Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaKde jsou nyní média a obránci evropských hodnot? Ukrajiská policie zablokovala redakci nejčtenějšího deníku Vesti

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Kde jsou nyní média a obránci evropských hodnot? Ukrajiská policie zablokovala redakci nejčtenějšího deníku Vesti

Ukrajinská policie s tajná služba včera při prohlídce redakce ukrajinského vydání deníku „Vesti“, zablokovaly práci novinářů. Evidentně jde o další krok k zastrašení kritického tisku na Ukrajině.

V redakci, která se nachází v nákupním centru „Gulliver“ v centru města, se spolu s tajnou službou osobně se objevil hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios.

Policisté zablokovali vstupy do domu a vypouštěli lidi teprve po přezkoumání osobních věcí a předložení dokumentů. Před spuštěním prohlídky bezpečnostní síly zablokovaly celý blok okolo nákupního centra „Gulliver“. Operace byla provedena plně vyzbrojenými speciálních silami a obrněnci, uvedla publikace „Strana.ua“.

Mluvčí ministerstva vnitra Artem Ševčenko na Facebooku tuto informaci potvrdil a omluvil se návštěvníkům nákupního centra.

Podle prokurátora Anatolije Matiose, prohlídka souvisela s financováním mediálního holdingu - údajně z peněžních prostředků získaných za pronájem tisíců železničních vagonů. „Doufám, že od této chvíle tisíce vagónů, které stála asi 40 milionů dolarů, nebudou použity k volnému šíření takových skvělých novin, jako Vesti „a dalších falešných webových stránen,“ citoval Matiose Korrespondent.net. Přičemž zároveň úřady tvrdí, že prohlídky nejsou spojeny s prací novinářů.

Nicméně, podle šéfredaktorky Oksany Omelčenkové, právě kritika úřadů vedla k útoku na redakci. Omelčenková rovněž uvedla, že se příslušníci bezpečnostních služeb vloupali do kanceláře, aniž by měli soudní příkaz k prohlídce. Kromě toho policisté pohrozili zastavením rozhlasového vysílání „Vestí“ po zveřejnění zprávy o prohlídce a navíc jsou problémy s umístěním materiálů na webových stránkách vydání.

„Za 4,5 roku holdingu je to už čtvrtá prohlídka, dnes - s oblíčením budovy a obrněnými vozidly,“ uvedla. Podle ní „Vesti“ odmítají uposlechnout pokyny vycházející z prezidentské administrativy a publikují materiály o skutečné situaci na Ukrajině.

V prohlášení vydavatele na webové stránce se hovoří „o plánované okupační akci“, zaměřené na odstavení majetku a zastavení kritického média.

„Žádáme ukrajinské a mezinárodní mediální komunity, nelhostejné odborníky a aktivisty, veřejné mínění a občanskou společnost o podporu Vestí „v boji za svobodu projevu a právo mluvit,“ vyzvali novináři.

Noviny „Vesti“ mají z deníků na Ukrajině největší náklad - 350 tisíc výtisků. V jejich redakci opakovaně docházelo k prohlídkám, které Rada národní bezpečnosti a obrany (NSDC – vedená Turčynovem) vysvětlovala podezřením z nelegálního financování novin.

"Bude jistě zajímavé sledovat, jak se k omezování svobody tisku a projevu na Ukrajině postaví český mediální mainstream, a tzv. ochránci svobod a samozvaní vykladači "evropských hodnot".

Zdroj: pz.cz

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+41 # Janinna 2017-07-15 20:40
Kde jsou média a ochránci evropských hodnot?
No přeci pořádají hon na Zemana, Orbána a Fica.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Jarin G. 2017-07-15 23:26
Jani! Musím Vás lehce pokárat! ;o) (hihihi)
A co Putin? Ten stojí v čele pozornosti při honu mainstr. médií na škodnou! Ten je všude a může za vše, přeci.
A na Ukrajině dvojnásob!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # pesimista 2017-07-15 21:43
pokud delali to co vy, tak se vubec nedivim
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # olinka215 2017-07-15 22:00
To je taktika všech agresorů.
Vyberou si nejsilnějšího hráče a toho se, pro výstrahu všem ostatním, pokusí nejdříve zastrašit a pokud to nepomůže, tak přímo zlomit.
To vše, ze strachu a obav z toho, že by pravda mohla lidem otevřít oči. A není většího nepřítele politických vyžírků, než pravdivě informovaný občan
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Janinna 2017-07-15 22:38
Ahoj Olinko, otázkou je, který občan je pravdivě informovaný.
Jsme zahlceni takovým tokem informací. A můžeme jenom třídit - blbost, možná a asi pravda (schválně píšu asi, protože stoprocentní jistotu - istinu, málokdy máme).
Jak ta Popelka - čočku do ošatky,....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # olinka215 2017-07-15 23:54
Ahoj Jani, v mých očích je to ten,který se pídí po informacích. Třídí je, používá svůj rozum, trošku se vyzná v historii, minimálně natolik,aby poznal,kdy je historií manipulováno a hlavně, v čí prospěch. A na základě toho se,alespoň částečně, orientuje.
Ten,kdo aktivně naslouchá, vnímá a pamatuje si - co, kdy a kde, který politik říkal a říká. A na základě toho si dokáže odvodit, kdo je stálý ve svých názorech a kdo je jako korouhvička.
Vím,že nikdo z nás nezná a nikdy ani, celou pravdu, znát nebude. Dokonce si myslím,že lidí, znajících celou a úplnou pravdu je naprosté minimum,ale to neznamená, že musíme vládní garnituře zblajznout vše, co nám naservíruje, Důležité je i to, že lidé začínají pochybovat, zda je vše tak, jak je nám předkládáno ( a to i ti, kteří se o politiku nezajímají). I to je pro politiky alarmující. Je to jasný signál, že nelze lhát donekonečna a že jednou dojde na to,že se budou ze svých činů zodpovídat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Janinna 2017-07-16 00:33
Ano máte naprostou pravdu a napsala jste to skvěle.

"Pravda za sedmi pečetěmi":
Matrjoška se většinou skládá ze sedmi loutek. Když ji rozebereme zůstane nám první, nejmenší panenka.
A ta nejmenší panenka je pravda, to co se skutečně děje.
Zavřeme ji do větší loutky - a to je první úroveň lži.
A pak další část matrjošky, a další, třetí úroveň.
A tak navršíme na první panenku dalších šest matrjošek. 
Jak se říká: "Pravda za sedmi pečetěmi."
Pečetě představují z hlediska psychologie různé varianty zkreslení pravdy. 
To pro drtivou většinu obyvatel naprosto stačí....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Věra Štimová 2017-07-17 01:35
přišlo na mail:

Předmět: Fwd: Egypt??? Ahoj kamarádky a kamarádi, vrátila jsem se z dovolené v Egyptě a chci se podělit o svoje zážitky. Jezdím tam každé jaro, ale co se dělo letos, bylo otřesné. Prvně byli v hotelu s námi muslimové jako hosté. Brali jsme s sebou vnuka, proto jsme volili ne zrovna nejlepší hotel pro nás, ale přímo ráj pro děti. Hotel je v oblasti Marsa Alam a jmenuje se Three Comers Sea Beach. Má jako jeden z mála překrásný dětský areál se spoustou atrakcí, skluzavek a tobogánů. Jako bonus je tohle všechno s vyhřívanou vodou. Už jsme v tomhle hotelu byli jednou s malým a byl přímo nadšený. Jenže teď se tam objevily muslimky v těch jejich hábitech a v burkinách. Okupovaly celý bazén a všechny atrakce. Když jsem seděla na okraji bazénu a sledovala Martínka, tak šla kolem do vody jedna ta černá můra. Zavanul ke mě závan potu, moči a nějaký neidentifikovat elný zatuchlý smrad. A v těch hadrech se ponořila do vody a usadila se tam na několik hodin. Bylo jich tam plno a za celé odpoledne jsem neviděla ani jednu, že by si došla na WC (je asi 20 metrů od bazénku). Tak bylo naprosto jasné, kam svou potřebu vykonávaly. Normálně tam močily těm malým dětem do vody.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás