu pani Marketke asi ide? Manzelstvo medzi muzmi tlacia do priestoru modernej juristiky ti v tom pravom hornom rohu, toho pravicově-liber álního kvadrantu. Oni nam vladnu, oni nam uzakonnuju spolocenske normy, teda preco pani Marketka tak vrucne roni tie svoje krokodilie slzicky? Ze by ziarlivost? Urcite nie. V dobe chytrych telefonov, facebookov a twitterov, pokutne multiplikovane intimne vztahy, su modernou spolocenskou normou, kto potrebuje dekrety o manzelskych zvazkoch? Je na tom nieco pohorsujuce? Kto by sa stazoval, ved to vyhovuje kazdemu, vcetne homosexualov, ze? Ono to zacne vadit az v tedy, ked sa tento "méně častý úkaz stává ve společnosti preferovanou normou, která je státem chráněna víc než zvyklosti majoritní." Ona ta "majoritní zvyklost,"bola zvyklostou, az do tej doby, nez sa zmocnila vlady ta smecka v tom pravicově-liber álním kvadrantu, do ktoreho sa zaraduje aj pani Marketka. To bezhranicne pokrytectvo pani Marketky, cuha z kazdeho jej clanku, ci uz zarypne do ekonomiky, politiky, alebo socialnej oblasti.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pavel Blaheta 2017-07-17 13:33
Eli, Eli. Máš mezery ve vzdělání. Homosexualita byla u jihoamerických Indiánů naprosto běžná. Přečti si nějaké knihy od našeho cestovatele, národopisce, kaktusáře, Alberta Vojtěcha Friče. V jedné z nich popisuje svůj několikaměsíční pobyt mezi Indiány (divokými) a popisuje jak tam funguje dospívání mužů - od věku, kdy se mohou začít učit lovit, bojovat, sbírat divoké plody k jídlu a také se učit jejich pověsti a náboženské texty, tak jsou ubytováni společně ve velké chatě do které nechodí ženy a dívky - ty bydlí zase zvlášť do doby, než si najdou ženicha. A ti kluci tam bez zábran provozují autosex i homosexuální praktiky. Nemají žádného "Imáma", který by jim otrávil mozek kecy o tom, že onanie je proti Bohu nebo sex s klukem a nezbývá jim než si zaplatit majiteli koz kontakt s kozou. Jsou to přírodní národy a na věci se dívají přirozeně. Je naprosto přirozené, že první sexuální kontakt mají kluci s klukama a dívky s dívkama. A pak jak vyrůstají tak se defirencují a většina pak žije s ženami a malá část zůstane sama - ti se pak u Indiánů nezúčastňují bojových výprav. Takže asi tak. Život je trochu složitější než si my namyšlení Evropané myslíme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # eli 2017-07-17 15:48
Pavle, vo vzdelavani v tomto smere preferujem take zdroje, ktore su zalozene na historikych podkladoch. Vytvorom, nejakych potulnych cestovatelov, vela casu nevenujem. Urcite, homosexualita je prirodzena uchylka, ktora sa vyskytuje u kazdeho naroda. Tu ide o skor o kulturu narodov, ktore tuto skutocnost akceptuju, alebo odmietaju. U niektorych kulturach juhoamerickych domorodcov bola homosexualita sucastou nabozenskych ritualov, ktore boli chapane ako transformacia nadprirodzenej moci z jedneho muza do druheho. Mimo tych obradov, bola homosexualita prisne odsudzovana a trestana smrtou a vypalenim obydlia. Kulturu Inkov, velmi obsirne opisuje vo svojej knihe JOHN HOWLAND ROWE, ktoru je mozne stiahnut na tejto stranke.
lib.berkeley.edu/.../rowe.pdf
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Pavel Blaheta 2017-07-17 21:15
Na ja naturliche. kulturu Inků neznám a je mi popravdě řečeno cizí. A v oblasti informací preferuji když někdo předává osobní zkušenosti s něčím. Více než vyčtené z kronik věci.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-2 # eli 2017-07-18 01:12
Tieto cestopisy, su vo vacsine pisane kabaretnym sposobom, pisu ich prevazne dobrodruhovia (predavaci ), teda ich ucelom je citatela uputat, nie informovat. Dobre sa citaju, ale aj dobre predavaju.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # zvedаvec4 2017-07-16 11:41
Marketo, prima napad, mam bratra vezmem si Te. Kdy mas cas, pujdeme na matriku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # remingtonist 2017-07-16 12:38
Markétko, myslím, že ti to povolej jenom v případě, že oba ti muži budou homosexuální!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Britney Smith 2017-07-16 12:53
Blbe komentare od nlbcov,co nepochopili jej clanok! Takze vdaka tymto blbcom nam vladnu ini blbci!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # sslavek 2017-07-16 14:39
A ta rodina bude zcela úplná, až jeden z těch tří chlapů porodí dítě:-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-7 # Věra Štimová 2017-07-16 18:38
Pope Francis probably means well but he is deluded if he thinks a P2 Freemason selected person like Marco Di Mauro is going to be anointed the leader of a bloodline controlled world government.
In any case, Francis is being roiled by yet another Vatican scandal, in this case a drug fueled gay orgy that was busted by the police after neighbours complained about the noise. This could lead to yet another Cardinal being fired, CIA sources say.
benjaminfulfour.net
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # pumi 2017-07-16 23:18
Realita dnešní Francie: migrant z Afriky dává své bílé liberální přítelkyni školení o rovnoprávnosti mezi pohlavími.
www.youtube.com/.../
Pokud podobné migranty z Afriky nechcete v ČR, volte SPD.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Jan Kadlec 2017-07-17 09:23
Ty tomu vážně věříš? Přes 20 let politici před volbami slibují přesně to, co chtějí lidé slyšet. A přes 20 let po volbách dělají pravý opak. Vážně jsi tak naivní a myslíš si, že Okamura po volbách splní byť jen půlku toho, co nasliboval?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Přemek 2017-07-17 16:42
Bez idejí jsou sliby prázdné jako láhev opilcova. Slušeli jste od Tomia Okamury někdy silné reflexe pevné ideje národně sociální s mravními principy v Ústavě?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Věra Štimová 2017-07-17 00:15
Co je dnes normální ? Včela, skřivan, strom, slon a veverka. Ti ostatní jedou podle nařízení z EU, OSN, NATO a z hlav těch, kteří nikdy ženatí a vdané nebyli, protože jejich ctnosti jsou na úrovni kokošky pastuší tobolky. Ta je taky normální.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Přemek 2017-07-17 16:40
Zajímavá zpověď libertariánky o tom, že svoboda bez přívlastků patří na psychiatrické kliniky. Takže mnozí libertariáni se rychle odhalí jako celkem rozumná pravidla vyžadující trochu konzervativci a trochu rebelující reformátoři. To čtyřkvadrantové rozdělení ze Zeměplochy je nebezpečné užívat jakýmkoli myslícím tvorem s trojrozměrným tělem a vícerozměrnou duší...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás